Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Szczupliks

Xbox one S vs Xbox one X

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem jakiejś konsoli, padło na produkt microsoftu. Będzie to moja pierwsza konsola w życiu, dlatego nie chciałbym dokonać złego wyboru podczas tego zakupu.

Zastanawiam się nad Xbox one S i Xbox one X, problem przy wyborze jest taki, że mam monitor 27" Full HD. Nie wiem czy jest sens kupowania X, jeśli nie wykorzystam w pełni możliwości jaką daje ta konsola.

Z drugiej strony jeśli kupiłbym X to wiem, że starczy na dłuższy okres, bo jest mocniejsza.

 

Co o tym sądzicie, którą wybrać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem jakiejś konsoli, padło na produkt microsoftu. Będzie to moja pierwsza konsola w życiu, dlatego nie chciałbym dokonać złego wyboru podczas tego zakupu.

Zastanawiam się nad Xbox one S i Xbox one X, problem przy wyborze jest taki, że mam monitor 27" Full HD. Nie wiem czy jest sens kupowania X, jeśli nie wykorzystam w pełni możliwości jaką daje ta konsola.

Z drugiej strony jeśli kupiłbym X to wiem, że starczy na dłuższy okres, bo jest mocniejsza.

 

Co o tym sądzicie, którą wybrać ?

Ciężki wybór. One S możesz wyrwać już za 800 zł. One X to minimum 2x tyle. Jeżeli pominąć kwestie pieniędzy to One X jest pod każdym względem lepszy. Nawet na rozdzielczości Full HD widać różnicę, szczególnie jeżeli chodzi o liczbę FPS, bo często One S osiąga max 30, a One X 60FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo Xbox One X renderuje gry w 4K i skaluje w dół do 1080p, tak więc gry wyglądają dużo lepiej. Poza tym zazwyczaj masz lepsze tekstury, co także zdecydowanie poprawia efekt końcowy. No i wspomniane wcześniej dodatkowe klatki. Generalnie jeśli cię stać to bez zastanowienia bierz Xbox One X. W niedalekiej przyszłości mają dodać natywne wsparcie klawiatury i myszki do serii One, więc w FPSy będzie się grało miodnie. A tam wiadomo że klatek nigdy za wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet na rozdzielczości Full HD widać różnicę, szczególnie jeżeli chodzi o liczbę FPS, bo często One S osiąga max 30, a One X 60FPS.

Ile masz takich gier, że piszesz "często"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile masz takich gier, że piszesz "często"?

Nie liczyłem, ale jeżeli masz tak nudne życie, że liczyłeś to się podziel statystyką. Zmienię wtedy słowo często na "zdarza się" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak nie liczyłeś, to nie pisz że często. Jest ich bardzo mało, to wręcz rzadkość, że XOX dostaje jakiś update, gdzie dodają 60 FPS. Dość powiedzieć, że trudno znaleźć jakąkolwiek taką grę. W Wiedźminie 3 zdjęli blokadę, ale trudno mówić o 60 fps. I by to wiedzieć, nie trzeba mieć nudnego życia. Zresztą ten przytyk w moją stronę jest dość chamski, a ja tracę do Twojego żałosnego podejścia cierpliwość. Nie rzucaj słów na wiatr, bo wprowadzasz ludzi w błąd, a sam nie potrafisz się do niego przyznać. Nie pierwszy zresztą raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się dobrze orientuje to One X pobiera dodatkowe pliki do gier właśnie pod 4k. Więc jak masz słabe łącze to też warto zwrócić na to uwagę.

 

Poprawcie jeśli się mylę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobiera, pobiera. I to nawet wtedy, gdy nie ma się ekranu 4K. Nie ma opcji pominięcia pobierania tych dodatkowych paczek, choć mogą być one całkowicie niepotrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że przegapiłeś ofertę Amazona w Czarny Piątek bo w ich cenie (650 zł) to Xbox One S jest zdecydowanie bardziej opłacalny. Jeszcze bardziej opłacalny jest wtedy, kiedy nie masz monitora 4K.

 

W niedalekiej przyszłości mają dodać natywne wsparcie klawiatury i myszki do serii One, więc w FPSy będzie się grało miodnie.

 

Coś się ociągają :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze bardziej opłacalny jest wtedy, kiedy nie masz monitora 4K.

a może ktoś mu wspomni, że S-ka w wielu przypadkach gier nie osiąga natywnych 1080p tylko niżej (do tego jakieś komiczne wartości i dynamiczne skalowanie) i siedząc metr od swojego monitora będzie miał za przeproszeniem, "goowno rozmazane"?

Wspominanie w kontekście S-ki o 4K jest z lekka zabawne.

