Forum PCLab.pl: Pink Panther - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Pink Panther Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Waka Waka 

• Visca el Barca!
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 19 Luty 2018 - 00:48

Dodaj obrazek

Cześć,

Czas zacząć nowy projekt, a zatem i nowy worklog. Po Project Impossible chciałem dać sobie chwilę przerwy, ale tak naprawdę plany odnośnie tego projektu zaczęły się rodzić już pod koniec wakacji. Dlaczego w takim razie dopiero teraz zaczynam działać? Było kilka przygód po drodzę, ale o tym później.

Pod koniec budowania Project Impossible zaczął mnie trochę irytować fakt, ze nagle wszędzie zaczęło być pełno Evolv'a :P To po części świadczy o tym, że to po prostu dobra konstrukcja, choć moim zdaniem mająca pare wad. Część z nich udało mi się wyeliminować modami, ale wciąż nie była to idealna obudowa do LC.
Przechodząc do meritum, zacząłem się zastanawiać jaka obudowa byłaby ciekawym, rzadko spotykanym i spełniającym moje wymagania wyborem. Po kilku dniach szukania, stwierdziłem że w seryjnej produkcji takiej nie ma :E

Zawsze podobał mi się design obudów Parvum, ale znowuż żadna z ich standardowych obudów nie spełniała moich oczekiwań. Najbliżej było mi po drodze z R1.0, ale największym problemem w jej przypadku było wspieranie tylko mATX. Po kilku słowach z chłopakami Parvum udało się ustalić, że byliby w stanie wykonać dla mnie customową wersję w standardzie ATX. No i oprócz samego ATX zaprojektowałem parę dodatkowych zmian, które zobaczycie na zdjęciach :)

W kwestii kolorystyki jest dość kontrowersyjnie :D Kierowałem się tym samym, co przy wyborze obudowy - chciałem uderzyć w coś, co nie jest za często spotykane. Od początku wiedziałem że kolorem przewodnim będzie biały, miałem już dość czarnego. Skąd drugi kolor? Pomysł nasunęła mi ładniejsza połówka już jakiś czas temu. To ciężki kolor do współpracy, ale to wyjdzie w trakcie projektu.

Myśląc jak nazwać ten projekt Paweł nasunął mi trop różowej pantery, który bardzo mi się spodobał, bo lubiłem tą bajkę w dzieństwie, a kolorystyka projektu jest idealna :D
Wystarczy już tego przydługiego wstępu, przejdźmy do konkretów :)

Gdy temat obudowy był już w miarę jasny wziąłem się za zrobienie modelu. Poniżej kilka zrzutów tego co wyszło. Model ten daje pogląd na moje plany, jednakże od czasu jego stworzenia zmienił się trochę wygląd obudowy w kontekście rozkładu różowych paneli.
W głównej komorze wszystkie połączenia będą pod kątem 45°. Piwnica przez to będzie sporym wyzwaniem, ale jest więcej miejsca niż w Evolv'ie, także nie powinno być tragedii :P

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

W tym miejscu chciałbym bardzo podziękować firmom, jakie zdecydowały się wesprzeć projekt. Noiseblocker zdecydował się przysłać górę najlepszych wentylatorów na rynku, a Mayhems postanowił wspomóc Pink Panther swoim Pastelem. Szczególne podziękowania należą się Alphacool oraz Aquatuning, którzy to po raz kolejny zdecydowali się kompleksowo wesprzeć mój projekt całą masą sprzętu :)

Dodaj obrazek

Jak wspomniałem na początku, z obudową było trochę problemów i to głównie przez nią zeszło tyle czasu od pomysłu do realizacji tego projektu. Parvum robi naprawdę dobre obudowy, ale obsługa klienta i terminowość to niestety nie jest ich mocna strona, o czym boleśne przekonałem się zarówno ja, jak i wcześniej Paweł. Do tego należy dodać fakt, że różowy jaki sobie zażyczyłem to dość rzadki rodzaj Perspex'u i na niego samego Parvum czekało 6 tygodni. Obudowę dostałem chwilę przed świętami, ale niestety nie była wykonana tak jak chciałem. Nie wchodząc w szczegóły, udało się porozumieć i naprawić błędy w w miarę sensownym czasie. Oto efekt ;)

R1.0 ATX DIY :E

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Obudowa w obecnej formie wspiera pełen standard ATX. Pomieści również trzy chłodnice 360/60mm, względem seryjnych dwóch 360/30mm. Fabrycznie na topie znajduje się okno, które ukazuje bloki GPU - u mnie okno zostało znacząco powiększone :) Ponadto na froncie znalazł się cover chłodnicy, który spełnia również inne funkcje - pozwoli na zamontowanie dwóch rezerwuarów obok siebie oraz stanowi dom dla Aquaero 6 XT ;) Kolejną zmianą względem seryjnej R1.0 jest możliwość montażu wentylatora na tylnej ścianie. Oczywiście następstwem tych zmian jest istotne zwiększenie wymiarów R1.0 - mojej wersji bliżej już do L1.0.

