Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Namiɾes

czas pracy dysku

Rekomendowane odpowiedzi

https://imgur.com/a/EL930

 

dlaczego HDD ma 5 krotnie większy czas pracy od dysku SSD - obydwa były kupione w tym samym czasie i podłączone jednocześnie ba nawet z tego co widać SSD jest włączony o 4 razy więcej od HDD.

 

Czy to dysk refurbished, pozwrotowy ? a może crystal źle coś pokazuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z morele brałem, to była wersja oem bez opakowania tylko w ich folii.. zresztą ludzie w komentarzach o tym piszą i krytykują że tak sprzedają.

 

No pewny nie jestem po tym czasie pracy jaki tam widzę..

Czyli co refurbished?

Dysk działa jak widać nie ma badów tylko mam drobne wątpliwości czy czasami mi przez niego jakaś gra nie chrupnie.

 

@edit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to nie była nówka to raczej miałaby dużo więcej włączeń nabitych.

 

Inna ilość godzin wypisana przez CDI to nic konkretnego, bo jednostka użyta w tym parametrze nie musi być godzinami.

Ponadto, dyski mogą inaczej podchodzić do zliczania czasu (kwestie zaokrągleń, "gubienie" bądź nie części ułamkowych w przypadku wyłączenia).

 

Także... z mojego punktu widzenia wszystko w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w momencie odnawiania dysku kasuje się również i ilość godzin czy zostaje?

No bo mnie troszkę to dziwi że zostało tam tyle godzin a nabić jest tyle ile powinno być..Ale jak tak mówisz Jeżu to poczekam jeżeli zacznie sypać chociażby jednym badem to pójdę to zareklamować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden i drugi parametr to równorzędne parametry w smart. Jeżeli by ktoś zerował, to wszystko na raz.

 

Nawet jeżeli... to masz jakiś problem z dyskiem, czy po prostu szukasz dziury w całym? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bardziej stawiał na to, że Adata nie umie zgodnie ze standardami zrobić firmware do tego dysku i czas jego pracy jest źle zliczany.

 

Potrafisz powiedzieć, która z tych dwóch wartości czasu pracy jest prawdziwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać to na ssd masz technologię DevSleep, która wyłącza dysk kiedy nie jest używany. To może tłumaczyć tą różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jajca :E mam identyczna sytuacje doslownie identiko :-) crucial mx500 i p300 włożone do kompa w tym samym czasie(nówki sztuki) i wlasnie toska ma z x4 wiecej godzin.mx500 - 57h,p300 - 217. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jeżyk

 

Nie szukam ale to lampka że powinienem dysk sprawdzać dużo częściej programami na bad sectory.. jednakże fakt taki iż kupowałem dysk nowy.

Unadarek to u ciebie różnica nie taka drastyczna chociaż o SSD trochę strach.

 

Z tym naliczaniem to nie do końca bo sprawdziłem miesiąc po zakupie i już wtedy było ok 2000 godzin lecz ktoś mi gdzieś napisał że to może być błąd programu ale nie dało mi to spokoju i zacząłem znów szukać.

Oczywiście oba dyski z morele. A poza tym gdybym te godziny miał nabite na odwrót czyli SSD prawie 3000 a HDD 500 to już bym z tym leciał na gwarancję. HDD jeszcze mogę odwybaczyć oczywiście dopóki jest sprawny ale na pewno nic drogiego już tam nie kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jeżyk

 

Nie szukam ale to lampka że powinienem dysk sprawdzać dużo częściej programami na bad sectory.. jednakże fakt taki iż kupowałem dysk nowy.

Unadarek to u ciebie różnica nie taka drastyczna chociaż o SSD trochę strach.

 

Z tym naliczaniem to nie do końca bo sprawdziłem miesiąc po zakupie i już wtedy było ok 2000 godzin lecz ktoś mi gdzieś napisał że to może być błąd programu ale nie dało mi to spokoju i zacząłem znów szukać.

Oczywiście oba dyski z morele. A poza tym gdybym te godziny miał nabite na odwrót czyli SSD prawie 3000 a HDD 500 to już bym z tym leciał na gwarancję. HDD jeszcze mogę odwybaczyć oczywiście dopóki jest sprawny ale na pewno nic drogiego już tam nie kupię.

 

Ja bylo wczesniej jest napisane dyski SSD ( nowsze ) maja deep sleep i po kazdym odczycie czy zapisie wchodza w uspienie czego nie potrafia zwykle HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...