Tutaj dosyć leciwe już zestawienie ale obrazujące w pewien sposób zjawisko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor 27" i konsola... Bierz S - może nie będzie aż tak widać rozmazanej grafy w niskiej rozdzielczości ;)

Podpisano:

Właściciel XO Elite :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor 27" i konsola... Bierz S - może nie będzie aż tak widać rozmazanej grafy w niskiej rozdzielczości ;)

będzie Pan zadowolony... wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma to być "rozmazany" w jakiś sposób obraz to już wolę dołożyć do X, niż później żałować, że zaoszczędziłem na jakości (szczególnie przy pierwszej konsoli).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wolisz to dokładaj. Moim zdaniem nie opłaca się wydawać kasy na i tak zdechłą już generację.

 

Ja tylko przekazuję własne odczucia - mam podpiętego nawet starszego Xboxa 360 do 19" o rozdziałce 1440x900 i naprawdę oprócz FPS, gry wyglądają przyzwoicie (mówię oczywiście o multiplatformowych gierkach, które nie grzeszą wysoką rozdzielczością).

 

XOS mam podłączonego do nieco większego monitora, którego natywna rozdziałka jest minimalnie mniejsza niż FHD bo jest w innych proporcjach i również nie jest źle. Na pewno nie jest tak, że obraz jest jakoś wyraźnie rozmazany. Wiadomo, że konsola to nie PC i zawsze coś za coś, ale jeśli po prostu grasz w gry, a nie siedzisz 5 cm od monitora i przyglądasz się czy na wszystko jest nakładany AA to moim zdaniem warto.

 

Najlepiej byłoby, gdybyś po prostu poszedł do marketu ze swoim monitorem, poprosił o podłączenie do niego i zobaczył jak wyglądają gierki. Jeśli naprawdę nie możesz się zdecydować :E (albo do kumpla). Ja po prostu wiem, że dopóki nie zobaczysz Xbox One X to nie będzie Ci przeszkadzał obraz renderowany na zwykłym, upscalowany do 1080p z 900p.

 

Ale tak jak mówię, Xbox One S opłaca się tylko wtedy, kiedy masz cenę ~650 zł. Za więcej bym w życiu tego sprzętu nie kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wolisz to dokładaj. Moim zdaniem nie opłaca się wydawać kasy na i tak zdechłą już generację.

 

Ja tylko przekazuję własne odczucia - mam podpiętego nawet starszego Xboxa 360 do 19" o rozdziałce 1440x900 i naprawdę oprócz FPS, gry wyglądają przyzwoicie (mówię oczywiście o multiplatformowych gierkach, które nie grzeszą wysoką rozdzielczością).

 

XOS mam podłączonego do nieco większego monitora, którego natywna rozdziałka jest minimalnie mniejsza niż FHD bo jest w innych proporcjach i również nie jest źle. Na pewno nie jest tak, że obraz jest jakoś wyraźnie rozmazany. Wiadomo, że konsola to nie PC i zawsze coś za coś, ale jeśli po prostu grasz w gry, a nie siedzisz 5 cm od monitora i przyglądasz się czy na wszystko jest nakładany AA to moim zdaniem warto.

 

Najlepiej byłoby, gdybyś po prostu poszedł do marketu ze swoim monitorem, poprosił o podłączenie do niego i zobaczył jak wyglądają gierki. Jeśli naprawdę nie możesz się zdecydować :E (albo do kumpla). Ja po prostu wiem, że dopóki nie zobaczysz Xbox One X to nie będzie Ci przeszkadzał obraz renderowany na zwykłym, upscalowany do 1080p z 900p.

 

Ale tak jak mówię, Xbox One S opłaca się tylko wtedy, kiedy masz cenę ~650 zł. Za więcej bym w życiu tego sprzętu nie kupił.

Sam Blu-ray 4K to kilka dobrych stówek, a tutaj dostajesz poniekąd pakiecie. Poza tym, jak ktoś chce mieć domowe centrum rozrywki z możliwością odpalania gier to OneS też się przyjmie z takim pomysłem, bo za androidtv huby na usb trzeba zapłacić z 3-4 stówy, a nawet połowy rzeczy OneSa nie potrafią zrobić :E Do tego masz pada w pakiecie (200zł), możliwość podpięcia TV naziemnej i za pare zł miesięcznie xbox game pass i ea access. To tak mało za te 7-8 stów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzę przez pryzmat sprzętu, który jest w środku tej konsoli. On jest wart tyle ile promocyjna cena i nie więcej.

 

Ale to wg mnie, a ja wyrocznią nie jestem. One S zgarnąłem tylko dla Dooma i innych gierek, które działają całkiem nieźle bo szkoda mi kasy na nowy PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz niskiej rozdzielczości 900p (są gry w 1080p oraz 720p) gry często korzystają z Temporal anti-aliasing i FXAA (rozmywa obraz, ja go nie trawię :)https://en.wikipedia.org/wiki/Fast_approximate_anti-aliasing

Do tego ma filtrowanie tekstur max X4 (padaka, przed nosem rozmywa tekstury podłoża). Na pocieszenie zwykła ps4 też ma dupne filtrowanie. Więc, proponuję XOX :) Oczywiście grywalność rekompensuje braki graficzne. (ale RiME tak tnął, że uj mnie strzelał).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzę przez pryzmat sprzętu, który jest w środku tej konsoli. On jest wart tyle ile promocyjna cena i nie więcej.

