Forum PCLab.pl: Praca w Media Expert - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (7 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Praca w Media Expert Oceń temat: -----

#41 Użytkownik jest niedostępny   kadajo 

• Faster Than Light jump successful
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 25 Luty 2018 - 16:49

Bardzo często. Nie wierzcie w bajki o 8H zmianach. Bardzo rzadko takie są. Ale czasem za to więcej wolnego niż ustawa przewiduje.

#42 Użytkownik jest niedostępny   Barn 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 25 Luty 2018 - 17:05

A nie pracuje się wtedy co drugi dzień?

#43 Użytkownik jest niedostępny   kadajo 

• Faster Than Light jump successful
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Luty 2018 - 17:08

Nie. Czasem pracuje się po 5 dni z 1 wolnym, a czasem 2/3 dniami wolnymi. Ogólnie to grafiki są w kratkę i nie ma reguły. Ale nadgodziny to raczej standard.

#44 Użytkownik jest dostępny   Push-up3k 

• 1945-2015 RIP Lemmy
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Luty 2018 - 17:37

Nie potrafiłbym pracować w takim miejscu. Mam zbyt dobre serce i nie potrafię wciskać ciemnoty.

#45 Użytkownik jest niedostępny   bardak 

• Tyle problemów, a tak mało amunicji...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Luty 2018 - 17:46

Brat od samego początku robi w handlu - Tesco, Biedronka, Euro - tutaj się kierownika dochapał. Robota często gęsto od rana do nocy. Nie ma, że jak wybija "godzina" to kapota i do domu. Trzeba sklep pozamykać, wszystko poogarniać, wchodzi promocja to trzeba siedzieć i wszystko ogarniać, przygotować pod to sklep - ulotki, nie ulotki, nalepki, nowe ceny porozkładać etc.
Jak ja miałbym tak zap*lać to bym chyba się pociął, że jestem naprawdę pod wrażeniem tych ludzi. A że przez krótki czas miałem też do czynienia z klientami (sprzedaż, doradca klienta etc.) - nigdy więcej tego - jestem pod wrażeniem tym bardziej. Ja osobiście już wolę zap*lać u siebie na produkcji niż użerać się z klientami i sr*ć pod siebie czy uda mi się zrealizować chore plany sprzedażowe. Plus wciskanie człowiekowi sprzętu, który sam uważam za badziewie ale weźźź tu przedstaw go jako najlepszy wybór :kwasny:

#46 Użytkownik jest niedostępny   TheMr. 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Luty 2018 - 18:04

Zobacz postkadajo, o 25 Luty 2018 - 17:08, napisał(a):

Nie. Czasem pracuje się po 5 dni z 1 wolnym, a czasem 2/3 dniami wolnymi. Ogólnie to grafiki są w kratkę i nie ma reguły. Ale nadgodziny to raczej standard.

Ale nie masz 5 dni pod rząd 12h. No w sumie dużo zależy od sklepu i ile jest osób zatrudnionych, w najgorszym wypadku miałem 12h na drugi dzień 10h i później dwa dni wolnego, żeby później 3 dni po 8H robić.
Jak sklep ma 5-6 osób na dział, to zmiany po 8h nie były czymś niezwykłym, a raczej codziennością + wolne 2 dni w tygodniu, tylko wtedy zarabiasz o wiele mniej.

Zobacz postkanon7, o 25 Luty 2018 - 15:59, napisał(a):

Tylko elastyczne to są godziny dla sklepu - że da ci takie dni / zmiany kiedy on potrzebuje cię w sklepie. To nie jest elastyczność dla pracownika, tylko bardziej dla sklepu.
Nie mówiąc że przez tą elastyczność masz grafik na miesiąc - a jak potrzebujesz zarezerwować sobie kilka terminów na coś w przyszłym miesiącu na; mechanika, lekarza, wyjście do kina itd. to jeden raz załatwisz, ale żeby kilka dni pod ciebie robili - zapomnij...
A w ciemno sobie terminów nie zarezerwujesz, bo jak jak nie masz grafiku?
Dlatego zawsze twierdziłem i jest praktycznie że elastyczność pracy w tego typach sklepu jest dla pracodawcy - aby mógł sobie utrzymać ciągłość otwarcia sklepu, a nie elastyczność dla pracownika.

