Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

NoiZuu

Problem z dyskiem? Dużo niższa wydajność przed i po formacie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem dotyczący komputera. Wydaje mi się że winowajcą jest dysk twardy. Jest to dysk Seagate 1TB 3,5 sataIII 7200RPM. Jakiś czas temu komputer zaczął wolniej działać np. kliknąłem na ikonę google chrome i zawsze włączała się natychmiastowo albo 2 sekundy teraz wydłużyło się to do 5 sekund, ale nie to jest najgorsze. Samo przewijanie youtube albo innych stron (facebook) jest uciążliwe ponieważ zacina i dopiero powiedzmy po 1 sekundzie albo 2 strona zjeżdża na dół. Nie wspomnę już o grach, np. World of warships przedtem miałem około 72fps na najwyższych teraz spadło do 27fps. Przed formatem miałem system Windows 8.1 64bit i na nim działo się to samo ale w mniejszym stopniu. Teraz mam Windows 10 64bit wszystkie sterowniki zainstalowane i dzieje się to prawie cały czas. Wyczytałem gdzieś że winą może być kabel SATA więc przepiąłem kabel z nagrywarki na dysk i przez jeden wczorajszy wieczór wszystko działało normalnie, ale dziś problem znów występuje. Poniżej wstawię wynik z benchmarka HD Tune. Z góry proszę i dziękuję za pomoc bo jest to niezwykle uciążliwe.

post-592201-151887824395_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawaj smarta Seagate nie grzeszy jakością ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny czy on to Ci chodziło ,ale wydaje mi się że chyba o to

post-592201-15188788318211_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk masz w porządku i nie jest przyczyną tych anomalii w systemie jak i spadku FPS w grach. Przeskanuj system antywirusem. Poza tym sprawdź co działa w tle i jakie programy startują z systemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Formatowałem kompa 2 razy i znów jest to samo :/ Komputer również skanowałem i dalej jest problem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...