Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

3071992

GTX 1060 6GB czy RX580 8GB

Rekomendowane odpowiedzi

To nie masz się co zastanawiać, bierz RX 580, ale na pewno da się go wyrwać w lepszej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie lepsze MSI GTX 1060 6GB GAMING X do gier msi to jest cos!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX 580 jest lepszą kartą w tym momencie, lepiej wspiera DX 12 i ma 2GB więcej pamięci RAM, z czasem różnica wydajności będzie tylko rosnąć na korzyść Radeona. MSI GTX 1060 to bardzo dobra karta, jednak mając monitor FreeSync nie widzę żadnego sensu w kupowaniu GTXa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX 580 nie jest lepszą kartą do gier,a już na na pewno nie w tej cenie i z tym chodzeniem...poza tym trzeba wziąć pod uwagę fakt że do radełona potrzebny jest mocny CPU najlepiej i7 z racji narzutu sterownika na CPU,a te 2Gb pamięci więcej i tak nie ma żadnego przełożenia na przyszłość tym bardziej że tuż za rogiem nowe GPU zarówno od AMD jak i NV...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX 580 nie jest lepszą kartą do gier,a już na na pewno nie w tej cenie i z tym chodzeniem...poza tym trzeba wziąć pod uwagę fakt że do radełona potrzebny jest mocny CPU najlepiej i7 z racji narzutu sterownika na CPU,a te 2Gb pamięci więcej i tak nie ma żadnego przełożenia na przyszłość tym bardziej że tuż za rogiem nowe GPU zarówno od AMD jak i NV...

 

bez i7-8700K @ 5.0 GHz nawet rx 550 nie poleci ;/////

 

Witam

 

Szybkie pytanie ta karta ?

http://allegro.pl/msi-radeon-rx-580-armor-oc-8gb-od-reki-i7195306053.html

czy GTX http://allegro.pl/msi-gtx-1060-6gb-gaming-x-dostepne-od-reki-zestaw-i7187307700.html która będzie lepsza do gier w FHD monitor z freesync więc bardziej skłaniam sie ku RX580

 

obie karty są obecnie absurdalnie drogie i raczej nnic nie straciłbyś czekając.

bierz 580 z uwafi na freesync. na gamegpu masz coroczne porównania kart. na i5-6600 580 było średnio kilka procent wydajniejsze od 1060 w grach z 2017. to tyle w kesti tego legendarnego narzutu. na podsumowaniu z 2016 480 była trochę słabsza od 1060. przy czym akurat tam nie stestowali na wszystkich procesorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, że cena tej karty nie jest najlepsza. Może źle się wyraziłem, RX 580 nie jest ogólnie lepszą kartą, ale mając monitor z FreeSync, na pewno będzie lepszym wyborem. Różnica w wydajności obu kart jest w granicach kilku%, jedne gry chodzą lepiej na GTXie, inne na Radeonie.

Trzeba zapytać się autora, na ile czasu ma mu starczyć ta grafika, i czy zamierza wymieniać resztę podzespołów. Przy procesorze i5 2500k, GTX 1060 będzie wydajniejszy o średnio 10% od RXa 580, ale to też zależy od gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch lepszą opcją jest GTX 1060 - dużo lepsze chłodzenie + prawie 2x niższy pobór prądu = o wiele lepsza kultura pracy, wydajność podobna a cena o ponad 200 zł niższa, mimo wszystko tyle kiedyś kosztował GTX 1070...

Jest tylko jeden kruczek, cena GTXa 1060 zawiera kartę + antywirus, czyli gdybyś chciał go oddać to dostaniesz tylko 1400 zł.

Ewentualnie jest jeszcze GTX 980 Ti za 1900 zł, poziom GTXa 1070: http://allegro.pl/nvidia-geforce-gtx980-ti-6gb-karta-graficzna-i7169621756.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procesor zostaje ten sam czyli 2500k@ 4.8Ghz, do FHD wystarczy. na razie nie mam kasy na wymianę całej jednostki więc kupię tylko kartę. za jakiś rok wymienię całego kompa. Zawsze kupowałem karty z chłodzeniem MSI i nie miałem z nimi problemu. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy miałeś kiedyś kartę pobierającą 200W?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy miałeś kiedyś kartę pobierającą 200W?

