Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Arazceip

Monitor 1000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kolejny ten sam temat ale w odkopanym nikt nie odpowiedział. A Wiec po zapaleniu spojówek z samsungiem czas na kolejny monitor kwota to 1000 zł. Zastanawiam sie nad Hp omen 24 a LG 24GM79G-B który z nich byłby lepszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował tego HP Omen zawsze to trochę większy monitor.

Po którym Samsungu miałeś zapalenie spojówek.

Pytam bo za około 1000zł można mieć VA 144hz od MSI.

https://pclab.pl/news74801.html

https://xtreem.pl/monitory/843-msi-optix-g24c.html

http://allegro.pl/monitor-led-msi-optix-g24c-23-6-va-1ms-i7173663388.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po Samsung LC24FG73FQUXEN, msi odpada chyba bo brak wsparcia vesa a w przyszłości planuje powieści monitor na scianie jeszcze musiałbym sie zastanowić najbardziej zależy mi na tym aby oczy nie dostawały po kości. 10 min z samsungiem i juz miałem

Dość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może spróbuj tego HP Omen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos na forum tego HP omen ? LG jest bardziej popularny i opinie ma pozytywne a o HP jednie opinie na x-komie. I zastanawiam sie czy nie dopłacić do tego lg , jasność w tym omenie jest 400 a lg 350

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie brał bym Omen-a Z7Y57AA. Jest teraz w komie za 999zł. Oglądałem go w sklepie i jest ok. Ma ochronę oczu i o pół cala większy ekran od LG.

 

Malutki minus za wygląd zewnętrzny, bo dolna ramka jest grubsza od bocznych i górnej. Mogła by być ciut cieńsza, żeby była o grubości zbiżonej do pozostałych, ale to tylko mój prywatny gust. Pomimo to i tak zdecydowanie wolałbym mieć HP na biurku niż LG.

 

Hewlett-Packard to firma z wieloletnią tradycją która od lat robi bardzo dobre laptopy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak dobre laptopy ale czy tez dobre monitory ? Wiecej testów opini ma ten lg od Hp i tez wiecej ludzi kupiło lg. I aktualnie mam mentlik czy dopłacić 100 i brać lg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od wewnątrz większość to to samo, ja bym również próbował omena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po Samsung LC24FG73FQUXEN, msi odpada chyba bo brak wsparcia vesa a w przyszłości planuje powieści monitor na scianie jeszcze musiałbym sie zastanowić najbardziej zależy mi na tym aby oczy nie dostawały po kości. 10 min z samsungiem i juz miałem

Dość

faktycznie, zapalenie spojówek z powodu monitora :E :E :E leżę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, zapalenie spojówek z powodu monitora :E :E :E leżę

 

Dlatego go zapytałem. Ja akurat nie leżę bo miałem podobną sytuację w rodzinie i nie chodziło akurat o tego VA tylko ogólnie o problem z siedzeniem przed monitorem.

Ludzie mają różne wady wzroku i każdy to inaczej odczuwa. Sam przecież jak gdzieś pisałeś jeśli chodzi o wzrok sokołem nie jesteś więc tym bardziej powinieneś go zrozumieć.

Chyba nie zwrócił Samsunga dla jaj i teraz szuka TN-ki.

Ten użytkownik pisząc o rozmytych fontach także kłamał ?

Dokładnie Samsung C27F591FDUX Curved biały. Oddałem złom do sklepu i nawet nie zawracałem sobie głowy żadną wymianą. Później próbowałem jeszcze FG73, kolorystycznie dużo lepiej ale rozmyte fonty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ThiZ w każdym temacie o monitorze do 1500 zł polecasz tego samsunga. Fakt kolory miał dobre ale jak dla mnie to spawarka, nie chcesz wierzyć ze zapalenie spojówek od monitor trudno ja wiem swoje osoby ktore to przerabiały tez i nie tylko u mnie ten monitor wywołał zapalenie.Mam swidomość ze Tn nie zaoferuje takich kolorów ale trudno wzrok jest dla mnie ważniejszy.Tak jak Unikałem telefonów samsunga tak i bede unikał resztę urządzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie wyobrażam sobie jak monitor może spowodować... zapalenie spojówek? W ogóle Ty tam się bawiłeś ustawieniami?

 

 

No i wracając do tematu... Są jakieś potwierdzone badania czy coś, że od monitora można się czegoś takiego nabawić? :E :E :E

Edit:

Dlatego go zapytałem. Ja akurat nie leżę bo miałem podobną sytuację w rodzinie i nie chodziło akurat o tego VA tylko ogólnie o problem z siedzeniem przed monitorem.

