Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Spurious

Pomoc z obudową

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Szukam obudowy bo z obecnej wystaje mi chłodzenie :D , cena nie ma większego znaczenia (Oczywiście bez przesady :D )

 

Posiadam

 

Chłodzenie CPU Noctua NH-D15

Płyta główna Gigabyte GA-Z270-Gaming K3

Zasilacz Corsair Builder CX 750W

Karta graficzna gtx 750 ti (zmiana na jakąś 1060)

Procesor Intel Core i7-7700K

 

Chciałbym aby była to obudowa przestronna z kilkoma wentylatorkami ,mam nadzieje że coś doradzicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NH15 ma 165mm wysokości a obudowa M35 ma max 161mm miejsca na wysokość chłodzenia CPU. Jak coś od Spc pod tak duży cooler, to może być Pax M70 Pure Black, albo Aquarius X70W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam obudowy bo z obecnej wystaje mi chłodzenie :D , cena nie ma większego znaczenia (Oczywiście bez przesady :D )

Meshify C – Dark TG jest warta uwagi.

 

NH15 ma 165mm wysokości a obudowa M35 ma max 161mm miejsca na wysokość chłodzenia CPU. Jak coś od Spc pod tak duży cooler, to może być Pax M70 Pure Black, albo Aquarius X70W.

Z tymi wymiarami różnie bywa, najlepiej obczaić czy komuś weszło to chłodzenie i z jakim skutkiem :)

Przykładowo S340 mieści do 161mm a D15 wchodzi ale pod warunkiem że drugi wentyl zostanie w pudełku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fractal Design Meshify C Dark TG wygląda całkiem ok , ma ktoś zeby coś o niej powiedzieć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dopisanie w tytule tematu " Meshify C " przyciągnie użytkowników.

Zdaje się że kolega Dreggo11 ma tę obudowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dopisanie w tytule tematu " Meshify C " przyciągnie użytkowników.

Zdaje się że kolega Dreggo11 ma tę obudowę.

 

Obecny :E

 

Buda jak najbardziej ok., niemniej trzeba być świadomym jej pewnych ograniczeń.

1. Względnie ciężkie układanie kabli (zwłaszcza w okolicy EPS płyty), zwłaszcza jak kable mają kondensatory przed wtyczką.

2. Miejsce za "tacką" mobo szybko topnieje jeśli jest sporo kabli.

3. Delikatna pokrywa lakierowa w paru miejscach, zwłaszcza na dole tuż poniżej bocznych paneli - łatwo o odprysk.

4. Dla niektórych zbyt ciemne okno, jeśli tak to proponuję poczekać bo Fractal wypuszcza wariant tej budy z oknem jak Define C TG.

 

Plusy:

- wygląd (rzecz względna), ale nikt kto widział gabaryty tej budy nie powiedział, że nie jest cyt. "zgrabna" 8:E

- przepływ powietrza

- wsparcie Fractala. Jeżeli trafi się jakaś wada, która nie leży w "szkielecie" budy to na podstawie S/N błyskawicznie wysyłają zamienny komponent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Define R6?

Wybór R6 pewnie byłby dobry. Tylko patrząc na zestaw, to trochę wiatr by tam hulał :P Sam mam R5 tylko dlatego, że kupiłem za śmiesznie niską ceną, bo karton był uszkodzony. I buda jest świetna, ale bez dobrych kilku dysków, albo bez wodowania to jednak kobyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór R6 pewnie byłby dobry. Tylko patrząc na zestaw, to trochę wiatr by tam hulał :P Sam mam R5 tylko dlatego, że kupiłem za śmiesznie niską ceną, bo karton był uszkodzony. I buda jest świetna, ale bez dobrych kilku dysków, albo bez wodowania to jednak kobyła.

 

Trudno się nie zgodzić. Mimo wszystko ja się w niej zakochałem i czekam do 15 marca, aż w końcu będzie dostępna w sprzedaży wersja biała :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecny :E

 

 

Buda jak najbardziej ok., niemniej trzeba być świadomym jej pewnych ograniczeń.

1. Względnie ciężkie układanie kabli (zwłaszcza w okolicy EPS płyty), zwłaszcza jak kable mają kondensatory przed wtyczką.

2. Miejsce za "tacką" mobo szybko topnieje jeśli jest sporo kabli.

3. Delikatna pokrywa lakierowa w paru miejscach, zwłaszcza na dole tuż poniżej bocznych paneli - łatwo o odprysk.

4. Dla niektórych zbyt ciemne okno, jeśli tak to proponuję poczekać bo Fractal wypuszcza wariant tej budy z oknem jak Define C TG.

 

Plusy:

- wygląd (rzecz względna), ale nikt kto widział gabaryty tej budy nie powiedział, że nie jest cyt. "zgrabna" 8:E

- przepływ powietrza

- wsparcie Fractala. Jeżeli trafi się jakaś wada, która nie leży w "szkielecie" budy to na podstawie S/N błyskawicznie wysyłają zamienny komponent.

