Skocz do zawartości
azgan

A Plague Tale: Innocence - The Last of Us w średniowieczu?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak to się stało że przegapiłem tą grę a zapowiada się ciekawie.

 

https://www.youtube.com/watch?v=-HaPvRrmA8Y

 

Przygodowa gra akcji z elementami skradanki, w której gracze trafiają do XIV-wiecznej Francji opanowanej przez czarną śmierć. Główni bohaterowie, czyli Amicia i jej pięcioletni brat Hugo, starają się odnaleźć swoją matkę. W tym celu muszą przemierzyć zrujnowane miasto, unikając przy tym kontaktu nie tylko z przedstawicielami inkwizycji, lecz także ze stadami wygłodniałych, czających się w cieniu szczurów.

 

Fabuła

 

Akcja A Plague Tale: Innocence została osadzona we Francji z 1349 roku, a więc w czasie, kiedy mieszkańcy Europy musieli zmierzyć się z tak zwaną czarną śmiercią – jedną z największych epidemii w historii ludzkości. W opanowanym przez dżumę świecie przyszło żyć dwójce głównych bohaterów – Amicii oraz Hugo, czyli jej młodszemu, pięcioletniemu bratu. Fabuła koncentruje się na relacjach pomiędzy protagonistami, próbującymi odnaleźć zaginioną matkę. W tym celu nasi podopieczni muszą przedrzeć się przez zrujnowane, pełne niebezpieczeństw miasto, nie tylko patrolowane przez przedstawicieli inkwizycji, lecz także trapione przez stada wygłodniałych szczurów.

 

Mechanika

 

W A Plague Tale: Innocence akcja prezentowana jest z perspektywy trzeciej osoby (TPP). W trakcie zabawy wcielamy się wyłącznie w Amicię, z kolei kontrolę nad jej bratem sprawuje sztuczna inteligencja. Chłopiec często służy siostrze pomocą – dzięki swemu niewielkiemu wzrostowi może dostać się w trudno dostępne miejsca, co okazuje się przydatne przede wszystkim w trakcie rozwiązywania zagadek środowiskowych. Dzieci są niemal zupełnie bezbronne – Amicia robi jedynie użytek z procy, która może posłużyć do odwracania uwagi stojących im na drodze osób oraz do manipulacji elementami otoczenia. Jednym z głównych elementów rozgrywki jest zatem przemykanie za plecami uzbrojonych po zęby oponentów, będących w stanie bez trudu pozbawić życia naszych podopiecznych. Mechanika skradania jest jednak nietypowa – bohaterowie nie mogą bowiem kryć się w cieniach, gdyż przesiadują tam wspomniane wcześniej gryzonie. Gracz musi pozostawać w zasięgu światła, jednocześnie starając się pozbawiać adwersarzy przenośnych latarni oraz świec, wystawiając ich w ten sposób na pastwę wypełzających z mroku szczurów.

 

Kwestie techniczne

 

A Plague Tale: Innocence na platformie PC Windows może pochwalić się wysokiej jakości trójwymiarową oprawą graficzną. Twórcy poświęcili należytą uwagę szczurom, których stada zachowują się w realistyczny sposób – błyskawicznie przemieszczają się od jednego ciała do drugiego, unikają źródeł światła, a także walczą między sobą o jak największy kawałek upolowanej zdobyczy. Mimo obecności dziecięcych protagonistów, gra jest dość brutalna, a widok rozszarpanych zwłok jest tutaj na porządku dziennym.

 

Źródło: gry-online.pl

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledzę od dłuższego czasu. Jak na razie zapowiada się bardzo dobrze. Lubię takie "filmowe" granie (jak Hellblade). Mam nadzieję, że na premierę nie skończy się tylko na zapowiedziach.

