Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość BloodyStorm

Głośniki 2.0 lub 2.1 do 300zł

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BloodyStorm

Tak jak w temacie. Chce swoje aktualnie Logitech X-530 5.1 zmienić na coś mniejszego z racji braku miejsca w pokoju i czy znalazłbym coś ciekawego w tym budżecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się podepnę. A co sądzicie o tych? Creative 2.1 Sound BlasterX Kratos S3 Gaming. Z opisu wypadają fajnie, słyszałem też o nich całkiem dobre opinie. Miał ktoś z was styczność? Do tego są teraz trochę taniej, więc kusi.

 

Chodzi o te: https://www.x-kom.pl/p/346619-glosniki-komputerowe-creative-21-sound-blasterx-kratos-s3-gaming.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Używane edki R1100

 

Zapomniałem dodać na początku, że interesują mnie tylko nowe głośniki. Używane odpadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło... to z nowych 2.0, zwłaszcza z bass reflexem z przodu w tej cenie, ciężka sprawa będzie.

A i tak nikt nie powiedział że basu nie będziesz miał za mało.

Znałem jeszcze jeden sensowny model w tej kategorii i tej cenie, ale nawet jako używki był dłuższy czas niedostępny.

 

Kratosy widzę że bliźniacza konstrukcja do A320. Czyli syf.

Tamte Logi jeszcze nie były tragiczne. Inne czasy.

 

Weź może po prostu odepnij sobie front i tyły, i zostań najwyżej z samymi frontami L/R, a do tego czasu najwyżej dozbieraj.

 

Takim o to sposobem z 5.1 robisz sobie 2.1 (bo wnioskuję że na rozstawie tych 5.1 polega problem). W systemie tylko wszystko poprzestawiaj jak trzeba. Obecnie raczej trudno o dobre 2.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Ale te głośniki nie mają być dla jakiegoś audiofila, tylko dla przeciętnego użytkownika. Pokój ma metraż 16m kwadratowych i chciałbym coś jako zamiennik tych Logitechów.

 

Mogę ewentualnie dołożyć te 50-60zł i kupić coś za około 300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, żebyś się nie rozczarował.

Np. kompletnie nie powiedziałeś co lubisz w dźwięku, czego i na czym słuchasz.

Możesz zajrzeć tutaj:

http://www.audiofanatyk.pl/polecane-glosniki-komputerowe-2-0-2-1-5-1/

 

Bierz te Edifiery i nie marudź.

Leżą używki za dwie stówki.

Masz całe sto na amortyzację.

Szkoda życia na słuchanie byle czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że to nieco lepsze kolumny

Ogólnie myślę że mało wymagajacemu użytkownikowi oba modele powinny się podobać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Zastanawiam się między Microlab FC-330 a MODECOM MC-MHF60U. Najbardziej pasują mi stylistycznie. Mieszczą się w budżecie. Pytanie teraz które byłyby lepszym wyborem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie MHF60u. Ma głębszy bas, Microlab ma taki bardziej punktowy. Satelitki też grają naturalniej w mhf 60u. Do mhf można też dokupić bluetootha jak coś. Ogólnie testowałem w sklepach sporo zestawów a także odsłuchiwane na YouTube i do 300zł z 2.1 napewno Modecom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Tak jak kolega wyżej pisał, możesz spróbować odłączyć tyły i central i ustawić na karcie 2.1 i będzie śmigać na obecnych (tylko u mnie jak przełącze na 2.1 to biedne to gra tak stłumione i bez wyrazu na 5.1 dużo lepiej + stereo surround)

 

A z innych głośników to MHF60u (przynajmniej mają wysokotonowca w satelicie nie tak jak microlab fc330 - atrape) i ogólnie są lepiej przemyślane, jedynie nie wiem co z trwałością...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Tak jak kolega wyżej pisał, możesz spróbować odłączyć tyły i central i ustawić na karcie 2.1 i będzie śmigać na obecnych (tylko u mnie jak przełącze na 2.1 to biedne to gra tak stłumione i bez wyrazu na 5.1 dużo lepiej + stereo surround)

 

A z innych głośników to MHF60u (przynajmniej mają wysokotonowca w satelicie nie tak jak edek fc330 - atrape) i ogólnie są lepiej przemyślane, jedynie nie wiem co z trwałością...

 

Niema edka fc330. a Microlab fc330 ma wysokotonowce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Dziękuje wszystkim za odpowiedź. Tak się dobrze złożyło, że brat miał głośniki 2.1 i zamieniłem się z nim. Ja mu oddałem swoje Logitech X-530 5.1, a on mi dał jeszcze na gwarancji Logitech Z333 2.1, więc w sumie nie musiałem kupować nowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Z333 to gorsze głośniki od nawet tanich Modecomow.

Podłącz posłuchaj napisz jak ci sie to widzi :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto nawet.

Ten model to śmietnikowy odpad dodawany kiedyś wiele lat temu do umów na abonament w Erze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio dla nie audiofila wystarczyło przerobić x530 na 2.1 :P

Sam tak miałem przez 2 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie raz słyszę opinie że te X230 nie były wcale takie złe wzgledem droższych - edifiery, microlaby, modecomy 2.1

 

Nie lubię jak ktoś wspomina o słowie Audiofil... Mamy forum bardzo ogólnie nastawione na tematykę...

Nie jest to zadne forum typowo poświęcone audio.

Dlaczego tak czesto użytkownicy piszecie " nie jestem audifilem" skoro na takim forum nie znajdziemy zapewne żadnego Audiofila??

Po co w temacie o glosnikach za 200 pisać o Audiofilstwie? Gdy by to był temat o kablach głośnikowych za kilka tysięcy to już prędzej.

