Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Czarny_0_0_

Pozsotać na i7-3770K czy przejść na i5-8xxx?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Jak w temacie. Posiadam i7-3770k, podkręcony na 4,3GHz + płyta Asus p8p67 + GTX 1060 3GB + 8GB RAM'u. Nie siedzę już w temacie komputerów, troszkę się "zapuściłem" :)

Tutaj pytanko do Was. Czy opłaca mi się sprzedać cały zestaw i kupić jakiegoś nowego i5?

 

Myślałem o zestawie i5-8600K + MSI Z370 Tomahawk (w sumie 1495zł). Ile mogę dostać za moje stare graty?

 

Komp służy głównie do CS:GO oraz internetu (czasem jakaś Forza, H1Z1, ewentualnie PUBG). Odczuję jakąś różnicę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki zasilacz? I brakuje Ci mocy czy coś innego?

 

Do tego dolicz jeszcze ram, który teraz do tańszych opcji nie należy.A i jak kartę chcesz sprzedawać to również licz się ze sporym wydatkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki zasilacz? I brakuje Ci mocy czy coś innego?

 

Do tego dolicz jeszcze ram który teraz do tańszych opcji nie należy.

 

Zasilacz SilentiumPC Vero L2 Bronze 600W. Stary RAM sprzedam, dołożę do nowego parę groszy. Karta zostaje.

Czy mocy mi brakuje? Jeżeli za podobną cenę mogę mieć przyrost wydajności około 25% to zawsze lepiej :) Tylko czy w/w zestaw jest wydajniejszy? Opłaca się kombinować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, że będziesz miał przyrost mocy chociaż na poziomie 20%. Moim zdaniem nie warto. Lepiej przeczekać na następną generacje, być może amd znowu zaprezentuje coś ciekawego. Wtedy będzie większy sens na przesiadkę. Zwłaszcza, że komp głównie do csgo i neta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj na przykładzie BFa, jeśli testy CPU nie przemawiają:

Co prawda tam po lewej trochę 1070 się nudzi.

 

Jak masz ten proc wykręcony, nie widziałbym potrzeby, ew. możesz spróbować go podciągnąć jeszcze.

@down

Raczej nic nadzwyczajnego na tej platformie. A przy gorszych pamięciach i/lub OC, różnice byłyby jeszcze mniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Test na pamięciach 1600 mhz dla 3770k a dla i7 8700k 3200 mhz :D

 

Fpsy ile 5%-15% większe na i7 8700k? podkręcisz pamięci na 2133mhz i się zrównają.

 

Ty masz gtx 1060 3gb więc różnicy nie będzie żadnej, upgrade kompletnie bez sensu nawet gdybyś miał gtx 1070.

 

 

Gdybyś miał 1080/1080ti to można by się było zastanawiać i kalkulować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest "za podobną cenę". Do wymiany pamięci sporo dopłacisz. Nowa płyta 500-600, stara sprzedaż poniżej 300. CPU też dopłata. Myślę że 1000-1200 zł max do dostania za stary zestaw, ale równie dobrze może się okazać że 900. Miałoby sens przy 1080, przy 1060-3 wg mnie nie koniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Jednak zostanę przy obecnej konfiguracji.

 

Mam jeszcze tylko dwa pytanka.

1) Ile można maksymalnie wykręcić z mojego procka? Jaka jest granica "bezpiecznego" napięcia? Aktualnie mam 4.4 GHz, 1.340v.

2) Jak wygląda sprawa z pamięciami RAM. Posiadam GoodRam PLAY 2x4GB 1333MHz (teoretycznie są 1600MHz, ale w biosie mam 1333MHz), dam radę coś więcej z tego wycisnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 4.9 na 1.440v ale po delidzie i powiem ze tez zastanawiam sie nad przesiadka na i7 8700k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co od razu na i7, jak kręcony six core i5 8600K nie odstaje. Szkoda pieniędzy na i7 Coffee Lake, myśląc o grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co od razu na i7, jak kręcony six core i5 8600K nie odstaje. Szkoda pieniędzy na i7 Coffee Lake, myśląc o grach.

Odstaje przy frametime, fps to nie jedyny wyznacznik płynności ;)

 

Silniki gier korzystające z SMT stają się powoli codziennością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silniki gier korzystające z SMT stają się powoli codziennością.

 

Szczera prawda.

 

Cześć! Jak w temacie. Posiadam i7-3770k, podkręcony na 4,3GHz + płyta Asus p8p67 + GTX 1060 3GB + 8GB RAM'u. Nie siedzę już w temacie komputerów, troszkę się "zapuściłem" :)

Tutaj pytanko do Was. Czy opłaca mi się sprzedać cały zestaw i kupić jakiegoś nowego i5?

 

Myślałem o zestawie i5-8600K + MSI Z370 Tomahawk (w sumie 1495zł). Ile mogę dostać za moje stare graty?

