Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Zaczek571

aktualizacja biosu Asus P5Q Turbo + OC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Chciałbym wycisnąć z mojego PC ile sie da. Złożyłem budżetowy ZESTAW Specjalnie z myślą o nauce OC jak i co dziennym zastosowaniu CPU- Intel Xeon E5450 3.0 (3.82ghz)Płyta Asus P5Q Turbo , 8gb pamieci ram DDR II 800mhz CL 5 (2 kosci 2gb Goodram , 2 kosci 2 gb kingston )Zasilacz Chieftec smart series 500W (80+)Dysk Hdd Seagate 500gb 7200obr , Dysk SSD WD Grean 240gb oczywiście pod Sata 2.0 nie pracuje tak szybko jakby mógł , Karta Asus O.C GTX 1050 TI 4gb , chłodzenie do Cpu zmienione jakies silentium PC nie całe 80 zł a naprawdę daje rade . Maxymalne stabilne OC osiagnałem 3.82ghz na napieciu CPU 1.3v, napieciu NB 1.28v Ram 851 mhz CL5 1.96v , wszystkie funkcje oszczędzania Energi itp wyłaczone . powyżej tyvh wartosci test OCCT wysypuje błedem ,Wystwiela sie komunikat informujący zeby zaktualizować bios by korzystac z mocy procsera w pełni (max power) Czy aktualizacja biosu i wgrania microkodów czy jakos tak to sie nazywało do Xeona pozwoli pojsc z OC dalej ? Jeśli tak to jak to zrobić? chciałbym sie bardzo takich rzeczy nauczyć i jaka jest szansa ze w przypadku nie powodzenia zrobie z płyty głównej z wykła cegłę ? Jesli dało by to mozaikowość osigniecia na CPU 4ghz a na pamieciach cos koło 900mhz cl5 juz bym był bardzo zadowolony , oczywiscie tym wyzej pójdzie tym lepiej ale cudów nie oczekuje , przy tych pamieciach i CHłodzeniu procka w załącznikach screny jak to wyglada na dzien dzisiejszy , może cos robie nie tak , na cos nie zwróciłem uwagi prosze o jakies wskazówki co i jak :)

 

Reszta

post-592561-1519431373575_thumb.png

post-592561-15194313818904_thumb.png

post-592561-15194317743692_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie no wgraj bios z mikrokodami Mój link bo bez niego brakuje dwóch instrukcji:

 

uuujpg_qnxspww.jpg

 

Ja wgrywałem (nie raz) z poziomu systemu i nie było problemu ale najbezpieczniej za pomocą funkcji EZ FLASH 2 z poziomu BIOS-u. Rozpakowany plik biosu (z rozszerzeniem ROM lub BIN) przekopiuj na pendrive'a, który ma być sformatowany pod FAT32, czyli na penie ma być tylko plik biosu. Z podłączonym penem uruchom EZ FLASH 2 i wskaż w nim plik biosu. Po zatwierdzeniu i zakończeniu aktualizacji, komputer zostanie automatycznie zrestartowany. W manualu płyty jest opisana ta procedura w punkcie 3.2.2.

Aktualnie nie masz nawet najnowszego biosu ze strony producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...