Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

LonDek

Wygrzebanie problemu z kompem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,jestem użytkownikiem komputera HP rp5800, dołożyłem niedawno do niego GTX 1050 od zotaca (Wiem szalony pomysł) i jest taki problem ,że gry gram (Żeby nie było gram w oryginalne gry, nie cracki) to nwm jak wiele się dzieje, mam rozdzielczość FullHD 60Fps oraz ustawienia ultra, to wtedy komputer sie wylącza (W momencie lagu gdy sie wylacza moze pomoc tylko Ctrl + Alt + Delete) i oczywiscie wlacza sie od nowa. Nie byłoby takiego dużego problemu gdyby nie to, że sterowniki karty sie nie wlaczaja choć są zainstalowane (właczaja sie te podstawowe jak sie ma nowa karte graf.) no i taki problem.

Wiem, prosze nie pisac odpowiedzi typu "Ciulu! HP jest do worda a nie grania" albo "TY CIULU! HP nie ma nawet UEFI".

Dla dociekliwych: tak ten HP posiada system UEFI

 

Rzeczy zwiazane z elektronika: https://support.hp.com/us-en/product/hp-rp5800-retail-system/5081352/document/c02833607#AbT1

Rzeczy zwiazane z PCI-express i innym hardware: https://support.hp.com/us-en/product/hp-rp5800-retail-system/5081352/document/c02833612#AbT1

QuickSpecs ogolny: https://jp.ext.hp.com/lib/doc/catalog/pos/rp5800_quickspecs.pdf

 

TAGI aby ten post mogl pomoc innym:

HP, GTX, 1050, KARTA GRAFICZNA, RESTARTY, WINDOWS 10, HP rp5800, ZASILACZ, ZASILANIE, PROBLEM, NAPIECIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zasilacz nie wyrabia ..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O i taka informacja:

Zasilacz nie musi byc zby slaby. Na linii 12V ma 16A wiec chyba sporo calkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest zbyt słaby, albo płyta nie jest w 100% kompatybilna z płytą główną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest zbyt słaby, albo płyta nie jest w 100% kompatybilna z płytą główną.

Nie zrozumialem zbyt dobrze tego "albo płyta nie jest w 100% kompatybilna z płytą główną." jaka plyta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle napisałem ("płyta"). Chodziło mi o kartę graficzną.

Jest jeszcze opcja, że po prostu coś się przegrzewa (zasilania, grafika, chipset).

W taki wypadku nie wyjdzie to na czujniku, ponieważ OEMy nie mają takowych w tych miejscach.

Spróbuj obniżyć taktowania + napięcie GPU tego GTX'a 1050 jak najbardziej się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacje z tabliczki zasilacza:

+ 12V main 16A -|__total 240W max

+ 12V CPU 16A -|

- 12V 0,15A

+ 12V sb 1,30A

 

Źle napisałem ("płyta"). Chodziło mi o kartę graficzną.

Jest jeszcze opcja, że po prostu coś się przegrzewa (zasilania, grafika, chipset).

W taki wypadku nie wyjdzie to na czujniku, ponieważ OEMy nie mają takowych w tych miejscach.

Spróbuj obniżyć taktowania + napięcie GPU tego GTX'a 1050 jak najbardziej się da.

Posiadam MSI Afterburner, może się nada. Kieruj ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz za słaby zasilacz po prostu w tym gotowcu. Jak nie można tam zamontować w tej obudowie standardowego zasilacza, to niestety.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gtx 1050 bierze tyle wat co nic

zasilacz spokojnie wystarczy

pytanie czy coś ci się nie przegrzewa np.proc :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nic sie nie przegrzewa.

Karta sama w sobie jest jakas chlodna po 1h grania 100% 65 stopni celciusza o.O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka to wersja GTX 1050 z dodatkowym zasilaniem czy tylko zasilana z płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka to wersja GTX 1050 z dodatkowym zasilaniem czy tylko zasilana z płyty?

Zwykla, zasilana portem PCI Express x16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do gtx'a 1050 i 1050ti minimum 300W lub zasilacz o dobrej linii 12V. Miałem taki sam problem co ty. Po włożeniu enlight 350W problem znikł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do gtx'a 1050 i 1050ti minimum 300W lub zasilacz o dobrej linii 12V. Miałem taki sam problem co ty. Po włożeniu enlight 350W problem znikł.

hemm niestety do mego kompa nie wsadzisz nawet bequiet tfx :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość optuj

Ale sprawdzić czy napewno winny jest zasilacz chyba możesz, podpinając inny zasilacz bez montowania go w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sprawdzić czy napewno winny jest zasilacz chyba możesz, podpinając inny zasilacz bez montowania go w środku.

Nie posiadam lepszego zasilacza (no chyba ze zasilacz od Della Optiplex 755 jest lepszy). Wiesz po co cos innego kupowac skoro nawet zamontowac nie mozesz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co przelotkami? Przelotki nic do tego nie maja :P

 

W teorii moge przelozyc graty do wiekszej obudowy w ktorej zmiesci sie zasilacz tak jak napisal kolega wyzej, tylko czy plyta glowna bedzie zgodna z standardem atx ktory na to pozwoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh to wina najprawdopodobniej zasilacza nah ;-; zrobilem downgrada do Geforce 210 i wszystko smiga, no moze fps nie smiga... No ale coz dzieki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...