Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

CREANDO

Komputer na ścianie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przez prawie pół roku poszukiwałem miejsca/ forum do opublikowania swojego pomysłu na obudowę. Padło na PCLab bo stwierdziłem, że jest tu najbardziej merytorycznie i kulturalnie.

Wszystko zaczęło się od nadmiaru kabli i braku miejsca na biurku. Wówczas pomyślałem o zawieszeniu obudowy na ścianie. Sam pomysł nie jest nowy, natomiast mi zależało na tym aby ta obudowa była kompletnie inna od tego co do tej pory proponowano w tym temacie na świecie. Chciałem też aby była powtarzalna, czyli możliwa do wytwarzania seryjnego. W związku z tym obejrzałem mnóstwo filmów o moddingu, biurkach (Lian), obrazach (YT Geek N.) i technologii - szukałem czegoś co będzie nieoczywiste dla widza. Nie wiem czy jest to zrozumiałe... Chodziło o to aby wyglądała jak coś co nie kojarzy się z komputerem i była jednocześnie elementem wystroju wnętrza. Może trochę fantazjuję, ale marzyła mi się obudowa, którą zaakceptuje ...popularnie mówiąc matka, żona i kochanka. Każdy zaś kto zobaczy ją po raz pierwszy zapyta: CO TO JEST ? ...bo nie przyjdzie mu nawet do głowy, że to komputer. Jednocześnie sprawdzałem czy moja obudowa nie ma gdzieś podobnego do siebie "rodzeństwa" aby uniknąć posądzenia o plagiat. No i to tyle jeśli chodzi o początek.

Dziś pokazuję render, bo od niego się zaczęło. W kolejnych dniach będę stopniowo publikował cały "bolesny" proces tworzenia.

Proszę wszystkich o uwagi - są dla mnie bezcenne i z góry za nie dziękuję. Krytykę przyjmę z pokorą a pochwały z radością. :)

post-591997-15189749448904_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wymiary tego wychodzą? Mobo montowane w kwadracie na środku a miejsca na wentyle wolne?

Może zamienić to lustro wbudowanym rezerwuarem/szkłem? Większość ludzi kupuje pc, żeby go wyeksponować.

W tych ramionach gdzie są wentyle coś jest? Jeśli nie to zrób miejsca na montaż chłodnic 120/140 jeśli nie większych.

Fajnie, że 4 ramiona, a nie 3 jak w fidget spinerze :lol2: :lol2:

Jakieś podświetlenie do tego planujesz? Nie za dużo, ewentualnie po rzadkim pasku diod na wentle, żeby nie było choinki :D

Pomysł mega, wygląda kozacko, czekam na efekty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobo w środku pod lustrem - micro ATX lub mniejsze wchodzą bez problemu. Samo lustro w tym projekcie ma bardzo konkretne zastosowanie, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby je wymienić na bezbarwne szkło. Pod wentylami jest miejsce na grafikę, zasilacz i dyski. Jeśli będzie taka konieczność to jeden wentyl jest wolny. Gdyby wszystkie dyski umieścić przy grafice (dwa wentyle wolne) to wejdą dwie spore chłodnice - przestrzeni na podstawie (pod wentylem) jest 250/140 plus ok 1 cm luzu dookoła. W obecnym prototypie zamontowałem wentyle z fabrycznymi ledami. Dla miłośników ledów mogą one być jeszcze zamontowane na tyle obudowy i świecić przez szczelinę przy ścianie. Tego jednak nie robiłem bo tak jak piszesz może to być przesadą. Ze względu na konstrukcję, wymiary mobo i grafiki cała obudowa nie jest mała - mniejsza też być nie może i ma 78 cm szerokości i wysokości (w poziomie i pionie wisząc na ścianie). Cieszy mnie, że się podoba. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Render w Blenderze. Pierwsze próby, pomiary pod podzespoły i modelowanie kształtu w PRO100 a do produkcji w AutoCADzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę tu nikogo zanudzał opisami powstawania kolejnych modyfikacji bo większość powstała tylko na komputerze.

