Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ariven

DAC/AMP do DT770 + Solo 7c ~500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę wymienić moją obecną kartę dźwiękową (Asus Essence STX II) na jakiegoś zewnętrznego dac/amp w cenie najlepiej do 500zł, raczej używka.

Szukam czegoś podobnej klasy do stx'a lub wyższej, obowiązkowo musi posiadać wejście na mikrofon (duży/mały jack) i wejście stereo na głośniki <solo 7c>. (no i oczywiście, że na słuchawki też...​​​​​​​ :lol2: )

To chyba tyle jeżeli chodzi o moje "wymagania", miło byłoby też, gdyby posiadał equalizer (nie lubię strasznie średnich tonów...) tak jak np. do obecnego asusa - jest apka (sterowniki) na Windows, w której mam equalizer, mogę zmieniać sobie jakość, efekty, głośność, przełączać pomiędzy słuchawkami i głośnikami itp.

Z góry dzięki! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem okazji uzywac zewnętrznego daca który posiada EQ

Ciężko bedzie znaleźć coś pod takie wymagania.

Chcesz grania w stylu V?

Nie czujesz żeby słuchawki sypaly ostro wysokimi tonami?

Ja bym ci polecił raczej DAC plus AMP osobno

Z tego co wiem wzmacniacz od Majkela - moonlight v7 lub grający stylem V Forum 608.

Pod ten wzmacniacz dobrać neutralny DAC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, zmieniłem trochę kryteria poszuukiwania - szukam poprostu dac/amp, w którym będzie wejście na słuchawki i stereo (pod solo 7c), taki mały upgrade, lub zamiana na coś podobnej jakości do STX II, który z tego co wiem jest już topowy jeżeli chodzi o dźwięk z pc :lol2:

Szukam właśnie stylu V, mniej więcej tak jak mam aktualnie ustawiony. I zapomniałem dodać, mam wersję 80 ohm tych dt770 :cool:

 

poszukałem trochę i wyczaiłem Asus Essence STU, tylko używka jest lekko poza budżet - warty zainteresowania? Albo Music Fidelity v-dac / focusrite scarlett?

 

** Szukam DAC/AMP pod kątem słuchawek, głośniki to taka "dodatkowa" opcja :P **

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu chcesz sprzedawać STX II? Nie pasują do DT770 Pro ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy prawie każdym graniu na STX wywala mi bluescreena, założyłem temat, ale odpowiedzi brak...

Sprzedaję znajomemu, który kompa używa do muzyki, internetu i grafiki więc nie będzie miał takich problemów.

Sterowniki mam "najnowsze" oficjalne, bo jest tylko jedna wersja - pierwsza, a później beta, która od chyba 3 lat nie została rozwinięta...

 

Myślałem, że to coś z win ale po całkowitym formacie na win10 wywala tak samo, więc zrobiłem kolejnego i wróciłem z powrotem do 7, 10 to u mnie tragedia jeżeli chodzi o gry 21:9. //PS. tak, wtedy miałem jeszcze inny monitor, jeżeli by się ktoś zastanawiał czemu widać 24 calowca :Up_to_s:

 

Tak więc szukam czegoś do pc, żeby nie było problemu ze sterami czy innymi takimi rzeczami :D

No i będę miał czym wkońcu zapełnić biurko, bo coś pusto tu u mnie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie masz podkręconego sprzętu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy prawie każdym graniu na STX wywala mi bluescreena (...)

 

wiesz co, ja mam STX'a od 2015 roku i jedyne co sobie przypominam, to że miałem obłędny kłopot z instalacją sterowników do karty na jakiejś tam wersji systemu. Musiałem wykonać instalację na koncie administratora, wskazując ręcznie konto które jest kontem super administratora a potem ręcznie wskazując typ urządzenia i sterowniki. Jakoś się udało, choć to był jakiś ewenement. Obecnie używam sterowników 7.0.11.5 i wszystko działa. Nie gram na PC choć kilka razy testowałem w grach i nic się niepokojącego nie wydarzyło, słucham muzyki / youtube / etc i się nie wykrzacza. Warto byłoby sprawdzić sobie minidump'a. Jeśli masz na gwarancji, to bym skonsultował się jeszcze na Twoim miejscu z serwisem.

 

Ps. Zapytam z ciekawości, na W10 czy testowałeś na świeżym systemie, ale z minimalną konfiguracją (np. jeden układ RAM, procek, zasilacz, monitor, klawiatura, mysz) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o sprzęt to nic nie kręciłem.

