Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Szczupliks

Xbox one S vs Xbox one X

Rekomendowane odpowiedzi

No to nic się w tej kwestii nie zmieni na XOX. Będzie smużyło, tam gdzie smużyło i nie będzie smużyło, tam gdzie nie smużyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedzieć, bo TV w domu w ogóle nie mam, a do grania używam tylko monitorów, bo telewizory są dla mnie za wolne. Nie sądzę, by przesiadka na jakiś TV 4K za 2k miała znacząco polepszyć Twoje wrażenia z grania (bo taki model będzie pewnie badziewny w tej kwocie). Jak chcesz to możesz sobie wziąć tego XOX i w przyszłości pomyśleć o jakimś sensownym TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedzieć, bo TV w domu w ogóle nie mam, a do grania używam tylko monitorów, bo telewizory są dla mnie za wolne. Nie sądzę, by przesiadka na jakiś TV 4K za 2k miała znacząco polepszyć Twoje wrażenia z grania (bo taki model będzie pewnie badziewny w tej kwocie). Jak chcesz to możesz sobie wziąć tego XOX i w przyszłości pomyśleć o jakimś sensownym TV.

Konsola + mały monitor, bo TV za wolny. Współczuję :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie cytuj postów pod postem. Tak wolno czytasz, że od 2006 roku nie ogarnąłeś odpowiedniego zapisu w regulaminie?

Nie masz czego cwaniaczku współczuć. Różnice w input lagu są odczuwalne i mi przeszkadzają. A tobie nic do tego, co ja kupuje i jak tego używam. Znowu potwierdzasz, że jesteś jedynie dużym dzieckiem, które jest na dodatek niesłowne - miałeś już się uciszyć i do mnie nie pisać. Nie wytrzymałeś. Poziom Hashiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lycone

W gry multi gram na monitorze, a w singla na TV. Straszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja 90% to grałbym w singla.. nic najpierw zakupię XOX podepnę pod tv i zobaczę jak to wszystko będzie wyglądać.W razie czego 1000zł sobie odłożę i kupię monitor.W sumie patrzyłem dzisiaj na monitory i takie upatrzyłem:

 

1.LC27F591FDUXEN

 

2. C27H580FDUX

 

3.Asus mx 259H

 

Skłaniałbym się raczej ku pierwszym.Bo te 27cali by pasowało mieć.Czy może mi ktoś polecić z tych trzech monitorów któryś?

 

Pytam w tak w razie gdyby tv sobie nie radził

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1080p na 27 calach to nie jest najlepsze rozwiązanie. Miałem i nie polecam. Możesz szukać jakichś wersji 1440p, bo XOX ma niedługo dostać obsługę tej rozdzielczości, a i tak obecnie obraz wyświetlany na takim monitorze jest naprawdę dobry.

Z dzisiaj news o iiyama ProLite XB3270QS-B1 - 32'', 1440p i 1350 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a z 24 takie coś

 

MSI Optix G24C Curved ? bo 1100zł nie chce przekroczyć bo więcej nie mam już :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie cytuj postów pod postem. Tak wolno czytasz, że od 2006 roku nie ogarnąłeś odpowiedniego zapisu w regulaminie? Nie masz czego cwaniaczku współczuć. Różnice w input lagu są odczuwalne i mi przeszkadzają. A tobie nic do tego, co ja kupuje i jak tego używam. Znowu potwierdzasz, że jesteś jedynie dużym dzieckiem, które jest na dodatek niesłowne - miałeś już się uciszyć i do mnie nie pisać. Nie wytrzymałeś. Poziom Hashiego.

Uhu :E Dotyczyło to HDR, który znasz z teorii i nie było sensu dyskusji :D Przeczytaj kilka razy tamten post, a może zrozumiesz ;) Nawet nie wiesz ile tracisz grając na "szybkim" małym ekranie.

 

@lyconeW gry multi gram na monitorze, a w singla na TV. Straszne.

