Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

twrzkb

Riser PCI-E x16

Rekomendowane odpowiedzi

Wołam osoby używające takiego tworu jakim jest riser pciex16. Jakiej marki risera używacie?

 

Wałkuję temat od kilku dni i znalazłem wiele modeli. Od najtańszych typu EasyDiy (który na Amazon.de ma nawet pozytywne komentarze), przez Li-Heat, po Thermaltake Premium i na końcu (chyba pewny) Lian-Li. Problem polega na tym, że Lian-Li kosztuje ponad 300zł i zastanawiam się, czy można jakoś zmniejszyć ten koszt. Recenzji i testów jest w sieci niewiele.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem risera od thermaltake który kosztował około 150zł i nie miałem z nim żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa dni czekasz na odpowiedź, ale wyszukiwarki to się nie chce użyć - KLIK szczerbaty.gif

 

Chyba nie przeczytałeś ze zrozumieniem tego, co napisałem.

"Recenzji i testów jest w sieci niewiele." Niewiele nie oznacza zero. Ten test znam, widziałem go dziesiątki razy. Chodzi mi o opinie ludzi, którzy dany sprzęt posiadają i mogą się w tym temacie wypowiedzieć. We wspomnianym teście poprawnie działał nawet podstawowy riser TT, gdzie w sieci aż roi się od tematów, że "nagle przestał działać".

 

 

@Sniper10000

Dzięki za wartościowy post. Nie znalazłem informacji, kiedy ma wejść do sprzedaży, więc zamówiłem niestety najdroższą opcję, czyli riser Lian-Li. W sieci jest trochę opinii, że nawet riser TT Premium pada po jakimś czasie. Brak takowych o riserach Lian-Li.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam riser Lian-Li 30 cm już ponad rok i jak na razie zero problemów. W testach 3DMark wyniki prawie identyczne "z" i "bez" risera, więc brak spadków wydajności używając risera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam riser Lian-Li 30 cm już ponad rok i jak na razie zero problemów. W testach 3DMark wyniki prawie identyczne "z" i "bez" risera, więc brak spadków wydajności używając risera.

 

Dobrze to słyszeć. Przynajmniej za ceną idzie jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie przeczytałeś ze zrozumieniem tego, co napisałem.

"Recenzji i testów jest w sieci niewiele." Niewiele nie oznacza zero. Ten test znam, widziałem go dziesiątki razy. Chodzi mi o opinie ludzi, którzy dany sprzęt posiadają i mogą się w tym temacie wypowiedzieć. We wspomnianym teście poprawnie działał nawet podstawowy riser TT, gdzie w sieci aż roi się od tematów, że "nagle przestał działać".

to szukasz testów długodystansowych... to, że tt jest awaryjny, nie oznacza, że zepsuje się akurat Tobie i odwrotnie, ktoś napisze, że lianli działa elegancko, a Tobie się zepsuje i co wtedy? kłamca?szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to szukasz testów długodystansowych... to, że tt jest awaryjny, nie oznacza, że zepsuje się akurat Tobie i odwrotnie, ktoś napisze, że lianli działa elegancko, a Tobie się zepsuje i co wtedy? kłamca?szczerbaty.gif

 

Szukałem. Nie znalazłem.

 

Oczywiście, że może tak być. Co z tego? Nic.

Tak samo ludzie płaczą, że najwięcej zgłoszeń serwisowych jest na dyski Seagate, a nikt tego nie przelicza jako procent spośród wszystkich wyprodukowanych przez nich dysków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież @twrzkb nie napisał, że oczekuje od nas 100% gwarancji zadowolenia i sprawności produktu po wieki. Pyta o opinie osób, które używały riserów. Po to jest forum, aby zapytać i skorzystać z doświadczenia innych forumowiczów. Przecież nie będzie teraz kupował wszystkich dostępnych riserów i każdy po kolei testował.

 

Szuka testów długodystansowych...

Wiadomo, że testy przeprowadzane przez różne serwisy są jednorazowe i nie powiedzą co się będzie działo z produktem po dłuższym użytkowaniu, więc gdzie ma pytać jak nie na forum, gdzie może trafi się ktoś (np. ja), kto akurat używa dłużej i może coś powiedzieć o danym produkcie.

 

Ja mogę od razu odradzić ten risert TT, który jest załączany w niektórych obudowach od TT. Miałem taki w mojej Core P5 i to jest porażka - wystarczy, że spojrzysz na riser i już przestaje działać. Nawet TT na swoim forum ma wątek, gdzie jest opisane jak zgłaszać się po nowy riser. Sam zgłaszałem i dostałem nowy, ale co z tego jak przysyłają to samo g****.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież @twrzkb nie napisał, że oczekuje od nas 100% gwarancji zadowolenia i sprawności produktu po wieki. Pyta o opinie osób, które używały riserów. Po to jest forum, aby zapytać i skorzystać z doświadczenia innych forumowiczów. Przecież nie będzie teraz kupował wszystkich dostępnych riserów i każdy po kolei testował.

 

Szuka testów długodystansowych...

Wiadomo, że testy przeprowadzane przez różne serwisy są jednorazowe i nie powiedzą co się będzie działo z produktem po dłuższym użytkowaniu, więc gdzie ma pytać jak nie na forum, gdzie może trafi się ktoś (np. ja), kto akurat używa dłużej i może coś powiedzieć o danym produkcie.

 

Ja mogę od razu odradzić ten risert TT, który jest załączany w niektórych obudowach od TT. Miałem taki w mojej Core P5 i to jest porażka - wystarczy, że spojrzysz na riser i już przestaje działać. Nawet TT na swoim forum ma wątek, gdzie jest opisane jak zgłaszać się po nowy riser. Sam zgłaszałem i dostałem nowy, ale co z tego jak przysyłają to samo g****.

 

Święte słowa.

 

Co do risera TT- przeczytałem cały ten wątek i aż mi się odechciało próbować nawet ichniego risera premium. Zamówiłem Lian-Li i mam nadzieję, że będzie tego wart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ze 2 miesiące riser od LL. Zero problemów. Ten od TT, dodany do P3 przestał działać od patrzenia na niego. Tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ze 2 miesiące riser od LL. Zero problemów. Ten od TT, dodany do P3 przestał działać od patrzenia na niego. Tragedia.

 

Sprzedałeś go?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...