Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

baks212

tv 4k i ps4 pro -brak hdr co robic

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie proszę o pomoc. mam konsole ps4 pro i telewizor Samsung Uhd 4K 50 cali mu6100.w telewizorze ma włączony hdr i na konsoli rozdzielczość ustawioną na maksa. ale po wejściu w informacje o wyjściu wideo o podłączonym urządzeniu pokazuje hdr -nieobsługiwane. na domiar złego kupiłem kabel za 150 zł ultra violet 990uhdtv-6 specjalny do 4k . i nadal nic nie wiem co robic. przełanczałem kabel w różne porty HDMI i nadal nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz funkcję UHD Color czy tam Deep Color dla złącza HDMI jakoś tak się nazywa. Coś z color :D. A no i w ustawieniach obrazu konsoli to najlepiej wszystko na automatyczne ustawić i powinno być gitara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie proszę o pomoc. mam konsole ps4 pro i telewizor Samsung Uhd 4K 50 cali mu6100.w telewizorze ma włączony hdr i na konsoli rozdzielczość ustawioną na maksa. ale po wejściu w informacje o wyjściu wideo o podłączonym urządzeniu pokazuje hdr -nieobsługiwane. na domiar złego kupiłem kabel za 150 zł ultra violet 990uhdtv-6 specjalny do 4k . i nadal nic nie wiem co robic. przełanczałem kabel w różne porty HDMI i nadal nic

Popraw gramatykę.

 

Kabel oddaj, wystarczy zwykły HDMI.

Włącz HDMI UHD Color i zaznacz odpowiednie wejście HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popraw gramatykę.

 

Kabel oddaj, wystarczy zwykły HDMI.

Włącz HDMI UHD Color i zaznacz odpowiednie wejście HDMI.

Z tym zwykłym HDMI bym nie szalał. Sprawdzałem u siebie na jakimś Prolinku 10m za 170 zł i przy włączeniu HDR znika obraz. Na tym kablu od konsoli działa bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi byc kabel HDMI High speed ,czyli taki zwykly od ps4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Ps4 Pro powinien być kabel Premium High speed HDMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym zwykłym HDMI bym nie szalał. Sprawdzałem u siebie na jakimś Prolinku 10m za 170 zł i przy włączeniu HDR znika obraz. Na tym kablu od konsoli działa bez problemu.

Kwestia długości kabla. Czym dłuższy tym mniejsza szansa, że puści 4k 10bit z HDR. Sam puszczam HDR z kompa na TV i bez wzmacniacza sygnału się nie obyło przy ~10metrach, a testowałem wiele kabli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...