Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kaczy_cng

Nowy laptop do codziennego użytku [1300zł-1500zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem przed zakupem nowego nowego laptopa. Sprzęt, używany będzie do codziennej pracy, tj. przeglądanie internetu, Microsoft Word oraz sporadycznie jakaś starsza wersja Football Managera. Maksymalnie chciałbym wydać 1300-1500 zł i koniecznie musi być to nowy sprzęt (odrzuciłem opcje używanych i poleasingowych laptopów)

 

Jako, że zawsze korzystałem z laptopów AMD i zawsze byłem zadowolony, moje zainteresowanie skierowałem w stronę 3 produktów:

 

HP 15 A6-7310/4GB/500GB/DVD-RW/Win10

 

Lenovo Ideapad 110-15 A6-7310/4GB/500/DVD-RW/Win10

 

HP 15 A6-7310/8GB/500GB/DVD-RW/Win10

 

Co sądzicie o moich wyborach?

 

PS: Czy jest możliwość zyskania rabatu w sklepie x-kom? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisz budżet w tytule tematu, aby temat był zgodny z regulaminem działu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie 3 modele są zbliżone do siebie tym bardziej mają identyczny procesor. Jeżeli chodzi o wydajniejszy model

Lenovo Ideapad 110-15 4405U/8GB/500/DVD-RW/Win10

Matryca niestety błyszcząca, przyzwoity procesor wydajności podobnej do i3U, ram na kościach DDR4 8 GB, system w cenie, wykonanie budżetowe. Spokojnie wystarczy do domowego użytkowania.

 

Rabat to raczej pytanie tutaj

http://forum.pclab.pl/topic/739178-Rabaty-na-notebookitablety-specjalnie-dla-czytelników-PCLab/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawę, że w tej cenie każda biznesówka nawet po 4-5 latach będzie prezentować lepszy poziom wykonania oraz wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie 3 modele są zbliżone do siebie tym bardziej mają identyczny procesor. Jeżeli chodzi o wydajniejszy model

Lenovo Ideapad 110-15 4405U/8GB/500/DVD-RW/Win10

 

 

 

 

Czy odczuję faktycznie różnicę na tyle, by opłacało się dopłacić do modelu podanego przez Ciebie? czytając różne artykuły odnośnie pamięci RAM, doszedłem do wniosku, że różnica między DDR3 a DDR4 jest, ale nie jest to różnica miażdżąca, a co do procesora, czy dwa rdzenie taktowane tak samo u Intela (2.10 GHz) są szybsze od czterech rdzeni u AMD (od 2.00 GHz do 2.40 GHz)?.

 

Zdajesz sobie sprawę, że w tej cenie każda biznesówka nawet po 4-5 latach będzie prezentować lepszy poziom wykonania oraz wydajności.

 

Tak zdaje sobie sprawę, ale od dwóch lat komputera/ laptopa nie używam do niczego innego, niż to co wpisałem w pierwszym poście, ponieważ do gier mam konsolę. Kwotę do wydania mam jaką mam, więc zdaje sobie doskonale sprawę, że żadnego demona nie kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak Pentium jest wydajniejszy http://www.game-debate.com/cpu/index.php?pid=2376&pid2=2148&compare=pentium-dual-core-4405u-2-1ghz-vs-apu-a6-6310-quad-core tutaj akurat porównanie ze starszą generacją.

Rdzenie tutaj za dużo nie pomagają.

 

No nie wiem jak dla mnie praktycznie w tej samej cenie mam wydajniejszy sprzęt to wybór jest prosty nie dość że DDR4 to wydajniejszy procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o demona, tylko o coś co da się jako tako używać.

W takim razie weź cokolwiek, bo w tym budżecie wszystko będzie miało podobną mizerną wydajność-tzn. na początku będzie działać znośnie, a później sam zobaczysz kwasny.gif .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...