Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dra512

Komputer do streamingu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałbym w najbliższym czasie spróbować swoich sił w tzw. streamerce i youtube.

Pytania:

1. Czy to prawda, że nie warto kupować procka innego niz i5+ do streamu ? Podobno procesory AMD nie radzą sobie z tym najlepiej.

2. Jeżeli to bujda to czy ten zestaw pociągnął by streama w min. 720p ( zestaw A ) (raczej nie, ale wolę się upewnić bo jestem laikiem) ?

3. Jeżeli nie to czy ten zestaw podołałby zadaniu ( zestaw B ) ?

 

Ewentualne porady mile widziane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chciałbym w najbliższym czasie spróbować swoich sił w tzw. streamerce i youtube.

Pytania:

1. Czy to prawda, że nie warto kupować procka innego niz i5+ do streamu ? Podobno procesory AMD nie radzą sobie z tym najlepiej.

2. Jeżeli to bujda to czy ten zestaw pociągnął by streama w min. 720p ( zestaw A ) (raczej nie, ale wolę się upewnić bo jestem laikiem) ?

3. Jeżeli nie to czy ten zestaw podołałby zadaniu ( zestaw B ) ?

 

Ewentualne porady mile widziane :)

 

Trochę mylny temat dałem ;/

Zapomniałem go zmienić przed dodaniem postu, a post factum chyba się nie da edytować.

https://www.gamersnexus.net/guides/2993-amd-1700-vs-intel-7700k-for-game-streaming.

 

O phenomie zapomnij, jak chesz budżetowo stream to ryzen 5 1600, 6 rdzeni 12 wątków robi swoje + grafika jak w tym drugim zestawie, cena podejrzewam, że wyjdzie w tych samych okolicach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 1600 - 770zł

Asrock ab350 gaming k4 - 380zł

DDR4 8GB 3000mhz adata/g.skill/goodram - 360zł

GTX 1050Ti 4GB - 700-800zł

HDD 1TB Toshiba - 160zł

zasilacz Chieftec iArena 500w - 140zł

obudowa Zalman Z1 - 120zł

 

razem: 2630-2730zł

 

nic słabszego do streamingu nie kupuj bo zabraknie Ci mocy.

ewentualnie można zaoszczędzić na płycie głownej i wziąć Asus Prome a320 za 209zł, wtedy cena spadnie Ci nawet do 2460zł ale na tej płycie CPU nie podkręcisz, poza tym to dobra, podstawowa płyta. Możesz wtedy też kupić tańsze pamięci 2400mhz lub lepiej 2666.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 1600 - 770zł

Asrock ab350 gaming k4 - 380zł

DDR4 8GB 3000mhz adata/g.skill/goodram - 360zł

GTX 1050Ti 4GB - 700-800zł

HDD 1TB Toshiba - 160zł

zasilacz Chieftec iArena 500w - 140zł

obudowa Zalman Z1 - 120zł

 

razem: 2630-2730zł

 

nic słabszego do streamingu nie kupuj bo zabraknie Ci mocy.

ewentualnie można zaoszczędzić na płycie głownej i wziąć Asus Prome a320 za 209zł, wtedy cena spadnie Ci nawet do 2460zł ale na tej płycie CPU nie podkręcisz, poza tym to dobra, podstawowa płyta. Możesz wtedy też kupić tańsze pamięci 2400mhz lub lepiej 2666.

to już lepiej https://www.ceneo.pl/53871472 to, niż płyte na a320

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem tego malucha wcześniej, za 209zl świetny wybór, oczywiście lepszy od a320.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koniecznie prosze o foty po podkreceniu na tym 6 jajowego ryzena, brakuje mi płonącego asrocka w kolekcji

Hmm ale nikt nie pisze o podkręcaniu chociaż taka możliwość istnieje. Jak są obydwie za 209zl to jednak lepiej b350 niż a320.

Tu raczej próbujemy zmieścić się w budżecie bez drastycznych cięć wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koniecznie prosze o foty po podkreceniu na tym 6 jajowego ryzena, brakuje mi płonącego asrocka w kolekcji

A którego ASRocka masz w kolekcji, bo na B350M Pro 4 ładnie się kręci R5 1600. W tym przypadku może być cieplej ale bez przesady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...