Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Spindender

Normalizacja Baz Danych - Specjalisci

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Chcialem zapytac czy ktos z was potrafi normalizowac bazy danych. Jest to jedna niewatpliwie gryzaca mnie zawsze kwestia czy wszystko jest dobrze zrobione.

 

Jesli bylaby mozliwosc prosilbym o rozwiazanie tego problemu odnoszac sie do plikow ktore wrzucam, a mianowicie sa to dwa formularze z ktorych metoda wsteczna trzeba zrobic normalizacje. > TUTAJ < pliki o ktorych mowie. Jesli ktos moglby w tej kwesti pomoc bylbym bardzo wdzieczny.

 

Czekam na odpowiedzi i z gory dziekuje.

 

Pozdrawiam,

Spindender!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rzeczy samej w normalizacji. Jasna sprawa iż w pierwszym kroku usuwamy wszystko co da się policzyć. Później oddzielamy grupę powtarzająca się.

Rzecz w tym ze w obu formularzach używając jednego klucza głównego gubię się dalej jeśli chodzi i podpięcie grupy powtarzającej z uwagi na to ze w „call log” kluczem być powinien call log number a grupa powtarzająca się zalicza się pod contract number i w tm momencie nie mogę tego zrobić w 1nf a w 2nf już powinno być to złożone w jedna całość.

 

No nie wiem wrzucę zaraz obie formy znormalizowane na szybko z kolega, ale oboje mamy wątpliwości co do tego dlatego tez próbuje znaleźć pomoc kogoś kto zdecydowanie się zna i powie mi co robię złe i gdzie jest błąd, co pozwoli mi raz na zawsze zrozumieciec i wyeliminować błąd.

 

Pozdrawiam,

Spindender!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wrzucam bezposrednio na forum, mam nadzieje ze to zadziala.

 

Powinna byc tabela w Excel'u dolaczona do posta.

 

Pozdrawiam,

Spindender!

 

EDIT:

Nie pyklo, nie dziala. >Tutaj< link do tabel w Excel'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przegladalem wczoraj wieczorem to moim zdaniem jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac, wieczorem mialem jeszcze chwile i siedzialem nad tym troche i wprowadzilem kilka zmian.

 

> Tutaj < link do zupdateowanych tabel.

 

Dzis zamierzam zabrac sie za ERD by zobaczyc czy to wszystko sie uklada w calosc jakos. Wydaje mi sie ze obecna wersja jest o wiele lepsza, a musi byc perfect, tu nie ma miejsca na bledy niestety.

 

Pozdrawiam,

Spindender!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, a wiec wrzucam teraz > tutaj < ostateczny plik razem z diagramem i wydaje mi sie ze lepiej byc nie moze laczac wszystko w calosc.

 

Jakie wrazenia? Wszystko gra czy gdzies dalem ciala?

 

Pozdrawiam,

Spindender!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...