Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Waka Waka

Pink Panther

Rekomendowane odpowiedzi

dnVV7Cd.png

 

Cześć,

EDIT: Finalne fotki projektu, reszta worklogu poniżej:

KjqaJKt.jpg

 

juZYQuN.jpg

 

6pUzRWc.jpg

 

fkqVJJB.jpg

 

3UuHtgi.jpg

 

YktgueO.jpg

 

Czas zacząć nowy projekt, a zatem i nowy worklog. Po Project Impossible chciałem dać sobie chwilę przerwy, ale tak naprawdę plany odnośnie tego projektu zaczęły się rodzić już pod koniec wakacji. Dlaczego w takim razie dopiero teraz zaczynam działać? Było kilka przygód po drodzę, ale o tym później.

 

Pod koniec budowania Project Impossible zaczął mnie trochę irytować fakt, ze nagle wszędzie zaczęło być pełno Evolv'a :P To po części świadczy o tym, że to po prostu dobra konstrukcja, choć moim zdaniem mająca pare wad. Część z nich udało mi się wyeliminować modami, ale wciąż nie była to idealna obudowa do LC.

Przechodząc do meritum, zacząłem się zastanawiać jaka obudowa byłaby ciekawym, rzadko spotykanym i spełniającym moje wymagania wyborem. Po kilku dniach szukania, stwierdziłem że w seryjnej produkcji takiej nie ma :E

 

Zawsze podobał mi się design obudów Parvum, ale znowuż żadna z ich standardowych obudów nie spełniała moich oczekiwań. Najbliżej było mi po drodze z R1.0, ale największym problemem w jej przypadku było wspieranie tylko mATX. Po kilku słowach z chłopakami Parvum udało się ustalić, że byliby w stanie wykonać dla mnie customową wersję w standardzie ATX. No i oprócz samego ATX zaprojektowałem parę dodatkowych zmian, które zobaczycie na zdjęciach :)

 

W kwestii kolorystyki jest dość kontrowersyjnie :D Kierowałem się tym samym, co przy wyborze obudowy - chciałem uderzyć w coś, co nie jest za często spotykane. Od początku wiedziałem że kolorem przewodnim będzie biały, miałem już dość czarnego. Skąd drugi kolor? Pomysł nasunęła mi ładniejsza połówka już jakiś czas temu. To ciężki kolor do współpracy, ale to wyjdzie w trakcie projektu.

 

Myśląc jak nazwać ten projekt Paweł nasunął mi trop różowej pantery, który bardzo mi się spodobał, bo lubiłem tą bajkę w dzieństwie, a kolorystyka projektu jest idealna :D

Wystarczy już tego przydługiego wstępu, przejdźmy do konkretów :)

 

Gdy temat obudowy był już w miarę jasny wziąłem się za zrobienie modelu. Poniżej kilka zrzutów tego co wyszło. Model ten daje pogląd na moje plany, jednakże od czasu jego stworzenia zmienił się trochę wygląd obudowy w kontekście rozkładu różowych paneli.

W głównej komorze wszystkie połączenia będą pod kątem 45°. Piwnica przez to będzie sporym wyzwaniem, ale jest więcej miejsca niż w Evolv'ie, także nie powinno być tragedii :P

EkBQ8Uj.jpg

 

7KqRqaI.jpg

 

LK1amxf.jpg

 

e4E3c4w.jpg

 

 

W tym miejscu chciałbym bardzo podziękować firmom, jakie zdecydowały się wesprzeć projekt. Noiseblocker zdecydował się przysłać górę najlepszych wentylatorów na rynku, a Mayhems postanowił wspomóc Pink Panther swoim Pastelem. Szczególne podziękowania należą się Alphacool oraz Aquatuning, którzy to po raz kolejny zdecydowali się kompleksowo wesprzeć mój projekt całą masą sprzętu :)

 

WXmww5o.jpg

 

Jak wspomniałem na początku, z obudową było trochę problemów i to głównie przez nią zeszło tyle czasu od pomysłu do realizacji tego projektu. Parvum robi naprawdę dobre obudowy, ale obsługa klienta i terminowość to niestety nie jest ich mocna strona, o czym boleśne przekonałem się zarówno ja, jak i wcześniej Paweł. Do tego należy dodać fakt, że różowy jaki sobie zażyczyłem to dość rzadki rodzaj Perspex'u i na niego samego Parvum czekało 6 tygodni. Obudowę dostałem chwilę przed świętami, ale niestety nie była wykonana tak jak chciałem. Nie wchodząc w szczegóły, udało się porozumieć i naprawić błędy w w miarę sensownym czasie. Oto efekt ;)

