Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pawel2748

Problem z SppExtComObjHook.dll

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym się dowiedzieć jak mogę się pozbyć tego wirusa bo w necie wyczytałem że to wirus. Od dwóch dni za każdym razem gdy włączam PC-eta wyskakuje mi powiadomienie od COMODO że ten właśnie plik został zablokowany.

Szukałem pomocy w Googlach ale jakimś ekspertem od informatyki nie jestem a w programy typu SpyHunter to nie wierzę choć opinie o tym programie są różne. Mam nadzieje że pomożecie bo nie wiem jak bardzo szkodliwy to może być robal a nie chcę żeby mi zniszczył jakieś ważne pliki czy zawiesił cały system.

 

Załączam raporty systemu i proszę o pomoc.

FRST.txt

Addition.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W logach nie ma niczego podejrzanego.

 

Uruchom FRST.

W polu SEARCH (SZUKAJ) wklej:

SppExtComObjHook.dll

kliknij na przycisk "Search Files (Szukaj Plików)".

Raport z tego będzie tam, gdzie jest FRST.

 

Uruchom FRST.

W polu SEARCH (SZUKAJ) wklej:

SppExtComObjHook.dll

kliknij na przycisk "Search Registry" (Szukaj w Rejestrze).

Raport z tego będzie tam, gdzie jest FRST.

 

Plik "SppExtComObjHook.dll" należy do cracka:

2018-01-21 11:50 - 2018-02-23 23:09 - 000003758 _____ C:\Windows\System32\Tasks\AutoKMS

2018-01-21 11:50 - 2018-01-22 11:51 - 000000000 ____D C:\Windows\AutoKMS

2018-01-21 11:49 - 2018-01-21 11:49 - 000000000 ____D C:\ProgramData\Microsoft Toolkit

więc antywirus traktuje go jak wirusa.

 

F.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhm. Czyli wychodzi że to od OpenOffice jest tylko pytanie czemu zaczęło wyskakiwać teraz skoro offica instalowałem w styczniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja bazy sygnatur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak Comodo robił ostatnio aktualizacje. Czyli krótko mówiąc to nic groźnego? Będę musiał się do tego przyzwyczaić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi że to od OpenOffice

Nie, to nie od OpenOffice!

Masz zainstalowany program Microsoftu:

Microsoft Office Professional Plus 2013 (HKLM\...\Office15.PROPLUS) (Version: 15.0.4569.1506 - Microsoft Corporation)

 

OpenOffice (który też masz zainstalowany) wcale nie potrzebuje żadnego cracka, bo jest po prostu dostępny dla wszystkich bezpłatnie.

 

F.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chciałbym się dowiedzieć jak mogę się pozbyć tego wirusa bo w necie wyczytałem że to wirus. Od dwóch dni za każdym razem gdy włączam PC-eta wyskakuje mi powiadomienie od COMODO że ten właśnie plik został zablokowany.

Tutaj na te powiadomienia COMODO powinno pomóc usunięcie cracka z autostartu (tzn. z harmonogramu zadań).

Uruchom FRST a następnie (poprzez skrót klawiszowy CTRL + Y) otwórz notatnik systemowy. Wklej w nim poniższą zawartość:

 

Task: {D871426C-FE0F-4FD3-8A20-BE01A72028A8} - System32\Tasks\AutoKMS => C:\Windows\AutoKMS\AutoKMS.exe [2018-01-21] ()

Poprzez skrót klawiszowy CTRL + S zapisz zmiany w notatniku a następnie w FRST kliknij na Napraw. Po restarcie systemu sprawdź czy nadal będą komunikaty od COMODO o zablokowaniu pliku cracka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A to dziwne. Pokaż log z naprawy (Fixlog.txt)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mea Culpa. Powiązane klucze rejestru nie zostały usunięte.

Uruchom FRST a następnie (poprzez skrót klawiszowy CTRL + Y) otwórz notatnik systemowy. Wklej w nim poniższą zawartość:

 

Task: {D871426C-FE0F-4FD3-8A20-BE01A72028A8} - System32\Tasks\AutoKMS => C:\Windows\AutoKMS\AutoKMS.exe [2018-01-21] ()
C:\Windows\AutoKMS
EmptyTemp:

Poprzez skrót klawiszowy CTRL + S zapisz zmiany w notatniku a następnie w FRST kliknij na Napraw. Na zakończenie naprawy FRST poprosi o restart systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po krzyku dzięki wielkie za pomoc :)

 

 

 

 

 

 

 

 

Temat do zamknięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...