Ludzie mają różne wady wzroku i każdy to inaczej odczuwa. Sam przecież jak gdzieś pisałeś jeśli chodzi o wzrok sokołem nie jesteś więc tym bardziej powinieneś go zrozumieć.

Chyba nie zwrócił Samsunga dla jaj i teraz szuka TN-ki.

Ten użytkownik pisząc o rozmytych fontach także kłamał ?

No nie jestem sokołem, tyle że u mnie to wina wadliwego genu przez co mam pewno schorzenie oczu. Monitory mi tego nie narobiły :P I wiem, że można sobie uszkodzić lekko wzrok, ale doznać zapalenia spojówek? Jak jest to potwierdzone to cofam słowa, ale brzmi dla mnie lekko absurdalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie wyobrażam sobie jak monitor może spowodować... zapalenie spojówek? W ogóle Ty tam się bawiłeś ustawieniami?

 

 

No i wracając do tematu... Są jakieś potwierdzone badania czy coś, że od monitora można się czegoś takiego nabawić? :E :E :E

Edit:

 

No nie jestem sokołem, tyle że u mnie to wina wadliwego genu przez co mam pewno schorzenie oczu. Monitory mi tego nie narobiły :P I wiem, że można sobie uszkodzić lekko wzrok, ale doznać zapalenia spojówek? Jak jest to potwierdzone to cofam słowa, ale brzmi dla mnie lekko absurdalnie

 

Można serio, samo patrzenie na ekran u niektórych wywołuje niemal natychmiastowe łzawienie, innym zaraz wysychają spojówki. Jest tych problemów dość sporo jak pogadasz z ludźmi.

I często mają ogromny problem z zakupem jakiegokolwiek monitora do pracy, nie mówiąc już o grze. Skądś także wzięło się określenie ficker free choć akurat to często jest nadużywane i zbytnio eksponowane przez producentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak dobre laptopy ale czy tez dobre monitory ? Wiecej testów opini ma ten lg od Hp i tez wiecej ludzi kupiło lg. I aktualnie mam mentlik czy dopłacić 100 i brać lg

Tak HP robi od wielu lat również bardzo dobre monitory. Więcej ludzi kupiło LG i jest więcej testów, bo Omen Z7Y57AA to dosyć nowy model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zdecyduje sie na tego Lg , najwyżej znowu bede żałował nietrafionego zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To zobacz która karta jest najchętniej kupowana i nie patrz na forum gdzie masz jednak miłośników sprzętu z zasobnym portfelem  
    • nieprawda - także, i w późniejszym okresie nawet głównie, żeby mieć rynki zbytu - np GB w 19 wieku produkowała już tyle tkanin, głównie bawełnianych, że rynek europejski i amerykański był dla nich zbyt ciasny, i głównym rynkiem zbytu stały się Indie - i w zasadzie zniszczyły głównie chałupniczy przemysł tekstylny w Indiach, za pomocą ceł, ale i samych cen, bo ręczni tkacze w Indiach nie byli w stanie konkurować z  fabrycznym przemysłem w GB - jest o tym mnóstwo materiałów, a niejaki Marks napisał np że równiny Bengalu pokryły się kośćmi zmarłych z głodu tkaczy indyjskich (o ile pamiętam w artykule z 1857) - raczej przesada, ale w zasadzie zgodne z rozwojem historycznym; dodam, że bawełna na tkaniny z GB pochodziła z USA, choć Indie same były wielkim producentem bawełny, i że Indie już wtedy liczyły ponad  200 mln ludności, gdy np USA ok 50 - więc nie rabowanie z bogactw, których Indie zresztą dużo nie miały (głównym importem z Indii do GB była herbata), było decydującym bodźcem rozwoju krajów przemysłowych, tylko pozyskiwanie dużych rynków zbytu i wykorzystywanie przewagi produkcji maszynowej nad ręczną; czyli potęgi gospodarcze dorobiły się na postępie technicznym, tzn produkcji maszynowej, nie ręcznej, a rabowanie tzw bogactw, które wtedy z reguły były produktami rolniczymi, odgrywało drugorzędną rolę; jeśli już rabowanie, to przede wszystkim niewolników z Afryki do produkcji bawełny w USA i cukru w Brazylii i na Karaibach, bo oba te produkty stały się podstawą masowej konsumpcji w Europie, która napędzała wzrost i umaszynowienie produkcji, itd
    • Właśnie jestem w tym kotle Skończę go i zapoluję na alfę. Dz.
    • Ostre dymy w internecie. Mam nadzieję, że strimery i reszta ludzi wymusi na nich jakieś zmiany bo to jest bicie poniżej pasa ludzi, którzy kupili EOD.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...