 

 

R1.0 ATX DIY

:E

 

Lpssxi4.jpg

 

5NQmSFj.jpg

 

IcDWL14.jpg

 

WYNG0Ra.jpg

 

mTtFhFS.jpg

 

z1g2doT.jpg

 

MMbkHzC.jpg

 

WQU7nHq.jpg

 

prfRutf.jpg

 

TQW2gJU.jpg

 

k2H0sMP.jpg

 

kDak7IV.jpg

 

RRts0Rl.jpg

 

7Qy43fM.jpg

 

oBW9AqH.jpg

 

r2yAj8v.jpg

 

KF9yZOc.jpg

 

Pcaxu8B.jpg

 

Obudowa w obecnej formie wspiera pełen standard ATX. Pomieści również trzy chłodnice 360/60mm, względem seryjnych dwóch 360/30mm. Fabrycznie na topie znajduje się okno, które ukazuje bloki GPU - u mnie okno zostało znacząco powiększone :) Ponadto na froncie znalazł się cover chłodnicy, który spełnia również inne funkcje - pozwoli na zamontowanie dwóch rezerwuarów obok siebie oraz stanowi dom dla Aquaero 6 XT ;) Kolejną zmianą względem seryjnej R1.0 jest możliwość montażu wentylatora na tylnej ścianie. Oczywiście następstwem tych zmian jest istotne zwiększenie wymiarów R1.0 - mojej wersji bliżej już do L1.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by powiedzieć "w końcu" :D. Obudowa wyszła genialnie i za to chwała dla chłopaków z Parvum, że udało się zrealizować wszystko co chciałeś. Z drugiej strony 100 kotwic w tyłek za trwające kilka miesięcy przeboje związane z dograniem wszystkiego, olewanie sprawy, samowolkę, czy po prostu kłamstwa jakie z ich strony padały. Obudowy Parvum są świetne, modułowość jest zbawieniem w przypadku wszelkiego rodzaju modów, czy samego składania kompa. Jakość wykonania stoi na najwyższym poziomie. Obsługa klienta? Lepiej tego nie komentować, ale tak to jest gdy bierze się znacznie więcej zamówień niż jest się w stanie zrealizować.

 

Rozmiarowo do L1.0 trochę jeszcze brakuje, chociaż już niewiele :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, że w końcu mimo "supportu" Parvum... udało Ci się zacząć. Sama obudowa i render wyglądają obłędnie, pewnie po zakończeniu będzie jeszcze lepiej. :thumbup:

 

Czekam na dalsze części worklog i trzymam kciuki, żeby wyszło jak najlepiej. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paweł

Naprawdę nie wiem dlaczego oni się nie potrafią w tej kwestii ogarnąć, bo tak jak mówisz produkty są genialne, ale ewidetnie się nie wyrabiają i co gorsza to zamiast się do tego przyznać stosują jakieś dziwne wymówki, czy po prostu kłamstwa. Niestety, pozytywnej reklamy im się zrobić nie da z taką obsługą klienta, a mamy już niemałe doświadczenie z nimi :P

 

@Jertusz

Dzięki :D Obudowa wyszła naprawdę fajnie, mimo iż pierwotnie miała wyglądać trochę inaczej. Efekt końcowy mam nadzieję, że będzie na odpowiednim poziomie :D

 

A teraz raz jeszcze wielkie podziękowania dla Alphacool i Aquatuning :)

 

oOxl0eJ.jpg

Tak jak wspomniałem, obudowa jest przystosowana do trzech chłodnic 360/60mm. Biorąc pod uwagę kolorystykę projektu oczywistym wyborem były chłodnice Alphacool NexXxoS UT60 360mm Special White Edition.

 

Gqz9HjR.jpg

 

VCuD3Hq.jpg

 

aUfhh2N.jpg

 

JoXiJbP.jpg

 

qmOSx0e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Charlie

Myślę, że mało kto się spodziewał :E Hardware w większości gotowy, w najbliższych dniach zostanie zaprezentowany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm czy przemyślałeś kwestie dokręcania złączek w piwnicy? wydaje mi się, że będzie z tym strasznie dużo zabawy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

film czarna pantera [nie jestem fanem tego filmu nie ogladalem i ogladac nie bede...] wyszedl nie dawno to zrobienie projektu nawiazujacego do tego filmu jeszcze bym scierpial

 

ale PINK...

