Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

LubieKompy

i5 7600k wysokie temperatury?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie dawno zakupiłem i5 7600k z płyta i pamięciami ram, sprzęt używany ale nadal na gwarancji.

Zamontowałem takie chłodzenie jakie miałem czyli box po i5 4670k, pasta bequiet DC1.

Temperatury w spoczynku +/-35"C ale komputer jest około 70cm od kaloryfera i ogólnie w pokoju jest ciepło +25"C.

Gdzie jest problem?

Odpaliłem OCCT i po 1m32s test się zakończył jeden rdzeń przekroczył 85"C i w sumie pozostałe też były blisko 85"C.

 

Wydaje mi się że mimo tego że w pokoju jest ciepło temperatura jest za wysoka.Co z tym fantem zrobić? Zmiana pasty? Chłodzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tym fantem zrobić? Zmiana pasty? Chłodzenia?

No a co byś chciał robić, ram wymieniać ?

Możliwe że źle zaaplikowales pastę. Boxowe chłodzenie ani dobre ani ciche nie jest, warto zainwestować w coś lepszego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie boxowe intela jest bardzo przeciętne. Sprawdź jakie napięcie podaje płyta. Być może tu jest problem.Osobiście posiadam i5 6400 na boxie, działa na 0.9 V. Max. temperatura jaką uzyskałem to 45 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie boxowe intela jest bardzo przeciętne. Sprawdź jakie napięcie podaje płyta. Być może tu jest problem.Osobiście posiadam i5 6400 na boxie, działa na 0.9 V. Max. temperatura jaką uzyskałem to 45 stopni.

 

To akurat to świadczy co najwyżej o uszkodzonym czujniku temperatury lub (co znacznie mniej prawdopodobne) o nie działaniu wszystkich rdzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bawiłem się napięciami wszystko przywrócone do ustawień fabrycznych.

Wydaje mi się że dobrze założyłem chłodzenie wraz z pastą nie robie tego pierwszy raz.

 

To akurat to świadczy co najwyżej o uszkodzonym czujniku temperatury lub (co znacznie mniej prawdopodobne) o nie działaniu wszystkich rdzeni.

Jak można sprawdzić czy czujnik temperatury jest padnięty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak tam w occt, ale na konkretnych wygrzewaczach typu LinX do 100 stopni na boxie raczej dobijesz, jeżeli ten 7600K jest podkręcony i napięcia są na auto. Nawet jeżeli nie jest podkręcony to kij wie, ile tam płyta podaje. Chcesz niższych temperatur na boxie, musisz sie pobawic w ręczne ustawienie napięcia, żadne auto, co najwyżej adaptive.

 

Tekst o padniętym czujniku dotyczył użytkownika, który uzyskał max 45 stopni, a nie Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że mimo tego że w pokoju jest ciepło temperatura jest za wysoka.Co z tym fantem zrobić? Zmiana pasty? Chłodzenia?

wymień chłodzenie na coś wydajnego - ale ok 100 zł będzie Cię impreza kosztowała, BTW upewnij się że masz podłączony wentylator na boxowym i czy faktycznie działa ;)

 

Ps. jak możesz podaj info, jakie masz ustawione napięcia w BIOSie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat to świadczy co najwyżej o uszkodzonym czujniku temperatury lub (co znacznie mniej prawdopodobne) o nie działaniu wszystkich rdzeni.

 

Czujnik z pewnością nie jest uszkodzony. Zablokowane skylake są bardzo chłodne. Mierzyłem watomierzem przy 0,9 V pobór mocy wynosi ok. 50 W, taktowania są trzymane 3,1 Ghz dla wszystkich rdzeni, temp. otoczenia 19 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymień chłodzenie na coś wydajnego - ale ok 100 zł będzie Cię impreza kosztowała, BTW upewnij się że masz podłączony wentylator na boxowym i czy faktycznie działa ;)

 

Ps. jak możesz podaj info, jakie masz ustawione napięcia w BIOSie

Tak byłem w galerii zakupiłem chłodzenie be quiet Shadow Rock 2 i paste Thermal grizzly Hydronaut

w biosie znalazłem takie coś nie jestem pewny czy o to chodzi

CPU Vcore Voltage +1,200 V

DRAM Voltage +1,216 V

DRAM VPP Voltage + 2,560 V

PCH +1,0 Voltage +1,016 V

VCCI0 Voltage +0,968 V

VCCSA Voltage +1,072 V

VCCST Voltage +1,024 V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...