Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

solefrendzikuce

Monitor do gier do 1000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy ile Chcesz cali. Za kwotę 1049zł dostaniesz monitor HP Omen Z7Y57AA 24,5'' 144Hz, lub LG 24GM79G 144Hz. Z większych 27'' pozostaje LG 27MP59G, lub ew.. Dell P2717H. Ciekawą opcją jest również 31,5'' 2560x1440p 75Hz AOC Q3279VWF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung C24FG73FQUX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

144hz, matryca VA, dzięki czemu masz dobre kolory i czerń.

 

Duża irytująca podstawka monitora, niektórzy niby mają problem z czytelnością czcionek na nim, ale każdy kto użytkował u mnie ten monitor - nigdy nie skomentował tematu czcionek, ja sam nie mam problemu z czytaniem ich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolał bym w tej kwocie monitor Samsung LS25HG50FQUXEN 144Hz. Wielkością o 1``cal więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I matryca TN? Nie, dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ma słabe kolory? Bierz Samsunga CFG73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki:)

 

Zanim go weźmiesz przeczytaj reckę kolegi z forum, który go przetestował i zwrócił

http://forum.pclab.pl/topic/1202459-Samsung-CFG70/

 

Dla wielu to także wypalarka oczu, problem z ostrością czcionek rzeczywiście na nim występuje co masz w recenzji dokładnie opisane.

Poza tym pamiętaj, że to nie jest 24 cale tylko dokładnie 23,5

Starsza wersja od nowszej różni się tylko uchwytem. Oba zresztą są dość koślawe.

 

Potem zdecyduj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł naczelny obrońca. Ja już nieraz się wypowiadałem na te Twoje zarzuty. Wiele osób siedziało przed moją sztuką i nikogo nie wypalały, dużo też nowych użytkowników tego monitora z pclaba chwali go sobie i nie odczuwa twoich problemów. A co do 23,5 cala... ten zarzut... :E

 

No i starsza wersja się różni tym, że przez ostrzejszy overdrive ma problemy z purpurą, przez co lepiej brać CFG73 pozbawiony tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I matryca TN? Nie, dziękuję :)

Zależy od firmy i modelu monitora. Niektóre TN mają całkiem przyzwoite kolory a niektóre to co do kolorów i kątów widzenia dramat. Na pewno pod gry fps wolał bym dobry TN 24,5''cala z krótkim czasem reakcji niż VA 23,5''cala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł naczelny obrońca. Ja już nieraz się wypowiadałem na te Twoje zarzuty. Wiele osób siedziało przed moją sztuką i nikogo nie wypalały, dużo też nowych użytkowników tego monitora z pclaba chwali go sobie i nie odczuwa twoich problemów. A co do 23,5 cala... ten zarzut... :E

 

No i starsza wersja się różni tym, że przez ostrzejszy overdrive ma problemy z purpurą, przez co lepiej brać CFG73 pozbawiony tego.

 

Przestań chłopie się ośmieszać. To nie zarzuty a fakty. Recka Kaiketsu wiele wyjaśnia ale i potwierdza. Masz widać ostrą wadę wzroku skoro nie widzisz nieostrych czcionek.

Ułatwię ci to

 

to nie moje wymysły:

 

2I2Cwrd.jpg

 

widzicie? to zdjęcie powiększonego tekstu. Powiększony tekst rzadko jest "niewyraźny" z racji grubości, ale bez problemu powinniście dostrzec zbędne cienie i jakby "dziury" w pikselach liter.

 

Spróbujcie spojrzeć na ten obrazek z większej odległości (ale takiej, by wciąż widzieć te "dziury" w literach). Powinniście mniej więcej załapać, o co chodzi w rozmytym tekście w CFG70. Spójrzcie na górną część małego "z", czy coś "zrobione" z cienkiej kreski i grubego cienia będzie wyrażne? :P mi nawet na tym zdjęciu się to rozjeżdża w oczach, a przecież to tylko zdjęcie.

 

Więcej tekstów "z netu":

 

 

I zdjęcie (czyjeś) obrazujące problem:

 

http://www.overclock.net/content/type/61/id/2958032/width/500/height/1000/flags/LL

 

te połówki tłumaczą "dziury" w pikselach oraz zbędne cienie.

 

Dla porównania, struktura pikseli zwykłego IPS:

 

http://cdn.overclock.net/0/0a/500x1000px-LL-0acb3de7_IPSsubpixel.jpeg

 

Zdanie twoich kolegów oczywiście przesądza o wszystkim :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się spotkałem z opinią, że niby QLEDY wypalają oczy, ale się z tym nie zgodzę, bo sam mam QLEDa. Możliwe, że to z serią CFG jest coś nie tak, zresztą jak zastanawiałem się nad wyborem monitora to wersja 1440p 144hz tych CFG rzeczywiście nie miała najlepszych opinii, było wspomnienie o tekście, nierównomiernym podświetleniu i problemy z działaniem HDR (na 350 cd to i tak żadna szkoda szczerbaty.gif). Tego wszystkiego nie wiem, bo nie mam monitora z tej serii, ale gadanie, że QLED to wypalarki oczu to bzdury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, ale ja nie widzę problemu z czcionką, wielu użytkowników z laba też, moich znajomych. To ty musisz mieć poważną wadę wzroku, bo kto siedział krócej lub dłużej przy monitorze - nigdy nic mi nie zasugerował w temacie "czcionek".

 

 

@UP

 

TN =/= idealny XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, ale ja nie widzę problemu z czcionką, wielu użytkowników z laba też, moich znajomych. To ty musisz mieć poważną wadę wzroku, bo kto siedział krócej lub dłużej przy monitorze - nigdy nic mi nie zasugerował w temacie "czcionek".

 

 

@UP

 

TN =/= idealny XD

 

Nie widzisz to nie znaczy, że go nie ma - przeczytaj uważnie reckę Kaiketsu z komentarzami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja zawsze PISAŁEM, że czcionki nie są w 100% OSTRE, tylko czasami jest wrażenie, jakby przez moment były na poziomie 95% a nie 100% i to tylko wybrana literka jakaś, zawsze z łatwością czytam na monitorze wszystko.

 

 

Czyli idąc twoim tokiem myślenia, lepiej wziąć syfiaste tn z wypranymi kolorami, nawet nie dać szansy autorowi zobaczyć CZY EWENTUALNIE ON BY WIDZIAŁ PROBLEM XDD gdzie ma prawo do zwrotu, a jak nie zauważy żadnego JAKŻE wielkiego problemu jakim jest ostrość liter, to będzie miał przekozacki monitor z pięknymi kolorami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra niech autor zdecyduje i może faktycznie weźmie tego Samsunga na próbę. Może mu przypasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...