 

Na 10'tce testowałem na świeżym systemie, same stery, chrome + 2 gierki i później już po miesiącu na trochę bardziej "zapchanym" kompie ale w normalnej konfiguracji tak jak mam, czyli gpu, cpu, 2x4gb ram, naped cd/dvd. Sprawdzałem na jednym monitorze jak i na dwóch, (DP, DP+VGA) lecz wciąż to samo. Tylko, że w w10 miałem jakieś dziwne bluescreeny, poszarpane z białymi kreskami, zdj + film tuutaj. Na samsungu zdjęcie z dzisiejszego crasha, reszta sprzed miesiąca, gdy miałem jeszcze W10. Tak wiem, film jakością nie powala ale tak to jest, jak przesyła się przez messengera :P

 

Co do minidumpa - mógłbyś jakoś wytłumaczyć? Coś poszperałem ale nie wiem o co za bardzo chodzi.

 

Karta używana, więc niestety do serwisu nie poleci, wersja driverów również 7.0.11.5.

 

Może spróbuję też jutro zaktualizować BIOS, bo lecę na tym z płyty (msi z87-g43) sprzed 3,5 roku :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o beresfordzie bushmaster mk II TC7533?

Będzie miał jakąś porównywalną jakość do stx'a?

Czy może pchać się w coś słabszego, do czego będę mógł podłączyć mikro, typu focusrite scarlett?

Mowa o używkach ^

 

Dodam, że na pierwsze oko nie widzę prawie żadnej różnicy pomiędzy stx'em za 1k, a integrą, jeżeli chodzi o jakość dźwięku, może tyle, że dźwięk jest jakoś bardziej szczegółowy, ma te swoje "urozmaicenia", słychać bardziej zakończenia niektórych dźwięków...

Ale wzmacniacz od razu ma lepszy :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecał ci jeszcze nikt uzywanego Aune X1s ?

Ma prawie wszystko czego potrzebujesz.

W dodatku gra na poziomie Asusa xonara i ma chyba wiecej mocy dla słuchawek.

A co do mikrofonu czego nie chcesz używać wejścia na plycie głównej? Ew mikro pod usb kupić?

Focusrite scarlet 6 ma bardzo dobre opinie i ceny używaek okolo 1k ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem aune, ale jest tylko 1 używka na olx, allegro pusto. I to w cenie 800zł także lekko poza budżet.

Właśnie jest problem z "dostępnością" niektórych dobrych, używanych daców dlatego pytam o te, które są.

 

Aktualnie mam wejście w płycie, ale jakbym kupił lepszy mikrofon powiedzmy na XLR to chciałbym jakąś lepszą jakość niż z integry, a jak wiadomo przejściówka/kabel XLR -> Jack/Usb psuje jakość i pojawiają się szumy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o equalizer to istnieje taki program jak Equalizer APO, 31 stopniowy, rewelacyjna rzecz. I już jeden warunek do kupna mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem dobry mikrofon idzie kupić pod usb, masz w komunikatorach głosowych wyciszanie szumów tła i jest gitez.

Za 100-200zl można coś wybrać nie koniecznie tak dobrego jak blue yeti ale na początek bedzie dobry mic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a drivery Unixonar ci nie działają? Bo oficjalne to kał. No i przecież pewnie nie będzie problemu z dodaniem media ID do standardowych driverów cmedii i dalej korzystać z stx'a. Za 500 zł nie kupisz nic a Aune to już koszt 1k w górę. Przerabiałem to jak mi padł Titanium HD, ale ostatecznie kupiłem AIM808 bo STX II był w chorych pieniądzach i boże jaka to była dobra decyzja xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od unixonara nie patrzyłem, tylko od producenta, ale spróbuję.

Narazie jakimś dziwnym cudem mam spokój z crashami, od czego to zależy to nie wiem - po pykaniu w fortnite wywaliło tylko w pierwszy dzień po instalacji, teraz narazie spokój, jak coś będzie to przetestuję te od unixonara.

 

A o co chodzi z tym dodaniem media id do cmedii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz mediaID xonara potem otwierasz sobie inf w driverach cmedii od tego samego chipu i dodajesz sobie to mediaID do pliku. Tylko na chwile obecną jak wszedłem na stronke unixonara to on je opiera o driver c-medii. Podlinkuje od razu może się komuś przyda.

klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...