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie trochę The Last of Us w średniowieczu ;)

 

Gra osiągnęła status GOLD , innymi słowy, zespół Asobo Studio ostatecznie ukończył prace nad tytułem, a płyty z grą zostały wysłane do tłoczni. Zapowiada się ciekawa mniejsza produkcja.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest już wątek poświęcony grze, to proszę o przeniesienie, bo wyszukiwarka nic nie znalazła.

 

A jednak dobrze pamiętałem że zakładałem taki temat o tej grze :Phttp://forum.pclab.pl/topic/1238256-A-Plague-Tale-Innocence-PC-watek-zbiorczy/

 

EDIT:

 

Jestem zwolennikiem dawania szansy mniejszym studią które mają dobre pomysły na ciekawe gry np. Vampyr więc dam szansę A Plague Tale: Innocence

 

Premiera 14 maja 2019 czyli za 40 dni.

 

PS> Nie samymi grami AAA człowiek "żyje"

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mniejszym studią które mają dobre pomysły na ciekawe gry np. Vampyr

Co w Vampyrze jest ciekawego? Bardzo średnia gra zrobiona trochę na odwal. Oprawa graficzna sprzed pół dekady to najmniejszy problem.

 

Sama gra z tytułu zapowiada się interesująco. Jak recenzje będą dobre to się zastanowię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co w Vampyrze jest ciekawego?

 

Poczytaj recenzje to będziesz wiedział.

 

Bardzo średnia gra zrobiona trochę na odwal.

 

Przy dobrym średniaku nie można się dobrze bawić? Tylko gry AAA są warte kupowania od dużych wydawców?

 

Oprawa graficzna sprzed pół dekady to najmniejszy problem.

 

Gra ma stylizowaną grafikę coś na wzór komiksu i skupia się bardziej na artystycznej warstwie a nie na technologicznych bajerach.

 

A Plague Tale: Innocence pod względem graficznym wygląda bardzo ładnie, zwróć uwagę też na dopracowane animacje.

 

Sama gra z tytułu zapowiada się interesująco. Jak recenzje będą dobre to się zastanowię.

 

I tego się trzymajmy. Hellblade: Senua's Sacrifice też jest grą specyficzną a pięknie się sprzedał i zyskał zainteresowanie.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na celowniku. Ta niszowa gra kojarzy mi się z tym co pokazał Hellblade. Mali twórcy potrafią również robić dobre i piękne gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takie trochę The Last of Us w średniowieczu

Rats of Us. :E Ale racja, jest wiele podobieństw do TLOU. :)

 

Ta niszowa gra kojarzy mi się z tym co pokazał Hellblade. Mali twórcy potrafią również robić dobre i piękne gry.

HB był niesamowity moim zdaniem, super klimat nordycki i psychozy... Najlepsza była główna aktora grana przez zupełną amatorkę - "od zera" do aktora na wysokim poziomie (moim zdaniem).

 

Muzyka z tego dzisiaj wrzuconego trailera gniecie. :)

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na celowniku. Ta niszowa gra kojarzy mi się z tym co pokazał Hellblade. Mali twórcy potrafią również robić dobre i piękne gry.

 

Dokładnie :thumbup:

 

Mnie bardzo zaintrygował ten projekt i ostrze sobie na niego zęby :E

 

Klimat gry i atmosfera kupiła mnie od pierwszej zapowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam w obserwowanych ;)

 

mi akurat Hellblade nie dokonca spasowal,ale dzis trzeba docenic takie gry gdzie liczy sie tylko fabula a gra jest wolna od pytajnikow i znajdziek.A gra az kipi klimatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba docenic takie gry gdzie liczy sie tylko fabula a gra jest wolna od pytajnikow i znajdziek.A gra az kipi klimatem.

Popieram :thumbup:

 

Rats of Us. :E Ale racja, jest wiele podobieństw do TLOU. :)

Dokładnie. Szczury robią klimat i jeszcze wszystko ocieka błotem.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda zacnie, nie powinna być z tego kaszana. Mogę powiedzieć, że czekam na premierę i chcę zobaczyć co z tego wyjdzie, jakie będą oceny.

