Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bsertez

Myszka Logitech G700S problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Swoje słowa kieruję do użytkowników tej myszki lub modelu G700, ew. zorientowanych w temacie. Kupiłem nową myszkę Logitech G700S i już drugi raz ją będę wymieniał bo nie pamięta wbudowanych profili.

Wygląda to tak: W oprogramowaniu Logitech Gaming Software 8.96.88 (a więc w najnowszym) skonfigurowałem sobie 4 profile. Ustawiam np. profil nr2.

Dopóki myszka jest w ruchu, profil jest ten co ustawiłem. Jednak po 20 minutach bezruchu profil się przełącza zawsze na nr.1. Ta sama sytuacja gdy wyłączę i włączę myszkę

przełącznikiem. Po pierwszej wymianie druga myszka nie miała tego problemu, pamiętała profile ale po ok. 2 tygodniach użytkowania jest to samo.

Czy to jest znany problem z tymi myszkami czy ja mam jakiegoś pecha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie logitech gaming do myszek od logusia jest takie same dla każdego raczej więc bym powiedział że to coś u ciebie nie tak ja do swojej mam wszystko ok pamięta i profile i makro.

 

Dawałeś Save zawsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W profilach wbudowanych się tylko eksportuje profile. Mam je wyeksportowane. Dzięki temu nawet po reinstalce LGS

mam wszystko po staremu bez potrzeby ręcznego importu.

Owszem coś jest z samą myszką zapewne bo drugi egzemplarz nie miał tego problemu ale do czasu.

Profile przełączam sobie przyciskiem na myszce i obserwuję diody. Sprawdzam profil też przyciskiem.

Przed chwilą zauważyłem, że myszka znowu zapamiętuje profil a więc jest to rzecz zmienna.

Czytałem o takich przypadkach ale nie w polskiej sieci. Postanowiłem być pionierem i poruszyć w polskiej ;)

Można sobie z tym poradzić wyłączając profil nr1 jeśli się chce mieć aktywny nr2 bo nr2 jest "widziany" jako nr1 itd.

No ale trzeba wejść w oprogramowanie przy każdej zmianie profilu.

Myszka po prostu lubi się resetować do profilu nr1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem w czym problem. Chcesz mieć profil nr 2 jako domyślny? Czy aby po wyłączeniu myszki pamiętało jaki profil był ostatnio aktywny? To drugie jest chyba niemożliwe.

Jeśli to pierwsze to albo zamień ich kolejność w LGS, a jeśli to nie pomoże, to zamień je ustawieniami - te z profilu dwa przypisujesz do pierwszego, a te z pierwszego do drugiego. Innego rozwiązania nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem w czym problem. Chcesz mieć profil nr 2 jako domyślny? Czy aby po wyłączeniu myszki pamiętało jaki profil był ostatnio aktywny? To drugie jest chyba niemożliwe.

Jeśli to pierwsze to albo zamień ich kolejność w LGS, a jeśli to nie pomoże, to zamień je ustawieniami - te z profilu dwa przypisujesz do pierwszego, a te z pierwszego do drugiego. Innego rozwiązania nie znam.

 

Owszem jest to możliwe by po wyłączeniu i ponownym włączeniu myszki był ostatnio ustawiony profil. Tak samo możliwe jest by myszka nie resetowała się po 20 minutach bezczynności.

Jeśli u Ciebie tak nie jest, to masz ten sam "problem" co ja. Nie jest to duży problem ale tak nie powinno być.

No bo czemu czasami myszka pamięta a czasami nie? Pierwsza moja sztuka nie pamiętała wcale a druga pamiętała przez 2 tygodnie i dopiero od wczoraj takie cyrki.

Najszybsze rozwiązanie problemu podałem, ale można zrobić i tak jak piszesz. Przed chwilą myszka znowu zaczęła się resetować do profilu nr1. po 20 minutach bezczynności i po wyłączeniu z przycisku.

Problem był poruszony np. tutaj: https://community.logitech.com/s/feed/0D53100005IpW2QCAV

Po prostu używanie myszki jest mniej komfortowe, bo trzeba wchodzić do softu przy zmianie profilu i przycisk na myszce do przełączania profili jest wtedy zbędny.

Nie wiadomo też na którym profilu się aktualnie jest bez zaglądania do softu, bo zawsze się świeci jedna dioda gdy myszka nie pracowała przez 20 minut albo po włączeniu kompa.

Na kablu natomiast obie myszki pamiętały profile nawet po długiej bezczynności myszki. Jedynie reset z przycisku powodował "amnezję".Ale w tej co mam teraz na początku nie było tego problemu.

A co do czasu bezczynności myszki to kwestia jaki jest ustawiony tryb. Przy energooszczędnym myszka zapomina profil po ok. 15 min a przy "najwyższy poziom grania" po 28 min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tak jak mówisz, dlatego po półrocznych bojach z serwisem LG skontaktował się ze mną sam szef serwisu centralnego LG Polska i przeprosił za sytuację oraz ogarnął mi nowy TV. Ale masz rację, nie wiem nic o walce :p Idź lepiej wyczyść dokładnie monitor, co by wstydu nie było jak teściowa wpadnie, że znowu dałeś sobie lipę wcisnąć 
    • No byłoby na wszystkich forach i co? Ile to przypadków było na reddicie o tym, że te monitory przychodzą właśnie tak uwalone przez folie bąbelkową i co? Odpowiem I gówno. Wydajesz się mieć strasznie wysokie mniemanie o sobie, a wychodzi na to, że nie przerobiłeś batalii  z serwisami/supportami bo gadasz nieco jak moja teściowa co to pojecia nie ma o niczym ale lubi dołożyć swoje 3 grosze. Bo taki typ z Indii sie przejmuje, jakimś Wojtasem co w Polsce napisał na Pclabie o tym że ma uwalony klejem monitor? Tak na nastepny dzień miałbyś UPS pod domem z nówka prosto z fabryki     @Necronom i byś nic nie ugrał, trafisz na pajeeta lub innego amrdeep'a i sobie możesz walić głową w ścianę. Chciałem sprawdzić czy to zejdzie a tutaj jestem traktowany jakbym jakąś zbrodnie popełnił. 
    • @MaxaM Liczę na to, że tak właśnie jest. Uważam jednocześnie, że nie należy siedzieć cicho i liczyć na to, że wszystko będzie tak jak teoretycznie powinno to wyglądać. Z wypowiedzianych deklaracji i obietnic nie aż tak łatwo się wycofać, należny je prowokować i pilnować aby nikomu się w razie czego nie zapomniało na zasadzie "co? Obiecaliśmy wam kiedyś coś, ale to było dawno i już nieprawda". Właśnie, choćby niewielki front, aby tylko nas związać. Oni nawet nie będą musieli jakoś specjalnie napierać. Przecież my jako sojusz obronny nie będziemy kontratakować na ich pozycje za granicą. Wystarczy że będziemy warować przy granicy z obawy przed atakiem. Tymczasem oni główną operację będą prowadzić tam gdzie będziemy chcieli.
    • @Melodyman historia koalicji między PO i PIS sięga ponad 20 lat, nic nowego  lepiej jednak wypominać koalicję konfy i pisu w Bydgoszczy i ujadać o tym od kilku tygodni w każdym możliwym momencie.   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...