Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Wojciech1999

MSI B350 Gaming Pro Carbon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jutro chcę zamówić swój zestaw oparty na Ryzenie 1600, ale nie wiem czy płyta, którą wybrałem jest dobra. Mowa tu o MSI B350 Gaming Pro Carbon. Warto ją kupić za 469 zł?

W przyszłości planuję włożyć tam Ryzena 7 z architektury ZEN-3 i nie wiem czy wystarczy taka płyta. Wiem, że odświeżone Ryzeny i płyty wychodzą już w kwietniu, ale dłużej nie chcę czekać. (duża będzie różnica między r5 1600 a 2600?)

 

Do tego jeszcze RAM. W jednej kości, bo jeśli kupię 2x4 to dokładając kolejne tyle do 4x4 ponoć słabo działa na ryzenach. W krótkim czasie (gdy tylko ceny ramu spadną) chcę kupić kolejne 8gb, tak żeby mieć 2x8, bo mi się przyda.

 

PS. Możliwe, że zrobię OC, ale nie duże bo na stockowym chlodzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta plyta bedzie ok pod OC r7, ew. Krait to blizniacza konstrukcja.Nowsze ryzeny beda w troche nizszym procesie technologicznym i beda mialy troche wyzsze zegary- tyle wiadomo. Jesli zalezy Ci na wys. taktach to celuj w 2x4gb lub 2x8gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widzę, że za 469 zł jest MSI X370 Gaming Plus, więc nie wiem czy ten Carbon B350 będzie lepszy. Zastanawiałem się też właśnie nad Krait Gaming, który jest chyba za ~440 zł. Wziąłbym tą X370, ale chyba i tak jej nie wykorzystam, bo hardcoreowego OC nie będzie (o ile w ogóle będzie).

Równie dobrze mogę wziąć PC MATE, ale tam to już raczej nic nie podkręce, a dobrze jest żyć ze świadomością, że mam lepszą płytę, z którą więcej zrobię.

 

Chyba pozostaje mi ten Krait Gaming? Od Carbona różni się chyba tylko kartą sieciową, dźwiękową i podświetleniem (ale podświetlenie to już nie problem, białe wystarczy). :D

 

 

edit: Zdecydowałem się chyba na Krait Gaming, jutro zamawiam. Ale jeśli ktoś ma jakieś ważne uwagi to niech napisze. :)

 

Czy ten RAM będzie dobry? - GoodRam IRDM X DDR4 1x8 3000MHz CL16 White. Jest za 375 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widzę, że za 469 zł jest MSI X370 Gaming Plus, więc nie wiem czy ten Carbon B350 będzie lepszy. Zastanawiałem się też właśnie nad Krait Gaming, który jest chyba za ~440 zł. Wziąłbym tą X370, ale chyba i tak jej nie wykorzystam, bo hardcoreowego OC nie będzie (o ile w ogóle będzie).

Równie dobrze mogę wziąć PC MATE, ale tam to już raczej nic nie podkręce, a dobrze jest żyć ze świadomością, że mam lepszą płytę, z którą więcej zrobię.

 

Chyba pozostaje mi ten Krait Gaming? Od Carbona różni się chyba tylko kartą sieciową, dźwiękową i podświetleniem (ale podświetlenie to już nie problem, białe wystarczy). :D

 

 

edit: Zdecydowałem się chyba na Krait Gaming, jutro zamawiam. Ale jeśli ktoś ma jakieś ważne uwagi to niech napisze. :)

 

Czy ten RAM będzie dobry? - GoodRam IRDM X DDR4 1x8 3000MHz CL16 White. Jest za 375 zł.