Żeby jednak ocenić skalę wielkości i przekonać się o właściwych proporcjach, pozwoliłem sobie w końcu na zamówienie pierwszego egzemplarza.

Okazał się niezastąpiony do różnych przymiarek i dalszych przeróbek. Mogłem bez ryzyka wybrać wentylatory i przekonać się, że ich nie zamontuję jeśli nie dokonam kolejnych zmian ;)

Gorąco polecam taką metodę, bo mimo wydanych paru złotych na tani materiał, oszczędziłem na braku dalszych błędów. To był wierzch przyszłej obudowy. Podobnie było z podstawą, tyle tylko, że wszystkie otwory wycinałem i poprawiałem ręcznie...do skutku. Jutro ją pokażę.

post-591997-15190733421231_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie się zapowiada :thumbup:

 

 

 

*

Padło na PCLab bo stwierdziłem, że jest tu najbardziej merytorycznie i kulturalnie.

8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Nie pogrążaj Nas. :lol2:

 

Projekt fajny, będę go obserwował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiego rozmiaru masz kafelki? dobry punkt odniesienia do wielkości budy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zewnętrzne wymiary to 78/78 cm. a kafelki mają 40/40 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza wersja podstawy po przymiarkach podzespołów. Mogłem wreszcie wyciąć otwory na kable, które będą upchnięte w dodatkowej przestrzeni pod podstawą.

Konkretnie rzecz ujmując, jest to przestrzeń między ścianą a podstawą...ale o tym innym razem.

Do zmontowania góry z podstawą zastosowałem zwykły gwintowany pręt o średnicy 16 mm. Takie rozwiązanie wystarczyło na chwilę bo okazało się paskudne.

Estetyka ponad wszystko :) . Wymyśliłem sobie specjalne śruby, które będą jednocześnie dystansami a ich długość zadecyduje o ostatecznej przestrzeni wewnątrz.

post-591997-15191519997965_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie jak spinner 8:E

Powodzenia w pracach, będę obserwować bo zapowiada się ciekawie i dość nietypowo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto piękna śruba :D . Myślę, że jest zjawiskowa i śmiało można ją zastosować. Zamówiłem... i tu chcę podzielić się z wami DROBNYM kłopotem.

Żyjemy w pięknym Kraju. Dziś prawie w każdym mieście można znaleźć firmę z maszynami CNC i laserem do cięcia stali.

Wujek Google wyświetla je masowo, pomyślałem więc, że bez problemu i zbędnej zwłoki zlecę gdzieś wykonanie części.

Ups, odbiłem się od ściany i to jak boleśnie. Wszyscy są albo zapracowani albo nie zainteresowani. Jeżeli komuś przyjdzie do głowy prototypowanie w stali niech zacznie od znalezienia firmy, której się chce...

Ja znalazłem 120 km od domu.

post-591997-15192363758102_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kuzyn ma kilka maszyn CNC; może byłby w stanie wykonać coś, co by Cię interesowało. W razie czego napisz PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściana jest normą przy takich detalach.

Zagadasz że masz tak nietypowy temat do wykonania i od razu łapiesz z pierwszej rozmowy

że firmy mają wywalone na robienie jednostkowych zamówień.

Niechęć i zbywanie to najczęściej spotykana reakcja.

 

Nie ma z tego profitów dla nich, to spece od seryjnej produkcji.

Nikt nie chce tyłka ruszyć, przestawić maszyn CNC bo maszyny mają trzepać seryjną produkcję

i zarabiać hajs na spłacenie kredo w bankach bo wszystko co w firmie pracuje,

każda maszynka jest w kredo nie za gotówkę kupiona.

 

Od siedmiu lat walczę z takimi pomysłami na full custom case

i nie raz piany dostałem rozmawiając z pawianami w firmach do których zwróciłem się o wykonanie nietypowych zleceń.

