Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

eugieniusz32

Problem z trzaskami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zwracam się do was z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu.

 

Otóż ostatnio kupiłem DAC S.M.S.L M2 I zauważyłem, że gdy podpięte do niego są obojętnie jakie słuchawki (mam ich cztery) to słychać jakby przebicia, trzaski. Wcześniej na integrze nie słyszałem aż tak głośnych dźwięków, natomiast po sprawdzeniu słuchawek na samej integrze (po wcześniejszym korzystaniu z SMSL) wydaje mi się, że być może również one występują, ale w stopniu marginalnym.

 

DAC podłączony był również do telefonu oraz laptopa i tam nie usłyszałem żadnych głośnych trzasków, pisków etc.

 

Dodam, że wzmacniacz jest nowy oraz wysłałem go niedawno do serwisu, gdzie stwierdzili korzystając z kilku par słuchawek oraz różnych sprzętów całkowitą poprawność działania.

 

Jeśli jest to potrzebne poniżej zamieszczam specyfikację komputera, na którym mam problem

 

Windows 10 64 bit

Zasilacz Thermaltake Smart SE 530W

Dysk Seagate 1TB 3,5" SATAIII

Pamięć Kingston HyperX FURY 8GB DDR4

Procesor Intel Core i5-6500

Płyta główna MSI B150M PRO-VDH

 

Jeśli potrzebujecie dodatkowych informacji, proszę zamieścić w odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, też mam problem z dziwnymi dźwiękami w słuchawkach, "falowaniem" muzyki. Na integrze tego nie było.

Dodam, że mam taki sam zestaw, tylko zasilacz inny i AIM SC808

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem na nowych słuchawkach Astro Gaming A40 z amplitunerem mixamp. Rozwiązanie w moim przypadku okazało się banalne - zmiana formatu dźwięku w ustawieniach karty dźwiękowej. Ustawione miałem na 24 bity, 192000 HZ (były trzaski i dziwne dźwięki falownia, strzelania w słuchawkach) - po zmianie na 24 bity , 48000 HZ problem zniknął. Generalnie słuchawki mają zakres HZ jaki maksymalnie obsługują i od tego bym zaczął sprawdzanie. Może u Was będzie podobna sytuacja. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Może masz współdzielone irq ? i to powoduje trzaski ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zrobić to co napisał Anrakin, niestety nie zmieniło to nic.

 

RMS_84 Mógłbyś mi objaśnić o co chodzi z tym współdzielonym irq? Nie mam bladego pojecia o tym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Próbowałem zrobić to co napisał Anrakin, niestety nie zmieniło to nic.

 

RMS_84 Mógłbyś mi objaśnić o co chodzi z tym współdzielonym irq? Nie mam bladego pojecia o tym :)

 

Chodzi o to że każde urządzenie ma przydzielone przerwanie IRQ i jak jakiś dwa urządzenia używają tego samego przerwania to mogą występować problemy sprzętowe, niestabilność, trzaski, niedziałanie. Najlepiej spróbuj włączyć tryb MSI. Tryb MSI to lepsza alternatywa dla IRQ, lepsza czyli szybszy dostęp do urządzenia niż w konwencjonalny sposób czyli IRQ. Minus że nie każde urządzenie chce działać w trybie MSI. U mnie na liście zaznaczyłem wszystkie urządzenia (Grafikę, SB Z, kontrolery SSD/HDD/USB, kartę sieciową, Chipset itp...) i jak na razie nie mam problemów.

 

Inny problem to że trzaski możesz mieć przez zbyt wysokie Latency.

 

Sprawdź w DPC Latency lub w Latency Mon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitorowałem komputer tym Latency Mon i wskazuje na brak jakichkolwiek zakłóceń.

 

Co do tego pierwszego mógłbyś wysłać mi link albo po krótce objaśnić jak to zrobić, bo nie mam zielonego pojęcia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnij do innego USB, najlepiej takiego z tyłu płyty. Trzaski często biorą się z niewydolności przepustowości i opóźnień USB, a te z kolei z powodu HUBów, przedłużek itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, po zmianie usb nadal to samo :(. Próbuję to zrobić i na USB 2.0, i na USB 3.0, ale różnicy nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

A jak z Latency ? jaką masz instalacje prądową stara jest ? jakieś urządzenie w gniazdku nie powoduje ci zakłóceń ? np: mikser lub lampki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalacja prądowa jest w porządku, dosyć niedawno była wymiana okablowania w gniazdku przy stanowisku z kompem, uziemienie jest sprawne, przedłużacz też jest ok. Do samego przedłużacza gdzie mam wpięty kabel od zasilania komputera mam też wpięty kabel od zasilania monitora, router, modem i telefon stacjonarny. Dodam jeśli to przydatne też, że modem,router i telefon stacjonarny są w bardzo bliskiej odległości od samego komputera, na tym samym biurku.

 

Tutaj wrzucam screena z latency (dosyć krótko, ale wcześniej robiłem dłużej i również nie było nic niepokojącego): https://zapodaj.net/3179828699c50.png.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

No to sam nie wiem jak ci pomóc. A co do latency to rewelacji nie masz bo 96us a powinno być 20/30us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w odtwarzaczu masz ustawiany bufor, to go zwiększ.

Inna opcja do sprawdzenia to zmienić na 16-bit, 44kHz - mniej danych do przesłania, to mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia zakłóceń/trzasków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być też tak, że idzie syf po USB z płyty głównej i nic z tym nie zrobisz. Tak miałem na Z87 MSI. Rozumiem, że wszystkie gniazda USB na płycie przejechałeś i na każdym są trzaski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, że to jakaś przypadłość płyt od msi. U mnie było to samo ale z prodigy cube, pomagał mi zewnętrzny koncentrator usb, taki najzwyklejszy za 10zeta :)

Dopiero po czasie doszedłem, że jeszcze na 2 tylnych portach 2.0 też jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...