Płyty MSI na x370 będą się tylko różnić od wyżej wymienionych tylko obsługą SLI, ew. jakimiś pierdułkami z opisu (krait i pro carbon mają jak większość x370 rozbudowany VRM 4+2). PC mate nadaje się bardzo dobrze do OC R5(to taka sama płyta jak tomahawk i reszta b350 wzwyż cenowo(zwykły VRM 4+2), ale do OC R7 już potrzeba już lepszego VRM. Wiem, że czasem można znaleźć taniej płyty x370 od b350 pro carbon/krait? To też można brać wtedy. Jeśli chcesz coś lepszego to następna w kolejności będzie ASUS x370 prime pro(VRM 6+2), ale też bez OC bclk. BTW Zastanów się, czy będziesz potrzebował 8 rdzeni i 16 wątków, IMO 6 wystarczy na jakiś czas. Ciekawym wyborem jest płyta od MSI B350 tomahawk plus (ma bclk, wspominam o tym, ponieważ wydaje się, że Ryzen ma niedopracowane dzielniki dla pamięci i bclk pomaga osiągnąć wyższe takty na RAM(mówię o 3200/3333mhz wzwyż, ale to też może wymagać już pamięci na b-die). W przedziale cenowym dla b350, nie ma nic lepszego oprócz MSI/ASUSa ew. Biostara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Qwertypp10 Dzięki za odpowiedź.

Ryzena 7 kupię za 2-3 lata (ba, nawet jak ten 1600 wystarczy, to r7 kupię może nawet za 4-5), więc dlatego chcę jakąś lepszą płytę, a myślę przyszłościowo. :) 8 rdzeni kiedyś się przyda, bo trochę zajmuję się animacjami w Adobe After Effects + jeszcze kilka innych programów, gdzie na 8 rdzeniach wszystko będzie się szybciej renderować.

Ten Tomahawk plus też ciekawy, ale ostatecznie wybiorę Kraita. :)

 

Jeszcze jedno pytanie - te ramy co podałem wcześniej będą na pewno dobre? GoodRam IRDM X DDR4 1x8 3000MHz CL16 White

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien działać bez problemu na samym XMP, ale pamiętaj, że przy single channel będziesz miał mniejszą wydajność w pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już chciałem zamawiać zestaw, ale zauważyłem, że na morele jest przecena na płytę ASRock X370 Gaming X za 459 zł. Będzie ona lepsza od Krait B350?

 

Jakie są plusy i minusy tego ASRock'a w porównaniu do Krait B350?

Ponoć jest trochę awaryjna, no i ten czerwony, którego nienawidzę. :E

 

Proszę o bardzo szybką pomoc. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już chciałem zamawiać zestaw, ale zauważyłem, że na morele jest przecena na płytę ASRock X370 Gaming X za 459 zł. Będzie ona lepsza od Krait B350?

 

Jakie są plusy i minusy tego ASRock'a w porównaniu do Krait B350?

Ponoć jest trochę awaryjna, no i ten czerwony, którego nienawidzę. :E

 

Proszę o bardzo szybką pomoc. :)

Będzie podobna względem VRM, ale nie brałbym ASRocka ze względu na różnorakie problemy z BIOSemi jakie bywają z tymi płytami, aktualnie typu brak możliwości zmiany napięcia dram, czy niedawno brickowanie płyt...

Dodatkowe +- to tyle, co możesz przeczytać w opisie w jakimś sklepie ;) Na ASRocku masz lepszą dźwiękówkę (taką jak na pro carbon) + wyświetlacz błędów. Ale i tak bym nie kupował, ze względu na to. Ponieważ jak chcesz, rzeczywiście lepszy dźwięk, to nie żadna integra, tylko coś ala Xonar, a z wyświetlacza błędów będziesz korzystał raczej 1 raz jak będziesz robił OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zamówię B350 Krait. :) Chciałem tylko wiedzieć, bo ten ASRock kosztuje teraz 100 zł mniej niż normalnie.

 

Z ciekawości spytam - to nie jest tak, że na płycie X370 można zrobić więcej rzeczy (np. większe OC) niż na B350?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zamówię B350 Krait. :) Chciałem tylko wiedzieć, bo ten ASRock kosztuje teraz 100 zł mniej niż normalnie.

 

Z ciekawości spytam - to nie jest tak, że na płycie X370 można zrobić więcej rzeczy (np. większe OC) niż na B350?