 

Tym bardziej szacunek za Twój upór i chęć wykonania full custom case

w tak nietypowej formie.

Nie poddawaj się, trzymam kciuki za powodzenie tego projektu :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kuzyn ma kilka maszyn CNC; może byłby w stanie wykonać coś, co by Cię interesowało. W razie czego napisz PW.

fajnie, że znajdują się takie osoby na scenie jak Ty z poleceniem kuzyna czy Pan Elder, którym się CHCE pomagać innym.

 

co do śruby to jak dla mnie wygląda trochę jak hantel XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem render, żeby łatwiej można było sobie wyobrazić KOMPUTER NA ŚCIANIE :) .

To co w poprzednim renderze wyglądało jak lustro w rzeczywistości nim jest. Tyle tylko, że to lustro weneckie i można było stworzyć iluzję nieskończoności.

post-591997-15193211965687_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie można tu dodawać jednocześnie więcej fotek, ale może lepiej tak niż mają zniknąć za jakiś czas, jeśli by były z obcego serwera.

Real - fotka tunelu do nieskończoności. Tak to wygląda gdy mamy włączone zasilanie.

Dołożyłem logo, a co tam, jak szaleć to szaleć :D

post-591997-15193229972628_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysł ciekawy ;)

 

tak jakoś mi się skojarzyło :E

 

519.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzucaj foty na abload.de, serwer stoi niewzruszony już parę dobrych lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

groXel, super skojarzenie. Od momentu gdy to podesłałeś zastanawiam się jak to wykorzystać w przyszłości do promocji. Bardzo mi się podoba. Szkoda, że sam na to nie wpadłem ;);) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kształt podstawy i pokrywy już miałem opracowany, śruby czekały gotowe, pozostało najtrudniejsze - opracować cały zewnętrzny płaszcz i wyjście na kable.

Znowu ściana nie do pokonania. Zwróciłem się z pytaniem do pewnej firmy z Puław. Spotkaliśmy się, wszystko ustaliliśmy. Zgodnie z ich życzeniem wykonany został projekt w Cad-zie. Potem dostałem wycenę, nawet atrakcyjną i ...na tym się skończyło. Przestali odpowiadać na maile i telefony. Czemu to musi zawsze kosztować tyle nerwów...

Praca jednak nie poszła na marne bo okazało się, że większość podobnych firm pracuje na tym oprogramowaniu. Wreszcie trafiłem :E:D .

To pierwsza wizja.

15zh06u.jpg

Nic nie zastąpi rysunku na papierze :lol2:

2cxt0fb.jpg

24q0sa1.jpg

Wymyśliłem sobie coś co miało załatwić dwa problemy. Zredukować ewentualny nadmiar długości płaszcza i zamocować wszystkie wychodzące kable.

11ihjdv.jpg

Sam płaszcz ostatecznie będzie składał się z czterech podobnych do siebie elementów, a w okręgu znajdzie się logo.

be94j8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dla porównania chciałem pokazać podstawę, a właściwie różnice między wersją roboczą a gotową. es3nyh.jpg

Widać też doskonale dlaczego zdecydowałem się na własne śruby. :)

Za kilka dni postaram się pokazać bardziej obszerne zdjęcia podstawy. Będzie wówczas pomalowany pas zewnętrzny.

post-591997-1519735054096_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda bardzo interesująco, czekam na więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, aż mi do głowy wpadła pewna myśl związana z komputerem na ścianie. :hmm:

 

Tylko musiałbym przysiąść do CAD'a i zrobić mały projekt. Czy Twoja obudowa nie będzie zbyt ciężka. Liczyłeś ile w teorii może ważyć? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, aż mi do głowy wpadła pewna myśl związana z komputerem na ścianie. :hmm:

 

Tylko musiałbym przysiąść do CAD'a i zrobić mały projekt. Czy Twoja obudowa nie będzie zbyt ciężka. Liczyłeś ile w teorii może ważyć? :hmm:

 

 

Jak już przysiądziesz Cad'a to się podziel pomysłem, chętnie zobaczę. :)

Moja obudowa będzie ważyła ok. 10 kg zależnie od wersji. Do tego oczywiście podzespoły. Sposób zawieszenia na ścianie jest już opracowany i przetestowany.