Tak z ciekawości zapytam: jaka jest bariera Input Lag, którą odczuwasz? Dodam tylko, że TV też potrafią być szybkie. Pije tutaj do naszego śmiesznego moderatora, który napisał, że telewizory są za wolne :D Tak jak by wszystkie miały identyczne parametry :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty masz z tym Hashim (?), jakiś kompleks? Nie mam pojęcia kto to jest, a już kolejny raz o nim wspominasz.

 

Druga sprawa to jesteś bardzo niegrzeczny i pyskaty jak na moderatora: "cwaniaczku", "frajerskie"... :E Widzę, że moje posty sprawiają Ci dużo bólu d... :lol2: Przypomnieć Ci Twoje "pyskate" i "frajerskie" posty?

 

Trzecia sprawa to "drogie dziecko", może do Ciebie mówić mama z pokoju obok, a nie Ty do innej osoby. Brzmi to żałośnie ;)

 

Wracając do tematu, to co to za argument, że ciężko trafić na wolne monitory? Przecież to jest tak głupie, że aż śmieszne. Tak jak by wszyscy kupowali w ślepo i cieszyli się, że trafił im się szybki, a nie wolny ekran, dlatego lepiej wybierać monitor bo jest na to większa szansa :E Mała podpowiedź: wystarczy kupić szybki telewizor, sprawdzając wcześniej ten parametr w testach ;) Ale ok, skoro tak bardzo zabolał Cię tekst o graniu na monitorze to może coś jest na rzeczy i nie będę o tym wspominał (brak miejsca w pokoju czy rodzice nie pozwalają podłączyć konsoli do telewizora w salonie?).

 

Nie kompleks - Hashiego po prostu wyciąłem za podobne do twojego zachowanie, czyli ciągłe dogryzanie i ataki. Taka sugestia.

Twoje posty są prostackie, dlatego mnie irytują. Czepiasz się rzeczy, które ciebie nie dotyczą i nie powinny dotyczyć. Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Uogólniasz. Od pamiętnego tekstu o XONE X masz ciągły ból dupy. Potem poprawiłem cię z liczbą gier z 60 fps na XOX i tego też nie możesz przeżyć. Na dodatek wygląda, że masz z tej sytuacji ubaw, co utwierdza mnie w przekonaniu, że jesteś tylko trollem.

Nie boli mnie sam tekst o graniu na monitorze. To moja świadoma decyzja, na którą ktoś taki jak ty nie ma wpływu. Wkurza mnie twoje wywyższanie się. Nie mam żadnego szacunku do ludzi, którzy piszą teksty w stylu "nie wiesz co tracisz". Sam nigdy nikomu nie piszę np. że nie wie co traci grając w 30 fps na konsoli i powinien sobie kopić PC z GTX 1080 Ti, bo inaczej nie wie co to życie. A nawiązanie do rodziców i tego, że przez nich nie korzystam z TV, choć z nimi od dawna nie mieszkam, jest typowym cwaniackim, frajerskim tekstem. Przypominają się czasy podstawówki. Więc nie dziw się, "drogie dziecko", że te słowa są kierowane do ciebie. Nie potrzebuję TV i nie zamierzam go kupić. Tyle.

 

@D3Fcon

"Granie na konsoli na monitorze to dla mnie głupota." - kolejny, który uważa, że jego zdanie jest najważniejsze.

"z założenia konsole są stworzone do kanapowego grania" - i takim argumentem chcesz komuś ustawiać życie i to co ma robić.

 

Jak widzę, ile osób nie może przeżyć, że na konsoli ludzie grają też na monitorach to się szczerze zastanawiam, czy to nie przez przypadek przez jakieś ograniczenia pojmowania rzeczywistości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam byłem dzisiaj w sklepie widziałem na żywo philipsa 50PUS6262 i powiem zrobił na mnie wrażenie.Porównując w domu swój 42calowy Panasonic do tamtego TV to różnica mega i dalej mam dylemat.Za kwotę 2150zł mogę mieć ten tv ale 55 cali a to już było wow jak w sklepie na taki spojrzałem minus taki,że musiałbym do niego one S brać.