#2 Użytkownik jest niedostępny   zawisztheblack 

• Keep It Simple, Stupid
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Luty 2018 - 07:39

Można by powiedzieć "w końcu" :D. Obudowa wyszła genialnie i za to chwała dla chłopaków z Parvum, że udało się zrealizować wszystko co chciałeś. Z drugiej strony 100 kotwic w tyłek za trwające kilka miesięcy przeboje związane z dograniem wszystkiego, olewanie sprawy, samowolkę, czy po prostu kłamstwa jakie z ich strony padały. Obudowy Parvum są świetne, modułowość jest zbawieniem w przypadku wszelkiego rodzaju modów, czy samego składania kompa. Jakość wykonania stoi na najwyższym poziomie. Obsługa klienta? Lepiej tego nie komentować, ale tak to jest gdy bierze się znacznie więcej zamówień niż jest się w stanie zrealizować.

Rozmiarowo do L1.0 trochę jeszcze brakuje, chociaż już niewiele :P.

Ten post był edytowany przez zawisztheblack dnia: 19 Luty 2018 - 07:43

#3 Użytkownik jest niedostępny   Jertusz 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 19 Luty 2018 - 18:10

Świetnie, że w końcu mimo "supportu" Parvum... udało Ci się zacząć. Sama obudowa i render wyglądają obłędnie, pewnie po zakończeniu będzie jeszcze lepiej. :thumbup:

Czekam na dalsze części worklog i trzymam kciuki, żeby wyszło jak najlepiej. ;)

#4 Użytkownik jest niedostępny   Waka Waka 

• Visca el Barca!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Luty 2018 - 14:48

@Paweł
Naprawdę nie wiem dlaczego oni się nie potrafią w tej kwestii ogarnąć, bo tak jak mówisz produkty są genialne, ale ewidetnie się nie wyrabiają i co gorsza to zamiast się do tego przyznać stosują jakieś dziwne wymówki, czy po prostu kłamstwa. Niestety, pozytywnej reklamy im się zrobić nie da z taką obsługą klienta, a mamy już niemałe doświadczenie z nimi :P

@Jertusz
Dzięki :D Obudowa wyszła naprawdę fajnie, mimo iż pierwotnie miała wyglądać trochę inaczej. Efekt końcowy mam nadzieję, że będzie na odpowiednim poziomie :D

A teraz raz jeszcze wielkie podziękowania dla Alphacool i Aquatuning :)

Dodaj obrazek

Tak jak wspomniałem, obudowa jest przystosowana do trzech chłodnic 360/60mm. Biorąc pod uwagę kolorystykę projektu oczywistym wyborem były chłodnice Alphacool NexXxoS UT60 360mm Special White Edition.

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

#5 Użytkownik jest niedostępny   huckinCharlie 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 20 Luty 2018 - 14:53

Takiej kolorystyki się nie spodziewałem :E ale ciekawe jak to wyjdzie :thumbup: a hardware już gotowy?

#6 Użytkownik jest niedostępny   Waka Waka 

• Visca el Barca!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Luty 2018 - 15:05

@Charlie
Myślę, że mało kto się spodziewał :E Hardware w większości gotowy, w najbliższych dniach zostanie zaprezentowany :)

#7 Użytkownik jest niedostępny   habahaba 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Luty 2018 - 20:46

hmm czy przemyślałeś kwestie dokręcania złączek w piwnicy? wydaje mi się, że będzie z tym strasznie dużo zabawy :P

#8 Użytkownik jest niedostępny   adriankiller 

• Air MaX FaN
  • PipPipPipPip

Napisany 21 Luty 2018 - 00:45

film czarna pantera [nie jestem fanem tego filmu nie ogladalem i ogladac nie bede...] wyszedl nie dawno to zrobienie projektu nawiazujacego do tego filmu jeszcze bym scierpial

ale PINK...

Dodaj obrazek

... nie dlugo bedzie projekt z bolka i lolka albo reksia :E

ps projekt sam w sobie wyglada ciekawie bardzo ale PINK jezeli o mnie chodzi to sciaga jego na margines z drugiej strony bardzo rzadko uzywana kolorystyka
powodzenia :thumbup:

#9 Użytkownik jest niedostępny   Waka Waka 

• Visca el Barca!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Luty 2018 - 02:07

@habahaba
Tak, od samego początku wiem, że pewnie sporo mięsa poleci przy ogarnianiu tej piwnicy :P Piwnica ma 130mm wysokości, czyli na rurki zostanie mi tak naprawdę 40mm. Będzie ciasno, to nie ulega wątpliwości. Rurki trzeba będzie instalować w odpowiedniej kolejności i modlić się, żeby nie było problemów :P

@adrian
Tak jak pisałem na początku, kolorystyka jest nietypowa i o to właśnie chodziło ;) Niemniej nie widzę w tym nic szczególnego, poza tym, że jest to bardzo rzadko używany kolor w tej branży.

Czas na kolejną porcję zdjęć części LC :)

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Właśnie tak wygląda blisko 120 sztuk złączek :E

Jeśli chodzi o blok CPU, to tym razem wersja clear plexi, która jest zdecydowanie ładniejsza od czarnej, której używałem w Impossible.

