Forum PCLab.pl: Blokada usuwania plików w udostępnionym folderze - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Blokada usuwania plików w udostępnionym folderze ale możliwość tworzenia kopii Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Slavo_S2k 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 22 Luty 2018 - 12:41

Szukam możliwości takiego przypisania praw do konkretnego pliku w folderze, by można było z niego robić kopie lub po edycji "Zapisać jako", a nie można by go usunąć ani zmienić nazwy, chodzi o to że mam szablony do wypełnienia przez pracowników, nie chciałbym by je edytowali lub zmieniali nazwy czy usuwali, ale tylko mieli możliwość po wypełnieniu "Zapisać Jako" lub zrobić kopie pliku i potem edytować. Kombinowałem z uprawnieniami specjalnymi, ale za każdym razem, albo nie mogę nic z plikiem zrobić (otworzyć) , albo nie ma możliwości zapisu, ale usunąć plik można, jeśli prawa założę do folderu to wtedy w tym folderze nie można już zapisać wypełnionych plików, a chciałbym mieć możliwość zapisywania w tym folderze, tylko kilka plików pozostawić dla użytkowników sieciowych bez możliwości edycji/usunięcia". System Windows 10 Pro,

Może jakiś zewnętrzny program do blokowania konkretnych plików?

#2 Użytkownik jest niedostępny   glauks 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Luty 2018 - 00:03

zobacz tutaj

nie używałem, ale czytałem, że działa

#3 Użytkownik jest niedostępny   Slavo_S2k 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 23 Luty 2018 - 21:15

Niestety nie bardzo chce to działać, z folderem owszem, ale nie z pojedynczym plikiem, albo nie mogę otworzyć w ogóle, albo mogę usunąć...

Strona 1 z 1