 

Lub one x i monitor do 1500zł

 

 

nie wiem którą za cholerę opcję wybrać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz postąpić jak cebula i kupić TV przez neta - masz wtedy te 14 dni na zwrot, w czasie których sobie zdążysz przetestować. To samo z XOX i tym monitorem.

A nie ma szans, by z tańszych wersji konsol brać PS4? Bo XOS to jest bardzo badziewny sprzęt - nawet fanbojstwo MS Ci to powie.

Co do tego TV, to recenzje w kontekście telewizora dla graczy są raczej nieprzychylne. Input lag ma kosmiczny (według HDTVPolska aż 125 ms). Nie znam się na TV, ale nie wydaje mi się, by za 2k były jakieś dobre TV 4K. Nie może być jakiś dopracowany model 1080p?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurdę kusi to i to :( nie jestem zapalonym graczem i raczej preferuję grę offine.Kupując one x te no maks 1800zł jestem w stanie uskubać jeszcze..ale za 1800zł mogę mieć monitor :

 

https://www.x-kom.pl/p/367532-monitor-led-27-289-lg-27ud69-w-4k.html

 

lub tv jakiś za 1800zł..

 

one x zostanie.Monitora nie chce.24 cale za mało 27 nawet za mało.Tak więc do 1800zł telewizor 42 cale.. nie mniejszy (na większy nie starczy) i może być i full HD bo jak mam dać 2 koła za sztuczne HDR to chyba lepiej full hd..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5ms, nie ma szału :E ale z drugiej strony ja mam OneXa podpiętego pod LG 22 calowy i jakoś to działa.

 

Za 1800 nie kupisz porządnego TV, chyba, że będziesz oglądał się za czymś z drugiej ręki. Starsze Bravie z 2016 roku dostaniesz w tych pieniądzach, ale to zawsze ryzyko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Nie wierzę w to co czytam. Ten gość poważnie jest moderatorem ? Jak czytam te wypowiedzi to aż sam się dziwie że nikt go nie wywalił. Granie na konsoli na monitorze to dla mnie głupota. Rozumiem że ktoś może nie mieć miejsca , ogranicza go budżet lub jeszcze coś innego ale z założenia konsole są stworzone do kanapowego grania. I rozumiem argument że twórcy TV trochę lecą w ciula ale nie żyjemy w 19 wieku. Bez problemu można dobrać TV dobry do grania za te 2k zł. Nie będzie to ósmy cud świata ale żaden TV obecnie na rynku takim cudem nie jest bo w jednym leży kontrast, w innym clouding i choćby kosztował 20k zł to wciąz ta sama technologia. A ty Panie moderatorze najlepiej przerzuć się na CRT jak chcesz "szybki" monitor ^^. Niezła beka z gościa.

 

E spokojnie. Każdy ma swoje wymagania i zapotrzebowania :) i nie ma co krytykować. Mnie wiele rzeczy boli i zarazem dziwi jak np ktoś pisze że woli grać w gry 4K na monitorze niż na TV kosztem FPS itp.. No ale to już nie moja sprawa ;). BlindObserver potrafił mi kiedyś zajśc za skórę :P, ale szczerze to teraz ja go rozumiem.. Każdy ma swoją rację i tyle. To, że BlindObserver pisze, że mu TV są za wolne a woli monitor cóż widocznie może coś w tym jest? I chyba coś w tym musi być, bo wielokrotnie co czytałem to maniacy gier multi typu CS - grają na low detalach i wszystko tak ustawiają aby płynność była jak najlepsza + wymagane są monitory TN.

 

Ja tam jak gram na TV to nie odczuwam żadnego smużenia i spowolnienia płynności (jesli dobrze skalibruje ustawienia). Ale wiem jedno - Monitory czy TV mają różne matryce i na każdym "ms" ma inną wartość.

 

5ms, nie ma szału :E ale z drugiej strony ja mam OneXa podpiętego pod LG 22 calowy i jakoś to działa.