Nie. Możesz sobie wybrać 3-4 dni wolnego które ty wybierasz, a resztę możesz pogadać z kierownikiem że to i to musisz załatwić - nie robią problemów najmniejszych, bo wiedzą, że czym mniej czasu jesteś w pracy to mniej zarobisz więc dla nich to wszystko jedno, kolega z działu może cię zastąpić równie dobrze. Z elastycznością w ME/MM/RTV nie ma problemu, i nie widziałem nigdy żeby robili z tym problem. Nie raz, nie dwa widziałem jak w środku dnia pracownicy sobie wychodzili na 2-3h bo lekarz, bo dziecko do lekarza, bo odebrać samochód.

Ten post był edytowany przez TheMr. dnia: 25 Luty 2018 - 18:09

#47 Użytkownik jest niedostępny   Barn 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 25 Luty 2018 - 18:23

Dodaj obrazek

Znalazłem taką opinię, która potwierdza powyższe wpisy.

#48 Użytkownik jest niedostępny   TheMr. 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Luty 2018 - 18:55

Zobacz postBarn, o 25 Luty 2018 - 18:23, napisał(a):

Spoiler

Znalazłem taką opinię, która potwierdza powyższe wpisy.

Stary sprzęt jest najłatwiej sprzedać, bo lecą -20% rabaty i to najczęściej siada na kupującym - ale starszy, nie znaczy gorszy - a sam sprzęt sam się broni, ciężko teraz pójść do sklepu i kupić gówno, no chyba że ktoś kupuje Mante za 200 zł i liczy na jakość Sony za 3k :E

Ten post był edytowany przez TheMr. dnia: 25 Luty 2018 - 19:46

#49 Użytkownik jest dostępny   Áltair 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Luty 2018 - 19:08

Chcę tylko dodać, że randomowe opinie w sieci może pisać konkurencja, np. ta sama grupa ludzi co jednopostowce z reklamami na PClabie ;) Ten Kuba to jakiś dzieciak, pewnie ze wspomnianego LO, skoro dla niego 30+ to osoby starsze :E Nie że bronię MM, ale lepiej mieć dystans do komentarzy.

#50 Użytkownik jest niedostępny   Barn 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 25 Luty 2018 - 19:52

Zobacz postÁltair, o 25 Luty 2018 - 18:08, napisał(a):

Chcę tylko dodać, że randomowe opinie w sieci może pisać konkurencja, np. ta sama grupa ludzi co jednopostowce z reklamami na PClabie ;) Ten Kuba to jakiś dzieciak, pewnie ze wspomnianego LO, skoro dla niego 30+ to osoby starsze :E Nie że bronię MM, ale lepiej mieć dystans do komentarzy.

Odnośnie opinii w sieci to się nie zgodzę z Tobą. Też kiedyś miałem takie zdanie, że to jakieś wymysły, nawet o moim poprzednim pracodawcy tak myślałem, że ludzie wymyślają a de fatco nie jest tak źle. Dopiero jak zacząłem pracować i sam się przekonałem :) jak jest zmieniłem zdania i teraz jak widzę dużo negatywnych komentarzy to omijam pracodawcę.

Ten post był edytowany przez Barn dnia: 25 Luty 2018 - 19:52

#51 Użytkownik jest niedostępny   Krzynówek 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Luty 2018 - 20:52

Serio po 12h w ME się pracuje? To trochę słabo :D

#52 Użytkownik jest niedostępny   TheMr. 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Luty 2018 - 20:52

Zobacz postBarn, o 25 Luty 2018 - 19:52, napisał(a):

Odnośnie opinii w sieci to się nie zgodzę z Tobą. Też kiedyś miałem takie zdanie, że to jakieś wymysły, nawet o moim poprzednim pracodawcy tak myślałem, że ludzie wymyślają a de fatco nie jest tak źle. Dopiero jak zacząłem pracować i sam się przekonałem :) jak jest zmieniłem zdania i teraz jak widzę dużo negatywnych komentarzy to omijam pracodawcę.

