Skocz do zawartości
E-Mariusz

Tani hosting na małą, osobistą stronę z obsługą poczty e-mail

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! ;)

 

Stoję przed wyborem hostingu, który będzie służył utrzymaniu dwóch stron: małego bloga podróżniczego i mojej osobistej, prywatnej strony a'la CV, takie portfolio do pracy. Chciałbym mieć możliwość stworzenia poczty we własnej domenie, np. poczta@mojadomena.pl (z kilkoma / nieograniczonymi aliasami) przy czym własną domenę już zarejestrowałem.

 

Nie spodziewam się wielkiego ruchu na stronie (chociaż - obym się mylił) ;) Czy moglibyście mi polecić jakiś hosting, który jest tani w utrzymaniu i nie zbankrutuję przy odnawianiu po roku?

 

Nie większych wymogów względem dostawców, zatem w grę wchodzi każde przedsiębiorstwo, które ma w miarę korzystną ofertę i jest potencjalnie mało awaryjne. Treść na stronach nie będzie zmieniana często, więc ewentualny backup wykonam sobie bez problemu manualnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto? Ewentualnie jakaś alternatywa?

 

Przy okazji pytanie pomocnicze - czy jeśli na serwer wrzucę sobie pliki dla dwóch domen, np. domenaprzykladowa1.pl i domenaprzykladowa2.pl, to czy mogę w obu utworzyć skrzynki pocztowe, jeśli limit to 10, czy pula 10 jest przeznaczona tylko dla jednej domeny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://linuxpl.com/

 

Uważaj, na super ceny bo to są zazwyczaj za 1 rok a potem to już kroją ile wlezie.

Jeżeli, chce ci się bawić w przenoszenie to w AZ.PL, co rok brałem nowy serwer w promocji za klika złotych.

z tym, że strasznie zeszli na psy a konfiguracja woła o pomstę do nieba.(brak cPanela)

Edytowane przez sylb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij sobie na https://www.mydevil.net, używam ich już koło 8 lat i złego słowa nie mogę powiedzieć. Mam tam maila i kilka stron, wszystko śmiga jak trzeba, administracja jest banalna i zarazem rozbudowana (dostęp przez web i po ssh). Masz 14 dniowy okres testowy za 1zł - możesz sobie obadać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://linuxpl.com/

 

Uważaj, na super ceny bo to są zazwyczaj za 1 rok a potem to już kroją ile wlezie.

Jeżeli, chce ci się bawić w przenoszenie to w AZ.PL, co rok brałem nowy serwer w promocji za klika złotych.

z tym, że strasznie zeszli na psy a konfiguracja woła o pomstę do nieba.(brak cPanela)

Mam i nie mogę narzekać. Świetne wsparcie.

Cenowo u mnie cały czas to samo - widocznie zaczynają kroić nowe konta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chmurka.pl mały hosting, ale cenowo przyzwoicie i szybkie wsparcie. Stała cena, brak podwyżek (przynajmniej od 3 lat :)

Edytowane przez bahuone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecę do potrzeb autora -> linuxpl.com.

Cenowo nie jest źle za opcje W1GB gdzie otrzymasz aktualnie 4GB. Spokojnie na bloga i portfolio wystarczy. Najbardziej doceniam w nim wsparcie i wręcz zerową awaryjność.

Korzystam z tego hostingu około 10 lat. Mam tam postawione z 4 strony www. Wszystkie są małymi stronkami (wordpress, joomla, php fusion :cool: ) i jeśli chodzi o takie wykorzystanie to mogę z czystym sumieniem polecić.

 

Dodatkowo mogę polecić az.pl. Korzystam od około 3 lat. Na razie dosłownie zero zauważonych awarii. Płacę około 260zł za 50GB (wychodzi taniej od linuxpl przy tej pojemności). Wsparcie jest ok, ale jednak wsparcie od linuxpl bardziej mnie zadowalało. Może linuxpl jest mniejszy i dba o każdego klienta z równą dbałością. Od chyba roku w az.pl maja nowy panel, który denerwuje w użytkowaniu. Wielu funkcji w nowej wersji brakuje i trzeba przechodzić do starego panelu, aby coś znaleźć więcej. Bardzo to denerwuje. Plusem az.pl jest też możliwość od ich strony robienia backupów całego hostingu, które pewnie można szybko przywrócić (nie testowałem).