 

Za 1800 nie kupisz porządnego TV

 

Kupi spoko TV i to nawet w bardzo dobrej jakości ale max FullHD -.. Te tanie TV "4K" mają swoje wady i nienadają się do gier wideo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie więc tak kupując xboxa one x tv mogę mieć za maks 1800zł kupując xbox one s tv mogę mieć za około 2500zł

 

Dodam 90% grania to granie offinie więc nie wiem czy inpunt lag jest też odczuwalny czy nie?

 

za cholerę nie wiem co wybrać.Mam w domu tv 42cale i teoretycznie za te 1800zł dostanę tv 43 cale 4k philipsa lub za 1650 43cale ale full hd Samsunga

 

zaś kupując one s mogę mieć tv 50 cali bo 55 nie chce.Porównując obecny mój tv teraz to trochę lipa przesiadać się z 42 na 43 cale... 50 to już widać,że jakaś zmiana jest.. ale na 50 znów hajsu nie mam a ja jestem osobą niecierpliwą i nie chce mi się 1.5mc czekać aż doczłapię te 400zł na 50 cali :)

 

nie wiem kurdę co zrobić.Nie daje mi spokoju przesiadka z 42 na 43 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu kupiłbym XOneX pod aktualny tv. Kto wie, duża szansa, że będzie się to całkiem komfortowo sprawdzać, tym bardziej w grach solo. Poczekanie i dozbieranie kasy na lepszy/większy tv ten miesiąc-dwa to chyba najsensowniejsza opcja. Po co kupować coś na szybko i mieć wątpliwości, skoro konsola z odbiornikiem już by była. Warto się "przemęczyć" te 2 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@D3Fcon

"Granie na konsoli na monitorze to dla mnie głupota." - kolejny, który uważa, że jego zdanie jest najważniejsze.

"z założenia konsole są stworzone do kanapowego grania" - i takim argumentem chcesz komuś ustawiać życie i to co ma robić.

 

Jak widzę, ile osób nie może przeżyć, że na konsoli ludzie grają też na monitorach to się szczerze zastanawiam, czy to nie przez przypadek przez jakieś ograniczenia pojmowania rzeczywistości.

Ogólnie to miałem konstruktywnie odpisać na to ale każdy kto czytał twoje wypowiedzi wie że dyskusja z tobą to jak walenie głową w ścianę. Sugeruję każdemu rozważającemu zakup konsoli olać wypowiedzi tego jegomościa i po prostu kupić konsolę a jeśli nie będzie odpowiadać to ją zwrócić i tyle. Ogólnie ograniczenia konsol (30fps, framedropy, niska rozdzielczość) nie każdego muszą przyprawiać o ból tyłka tak jak tego "pana".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszliśmy od tego, że "granie na monitorze jest głupotą" (znana prawda D3Fcona, z którą każdy się musi zgadzać) do tego, że ja mam jakiś problem z ograniczeniami konsol :lol2: Pewnie dlatego mam i PS4, i XOX. Powiem Ci, że z tą Twoja pierwszą opinią to nawet MS, producent konsoli (z założenia stworzonej do kanapowego grania) się nie zgadza i dlatego XOX dostanie obsługę rozdzielczości 1440p dla monitorów.

W czym złe są moje rady związane z zakupem konsoli? W tym, że uważam XOS za badziewie? Miałem zwykłego XONE, mam XOX - różnica miedzy tymi konsolami jest gigantyczna. XOS jest dobry, jak kosztuje w promocji po 700 zł lub jak ktoś często ogląda filmy BD 4K. Jako konsola do gier jest badziewny i nic go nie ratuje. 100x lepiej kupić sobie zwykłe PS4, które nie męczy się przy każdej grze w 1080p, by zapewnić chociaż jakąś sensowną płynność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spytam ponieważ będę kupował tv Philipsa 50pus6262 jest on na matrycy VA natomiast wersja 55 cali jest na matrycy ips

 

Która matryca lepsza do gier będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

spytam ponieważ będę kupował tv Philipsa 50pus6262 jest on na matrycy VA natomiast wersja 55 cali jest na matrycy ips

 

Która matryca lepsza do gier będzie?