Combo D5 w wersji plexi również bardzo mi się podoba. Jest dość masywne, przez co naprawdę wyzwaniem jest zmieścić dwa obok siebie tak jak planuję, ale mam nadzieję że obejdzie się bez niespodzianek :)

Ten post był edytowany przez Waka Waka dnia: 21 Luty 2018 - 02:17

#10 Użytkownik jest niedostępny   huudy 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Luty 2018 - 11:48

złączek na 6 w miarę prostych układów :lol2:

#11 Użytkownik jest niedostępny   Waka Waka 

• Visca el Barca!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Luty 2018 - 23:41

@huudy
Albo na jeden skomplikowany :E

Raz jeszcze podziękowania dla Noiseblocker - pierwszy raz mam do czynienia z białymi eloop'ami. W poprzednim projekcie były czarne, ale te podobają mi się bardziej :)

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Poniżej ogólna fotka sprzętu, jaki zostanie użyty w projekcie, R1.0 gdzieś tam zginęła :E Nie mam jeszcze całego sprzętu, brakuje m.in. RAM'u, czy Aquaero, ale wszystko jest już w drodze :)

Dodaj obrazek

Zdecydowałem się na X299, głównie ze względu na fakt, że nigdy nie miałem zestawu opartego o HEDT Intela :P Pierwotnie chciałem kupić MSI X299 Tomahawk Arctic, ale ta płyta ma tak tragiczną sekcję zasilania, że szybko się z tego wyleczyłem. Jako, że nie pasował mi pomysł czarnej płyty, wpadłem na pomysł wzięcia TUF'a i pomalowania coveru na biało :)

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Asus X299 TUF Mark 1 White Edition :P

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

#12 Użytkownik jest niedostępny   huudy 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Luty 2018 - 11:53

czym malowane było? elegancko wyszło. :thumbup:

#13 Użytkownik jest niedostępny   Waka Waka 

• Visca el Barca!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Luty 2018 - 12:59

PlastiDip :)

#14 Użytkownik jest niedostępny   3143k4r2 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Luty 2018 - 15:09

No to wyszlo mega dobrze. Przez moment pomyslalem ze to sa covery z drukarki 3d

#15 Użytkownik jest niedostępny   niklot1981 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 22 Luty 2018 - 15:15

Bitsy mają ciekawy bloczek na tą płytę...

Dodaj obrazek

#16 Użytkownik jest niedostępny   Waka Waka 

• Visca el Barca!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Luty 2018 - 19:57

@ 3143k4r2
Dzięki. Przyznam szczerze, że efekt na żywo nie jest aż tak piorunujący, PlastiDip ma specyficzną, porowatą strukturę, która miejscami nie sprawia najlepszego wrażenia. Niemniej z ogólnego efektu jestem zadowolony, chciałem mieć możliwość usunięcia tego moda, więc nie narzekam :P

@ niklot1981
Tak, widziałem ten monoblok. Co więcej, nawet byłem blisko jego użycia ;)
Generalnie przy X299 monobloki naprawdę mają sens, jednakże TUF Mark 1 ma naprawdę solidną sekcję, która nawet przy OC powinna sobie spokojnie dać radę.

#17 Użytkownik jest niedostępny   Waka Waka 

• Visca el Barca!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Luty 2018 - 00:20

Część dalsza buylogu :P

Dodaj obrazek

Jako procesor wybrałem 7800X. Na moje aktualne potrzeby jest to wystarczający wybór, więc stwierdziłem, że nie ma powodu dokładać do wyższych modeli :)

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Jeśli chodzi o GPU, to wybór był dość oczywisty - GTX1080 SLI. EVGA to zdecydowanie bardzo solidna firma, o czym już wielokrotnie mogłem się przekonać posiadając poprzednie modele. W tym wypadku miałem sporo szczęścia, ponieważ karty kupiłem na chwilę przed startem znacznych podwyżek i braku dostępności :D

#18 Użytkownik jest niedostępny   brzooza 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 24 Luty 2018 - 01:29

a czemu nie 1080 ti? :P

#19 Użytkownik jest niedostępny   Waka Waka 

• Visca el Barca!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Luty 2018 - 14:00

Dwa GTX1080Ti to już astronomiczny wydatek, na mój jakby nie było studencki portfel to dwa GTX1080 to już spore szarpnięcie :P
A jeżeli pytasz dlaczego nie jeden 1080Ti, zamiast dwóch 1080, to sprawa jest bardzo prosta. Chciałem spróbować SLI :) Nigdy nie miałem więcej niż jednej karty i jestem po prostu ciekaw jak to będzie działać. Drugi czynnik to oczywiście wygląd, układ z dwoma kartami zdecydowanie lepiej wypełnia wnętrze, zwłaszcza w tak dużej obudowie :)

#20 Użytkownik jest niedostępny   blabla123 

• Classified
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Luty 2018 - 15:48

Bogate teraz te studenty jak kupują GTX1080 w SLI :E
A kolorystyka mega!

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3