Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ejdzej123

OC dla i5-6500 (bez K)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Aktualnie potrzebuję posiadać troszkę szybszy procesor bez wykladania dużych pieniedzy.

Posiadam:

procesor i5-6500

płytę Gigabyte B150M-D3H-CF

RAM DDR4 2133MHz

 

Troszkę poczytałem i widzę że do OC w większości używa się specjalnych płyt głównych.

Moje ostatnie OC robione było z procesorem z odblokowanym mnożnikiem więc było to względnie łatwe.

 

Czy na moim sprzęcie dam rade coś więcej osiągnąć? Potrzebuję trochę więcej MHz na CPU żeby wyciągnąć te 60FPS w grze.

 

Dzięki za pomysły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie nic.

Do OC zablokowanej sklejki potrzebujesz płytę albo z chipem Z, albo z własnym clockgenem (asrocki hyper).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie nic.

Do OC zablokowanej sklejki potrzebujesz płytę albo z chipem Z, albo z własnym clockgenem (asrocki hyper).

To ile taka płytka kosztuje? Opłaca się czy już lepiej zaoszczędzić i kupić nowy proc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... żeby wyciągnąć te 60FPS w grze ...

 

1. wymień grafikę

2. i5-6500 zamień na i7-6700 (i7-7700) lub poczekaj na i5-8400 z h310

 

chyba że kupisz z170 za 200zł to możesz się pobawić w podkręcanie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Moja grafika to GTX 1070. Chyba nie bardzo ją wymieniać. Potrzebuję wiecej FPS w grze MHz na CPU zależnej. Liczba core nic mi nie da. Już czytałem i porównywałem sprzęt innych graczy. Musze mieć szybszy procesor.

2. i7-6700 kosztuje 1350zł. i7-7700K 1100 zł. Jeżeli za 200zł z170 to nie potrafię znaleźć. i5-8400 z h310 co to takiego jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8400 to 6rdzeniowy procesor 8 generacji. Potrzebuje płyt na chipsecie serii 3xx.

Owe H310 to chipset, na którego bazie płyty dopiero mają się pojawić. Jak się pojawią, powinny się cenowo zaczynać od 150-200zł.

 

Kwoli ścisłości - 6, 7, 8 generacja intela zegar w zegar ma tą samą wydajność.

W poprawie minimalnego fps dużo dają szybkie pamięci - a do nich potrzebne są właśnie chipsety serii Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Moja grafika to GTX 1070. Chyba nie bardzo ją wymieniać. Potrzebuję wiecej FPS w grze MHz na CPU zależnej. Liczba core nic mi nie da. Już czytałem i porównywałem sprzęt innych graczy. Musze mieć szybszy procesor.

2. i7-6700 kosztuje 1350zł. i7-7700K 1100 zł. Jeżeli za 200zł z170 to nie potrafię znaleźć. i5-8400 z h310 co to takiego jest?

jaka to gra , że liczba core nic ci nie da? taki i7 6700 będzie szybszy pd tego i5 6500 nawet jak go podkręcisz, dodatkowo jak wgrasz zmodyfikowany bios to dojdą ci dodatkowe problemy, jakie?, poczytaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra to Escape From Tarkov.

Użycie CPU mam na 60-70% Użycie GPU podobnie.

Można też czekać aż zoptymalizują grę i wyjdzie ona z bety.

Cytaty z forum Tarkova:

 

Tarkov loves 3 things:

 

1. ssd

 

2. intel cpu with frequency above 4.5ghz+

 

3. fast ddr4 memory 3000mhz+

 

When gaming, especially in titles using DX11, you will almost never see full CPU usage on modern hardware. The DX11 render thread (the one feeding info to your GPU) is single-threaded and almost always the heaviest CPU load for gaming, so more cores is of little to no use (hence, relatively poor Ryzen gaming performance). You will frequently see 100% GPU usage, though, for titles that aren't CPU-bound.