 

Wszystko zależy od input lag.. Im mniejszy tym lepiej dla gier, nawet kosztem jakości matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Witam byłem dzisiaj w MM :) obejrzałem sobie w zasadzie wszystkie tv czyli 50PUS6262 /55PUS6262 50MU6102 i UE49M5672

 

Powiem tak po wejściu zobaczyłem tego UE49M5672 mówię ale zaje.. kolory pewnie 4K itp.. a tu się okazuje,że full hd.. w dodatku na matrycy VA.Jak był z pendriva puszczone jakieś filmiki krajobrazy itp to kolory piękne.Czerń czarna kolory żywe.Myślałem nawet ze to IPS a tu zaskoczenie VA

 

Kolejno 50PUS6262 i 55PUS6262 powiem nie zrobiły na mnie żadnego wrażenia.Śmiem twierdzić nawet,że obraz z UE49M5672 był ładniejszy.

No i w końcu 50MU6102 którego na początku samym skreśliłem kolory w 4k bo materiał taki był puszczony Bajka.. matryca VA z wyglądu mi się spodobał.I w zasadzie tyle z tv

 

Teraz nie wiem który wybrać 50MU6102 który ma te 4K.. a on ma być i do tv i do konsoli xbox one x więc te 4k chodz pewnie biedne ale jest.. lub ten UE49M5672.Pytanie tylko takie czy podłączając pod konsolę samsunga FHD vs tego 4K zobaczy się znaczną różnicę? pytam dlatego ponieważ te tv były praktycznie w tej samej cenie mimo ze drugi to tylko Full HD... ale obraz był na prawdę malina .. mój panas 42a400e nie ma polotu do tego full hd samsunga

 

Dlatego nie wiem czy dobry Full HD Samsunga czy liche 4k ? dodam jak patrzyłem po tv to bardziej podobał mi się 55 cali.Te 50 mogło by być ale bardziej heppy byłbym jakbym miał te 55 bo tutaj już różnicę widać.Zaś samsunga 6102 nie ma 55cali na matrycy VA tylko IPS.Dopiero chyba 65cali to VA

 

zaś samsung Full HD jest 55 cali i na matrycy VA koszt około 2300

 

pytanie który zda lepiej egzamin na konsoli?prosiłbym odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Witam byłem dzisiaj w MM :) obejrzałem sobie w zasadzie wszystkie tv czyli 50PUS6262 /55PUS6262 50MU6102 i UE49M5672

 

Powiem tak po wejściu zobaczyłem tego UE49M5672 mówię ale zaje.. kolory pewnie 4K itp.. a tu się okazuje,że full hd.. w dodatku na matrycy VA.Jak był z pendriva puszczone jakieś filmiki krajobrazy itp to kolory piękne.Czerń czarna kolory żywe.Myślałem nawet ze to IPS a tu zaskoczenie VA

 

Kolejno 50PUS6262 i 55PUS6262 powiem nie zrobiły na mnie żadnego wrażenia.Śmiem twierdzić nawet,że obraz z UE49M5672 był ładniejszy.

No i w końcu 50MU6102 którego na początku samym skreśliłem kolory w 4k bo materiał taki był puszczony Bajka.. matryca VA z wyglądu mi się spodobał.I w zasadzie tyle z tv

 

Teraz nie wiem który wybrać 50MU6102 który ma te 4K.. a on ma być i do tv i do konsoli xbox one x więc te 4k chodz pewnie biedne ale jest.. lub ten UE49M5672.Pytanie tylko takie czy podłączając pod konsolę samsunga FHD vs tego 4K zobaczy się znaczną różnicę? pytam dlatego ponieważ te tv były praktycznie w tej samej cenie mimo ze drugi to tylko Full HD... ale obraz był na prawdę malina .. mój panas 42a400e nie ma polotu do tego full hd samsunga

 

