Forum PCLab.pl: Combo Jack - mikrofon + słuchawki. - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Combo Jack - mikrofon + słuchawki.

#1 Użytkownik jest niedostępny   HyuugaNicolas 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 25 Luty 2018 - 05:44

Witam,

jak w temacie - sprawa dotyczy faktu, iż posiadam laptop Lenovo Ideapad 320 (Win 10, 64b), który ma tylko Combo Jack'a. Wiem, że jeżeli miałbym headset z 'dwoma osobnymi Jackami 3.5mm na mikrofon i słuchawki' to musiałbym kupić przejściówkę, tj. 1xJack 3.5mm -> 2xJack 3.5mm. Okay - z tym się zgadzam. Ale: czy mając SAME słuchawki, tj. takie zwykłe; z jednym jackiem; można powiedzieć 'do telefonu', mogę tak ustawić audio, żeby dźwięk wydobywał się ze słuchawek, a używałbym mikrofonu wbudowanego? Dodam, że wszystkie sterowniki są zaktualizowane. Np. w starszych modelach nie było z tym problemu. Używam mikrofonu, do rozmów na Skype czy Discord'zie, więc nie potrzebuje tzw. 'Razerków', żeby się dogadać. Podsumowując: chciałbym, abym jednocześnie słuchając moich znajomych przez słuchawki, mógł z nimi rozmawiać przez wbudowany do laptopa mikrofon,

Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedzi :)

#2 Użytkownik jest niedostępny   Bladzioch 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 25 Luty 2018 - 06:05

Yep.

Panel sterowania --> Dźwięk:

Pojawia się takie okno:
https://www.google.p...gWzXgirWjprzoM:

W zakładce "odtwarzanie" Wybierasz skąd ma lecieć dźwięk. Słuchawki / głośniki

W zakładce "nagrywanie" Wybierasz, czy głos ma być wyłapywany z mikrofonu wbudowanego w laptopie, czy ze słuchawek.
Jeśli nie podłączysz mikrofonu ze słuchawek, to oczywiście pojawi się tylko jedna opcja z mikrofonem domyślnie z laptopa.

Zatwierdzasz i ok.

Pisząc tego posta teraz z pracy, z tego korzystam. : d

Ten post był edytowany przez Bladzioch dnia: 25 Luty 2018 - 06:15

#3 Użytkownik jest niedostępny   HyuugaNicolas 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 25 Luty 2018 - 06:41

Dziękuję za odpowiedź, jednak nie o to dokładnie mi chodziło,

mikrofon jest zatwierdzony, wszystko gra i huczy, jednak problem pojawia się przy rozmowie - nie wyłapuje mojego głosu, gdy do gniazda Combo Jack podłączone są moje słuchawki. Gdy je odłączę - mikrofon działa, ale znów, no, nie mogę korzystać ze słuchawek, bo są odłączone. Dlatego nie wiem, w ustawieniach Realtek'a się bawiłem, w panelu sterowania również, sterowniki nowe (nowo wgrywany system) i w sumie jestem w kropce.

Czytałem coś o tym, tj. że winne jest to jedno, podkreślam tylko jedno wejście, które jest odpowiedzialne za obie rzeczy (mikrofon + słuchawki), które przecież w teorii działają osobno - także, gdy jedno jest podłączone, drugie nie działa. Jeśli nic nie będzie dało się z tym zrobić, po prostu kupię przejściówkę, słuchawki i zmienię swoje przyzwyczajenia, chociaż to raczej nie powinno działać w tę stronę, żebym to ja musiał dokupować coraz to inne rzeczy do komputera...

Ten post był edytowany przez HyuugaNicolas dnia: 25 Luty 2018 - 06:50

Strona 1 z 1