 

Komp służy głównie do CS:GO oraz internetu (czasem jakaś Forza, H1Z1, ewentualnie PUBG). Odczuję jakąś różnicę?

ja bym ci radził jeszcze spokojnie posiedzieć jak się nie pali,cpu jeszcze spokojnie da radę zwłaszcza z taką kartą: 1060 3gb.

miałem i7 3770k na 4.8ghz czasami dawałem wyżej 5ghz,

i nawet w assasin origins dawał spokojnie radę,

(nawet jak zbijałem zegar w okolicy 4.5-4.6ghz w celu sprawdzenia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam czasem takie pomysły, żeby się z 3770k wynieść, ale co przeglądam testy, youtuba to schodzę na ziemię, bo zmiana totalnie nieopłacalna :E

niewielkie różnice nawet przy topowych prockach najnowszej i poprzedniej generacji.

 

Dlatego też pewnie taki 3770k ładnie trzyma cenę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest "za podobną cenę". Do wymiany pamięci sporo dopłacisz. Nowa płyta 500-600, stara sprzedaż poniżej 300. CPU też dopłata. Myślę że 1000-1200 zł max do dostania za stary zestaw, ale równie dobrze może się okazać że 900. Miałoby sens przy 1080, przy 1060-3 wg mnie nie koniecznie.

 

No i za podobną kasę kupi dobre DDR4 3600Mhz 16GB :)

 

Zostaje tylko płyta + ram :E A jak chce 2400Mhz 8GB to lepiej już nie zmieniać nic :P

 

Dzięki za odpowiedzi. Jednak zostanę przy obecnej konfiguracji.

 

Mam jeszcze tylko dwa pytanka.

1) Ile można maksymalnie wykręcić z mojego procka? Jaka jest granica "bezpiecznego" napięcia? Aktualnie mam 4.4 GHz, 1.340v.

2) Jak wygląda sprawa z pamięciami RAM. Posiadam GoodRam PLAY 2x4GB 1333MHz (teoretycznie są 1600MHz, ale w biosie mam 1333MHz), dam radę coś więcej z tego wycisnąć?

 

Zacznij od włączenia profilu XMP dla pamięci. Będzie z miejsca 1600Mhz. I próbuj podkręcić je wyżej: 1866/2133Mhz

 

 

1333Mhz + twoje i7 to nie najlepsze połączenie.

 

Odstaje przy frametime, fps to nie jedyny wyznacznik płynności ;)

 

Silniki gier korzystające z SMT stają się powoli codziennością.

 

Gdzie dokładniej frametime leży dzisiaj przy 8600K ? Nie widziałem jeszcze żadnej gierki, która zatykałaby dużo bardziej 8600K od 8700K do takiego stopnia, żeby pojawił się stuter na i5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Test na pamięciach 1600 mhz dla 3770k a dla i7 8700k 3200 mhz :D

 

Fpsy ile 5%-15% większe na i7 8700k? podkręcisz pamięci na 2133mhz i się zrównają.

 

Ty masz gtx 1060 3gb więc różnicy nie będzie żadnej, upgrade kompletnie bez sensu nawet gdybyś miał gtx 1070.

 

 

Gdybyś miał 1080/1080ti to można by się było zastanawiać i kalkulować.

w pełni się zgadzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co od razu na i7, jak kręcony six core i5 8600K nie odstaje. Szkoda pieniędzy na i7 Coffee Lake, myśląc o grach.

Jestem podobnego zdania.

 

Na obecną chwilę HT przy 6 rdzeniach przydaje się jak świni siodło :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem podobnego zdania.

 

Na obecną chwilę HT przy 6 rdzeniach przydaje się jak świni siodło :)

 

 

 

W GTA, HT powoduje spadek wydajność na filmiku :) FrameTime ciągle gorszy niż bez HT. I w żadnej grze nie widać spadków FPSow, czy też nagłych pików na FrameTime z powodu braku HT. Jak coś pikuje to tak samo pikuje z i bez HT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj na przykładzie BFa, jeśli testy CPU nie przemawiają:

Co prawda tam po lewej trochę 1070 się nudzi.

 

Jak masz ten proc wykręcony, nie widziałbym potrzeby, ew. możesz spróbować go podciągnąć jeszcze.

@down

Raczej nic nadzwyczajnego na tej platformie. A przy gorszych pamięciach i/lub OC, różnice byłyby jeszcze mniejsze.

 

Też zastanawiałem się nad przesiadką na 8700K, ale dla 10FPS musiałbym dołożyć z 2000pln szczerbaty.gif

Podkręcę swoją i7 do powiedzmy 4.6GHz i zostaję do kolejnej generacji thumbup.gif

Myślałem, że mój proc, to padaka, ale nadal sobie nieźle radzi tongue.gif

Wieczorem pobawię się w biosie z CPU, a potem może uda mi się coś smarknąć ramy.