 

EFT, however, is CPU-bound, which means that your max framerate is very closely tied to your max CPU frequency (not core count). The only way you will increase your framerate is to overclock your CPU (either via base clock or 3rd-party drivers for your mobo, if supported, since you're not running a K-series chip) or upgrade to a faster CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra jest słabo zoptymalizowana, pełno filmów na YT gdzie przy mocnych procach grafika się nudzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie zmienia faktu że ludzie mając procki 4,5 GHz mają ponad 60 FPS. Dlatego liczyłem ze mój aktualny jakoś podkręcę trochę.

Gdzie kupię taką płytę główną do tego procka? Może być używka czy lepiej omijać do OC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz listę płyt i biosy non-k link

jakie masz chłodzenie? ... jak zaczniesz kręcić to zaraz pojawi się problem z temperaturą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do OC procesora i RAM-u potrzebna jest płyta na chipsecie Z170.

Link do BIOS-ów OC non-K podał kolega wyżej.

 

Używany i7-6700 kosztuje obecnie ok. 700zł.

Na płycie B150 będzie pracował z częstotliwością 3.7GHz przy obciążeniu wszystkich rdzeni, a pamięci na 2133MHz.

Na płycie Z170 z BIOS-em non-K powinien pójść na ~4.4GHz i będzie możliwość podkręcania pamięci nawet powyżej 3000MHz (o ile same pamięci na tyle pozwolą).

 

Używany i7-6700K kosztuje ok. 820zł- warto dołożyć.

Na płycie B150 będzie pracował z częstotliwością 4.0GHz przy obciążeniu wszystkich rdzeni, a pamięci na 2133MHz.

Na płycie Z170 z oficjalnym BIOS-em powinien pójść na ~4.6GHz i będzie możliwość podkręcania pamięci.

 

Używany i7-7700 kosztuje ok. 850zł.

Na płycie B150 będzie pracował z częstotliwością 4.0GHz przy obciążeniu wszystkich rdzeni, a pamięci na 2400MHz.

Na płycie Z170 z oficjalnym BIOS-em również będzie chodził na 4.0GHz, ale będzie możliwość podkręcania pamięci.

 

Używany i7-7700K kosztuje ok. 900zł.

Na płycie B150 będzie pracował z częstotliwością 4.4GHz przy obciążeniu wszystkich rdzeni, a pamięci na 2400MHz.

Na płycie Z170 z oficjalnym BIOS-em powinien pójść na ~5.0GHz (choć takie taktowanie to raczej dopiero po delidzie) i będzie możliwość podkręcania pamięci.

 

Procesory Kaby Lake (i7-7700/7700K) wymagają najnowszego BIOS-u do działania z płytami B150/Z170 (konieczność update'u przed ewentualnym zakupem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z170 OC nonK pozwala na oc 4.4-4.7GHz. Zarówno i5 autora oraz i7 6700

 

6700K na płycie z170 bez problemu można dokręcić do 4.7-4.8GHz. Szczególnie starsze używki wyprodukowane gdzieś przed końcem 2017 roku. W okolicy premiery 7700K zmienili też pastę chłodzącą na 6700K na gorszą. Wówczas potrzeba skalpa do poprawy fabryki :)

 

 

co do pamięci, na z170 również można podkręcać Ram jak wspomniał wcześniej Paw79. Czyli Twoje 2133 prawdopodobnie pójdą w okolicy 3000MHz. Nie wiemy dokładnie jakie masz ramy i na jakich kościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam że na płytach MSI (nie wiem jak tam u innych producentów), pracownicy chyba po cichu (;D) wprowadzili znowu mozliwosc oc nonK przez co nie trzeba kombinowac z customowymi biosami.

Akurat dzis sie bawiłem, gdyby kogos interesowały szczegóły:

https://www.youtube.com/watch?v=rvJ5scyx-Mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...