 

tak GTXa 470 z chłodzeniem TwinFrozr II

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twin Frozr II to odpowiednik wersji Gaming, byłeś zadowolony z kultury pracy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twin Frozr II to odpowiednik wersji Gaming, byłeś zadowolony z kultury pracy?

 

jak na tamte czasy to karta sobię radziła, po zwiększeniu napięcia i srogim OC przeganiełem GTXy480 nią. co do kultury pracy to na standardowych taktach było OK, po OC już robiła się trochę lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX 580 będzie miał gorszą kulturę pracy od tego GTXa 470, GTX 1060 sporo lepszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, 4db to jest o 40% głośniej, poza tym w teście jest RX 580 Gaming, a w Twoim linku jest gorszy Armor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie lepsze MSI GTX 1060 6GB GAMING X do gier msi to jest cos!!!!!

Jasne, za sam napis MSI GAMING X dostaje się 10FPS więcej i 5pkt do lansu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej że tuż za rogiem nowe GPU zarówno od AMD jak i NV...

 

Błąd.

Amd nie wyda, żadnej nowej karty w tym roku. Nvidia potwierdziła, że na żadnych najbliższych imprezach nie ogłosi nowej karty. Nawet na czerwcowej Computex jest mała szansa na chociażby zapowiedź.

 

aż tak źle ?

 

zobacz tutaj wg testu

 

https://www.purepc.p...gaming_x?page=0,28

 

między gtx 1060 a rx580 jest 4dbA tylko więc chyba nie aż tak dużo

 

Ale w tym artykule co podałeś, jest użyte chłodzenie z serii Gaming.

Seria Armor jest znacznie głośniejsza, nie posiada pół-pasywnego chłodzenia, dodatkowo ma niższe taktowania od serii Gaming. Podsumowując, seria Armor MSI to ich niska półka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd.

Nvidia potwierdziła, że na żadnych najbliższych imprezach nie ogłosi nowej karty. Nawet na czerwcowej Computex jest mała szansa na chociażby zapowiedź.

 

Z chęcią bym zapoznał się z tą informacją od nvidii. Daj linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, za sam napis MSI GAMING X dostaje się 10FPS więcej i 5pkt do lansu :E

 

Nie ma co tak ganić. Jak kupuje coś na armorze to nie jestem do końca zadowolony. Jedynie cena uzasadnia taki wybór. Jak wezmę gaminga to od razu czuć różnicę. Niższe temperatury, lepsze OC, wyższa kultura pracy zwłaszcza po OC. Kiedyś żal mi było dopłaty 100zł teraz jestem bardziej skłonny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ciekawe. Nie przeglądam tego portalu. Dziwne, że news jeszcze nie rozlał się po netach. Imho to dalej nic pewnego bo nie znam poziomu wiarygodności tego portalu. Nvidia nic oficjalnie nie powiedziała, oni to wywnioskowali z rozmowy z nimi. W sumie, dalej żadnych konkretów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Nie przeglądam tego portalu. Dziwne, że news jeszcze nie rozlał się po netach. Imho to dalej nic pewnego bo nie znam poziomu wiarygodności tego portalu. Nvidia nic oficjalnie nie powiedziała, oni to wywnioskowali z rozmowy z nimi. W sumie, dalej żadnych konkretów.

 

Na Purepc oraz innych zagranicznych portalach również o tym wspominają, kolega dał wyżej też linka do Pure'a z ostatnim akapitem odnośnie tego. Może się okazać, że ktoś gdzieś coś usłyszał, a inni robią zwykłe kopiuj wklej. ;)

 

Logika podpowiada:

Nvidii nie opłąca się wydawać nowej serii, z braku konkurencji więc posprzedają nam dalej Pascale.

Nvidia wypuści nową serię dla rozwoju technologii i większych zarobków z powodu nowych kart.

 

Coby nie było, trzeba czekać na nowe info. ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...