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór R6 pewnie byłby dobry. Tylko patrząc na zestaw, to trochę wiatr by tam hulał :P Sam mam R5 tylko dlatego, że kupiłem za śmiesznie niską ceną, bo karton był uszkodzony. I buda jest świetna, ale bez dobrych kilku dysków, albo bez wodowania to jednak kobyła.

Masz w R5 suwak do regulacji obrotów. Dajesz na minimum i wiatr nie chula. Swoją drogą wentylacja w R6 14fi na wylocie z tyłu i 2x14fi wlot na przednim panelu robią robotę jak Byś mocny sprzęt pod OC zamontował. Meshify nie robi na mnie takiego wrażenia. Moim prywatnym zdaniem to mała i ładnie wyglądająca buda z fanami 12fi nadająca się bardziej pod zestaw gry multimedia niż pod mocny sprzęt OC GPU i CPU na 5.0Ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi teraz czas na ostateczne pytanie :D mianowicie Define R6 czy Meshify C przy tym setupie:

 

Chłodzenie CPU Noctua NH-D15

Płyta główna Gigabyte GA-Z270-Gaming K3

Zasilacz Corsair Builder CX 750W

Karta graficzna gtx 750 ti (zmiana na jakąś 1060)

Procesor Intel Core i7-7700K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wybór jest prosty, jeśli lubisz bawić się w Panią domu to bierzesz Meshify C, front wykonany z siatki to jakieś nieporozumienie. Jeśli cenisz sobie porządek i wygląd zewnętrzny ( brak kurzu na przodzie) to wybierasz R6.

 

 

Ja od siebie polecam Corsair 400C z sygnatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że Meshify, ja bym w życiu nie kupił piekarnika z zamkniętym frontem, cały przód tej obudowy to filtr przeciwkurzowy, więc jak kurz ma się dostać do środka?

meshify-only-torture-cpu.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Recenzja Define R6 - temperatury. Masz tutaj testy obu obudów i jeszcze sporo konkurencyjnych. Sam musisz wyciągnąć wnioski, ale najogólniej pisząc to Meshify jest chłodniejsza (z dwoma wentylami z przodu), ale głośniejsza. Nie będę przeciągać na żadną stronę, bo nie jestem obiektywny - od razu zakochałem się w R6 ;) Sam musisz zdecydować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Takze ostatnio przez to przechpodzilem.

 

Zakupilem Be quiet Dark base 900.

Jest to swietna obudowa z wyciszeniem i pelna modularnosc - mozna cuda robic. Ja kupilem wersje Dark base za okolo 700 zl - mozesz sobie dolozyc do wersji Pro - masz tam dodatkowo okno, ladowarke, wiekszy kontroler wentylatorow, podswietlenie led - ja tego nie potrzebowalem.

 

Sama obudowa jest ogromna - naprawde - przed zakupem zmierz czy masz miejsce - zwykle obudowy midi tower wygladaja przy niej jak zabawki. W zestawie masz 3 wentylatory Silent Wings 3 - 140mm (zupelnie nieslyszalne).

 

Co jest bardzo fajne? Dostep do filtrow - zobacz filmiki. W kazdym razie filtry sa wyciagane z przodu - nawet ten pod cala dlugoscia na dole wyciagasz sobie z przodu - dla mnie bylo to wazne bo kompa niemam zamiary wyciagac do czyszczenia a stoi na podlodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taniej od R6 dostaniesz Define S. Nie ma drzwiczek, ale jest bardzo dobrze wykonana jak za cenę około 300zł. Na pewno lepsza od tej Mefishy która siatką przypomina mi co najwyżej Brutusa M25.

 

Czesc

Takze ostatnio przez to przechpodzilem.

 

Zakupilem Be quiet Dark base 900.

Jest to swietna obudowa z wyciszeniem i pelna modularnosc - mozna cuda robic. Ja kupilem wersje Dark base za okolo 700 zl - mozesz sobie dolozyc do wersji Pro - masz tam dodatkowo okno, ladowarke, wiekszy kontroler wentylatorow, podswietlenie led - ja tego nie potrzebowalem.

 

Sama obudowa jest ogromna - naprawde - przed zakupem zmierz czy masz miejsce - zwykle obudowy midi tower wygladaja przy niej jak zabawki. W zestawie masz 3 wentylatory Silent Wings 3 - 140mm (zupelnie nieslyszalne).

 

Co jest bardzo fajne? Dostep do filtrow - zobacz filmiki. W kazdym razie filtry sa wyciagane z przodu - nawet ten pod cala dlugoscia na dole wyciagasz sobie z przodu - dla mnie bylo to wazne bo kompa niemam zamiary wyciagac do czyszczenia a stoi na podlodze.