 

Poniosło mnie, jak niektórzy używają tego terminu

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście stosuje skrót myślowy - nie audiofil - znaczy ma być głośno, łupnąć basem z suba- w skrócie do filmów, filmików na youtube, gier ew czasem poplumkania muzy w tle.

 

Zwykle zanim nie usłyszy się że można lepiej, taki stan rzeczy naprawdę nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Ale Z333 to gorsze głośniki od nawet tanich Modecomow.

Podłącz posłuchaj napisz jak ci sie to widzi :hmm:

 

Ale zamieniłem się i nic za nie nie płaciłem. Dla mnie spokojnie wystarczą. Zresztą widzę, że na tym forum jest pewien problem. Jak ktoś napisze temat i prosi o poradę, to zazwyczaj brak odpowiedzi, a jak ktoś kupi to nagle wylewa się rzeka znawców, co oni by tu nie kupili za te pieniądze i że można było kupić lepiej.

 

Jakbym miał kupować nowe to kupiłbym pewnie te microlaby FC-330 bo są w miarę tanie i mają bardzo dobre opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, troszkę szacunku do ludzi którzy próbują Ci pomóc. Bo to że sam nie masz gustu, nie świadczy że każdy który będzie potencjalnie szukał pomocy w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BlodyStorm

Źle mnie rozumiesz.

Starałem sie pomóc i polecilem ci rzeczywiście lepsze zestawy niż Z333.

I to że zmieniłeś sie za bardzo słabe głośniki nie miej do nas żalu, wspominane R1100, czy nawet Modecomy 2.1 by lepiej zagrały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niema edka fc330. a Microlab fc330 ma wysokotonowce.

 

Chodziło mi oczywiście o Microlab fc330.

 

Jeśli atrapę uznać za przetwornik/głośnik to tak ale tylko z wyglądu, bo dźwięku z tego nie uświadczysz ;)

 

Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A mi w ich testach VRR coś nie gra, testowali AOC którego mam (VA) i według nich i tej scenki migocze jak diabli. Posiadam go od dwóch dni i ani jednego mignięcia nie widziałem.  Tutaj też ludzie się sprzeczali, który model migocze, a który nie.
    • Model ASUS TUF Gaming , o którym wspominasz jest to fajnie prezentujący się 27 calowy monitor IPS 2K (2560 x 1440) z natywnie 240 Hz, po OC 260Hz (1ms) dodatkowo pokrycie barw DCI-P3 wynosi 90 % więc monitor zapewni dobrą jakość i wyrazistość a obraz będzie płynny i przyjemny. Niektóre gry wykorzystują HDR więc z tym monitorem również można skorzystać z tej funkcji. Według mnie plusem jest też jasność na poziomie 400 nitów oraz technologie synchronizacji FreeSync i G-Sync (dla amd i nvidia).  Oczywiście są też tańsze modele z rozdzielczością 2K 240Hz patrz Lenovo Legion z lepszym pokryciem bartw DCI-P3 95% i z funkcją PIVOT - aby móc dostosować sobie wysokość i kąt pochylenia monitora do swoich potrzeb.
    • Chociaż faktycznie, niezawarcie umowy o produkcji w Polsce plus offset to wina Plaszczaka który brał wszystko z półki. Z samolotami bez uzbrojenia też się popisał, więc pewnie MON odkręca wszystko i spróbuje podpisać offset + produkcję w ostatniej umowie. Czemu się nie dało w drugiej? A no Plaszczak to Plaszczak co tutaj więcej dodawać.   Jak podpisywać umowy z Niemcami potrafią Czesi którzy w Europie mniej znaczą niż Polska ale jednak potrafią negocjować. Pomysł żeby brać pociski z Korei jako lewar na Niemcy nawet nie skomentuję, bo to poziom debila mógł wymyślić. 
    • Przede wszystkim to przynajmniej moim zdaniem zmiana bez sensu. Co do OC to jest to poblokowany CPU (coś jak non k u intela), więc tylko UV  
    • Fajnie że podałeś typ tego extendera bo z samego zdjęcia tak niskiej jakości trudno wywnioskować. Po zdjęciu wnioskuje, że to ten typ:  https://rbline.pl/extender-poe-pft1320-36882.html    Ogólnie standardowe extendery jakie stosowałem tylko regenerują sygnał nie są switchami czyli nie rozdzielają sygnału. W tym przypadku mają w sobie switcha. Różnica jest taka, że takie urządzenie różni się od typowego switcha tym, że zasilanie bierze z "głównego" switcha POE i nie ma w sobie zasilacza (taka jest idea extenderów). Na stronie którą podlinkowałem jest informacja  Więc można łączyć kaskadowo. Jednak pod 1 wyjście nie podłączysz kolejnych 2 extenderów (pewnie sam z siebie pobiera na własne działanie ze 2 W) oraz 3 kamer (każda np. po 6W). Czyli nie możesz podłączyć urządzeń które w sumie biorą więcej niż 15W. Jeszcze jedna uwaga. W specyfikacji masz 1 x PoE (802.3af/at). Oznacza to, że aby na 2 wyjściach w expanderze mieć 15W to switch musi być POE+ 802.3at, czyli na jednym porcie musi dać 30W. Jak dasz standardowego switcha 802.3af (czyli 15W) to w extenderze nie możesz podłączyć do każdego z dwóch wyjść urządzeń biorących 15 W. Wtedy tylko 1 port będzie działał z teką mocą  albo 2 gdzie suma mocy nie przekroczy 15W (Możesz wtedy np. podłączyć tylko 2 kamery np. po 6W).   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...