 

Dziś wyjeżdżam do Katowic na IEM. Krótka relacja na pewno będzie. :).

 

Natomiast teraz chcę pokazać jak wygląda zamontowany wentylator. Jest to Akasa 220.

 

Ten akurat pochodzi z obecnie złożonego egzemplarza, natomiast w kolejnym, który też już "rośnie" planujemy założyć na wierzch, odpowiednio wytłoczone siatki.

 

Forma jest w trakcie przygotowania i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to za ok. 10 dni zrobimy pierwsze próby tłoczenia.

post-591997-15198942443315_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Bezprawie dostrzegają w Europie. Sytuacja w Polsce jest poważna. Rząd Donalda Tuska, przyjaciela Macrona i von der Leyen, prześladuje sędziów, media i konserwatywnych polityków - stwierdził w mediach społecznościowych francuski europoseł Nicolas Bay. Polityk zaznacza, że "to ważny atak na praworządność, ale brukselska Komisja nie wydaje się być tym poruszona".    
    • N4P zamiast N3, to już wiemy co użyje desktopowy potworek, dodatkowo jak poskładamy wszystkie przecieki do kupy to wyjdzie coś takiego.   GB202 N4P 800mm2+ 192SM 128MB L2 512bit 28Gb/s GDDR7 1792GB/s   Większość wzrostu wydajności dostaniemy dzięki GDDR7 oraz cache, z pociętego 72MB do pełnego 128MB.         
    • PiS ma sektę która co by się nie działo i tak na nich zagłosuje. I ten beton 25% będzie się trzymał. Rządzący albo będą coś robić albo ludzie zwyczajnie odpłyną, nie zagłosują. Obecnie rządzący przez kilka miesięcy zrobili wielkie nic. Fikołki i wygibasy na różne strony. Nawet konkursów na państwowe stanowiska nie przywrócili. Nie zlikwidowali nadmiarowych etatów w ssp tylko powsadzali swoich. Głównie 3D bo PSL od dawna na głodzie ale dalej to idzie na konto koalicji. TVP i radio razem z nastoma dodatkowymi kanałami jak były tak są. Jeszcze brakuje poparcia dla obecnego prezydenta Krakowa i Wrocławia przez KO.  
    • Crashowanie od czasu do czasu (driver timeout lub czarny ekran z możliwym recoverem od minuty do ~pięciu )  na kartach AMD to norma była dla wielu osób przez jakieś ostatnie 2 lata, bo AMD ma problem z kompatylnością z praktycznie nikomu niepotrzebną funkcją windowsa, która jest domyślnie włączona (MPO ). Starczy tylko ściągnąć i uruchomić plik wyłączający MPO, który przygotowała nvidia, bo kiedyś też takie problemy ta marka miała (zresztą czasem słychać, że u niektórych na starszych kartach nvidii wciąż jest ten problem ) https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5157/~/after-upSpam wyslij raport-to-nvidia-game-ready-driver-461.09-or-newer%2C-some-desktop-apps Niektórzy piszą, że AMD jakiś czas temu już ten problem ogarnęło, ale nie jestem przekonany (przynajmniej parę miesięcy temu wciąż widziałem narzekania niektórych ), osobiście mam wyłączone MPO i nie widzę potrzeby go włączać i sprawdzać czy naprawdę AMD w końcu to ogarnęło. Generalnie to najlepiej po zakupie karty mieć komp włączony codziennie jak najdłużej i jak są problemy to robić zwrot, bo niestety wadliwe karty istnieją.
    • GTX1660Ti?    https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1660-ti-gaming-x-6gb-gddr6-192bit-15323722718
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...