Nie kupię na premierę, ale to przez to, że chcę kupić nowego procka na wakacje, więc każdy "nie zakup" gry jest ku temu.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co w Vampyrze jest ciekawego? Bardzo średnia gra zrobiona trochę na odwal. Oprawa graficzna sprzed pół dekady to najmniejszy problem.

 

Sama gra z tytułu zapowiada się interesująco. Jak recenzje będą dobre to się zastanowię.

Ja tam Vampyra przeorałem wzdłuż i wszerz i bardzo mi się podobał, i uważam że przez GOL został niesłusznie mocno zjechany (ale chyba mieli zbyt duże oczekiwania co do niego, ja chciałem tylko mocny klimat i taki dostałem) a w recenzji mógłbym przytoczyć kilka błedów co zrobili po których widać że jeżeli przeszli tytuł to po łebkach i pobieżnie.

 

Chociaż uważam że w Vampyrze był wielki potencjał na mega tytuł AAA ale budżet widać podciął potencjałowi skrzydła, bo można było z tego zrobić coś wielkiego.

Vampyra 2 łyknął bym w ciemno, szczególnie że jest taki potencjał na kontynuacje!.

 

Jednak wracając do tematu

 

A Plague Tale: Innocence może być bardzo dobrym tytułem jak ktoś już jest lekko spażony do tytułów AAA bo część mogła zawieść, no to taki nie za długi tytuł z przyjemną filmową narracją może być jak znalazł aby spróbować czegoś nowego.

 

Focus Interactive od pewnego czasu wydaje dość równe fajne tytuły AA na takie typowe 7/10 (Vampyr, Call of Cthulhu) ale bardzo przyjemne w ogrywaniu, mimo że mniejszy budżet wyłazi z wielu stron to jednak taki tytuł może dać więcej niż nie jeden AAA obecnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że bardzo fajnie to wygląda. Kiedyś pewnie ogram, ale najpierw wolę dać innym przetestować, czy dobre i na ile godzin to gierka. Realnie rzecz biorąc na złotówki ceny niskiej nie ustawili, a w tym roku dużo gier już kupione, a to dopiero kwiecień... Trzeba zacząć się powstrzymywać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co w Vampyrze jest ciekawego? Bardzo średnia gra zrobiona trochę na odwal. Oprawa graficzna sprzed pół dekady to najmniejszy problem.

 

Sama gra z tytułu zapowiada się interesująco. Jak recenzje będą dobre to się zastanowię.

Vampyr założenia miał dobre ale można odnieść wrażenie, że budżetu trochę zabrakło. Nie pierwszy raz z resztą w przypadku tego studia.

 

 

Hellblade mnie w sumie zaskoczył bo spodziewałem się czegoś bardziej sztampowego, a dostałem coś naprawdę unikatowego. Miejmy nadzieję, że i tu będzie równie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra wylądowała na mojej liście życzeń steam (dzięki Azgan za cynk), zapowiada się naprawdę ciekawie, zobaczymy po premierze jakie będą recenzje i jakie problemy techniczne ale wygląda na coś co po prostu trzeba ograć i cieszy, że pojawia się na PCtach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też będę bacznie obserwował temat. Ale na pewno poczekam na wasze pierwsze opinie zanim dokonam zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poczytaj recenzje to będziesz wiedział.

Nie czytam zwykle recenzji. W grze dotarłem do momentu gdzie

 

jesteś w Ascalon Clubie

 

I tu już mnie nudziła. Na początki klimat był fajny, ale po czasie sama gra nużąca.

 

Przy dobrym średniaku nie można się dobrze bawić?

Co to jest dobry średniak? Tak gra to po prostu średni-średniak :P

Dobry średniak to jakiś Elex, albo Dishonored w podobnym klimacie.

Tylko gry AAA są warte kupowania od dużych wydawców?