Jak myślicie na ile uda się je podkręcić - ramy w podpisie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiałem się nad przesiadką na 8700K, ale dla 10FPS musiałbym dołożyć z 2000pln szczerbaty.gif

Podkręcę swoją i7 do powiedzmy 4.6GHz i zostaję do kolejnej generacji thumbup.gif

Myślałem, że mój proc, to padaka, ale nadal sobie nieźle radzi tongue.gif

Od wielu lat jadę na podkręconym 2500k. Już kilka razy chodziła mi po głowie wymiana, nawet ostatnio. Jednak zamiast kupować "Kawę" to czekam na dostawę i7 2600k + 2x8GB 2133 i czekam na kolejną sensowną generację :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostanę jednak przy 4.4GHz, bo podbicie do 4.5 wymaga zbyt dużego podniesienia napięcia. Teraz przy 4.4GHz mam 1.224V i dość niskie temperatury nie dobijające do 70 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Komp jest podłączony do tp-link LS105G, a ten do routera. Nie wiem jak sprawdzić przepustowość. Na drugim komputerze z tą samam płyta główna nie ma w ogóle problemów. 
    • Mam LG C2 42 i Aorus FO27Q3 czyli inne wydania tych samych matryc, o które pytasz.  To dwa różne podejścia, w moim przypadku nawet dwa różne komputery. Pytanie o opłacalność trzeba jakoś zmierzyć dodatkowo, bo chyba nie chodzi Ci tylko o to, czy warto dołożyć/zaoszczędzić 400zł. 1) rozmiar: większy lepszy jak masz biurko 80cm. Na płytszym się umęczysz w grach.  2) rodzaj gier: teoretycznie LG do fabuły, QD-OLED do strzelania, ale na LG wyświetlisz w customowej rozdzielczości obraz 27-32 calowy, więc wzrokiem ogarniesz łatwo cały ekran. 3) odświeżanie: wiadomo, więcej herzów lepsze a puryści mówią nawet, że do ideał zacznie się od oleda 1000hz. Ale już przy 4K 120Hz natykasz się na możliwości GPU. Pomijając kwestię CPU, 120 klatek na 4K to 270 klatek na 1440p. Poniżej 80 klatek na LG mi się już obraz nie podoba, a te 80 klatek w 4K to 180 klatek w 1440p więc dalej bardzo płynnie. Pytanie ile realnie Twoja karta wyciąga teraz w 1440p, bo:. 4) skalowanie: w mojej opinii lepiej wygląda obraz przeskalowany w dół na oledzie niż na IPS. Ale cudów nie ma, to nie będzie wyglądać jak natywne 4K.  5) HDR: jak grasz w fabułę i cenisz sobie ładne widoki: LG zrobi to lepiej, ale jak nie masz do domu TV oleda i nie porównywałeś, to QD-OLED też Cię zachwyci. To ta sama liga i przepaść do fake'owych HDR-ów z typowych monitorów 6) uniwersalność: LG to TV, co nie tylko jest miłym dodatkiem, ale daje możliwość większej regulacji obrazu pod własne upodobania. Nie tylko w zakresie kolorów, jasności i itp, ale np. w zakresie upłynniania ruchu, czyli generacji klatek po stronie TV - niektórzy z małym fps używają tego godząc się z dużym input lagiem. Na monitorze się już tak nie pobawisz. Kolejna cecha TV, to serwisy streamingowe, które na TV wyglądają bdb, a na PC są ograniczane w jakości obrazu (tak, są ewentualnie wtyczki do Chrome). Więc jak oglądasz Netflixy na kompie, to LG będzie tu lepszy.   Ogólnie podsumowując, zacząłbym od punktu pierwszego, jak nie masz odpowiedniego biura, nie czytaj dalej  i kupuj Della.    
    • tak, ppi jest podobne, ale siedząc metr od wielkiego ekranu 4k i grając w 4k będzie miał większą ostrość i klarowność obrazu, niż siedząc 40 cm od 27 calowego 1440p grając w 1440p - kwestia większej rozdzielczości i wielkości ekranu ja u siebie widzę różnicę między 3440x1440 34 cale vs 4k 42 cale
    • A co powiesz o tym chłodzeniu? Nigdy nie montowałem w żadnym zestawie AIO. Będzie dużo wydajniejsze od zwykłego Fortisa czy innego powietrznego? Ten poniższy podejdzie pod obudowę z twojej wrzutki?  https://www.morele.net/chlodzenie-wodne-arctic-liquid-freezer-iii-360-black-acfre00136a-13177667/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=19706589240&gad_source=1&gclid=CjwKCAjwrIixBhBbEiwACEqDJSNh2JAbKuqLu-L8s3mOolc9sDLiDgCG4TeIg29mvBR9b8GF3RrJ3xoCfNYQAvD_BwE
    • Ok fajne cacko tylko trzeba 4090 ażeby ogarnąć stabilnie 360 klatek... i też, czy wypluje ponad te 360 ??  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...