Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tedzix

Pomoc Intel i7, GTX 1060 3GB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na forum jestem nowy więc jeżeli popełnię jakieś błędy to na bieżąco będę je poprawiał ;)

Tak jak w temacie potrzebuję pomocy odnośnie wydajności mojego komputera. Z problemem walczę od 4 miesięcy i skutki są marne, a w sieci brak podobnych tematów do mojego problemu.

Komputer podczas gier, a dokładnie filmiku w grze zacina się lub klatkuje gdy film ma przejść do gry. Testowałem to na kilku grach i ogólnie jest problem z filmikami.

Podejrzewałem, że Ryzen 5 1600 nie dogaduje się z pamięciami RAM zmieniłem Corsair 2400 na G.Skill 3000 i nadal występował problem. (Zegary ustawiane według specyfikacji producenta jak i inne szybsze nie dawały zadowalającego efektu)

Zmieniłem więc płytę główną i procesor. Intel i7 8700K oraz płytę Gigabyte gameing K3. Niestety nadal występuje ten problem. Sterowniki aktualizowałem, próbowałem różnych ustawień biosu z marnym skutkiem. Czy ktos z Was miał może podobny przypadek?

 

Specyfikacja PC:

Płyta główna: Gigabyte Z370 AORUS Gaming K3

Procesor: Intel Core i7-8700K, 3.70GHz, 12MB

RAM:G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x4GB, 3000MHz, CL15 (F4-3000C15D-8GVRB)

Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 1060 WindForce OC 3GB GDDR5 (192 Bit)

Zasilacz: be quiet! SYSTEM POWER 8 600W

Chłodzenie: SilentiumPC Grandis 2 XE1436

 

Proszę o pomoc i z góry dziękuę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobierz jakaś paczkę kodeków np K-Lite Codec Pack Update13.8.1, zrestartuj kompa i sprawdź. Niby wyglada to na problem programowy a nie sprzętowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, dodam jeszcze, ze jak testowałem 3DMarkiem po jakimś czasie spadały fpsy w dół strasznie do około 10, a po poruszeniu myszka wracały na około 60. Zaraz sprawdzę jak z paczką kodeków .

 

pobierz jakaś paczkę kodeków np K-Lite Codec Pack Update13.8.1, zrestartuj kompa i sprawdź. Niby wyglada to na problem programowy a nie sprzętowy.

Wyrzuca błąd,że nie mam zainstalowanych w ogóle więc może faktycznie to jest przyczyną. Instaluję paczkę Basic, wgram update i zobaczymy co będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpie żeby to była wina kodeków ja ich nie mam wcale i wszystko działa jak należy. Napisz dokładnie przy jakiej grze się to dzieje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpie żeby to była wina kodeków ja ich nie mam wcale i wszystko działa jak należy. Napisz dokładnie przy jakiej grze się to dzieje ?

Zauważyłem to przy GTA V, Forza Horizon 3, Just Cause 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety po zainstalowaniu paczki kodeków nadal to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki system, jaki monitor?

 

v-synciem się bawiłeś? Jeżeli nie, to się pobaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 10 64 bit. Bezpośrednio w grach czy w ustawieniach grafiki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź najpierw w samych grach, jak nie pójdzie to w ustawieniach GPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź najpierw w samych grach, jak nie pójdzie to w ustawieniach GPU

Dzięki wielkie, teraz jestem w pracy po 16 dam znać co i jak czy coś pomogło. Zastanawiam się też , czy może nie zainstalowałem systemu z jakiegoś walnietego ISO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na vsync, włącz i zobacz. Jaki masz monitor, jakie odświeżanie? DirectX świeży?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na vsync, włącz i zobacz. Jaki masz monitor, jakie odświeżanie? DirectX świeży?

Monitor Samsung 22" LED SD300. DirectX aktualny. Jak tylko wrócę to sprawdzę . Wykończy mnie to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na vsync, włącz i zobacz. Jaki masz monitor, jakie odświeżanie? DirectX świeży?

nadal jest to samo. Wyłączyłem w sterowniku NVIDIA włączyłem w grze żadnego efektu tak samo na odwrót

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz w sterowniku i włącz w grze i wtedy zobacz.

Jakie masz ustawione odświeżanie dla monitora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc. Problem rozwiązany. Nie wiem jakim cudem miałem walnięta kopię systemu na pendrive po wgraniu innego obrazu jest już ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Płażyński chyba pracuje na wykreślenie z wyścigu o kandydaturę na Prezydenta RP z PiS-u na 2025 rok i zarazem dołączenie w tym gronie do Bocheńskiego, który już został skreślony z tego wyścigu przez wyraźną porażkę z Trzaskiem o Warszawę niecałe 2 tygodnie temu. Choć z drugiej strony do tego wyścigu podobno dołącza następny młody wypatrzony przez Kaczego. Jest to Jarosław Margielski, aktualny prezydent Otwocka. https://wydarzenia.interia.pl/raport-wybory-samorzadowe-2024/news-plazynski-wywolal-polityczna-burze-w-pis-ujawniamy-tresc-rap,nId,7457432
    • Tak jest proszę pana, wycięta ramka i na 2 śrubki na stelażu BQ 120mm Oryginalnie był wentylator Zalmana, ale był głośny, to wszedł Arctic, a teraz BQ Na filmiku jest oryginał i widać stelaż do montażu wentylatora. To nie jest wentylator z ramką, tylko taka zubożona wersja i żeby zastąpić oryginał trzeba niestety wyciąć ramkę. https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=zalman+9900+cu#fpstate=ive&ip=1&vld=cid:17b99d1e,vid:8uIN_p7W2I0,st:0 A węże  z chłodzenia grafiki mają 1cm średnicy zewnętrznej (8mm wewnętrznej) i zdecydowałem na miękkie, żeby w każdej chwili można bez demontażu układu wyjąć grafikę, pompkę, czy chłodnicę. Albo wszystko razem cuzamen do kupy. Ważne, że działa i to jak !
    • z czystej ciekawości, jaki procesor w tym zestawie,że takie chłodzenie ? o płytę pytasz budżetówkę vide prime od asusa, a chłodzenie kupujesz takie wypaśne ? hmm  
    • Właśnie co miesiąc +- dochodzi do automatycznego retreningu pamięci ram (do tego jak zrobisz jakieś zmiany w bios, albo nawet wejdziesz i zapiszesz bez zmian, to też się robi). Jeżeli to wygląda tak, że odpalisz kompa i przez jakiś czas system nie wstaje, a potem sam z siebie normalnie się ładuje, to tak ma być. To nie jest problem, a zamierzone działanie. 
    • Tego typu klawiatur na plastikowych nitach już troche wymieniłem bo człowiek oszczędza każdy grosz jak mało zarabia  jak nie masz w tym wprawy i lutownicy aby przetopić nity a pózniej je po wymianie ponownie zgrzać to może być ciężko i lepiej dopłacić do całości jak allas wspomniał, łatwo też uszkodzić zaczepy klawiatury jak dasz za dużą temperaturę na grocie czy tam hocie lub za długo grzejesz to zaczep od klawisza może się zdeformować/przetopić od drugiej strony i nie będzie np odbijał  A co do objawu o którym piszesz to na 100% jest to wina samej klawiatury, usterki kbc inaczej się objawiają.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...