A co ma do tego bycie AAA czy nie? Są dobre, ba świetne gry niszowe choćby wspomniany Hellblade, beznadziejne AAA (Fallout 76, ME:Andromeda - tu można wyliczać i wyliczać). Wydawca nie ma wiele do rzeczy. Vampyr to zmarnowany potencjał.

Miejmy nadzieję, że Bloodlines 2 będzie na poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... albo Dishonored w podobnym klimacie.

Nie nazwałbym Dishonored średniakiem. :E

Ta gra to raczej top, a nie średniak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra wylądowała na mojej liście życzeń steam (dzięki Azgan za cynk), zapowiada się naprawdę ciekawie, zobaczymy po premierze jakie będą recenzje i jakie problemy techniczne ale wygląda na coś co po prostu trzeba ograć i cieszy, że pojawia się na PCtach.

 

Wielu znajomych nawet nie słyszało o tej grze do czasu aż im nie podesłałem wiadomości ale wszystkim się podoba :cool:. W tym roku na pewno jedna z ciekawszych propozycji którą łatwo przegapić.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki azgan za cynk, nawet nie wiedziałem, że coś takiego jest w produkcji, rzadko mi się zdarza żebym po samym trailerze i krótkim gameplayu wręcz napalił się na grę :D Pytanie, czy gra nie będzie do przejścia w jeden lub dwa wieczory, dlatego z preorderem dla zasady się wstrzymam, jeśli ma być króciutka, to kupie trochę później i taniej niż 200zł.

 

@Szambo

 

Podobno o gustach się nie dyskutuje, ale jak dla kogoś Dishonored jest średniakiem, to wiem, że z kolegą się nie dogadam :o

 

BlindObserver połączyłbyś TEN TEMAT z tymi postami, był pierwszy ;)

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @pawlooo @Rico650 @Nequrix Ryzen7600X negative curve PBO + Gigabyte 4080 Super Gaming OC Superpositon 1920x1080 Extreme: Stock Silent BIOS: 16 089 pkt @316 W UV 2700Mhz@950mV + 500 VRAM: 16 665 @ 253W TimeSpy: Stock Silent BIOS: 28 388 Graphic score @319,50 W UV 2700Mhz@950mV + 500 VRAM 27 894 Graphic score @267,4 W W moim egzemplarzu stock Silent BIOS zegary max 2730 Mhz przy max 1075 mV więc średnio. Przy UV na 950mV stabilne max 2700 Mhz i ani hz więcej. Dlatego też myślę o podmianie Biosu OC na ten Silent od Suprima i sprawdzenie limitów przy UV na napięciach: 925/950/975/1000/1075. W ten sposób – podejrzewam sprawdzę, czy trafił mi się średniej jakości krzem (kasztan), czy faktycznie MSI ma lepiej dopracowane krzywe w Biosie. Ma to sens czysto akademicki bo wymiernych zwrotów nie oczekuję. Jeżeli jestem w błędzie przy tych założeniach to mnie skorygujcie. https://imgur.com/a/JgABqJQ
    • https://videocardz.com/newz/amd-demos-fully-gpu-driven-rendering-through-work-graphs-on-radeon-rx-7900-xtx-with-39-improvement
    • Ja ostatnio wróciłem do AC z pompki ddc mocowanej właśnie na sztywno do socketu. Mimo że schodziła na 10%, 1000rpm, to jednak różnica jak między dniem a nocą, wentyle na 450rpm, zero terkotu, nic nie słychać a i buczenia/bzyczenia pompki też nie ma. Jedyne chłodzenie wodą w jakiejkolwiek formie jakie miałem, i którego faktycznie nie słyszałem do była skręcona pompka magicoola skręcona na minimum, w kartonie wypełnionym gąbką, za meblami, 3m od stanowiska A mimo to czasem wydawało mi się że ją słyszę.
    • Nie u Ciebie Marek  u kolegi wyżej zaobserwano drobiny 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...