Był kiedyś jakiś test na którym wyszło, że na niektórych płytach typu asus crosshair vi hero można było osiągnąć 100mhz więcej na CPU, przy tym samym napięciu (może dlatego, że mają trochę więcej miedzi w ścieżkach ;) ), tylko czy cena to uzasadnia :E. Sam chipset daje Ci tylko SLI. To bardziej zależy od modelu płyty, czy będzie miała tych opcji więcej. Przykładowo wydaje mi się, że od krait w górę aż do titanium i (m7 ack) opcje w BIOS będą praktycznie takie same. Na b350 chyba 90% płyt ma wszystkie potrzebne podstawowe opcje, wyjątkiem jest ASRock, na którychś tańszych b350 nie ma regulacji SOC i LLC, więc jak widać chipset nie ma nic do rzeczy ;). Ale w praktyce, jak nie interesujesz się ekstremalnym OC, to do oc np. r5 1600 wystarczy Ci b350 pc mate. Jak byś już chciał wycisnąć co się da z RAM na samsungach b-die, to wtedy potrzebujesz raczej lepszej płyty z OC bclk przykładowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Bezprawie dostrzegają w Europie. Sytuacja w Polsce jest poważna. Rząd Donalda Tuska, przyjaciela Macrona i von der Leyen, prześladuje sędziów, media i konserwatywnych polityków - stwierdził w mediach społecznościowych francuski europoseł Nicolas Bay. Polityk zaznacza, że "to ważny atak na praworządność, ale brukselska Komisja nie wydaje się być tym poruszona".    
    • N4P zamiast N3, to już wiemy co użyje desktopowy potworek, dodatkowo jak poskładamy wszystkie przecieki do kupy to wyjdzie coś takiego.   GB202 N4P 800mm2+ 192SM 128MB L2 512bit 28Gb/s GDDR7 1792GB/s   Większość wzrostu wydajności dostaniemy dzięki GDDR7 oraz cache, z pociętego 72MB do pełnego 128MB.         
    • PiS ma sektę która co by się nie działo i tak na nich zagłosuje. I ten beton 25% będzie się trzymał. Rządzący albo będą coś robić albo ludzie zwyczajnie odpłyną, nie zagłosują. Obecnie rządzący przez kilka miesięcy zrobili wielkie nic. Fikołki i wygibasy na różne strony. Nawet konkursów na państwowe stanowiska nie przywrócili. Nie zlikwidowali nadmiarowych etatów w ssp tylko powsadzali swoich. Głównie 3D bo PSL od dawna na głodzie ale dalej to idzie na konto koalicji. TVP i radio razem z nastoma dodatkowymi kanałami jak były tak są. Jeszcze brakuje poparcia dla obecnego prezydenta Krakowa i Wrocławia przez KO.  
    • Crashowanie od czasu do czasu (driver timeout lub czarny ekran z możliwym recoverem od minuty do ~pięciu )  na kartach AMD to norma była dla wielu osób przez jakieś ostatnie 2 lata, bo AMD ma problem z kompatylnością z praktycznie nikomu niepotrzebną funkcją windowsa, która jest domyślnie włączona (MPO ). Starczy tylko ściągnąć i uruchomić plik wyłączający MPO, który przygotowała nvidia, bo kiedyś też takie problemy ta marka miała (zresztą czasem słychać, że u niektórych na starszych kartach nvidii wciąż jest ten problem ) https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5157/~/after-upSpam wyslij raport-to-nvidia-game-ready-driver-461.09-or-newer%2C-some-desktop-apps Niektórzy piszą, że AMD jakiś czas temu już ten problem ogarnęło, ale nie jestem przekonany (przynajmniej parę miesięcy temu wciąż widziałem narzekania niektórych ), osobiście mam wyłączone MPO i nie widzę potrzeby go włączać i sprawdzać czy naprawdę AMD w końcu to ogarnęło. Generalnie to najlepiej po zakupie karty mieć komp włączony codziennie jak najdłużej i jak są problemy to robić zwrot, bo niestety wadliwe karty istnieją.
    • GTX1660Ti?    https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1660-ti-gaming-x-6gb-gddr6-192bit-15323722718
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...