 

q3iCWqE.jpg

 

... nie dlugo bedzie projekt z bolka i lolka albo reksia :E

 

 

ps projekt sam w sobie wyglada ciekawie bardzo ale PINK jezeli o mnie chodzi to sciaga jego na margines z drugiej strony bardzo rzadko uzywana kolorystyka

powodzenia :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@habahaba

Tak, od samego początku wiem, że pewnie sporo mięsa poleci przy ogarnianiu tej piwnicy :P Piwnica ma 130mm wysokości, czyli na rurki zostanie mi tak naprawdę 40mm. Będzie ciasno, to nie ulega wątpliwości. Rurki trzeba będzie instalować w odpowiedniej kolejności i modlić się, żeby nie było problemów :P

 

@adrian

Tak jak pisałem na początku, kolorystyka jest nietypowa i o to właśnie chodziło ;) Niemniej nie widzę w tym nic szczególnego, poza tym, że jest to bardzo rzadko używany kolor w tej branży.

 

 

Czas na kolejną porcję zdjęć części LC :)

n07TiSp.jpg

 

BsGeL4f.jpg

 

mAiguGG.jpg

 

RpVNGQL.jpg

 

UlC8NUo.jpg

 

gsUQqpz.jpg

 

AlKRt2E.jpg

 

JVFXanm.jpg

 

eEUfba2.jpg

 

f202kyc.jpg

 

GQeVece.jpg

 

kZxT4tN.jpg

 

pJlLczw.jpg

 

abXbY07.jpg

 

tYt1KAf.jpg

 

Właśnie tak wygląda blisko 120 sztuk złączek :E

 

Jeśli chodzi o blok CPU, to tym razem wersja clear plexi, która jest zdecydowanie ładniejsza od czarnej, której używałem w Impossible.

 

Combo D5 w wersji plexi również bardzo mi się podoba. Jest dość masywne, przez co naprawdę wyzwaniem jest zmieścić dwa obok siebie tak jak planuję, ale mam nadzieję że obejdzie się bez niespodzianek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

złączek na 6 w miarę prostych układów :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@huudy

Albo na jeden skomplikowany :E

 

Raz jeszcze podziękowania dla Noiseblocker - pierwszy raz mam do czynienia z białymi eloop'ami. W poprzednim projekcie były czarne, ale te podobają mi się bardziej :)

Wqg0wLt.jpg

 

v2sU4bh.jpg

 

bTje58q.jpg

 

Poniżej ogólna fotka sprzętu, jaki zostanie użyty w projekcie, R1.0 gdzieś tam zginęła :E Nie mam jeszcze całego sprzętu, brakuje m.in. RAM'u, czy Aquaero, ale wszystko jest już w drodze :)

 

HQsnCcE.jpg

 

Zdecydowałem się na X299, głównie ze względu na fakt, że nigdy nie miałem zestawu opartego o HEDT Intela :P Pierwotnie chciałem kupić MSI X299 Tomahawk Arctic, ale ta płyta ma tak tragiczną sekcję zasilania, że szybko się z tego wyleczyłem. Jako, że nie pasował mi pomysł czarnej płyty, wpadłem na pomysł wzięcia TUF'a i pomalowania coveru na biało :)

iqcMeNG.jpg

 

J5g6Nld.jpg

 

E43K928.jpg

 

QUR4m2V.jpg

 

Asus X299 TUF Mark 1 White Edition :P

XyTb7H5.jpg

 

LoE51KJ.jpg

 

UgmZVP2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym malowane było? elegancko wyszło. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wyszlo mega dobrze. Przez moment pomyslalem ze to sa covery z drukarki 3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ 3143k4r2

Dzięki. Przyznam szczerze, że efekt na żywo nie jest aż tak piorunujący, PlastiDip ma specyficzną, porowatą strukturę, która miejscami nie sprawia najlepszego wrażenia. Niemniej z ogólnego efektu jestem zadowolony, chciałem mieć możliwość usunięcia tego moda, więc nie narzekam :P

 

@ niklot1981

Tak, widziałem ten monoblok. Co więcej, nawet byłem blisko jego użycia ;)

Generalnie przy X299 monobloki naprawdę mają sens, jednakże TUF Mark 1 ma naprawdę solidną sekcję, która nawet przy OC powinna sobie spokojnie dać radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część dalsza buylogu :P

 

w7dzUVh.jpg

 

Jako procesor wybrałem 7800X. Na moje aktualne potrzeby jest to wystarczający wybór, więc stwierdziłem, że nie ma powodu dokładać do wyższych modeli :)

tpIPW3L.jpg

 

735clcc.jpg

 

6uURbS8.jpg

 

ikTimtJ.jpg

 

sklHUgX.jpg

 

UqsvFGp.jpg

 

