Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pan_kleks

Pc do gierek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcialbym złożyć zestaw na i5-8600k d kręcenia. Posiadam już kartę graficzną msi gtx 1060 6gb gamingx i potrzebuję całej reszty a mianowicie: obudowy, mobo, zasilacza, procka, ramu(2x4gb), ssd i chłodzenia(zakladam ze boxowe nie wystarczy). Cenowo najlepiej do 3200zl. Zalezy mi na tym by caly zestaw dobrze ze soba wspolpracowal i nie bylo problemu z oc. Oczywiscie stawiam tylko na wydajnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie zmieścisz się w i7 8700 poniżej zestaw na okolice 2,7-2,8 zostaje na SSD 400-500zl.

 

-I7 8700

-fera 3

-asrock z370 pro 4

-regnum rg4t pure Black

- Corsair (2x4gb)8GB 3000MHz Vengeance LPX Black

- SilentiumPC 550W Supremo M2 Gold

 

Jak musi być i5 - wywalasz i7 wrzucasz i5. Płytę zmieniasz na ASRock Z370 Extreme4. I ferie 3 zmieniasz na Grandis 2. Cenowo wyjdzie podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenie tego SPC jest Seasonic Focus 550W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5 z oc nie bedzie wydajniejszy od i7 bez k ? Ssd starczy 128gb tylko ktory tu wybrac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Seasonic Focus 550W z reguły widziałem że jest droższy, ale i w podobnej cenie znajdziesz.

 

Będzie wydajniejszy nawet do 20% ale jak masz monitor 60hz to różnicy nie poczujesz, bo jeden i drugi procesor dają dobre wyniki. Odsyłam do testów:

https://m.pclab.pl/art75579-45.html

 

Biorąc i7 otrzymujesz 6/12, a i5 6/6 (rdzenie/wątki) Wybór należy do ciebie, ale i7 będzie bardziej przyszłościowym zakupem. Patrząc na i5 2500 oraz i7 2600 myślę że będzie podobnie. Ewentualnie zrezygnuj z SSD i kup i7 8700k + extreme 4 pytanie czy warto.. Ewentualnie nie kupywac 2x4gb a kupić 2x8gb już patrząc przyszłościowo i nagle na ssd zostaje już całkiem mało kasy. Sam musisz sobie odpowiedzieć co będzie dla ciebie opłacalne i na ile możesz nagiąć budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam monitor 144hz a co do procesora to bardziej zalezy mi na duzej mocy obliczeniowej niz ilosci watkow. Z drugiej strony nie wiem czy wykorzystam ja majac tylko gtxa 1060 ktorego wymienie pewnie dopiero za jakis rok. Co do i7 8700k to taka opcja przekroczy moj budzet ktory moge w sumie troche nagiac ale czy taki grandis 2 do niego wystarczy? Niby jeszcze jest zima ale piecyka nie potrzebuje. A co do ssd to troche poczytalem i taki maly dysk to koszt tylko 200zl wiec na niego znajde jakies pieniazki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 x Intel Core i5-8600K /3.6GHz, 9MB, LGA1151, BOX/

1 x MSI Z370 Tomahawk /intel Z370, DDR4, LGA1151/

1 x Corsair 8GB (2x4GB) 3000MHz CL16 Vengeance LPX

1 x SilentiumPC Grandis 2 XE1436

1 x Seasonic FOCUS Plus 550W Gold

1 x Plextor M.2 M8Pe 256GB heat sink

1 x Fractal Design Meshify C (Black, Glass)

 

3263 ceny esc.pl

 

Opcja z 8700 też jest dobra pod FHD. Tam masz 4.3 GHz dla wszystkich rdzeni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rzecz podanego dysku ssd możesz dorzucić do płyty extreme 4 i chłodzenia jak ci zależy na niższych temperaturach. I wciąż byś miał około 200zl na SSD.

 

Co do i7 8700k by go dobrze podkręcić i mieć przyzwoite temperatury często trzeba robić ,,delida,, no i Grandis raczej nie starczy, chyba że nie chcesz walczyć o każde 100mhz.. Jak dla mnie więcej kasy i zachodu niż to warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszperam jeszcze na forum i poczytam na jakich plytach i z jakim chlodzeniem inni robia oc , bo jezeli rzeczywiscie temperatury mialy by byc nizsze to chyba warto doplacic do troche lepszego mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod 8600K Z370 Tomahawk to minimum. Później Extreme4 czy GamingK6 od Asrock.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...