Dlatego nie wiem czy dobry Full HD Samsunga czy liche 4k ? dodam jak patrzyłem po tv to bardziej podobał mi się 55 cali.Te 50 mogło by być ale bardziej heppy byłbym jakbym miał te 55 bo tutaj już różnicę widać.Zaś samsunga 6102 nie ma 55cali na matrycy VA tylko IPS.Dopiero chyba 65cali to VA

 

zaś samsung Full HD jest 55 cali i na matrycy VA koszt około 2300

 

pytanie który zda lepiej egzamin na konsoli?prosiłbym odpowiedz

 

A nie lepiej poszukać może jakiejś Bravii z 2017? Miały 4k i całkiem fajne matryce. Mój model jest z 2015 więc tylko FHD ale czerń i odwzorowanie kolorów jest bardzo dobre. Poza tym, nie odczuwam praktycznie żadnych opóźnień w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Niektórzy nie zdają sobie sprawy jak Polska gospodarka jest mocno zależna od Unii i to najlepiej silnej Unii. Wystarczy małe rozwolnienie u Niemców i zaraz dostajemy rykoszetem. "Dane GUS wskazały, że nowe zamówienia w przemyśle Polski spadły w marcu o -22% w ujęciu rocznym." https://www.parkiet.com/waluty/art40234551-fatalne-dane-z-polskiego-przemyslu-ciaza-zlotemu
    • Przewidział, oczywiście że tak. Dalem jedynie przykład, że to co deweloper daje w standardzie nie znaczy, że wystarczy do tego jak chce mieć urządzony dom. Samych punktów świetlnych w części kuchennej mam kilka, o różnym przeznaczeniu. Co zazwyczaj dają w standardzie to oświetlenie ogólne, jedno, dwa nadblatowe robocze i tyle. Ja mam podzielone na sekcje i na kilku wyłącznikach. Mogę dowolnie włączać sekcje nie odpalając nadmiarowej ilości światła. Podobnie część salonowa.  Same dodatkowe przełączniki rolet to 4 punkty Tak Ci się wydaje że mało dali że aż tyle "dorabiam", ale robiąc dodatkowy wypust świetlny + włączniki w różnych miejscach salonu dochodzi tych punktów. Podobnie schowane gniazdka w np szufladach łazienkowych żebyś na blacie nie miał np golarki czy szczoteczki ładującej się.  Gniazdka zewnętrzne, balkonowe, ogrodowe, żebym np robiąc ozdoby świąteczne nie musiał ciągnąć listew. Deweloper daje tyle ile w sztuce się przewiduje czyli pewnie stara szkoła gniazdko co 2-3m i po dwa punkty świetlne na pomieszczenie.  I to by zgadzało się z tym co w oryginalnym projekcie było.  Kupując te mieszkanie w którym mieszkam podobnie kalkulacja wychodziła patrząc na metraż/gniazdka/światło.
    • @MarioDee czy podczas uruchomionego testu CB R23 to Ty wyłączasz monitor przyciskiem na monitorze czy monitor sam się wyłącza po pewnym czasie?
    • to oczywiste, gdyby nie zachod i Polska to juz dawno by padla ale wszyscy zauwazyli jak mozna wyniszczac kacapow w ten sposob wiec co jakis czas trzeba sie poklocic o pakiet pomocy ale pozniej go dac   jak to nic? pieklo kobiet XDDDDDDD https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-bezskutecznie-probowali-odebrac-paszporty-kolejka-ukraincow-,nId,7470702   poczytaj dowolnych geopolitykow to przestaniesz powtarzac polityczna sraczke na uzytek wewnetrzny KO tak samo w to pojdzie bo potrzeba dodatkowego zrodla i to jeden z glownych wnioskow po rozpoczeciu wojny na ukr, nie mozemy byc w pelni zalezni od zachodu jestesmy w momencie kiedy slabe panstwa wydaja krocie na zbrojenia bo nikt tanio nie sprzeda
    • Bo Norwegia nie wynegocjowała odpowiednich warunków   PS. Polska -> Norwegia, potrzymaj mi piwo  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...