Jeśli chodzi o GPU, to wybór był dość oczywisty - GTX1080 SLI. EVGA to zdecydowanie bardzo solidna firma, o czym już wielokrotnie mogłem się przekonać posiadając poprzednie modele. W tym wypadku miałem sporo szczęścia, ponieważ karty kupiłem na chwilę przed startem znacznych podwyżek i braku dostępności :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa GTX1080Ti to już astronomiczny wydatek, na mój jakby nie było studencki portfel to dwa GTX1080 to już spore szarpnięcie :P

A jeżeli pytasz dlaczego nie jeden 1080Ti, zamiast dwóch 1080, to sprawa jest bardzo prosta. Chciałem spróbować SLI :) Nigdy nie miałem więcej niż jednej karty i jestem po prostu ciekaw jak to będzie działać. Drugi czynnik to oczywiście wygląd, układ z dwoma kartami zdecydowanie lepiej wypełnia wnętrze, zwłaszcza w tak dużej obudowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogate teraz te studenty jak kupują GTX1080 w SLI :E

A kolorystyka mega!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tez kolorsytyka sie podoba...

 

Ojjj...gdybym za studenckich czasow bylo mnie stac na 1080 sli i platforem x299 to czulbym sie jak pan wszechswiata :)

 

Powodzenia w projekcie,bo czuje ze finalnie bedzie super...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj od razu bogate, po prostu nie przepijam każdej złotówki i dobrze kombinuję 8:E

 

Kolejna część hardware do prezentacji :)

 

Bardzo długo zastanawiałem się nad RAM'em, po pierwsze obecne ceny przyparawiają o ból głowy, a po drugie ciężko przebić Klevv'y :P Ciężko znaleźć RAM z różowymi radiatorami ( :E ), więc w grę wchodziły tylko białe. Zastanawiałem się nad TeamGroup Dark White, Crucial Ballistix, ale ostatecznie zdecydowałem się na coś bardziej żywego :D Geil Super Luce w białej wersji, z białym podświetleniem.

 

vSSqlrI.jpg

 

Q05gHVg.jpg

 

Qq27reQ.jpg

 

P549wbg.jpg

 

W kwestii storage na ten moment ograniczyłem się do jednego SSD na SATA. Z czasem może dokupię coś na M.2, ale na początku użyję Goodram Iridium Pro 480GB.

 

PIo4f0u.jpg

 

W poprzednim projekcie używałem Corsair RM650, ale obecna platforma będzie potrzebowała "nieco" więcej mocy :P Wybór padł na Corsair HX1000i :)

DZobCzA.jpg

 

lLhc6Oa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cale szczescie ze nie Trident RGB-sa chyba w kazdym projekcie :)

 

Biale podswietlenie?Za pomoca zwyklego flamastra mozesz je zmienic na rozowe :)

 

Do wyboru miales jeszcze night hawk

 

https://www.overclockers.co.uk/team-group-night-hawk-rgb-16gb-2x8gb-ddr4-pc4-25600c16-3200mhz-dual-channel-kit-rgb-white-tf2d4-my-08n-tg.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii kolorystyki - dlaczego kontrowersyjnie? ;) Super zestawienie, pamiętam jakieś buildy w biało-różowej kolorystyce i wyglądały rewelacyjnie :)

Nie dajmy się zwariować, to jest modding i w dobie choinek RGB taki biało-różowy set to nie jest nic kontrowersyjnego, a nawet powiem świeżości i chwała Ci za to, że poszedłeś w tym kierunku :)

 

Super :thumbup:

Zakładam monitoring :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@oizo

TridentZ mi się podobają, ale masz zdecydowanie rację odnośnie tego, że jest ich pełno wszędzie :P

Co do Night Hawk'ów, to trafiłeś w czuły punkt :P Bardzo chciałem te pamięci, ale przy obecnych cenach niestety nie mogłem sobie na to pozwolić, z racji że musiałbym kupić dwa zestawy po 2x8GB. Dwie kości przy X299 to nieporozumienie (i tak cztery nie wyglądają zbyt bogato :P), a zakup 4x8GB Night Hawk'ów to wydatek zbliżający się do 2k. Studenty aż tak bogate nie są :E

 

@heat

Kontrowersyjna, bo na róż różnie reagują w jakby nie było głównie męskim gronie, co zresztą da się wyczytać wyżej ;) Mnie to trochę bawi, bo jak sam stwierdziłeś, kolor jak kolor. Choinki RGB nie mam zamiaru robić, nie tędy droga :D

 

Postaram się spełnić oczekiwania :red:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...