Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kochamma

wyłaczenie aplikacji w tle

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Kupiłem ostatnio Xiaomi mi a1 i zaktualizowałem androida do 8.0. Niestety nie jestem w stanie wyłączyć aplikacji działających w tle i autouruchamiania. Pobrałem taks manager wyłączę aplikacji i za kilka sekund znów działają. Pobrałem również manager autostartu, wyłączyłem aplikacje i znów po chwili działają. Z tego co pamiętam to w androidzie 5.0 dao się wyłączyć to z poziomu ustawień systemowych, tutaj mam tylko informację które aplikacje działają w tle, ale nie ma opcji ich wyłączenia. Macie jakieś propozycje jak wyłączyć na stałe aplikacje działające w tle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie aplikacje chcesz wyłączać i po co? brakuje Ci pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam około 20 aplikacji działających w tle jak np Facebook i Messenger. Użycie ramu mam na ponad 60%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam około 20 aplikacji działających w tle jak np Facebook i Messenger. Użycie ramu mam na ponad 60%

 

Odinstaluj Fb i korzystaj w przeglądarce. Mi bateria o ok. 3h działa dłużej. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórych aplikacji nie usunę bo są one niezbędne do działania, to nie rozwiąże problemu. Jakieś inne pomysły ?

Swoją droga mam też problemy z telefonem. Kilka razy mi się zdarzyło, że telefon się zaciął, zdjęcia się nie zapisywały. Wybrałem Xiaomi ze względu na Androida One który miał super płynnie działać. Poprzednio miałem taniego Alcatela z którym przez pierwsze kilka miesięcy nie było takich problemów. Xiaomi nigdy mi nie upadł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak działa android, ram sam się wyczyści w razie potrzeby a facebooka lepiej odinstaluj bo to jest legalny trojan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma żadnego porządnego programu który wyłączy te aplikacje na stałe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem problem. W swoim poprzednim telefonie od Xiaomi, na start miałem zajęte 45% RAM. Z 6 GB. MIUI tak ma. Zresztą po co wolny RAM, jeśli telefon działa dobrze? Tak na zapas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odinstaluj Messengera i zainstaluj sobie DISA, to jest multikomunikator, używam od dłuższego czasu i wymiata. Messenger jest znany z tego, że drenuje baterie.

Kolejna rzecz to masz stare podejście, jeszcze z czasów Jelly Beana :E Nie używasz żadnych appek do ubijania aplikacji, bo nie ma sensu, Android sam zarządza ramem i w Oreo czy Nugacie działa to bardzo dobrze, ba w Lolipopie było już akceptowalnie. Masz telefon, który ma 4GB ramu, więc nie wiem w ogóle w czym masz problem. Android działa tak, żeby RAM był używany JAK NAJWIĘCEJ, ponieważ jest najszybszą dostępną pamięcią w telefonie, po co miałby ktoś dążyć do jak najmniejszego jego użycia kiedy jest to nielogiczne? Pamięć ram jest najszybsza i ma być używana najczęściej jak to możliwe. Żadnej większej wydajności Ci to NIE DA, ani pracy na baterii też nie. Tutaj wybór appek będzie miał kluczowe znaczenie. Użycie ramu masz 60%, czyli 2,4GB z 4GB, masz wolne 1,6GB ram, po jaką cholere cokolwiek ruszać mając tak duży zapas? Ja mam 6GB ramu i zajęte 64% i w ogóle to olewam, telefon wie co ma robić, to nie czasy przeciekających Andków. Super płynnie to Ci będzie działać, ale super mocny telefon, a nie telefon za 700-800zł byle na Androidzie :E Przecież Snapdragon 625 to jest typowy procesor do tanich telefonów, to jest klasa Mediatek Helio P25, czyli średnica do bólu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii to błędne myślenie - tysiąc złotych to nie drobniaki. Poprzedni telefon kupiłem nowy za 350 zł i przez pierwsze kilka miesięcy działał bez zarzutu płynnie. Rozumiem że kupując telefon za tysiąc złotych nie będę robił nie wiadomo jakich zdjęć, czy nie będę grał w super wypasione gry, ale nie dajmy się zwariować że telefon za taka kasę się zacina w pierwszym miesiącu użytkowania i jest w porządku. Kilka razy już zdarzały się sytuacje że tel przyciął na chwile, wywalił z aplikacji do menu głównego, zrobione zdjęcie się nie zapisało, wpisywany tekst się nie dodawał, odbierałem połączenie a dalej dzwonił dzwonek, ostatnio przy mrozie -7 bateria w kilka minut sie wyładowała z 57% do 0.

Sądziłem że przynajmniej część tych problemów jest spowodowana tymi aplikacjami w tle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...