Czyli musisz ominąć 90% pracy w Polsce :E Po komentarzach z internetu nie miałbym gdzie się zatrudnić, fakty stałyby się kłamstwem, a ogólnie to rząd czyta nasze myśli i trzeba nosić na głowie folię :E

Zobacz postKrzynówek, o 25 Luty 2018 - 20:52, napisał(a):

Serio po 12h w ME się pracuje? To trochę słabo :D

Czy ja wiem, da się przyzwyczaić, jak otwierasz własny interes przez pierwszy rok pracujesz 24/h więc nie jest tak źle :E

Ten post był edytowany przez TheMr. dnia: 25 Luty 2018 - 20:54

#53 Użytkownik jest niedostępny   Gregix 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 25 Luty 2018 - 21:00

Byłem, nie polecam. JW, nie sprzedasz pierdoły obowiązkowo(breloczek, podładka, zawieszka, ubezpieczenie) to dupa.
Ogółem z tego co widzę tu w IRL to tu jest luz. W PL zapierdol i bicie sie o sprzedanie nie sprzętu a dodatków do niego.

#54 Użytkownik jest niedostępny   johny11 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Luty 2018 - 21:14

Zobacz postkanon7, o 25 Luty 2018 - 15:59, napisał(a):

Sąsiadka z klatki jest kierownikiem w Lidlu i mimo wysokich stawek - jak to ujęła; praca jest dla osób które lubią pracować "na akord".

Na oko 90% ludzi mówi o swojej pracy, że ma przekichane i jest bardzo ciężko.

#55 Użytkownik jest niedostępny   larry.bigl 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Luty 2018 - 21:18

Ja swego czasu pracowałem w MM, co prawda firma z zewnątrz ale w sumie wszyscy robiliśmy to samo, były okresy ciężkie w okolicy świąt ale..ogółem, praca jak praca, zawsze znajdzie się możliwość narzekania. Dużo moim zdaniem zależy od ekipy z jaką przyjdzie Ci pracować, bo jak ekipa trafi się spoko to ogółem praca jest o wiele przyjemniejsza, nawet jak "góra" ma różne głupie pomysły

#56 Użytkownik jest niedostępny   Barn 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 26 Luty 2018 - 01:48

A jak wygląda sprzedaż w systemie tzn. skąd wiadomo komu przypisać jakieś punkty, przecież np. w Media Markt klient idzie do kasy i kasjer kasuje produkty. W tych dużych Media Expert też są kasjerzy na kasach oraz osobno doradcy.

Ten post był edytowany przez Barn dnia: 26 Luty 2018 - 01:49

#57 Użytkownik jest niedostępny   Skullek 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 26 Luty 2018 - 02:07

Zobacz postBarn, o 26 Luty 2018 - 01:48, napisał(a):

A jak wygląda sprzedaż w systemie tzn. skąd wiadomo komu przypisać jakieś punkty, przecież np. w Media Markt klient idzie do kasy i kasjer kasuje produkty. W tych dużych Media Expert też są kasjerzy na kasach oraz osobno doradcy.

Na duże sprzęty wystawia się dokument, każdy sprzedawca ma swoje ID. Z tym dokumentem idzie się do kasy. Często jak się dobiera do tego usługe uruchomienia czy inne płatne rzeczy to też już potrzebny jest dokument.
Wiadomo, że na karte pamięci czy pendrive nie wystawia się go, natomiast telefony, konsole, tv, laptopy - wszystko przechodzi przez rękę osoby pracującej na dziale. :)

#58 Użytkownik jest niedostępny   ShadowMan 

• Memento Mori
  • PipPipPipPipPip

Napisany 26 Luty 2018 - 03:37

Zobacz postÁltair, o 25 Luty 2018 - 19:08, napisał(a):

No właśnie, szczególnie te opinie dwa posty na twoim są dziwnie podejrzane, bo jeszcze nigdy w życiu nie spotkałem się z tym, żeby w jakimś markecie rtv/agd wciskali mi raty. Jak chciałem coś na raty, to sam musiałem się prosić o to, żeby mi wydrukowali ten świstek, z którym trzeba się udać do punktu gdzie te raty załatwiają. Jak o to nie poproszę, to nikt nigdy nawet słowem nie wspomniał o żadnych ratach.

#59 Użytkownik jest dostępny   Áltair 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 26 Luty 2018 - 10:04

Ale jakie raty?

#60 Użytkownik jest niedostępny   Bono[UG] 

• Wiecznie niewyspany...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 26 Luty 2018 - 14:56

Zobacz postÁltair, o 24 Luty 2018 - 09:06, napisał(a):

wyrabiać się z prędkością skanowania towarów.

Zapraszam do Piotra i Pawła, tam pełny luzik na kasie. Łatwo poznać nowego pracownika, bo szybciej przesuwa ;)

• (7 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostania »