Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kochamma

poprawne działanie suba z wzmakiem ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Jakiś czas temu kupiłem zestaw jbl es 80, denon 720 oraz boston sub 250. W salonie audio zaprezentowali mi wizję słuchania muzyki w naturalnej barwie na kolumnach, a w chwili oglądania filmów i włączenia suba kinowych efektów. Co do kolumn ich dźwięk mi odpowiada idealnie (pomimo bardzo skrajnych opinii), jednak problemy są z subem. Basu jest mało, nie schodzi nisko, szybko pojawiają się zniekształcenia i dudnienie. Sub mam ustawiony na 50% odcięcia oraz 50% mocy, wzmak na souce direct. Zastanawiam się na kupnem suba jbl es 250 pw który jest nieporównywalnie mocniejszy. Czy wymiana suba na mocniejszy pomoże ?

Spotkałem się również z głosami ze wzmacniacz i sub po prostu nie są w stanie zagrać razem dobrze.

Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jbl es 250p (choć akurat wysłałem do diagnostyki do serwisu, bo zaczął buczeć i czasami właśnie dudnić) - ale z wcześniejszych doświadczeń, co mogę powiedzieć to ten model JBL'a gra ślicznie, mocno, dynamicznie i co ważne nie propaguje (brak dudnienia). 400 RMS i masz odpowiedz. Bass wyczuwalny jest na niskiej głośności i potrafi "pomrukiwać". Jak podkręcisz lekko głośność (na ok -40 do -35 na potencjometrze głośności) to jest istny orgia. Napędzane przez ampli yamaha. Osobiście polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ampli - czy z wzmacniaczem będzie równie dobrze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze ten Denon nie ma dedykowanego wyjścia na suba. Można spróbować poprzez preout ale wtedy odcięciem zajmuje się tylko sub co może dać rożne efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy amplituner czy wzmacniacz nie ma większej różnicy, ważniejsze by faktycznie dało się go bezproblemowo podłączyć.

Co do JBL jest jeszcze opinia, że nie nadaje się do muzyki ale do kina jest genialny. Ja się z tym do końca nie zgodzę, bo co jest ważniejsze - to czy podoba się dźwięk słuchaczowi czy osobie kształtującej opinię. Pre OUT jak najbardziej ok. 

 

Zobacz sobie ten filmik o podłączeniu subwooferów do wzmacniaczów. Bardzo fajnie opisane >>

<< 

I drugi na temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się kiedyś z opinią że filmy mają nagraną osobna ścieżkę dźwiękowa tylko dla suba co sprawia że w połączeniu z ampli gra on znaczenie lepiej bo tylko odtwarza swój dedykowany dźwięk.

Przerabiałem już te poradniki i niestety nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć czy filmy, ale generalnie możesz dorwać nagrania czy dźwięku (filmy, muzyka, etc) zapisane z wykorzystaniem np. 6 kanałów, czyli 5.1. Jak włączysz takie cudo na HiFi to na panelu widzisz kilka kontrolek więcej. Na jakość też się to zwykle przekłada. Kiedyś słuchałem Boba Marley na nie pamiętam czy 192/24 czy 96/24 - nie było to na yamaszce, a na zwykłym STX II 7.1 + słuchawki z podpisu -- opad szczeny, nie da się opisać, PEŁNA SCENA granicząca z odczuciem, jakie zapewne odczułbym w rzeczywistości. 

 

Co do onkyo jest kilka filmów na YT o podłączeniu suba. PreOut jak masz to można próbować.

 

Chciałbym jednak dorzucić dwa grosze to tematu, który niedawno przerabiałem. Jak masz możliwość, czas i chęci - warto zastosować obsługę bi-wiring. U siebie zaobserwowałem znacznie ciekawszy / wyrazistą i nieskrępowaną "górę".

Przy okazji tej czynności warto zajrzeć od instrukcji, bo uwaga w aplitunerach Yamaha opcję bi-amp się aktywuje (wiem, pomimo jednego wzmacniacza, ale tak to sobie nazwali). Co ciekawe nie ma tej informacji w instrukcji polskiej. Znalazłem tę informację na niemieckim forum, a potem z ciekawości w anglo- i niemieckojęzycznej instrukcji. Ot taka ciekawostka.

 

Bi-Wire YES, PreOut YES.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...