 

Ale to wg mnie, a ja wyrocznią nie jestem. One S zgarnąłem tylko dla Dooma i innych gierek, które działają całkiem nieźle bo szkoda mi kasy na nowy PC.

Nie no tak, ja się odnosiłem właśnie do pułapu cenowego z Twojego postu. Niemniej, gdybyśmy próbowali porównać OneSa do czegokolwiek do grania w tej cenie, to jest zwyczajnie bezkonkurencyjny. Za 6-8 stów nie kupisz stacjonarki, która zrobi chociaż tyle ile robi OneS. Może się to zmieni teraz, jak wychodzą nowe Ryzeny z Vegą, ale kurcze nawet po najniższej lini oporu i przy obecnej cenie ramu złożenie CZEGOKOLWIEK na tym Ryzenie to 1500... czyli cena za PS4Pro.

Masz rację, że płacenie więcej jest idiotyzmem, bo można spokojnie kupić wydajniejszą PS4 za `1000zł, ale gdyby ceny się tak trzymały to pewnie można tych OneSów mieć nawet kilka pod strzechą, szczególnie jak ktoś ma kilka pięter i TV po pokojach :E. A OneX to zupełnie inna inszość zarówno pod kątem mocy jak i opłacalności zakupu.

 

Poza tym, myślisz, że laik dostrzeże jakąś większą różnicę z paru metrów na swoim Thomsonie albo innym czymś z biedry? Zdziwiłbyś się, ilu jest kompletnych ignorantów kupujących bele co, nie dlatego że ich nie stać, tylko wręcz odwrotnie - bo ma wyświetlacz i gra to po co mi płacić 4000, dam 1500 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wolisz to dokładaj. Moim zdaniem nie opłaca się wydawać kasy na i tak zdechłą już generację.

 

 

 

Czemu uważasz, że jest już zdechłą generacją skoro kolejne mają się dopiero pojawić na przełomie 2019/2020.

 

Wiadomo, że one s jest najlepszy na tej półce cenowej, ale wybierając one X jest chyba lepszym wyborem patrząc w długoterminowym okresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnio widzę ten 2020. Zobacz jak działa PUBG na Xbox One :E

 

Ale ja nic nie mówię, kupuj co chcesz. Tylko, żeby podsumować - jeśli znajdziesz Xbox One S taniej niż 700 zł to się opłaca, jeśli nie znajdziesz w tej cenie - kupuj Xbox One X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wydaje że nie prędko uświadczymy kolejnych generacji jak to miało miejsce do tej pory. Wydaje mi sie że rozsądniej będzie wydawać upgradey jak XOX/PS4PRO bez odcinania się od poprzedników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnio widzę ten 2020. Zobacz jak działa PUBG na Xbox One :E

 

Ale ja nic nie mówię, kupuj co chcesz. Tylko, żeby podsumować - jeśli znajdziesz Xbox One S taniej niż 700 zł to się opłaca, jeśli nie znajdziesz w tej cenie - kupuj Xbox One X.

 

Marny argument, bo PUBG na PC wymaga mocnego procesora by nie dropić, tekstury w lobby doczytują się równie mizernie co na konsolach, generalnie optymalizacja leży :E Nie dziwota więc, że ten laptopowy Jaguar nie domaga ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podepnę się pod temat.Jako,ze zwróciłem mojego one s bo terkotał to po zwrocie będę miał na koncie Microsoft ogólnie 510euro

 

jako,że nie mam dużo pieniędzy dlatego kombinuję,która opcja będzie najkorzystniejsza.Prosiłbym o pomoc

 

1.Aktualnie posiadam 3 letni TV Panasonic 42A400E za 1299zł kupiony i teraz mogę sobie pozwolić na zakup xbox one x ale musiałby on być pod tym tv.Czytając w internecie opinie o tv po 2tys zł itp ludzie piszą,że smuży,że nie nadąża za konsolą.Po takich komentarzach to ja się boje jak to na moim tv będzie chodzić :) +głośniki zewnętrzne pod tv

 

2.Kupno xbox one s +tv do tego za maks 2000/2100zł tv 4k np Philips albo Samsung i tutaj tyle już na głośniki dodatkowe itp kasy nie mam

 

i ciągle nie wiem,którą opcję wybrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zwykły XONE S Ci smużył na tym TV? Bo jak nie, to trudno by Ci smużył XOX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grałem krótko sprawa ma się tak w forzy 7 smużenia nie widziałem.Natomiast mój tv smuży.Widać to oglądając kanały HD.Natomiast po uruchomieniu coda ww2 na xbox one s na moim tv podczas gry nie zauważyłem smużenia,ale na początku jak leciały filmiki z gry to smuzenie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...