Ja mam w Corsair 330R Titanium przedni filtr tak samo wyciągany po otwarciu drzwiczek a wyciągnięcie tylnego z pod zasilacza nie stanowi problemu i jest od 900 o połowę tańsza. Podobnie jest we Fractal-ach R5, R6. Na hałas nie narzekam. Nocuta autora ma 165mm wysokości a 330R ma tylko 160mm miejsca na chłodzenie dlatego odpada. Dark Base 900 jest też trochę za duża jak dla mnie i zdecydowanie za droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał Thermaltake F31 jeżeli by był wybór z takich wyciszanych skrzynek z matami i drzwiczkami. Jest większa od fractali (kilka cm szersza i wyższa), ma filtr na topie jeżeli zdecydujesz się zdjąć maty od spodu które top zatykają. Ciut droższa niż S, tańsza niż R6.

 

Weź pod uwagę że obudowy z oknem a te zamknięte różnią się tym, że stalowy panel bez okna ma otwór wentylacyjny dokładnie pod grafiką i można znacznie poprawić wentylację.

Chociaż przy nawet gtx1060 bym się specjalnie nie przejmował, to nie jest szczególnie ciepła karta żeby zrobić problemy w takiej dużej obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że Meshify, ja bym w życiu nie kupił piekarnika z zamkniętym frontem, cały przód tej obudowy to filtr przeciwkurzowy, więc jak kurz ma się dostać do środka?

meshify-only-torture-cpu.png

 

 

Kto napisał, że kurz dostanie się do środka? Kurz w większej części osadzi się na filtrze i będzie wyglądało to okropnie. Miałem już obudowy z frontem wykonanym z siatek i wiem co mówię... nic tylko pędzelkowanie jak Pani domu. Poza tym nie słyszałem gorszych głupot, że przez filtry nie dostanie się kurz. :E Miałem w swoim życiu pełno obudów, zaczynając od Modecomów po przez SilentiumPC ,a kończąc na obudowach za kilkaset złotych i w każdej kurz przelatywał przez filtry w mniejszych bądź większych ilościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark base 900 niszczy konkurencje jeżeli macie coś w podobie do niej to dajcie znać ,ale narazie mam zwycięzcę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał Thermaltake F31 jeżeli by był wybór z takich wyciszanych skrzynek z matami i drzwiczkami. Jest większa od fractali (kilka cm szersza i wyższa), ma filtr na topie jeżeli zdecydujesz się zdjąć maty od spodu które top zatykają. Ciut droższa niż S, tańsza niż R6.Weź pod uwagę że obudowy z oknem a te zamknięte różnią się tym, że stalowy panel bez okna ma otwór wentylacyjny dokładnie pod grafiką i można znacznie poprawić wentylację.Chociaż przy nawet gtx1060 bym się specjalnie nie przejmował, to nie jest szczególnie ciepła karta żeby zrobić problemy w takiej dużej obudowie.

 

Faktycznie ta Thermaltake F31 jest bardzo fajna - troche mniejsza od Dark base 900, ale i tak spora. Wersja bez okna juz za 385 zl - no naprawde to jest swietna cena jak za wyciszona obudowe. Dark base jest moim zdaniem troche ladniejsza, ale takze lubie klasyczne wyglady.

 

Fajnie jakby ktos napisal jakie ma wentylatory - w sensie gloscnosci - bo SW3 z Dark Base 900 sa na wolnych obrotach nieslyszalne a pozniej chyba ledwo slyszalne (nie wiem bo nie uzywam).

 

Mysle ze naprawde warto rozwazyc Thermaltake F31. Obudowa kosztuje naprawde niewiele za to co oferuje. Zastanow sie co dokladnie masz zamiar w niej trzymac - moim zdaniem miejsca jest duzo i na dyski i na okablowanie, a takze na jakies chlodzenia. Wyciszona jest, porty standardowe od gory. Bardzo mi sie podoba.

 

Gdybys mial jakies pytania odnosnie Dark base 900 - to chetnie pomoge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylatory raczej nie ma porównania, silent wingsy to jest top end, w thermaltakeu są jakieś budżetowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie skręcone na min SW3 w DB900 są cichutkie. Przy odkręceniu na max już wyraźnie słyszalne, ale tragedii nie ma. Trochę mało miejsca na kable "za plecami" (szczególnie jak kilka dysków czy napędów posiadasz). Nie wiem jak teraz ze spasowaniem wkrętów, ale ludzie pisali na forum, że były problemy. Ja swoją kupiłem w lipcu i wszystko dobrze spasowane. W budzie ciepło (przy zamkniętych drzwiczkach), ale piekarnika nie ma (chyba, że zrobisz SLI z prądożernych kart :)) Oprócz 3 SW3 które są na wyposażeniu, możesz wpakować (z tego co pamiętam) dodatkowo 6x140. Co do kurzu. Ten w środku jest nieunikniony ze względu na perforację biegnącą przez całą obudowę, ale tragedii nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba już jest wszystko jasne , chyba że ktoś jescze ma coś do dodania z doswiadczenia ,a tak wielkie dzięki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...