 

----

 

Mam i nie mogę narzekać. Świetne wsparcie.

Cenowo u mnie cały czas to samo - widocznie zaczynają kroić nowe konta.

Myślę, że autorowi nie chodziło akurat o linuxpl. Tam chyba odnowienie kosztuje tyle samo co nowe.

Uważaj na różne pormocje w home.pl, az.pl itd.

 

Zawsze sprawdzaj ceny odnowienia jeśli nie chcesz co roku zmieniać hostingu. Jedna z najważniejszych rad przy ocenie kosztów danego hostingu.

Edytowane przez mmAxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mogę polecić Zenbox.pl

Nigdy nie miałem z nimi problemów, i nie zdarzyło mi się abym czekał na odpowiedź z supportu dłużej niż 20 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję Wam za odpowiedzi - wszystkim razem i każdemu z osobna. Faktycznie jest w czym wybierać - zdecyduję się chyba na ofertę linuxpl.com, najbardziej odpowiada moim preferencjom (a przynajmniej tak mi się wydaje). Muszę się tylko zorientować w kosztach odnowienia serwera.

 

Wrócę jednak do pytania praktycznego - załóżmy sytuację, w której mam na takim serwerze dwie strony internetowe z dwoma domenami, przyjmijmy roboczo, że to google.com i yahoo.com. Czy na tej podstawie jest możliwe uzyskanie adresów mailowych zarówno dla jednej i drugiej domeny, czyli np. poczta@google.com oraz marketing@yahoo.com na osobnych skrzynkach mailowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę polecić lh.pl - korzystam z ich serwerów od kilku lat i też nie narzekam. Ogromnym plusem jest wsparcie - praktycznie od razu odbieranie telefonu i pomoc w niestandardowych problemach. Przeniosłem do nich kilka klientów i ani razu nie miałem problemu tym bardziej, że jak masz już gdzieś stronę internetową to Ci ją przeniosą za darmo. Cena też się nie zmieniła od wielu lat. Jeśli chodzi o konta pocztowe, to mówisz o tzw. trybie mutlipoczty - na lh.pl jest to dostępne. Czyli tworzysz skrzynkę pocztową w danej domenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zapytam jeszcze o taką rzecz, bo każdy z Was wspominał o supporcie. Nie ukrywam, że nie jestem webmasterem na skalę europejską - potrafię sobie stworzyć stronę i jako tako nią zarządzać. Czy będą potrafili w miarę możliwości pomóc mi i wytłumaczyć jak wykonać ewentualne czynności, czy taki kontakt dotyczy zazwyczaj zaawansowanych działań na serwerze?

 

PS. Dziękuję za ostatnią wypowiedź - dała mi trochę jasności w sprawie tej multipoczty, nawet nie wiedziałem, że tak to się nazywa ;) cenowo ten serwis wypada nawet trochę lepiej niż wspomniany wcześniej linuxpl.com, rozważę z pewnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale dopiero dzisiaj tutaj zajrzałem. Jeśli chodzi o pomoc supportu to zależy na czym jest utworzona strona internetowa i czego się tyczy problem. Są dostępne w internecie darmowe CMSy do tworzenia stron (np. Joomla, Wordpress). Osobiście polecam Wordpressa, bo ma dużo wsparcia i grup pomocy w internecie. Jeśli masz jakieś pytania nie bój się ich zadawać - zawsze znajdą się jakieś pomocne osoby ale czasem też znajdą się tacy, którzy powiedzą 'poszukaj w internecie'. Czasami po prostu nie chcą się już zajmować takimi błahymi rzeczami dlatego tak odpowiadają więc nie przejmuj się tym, tylko udowadniaj, że dążysz też sam do rozwiązania problemu. Natomiast jeśli chodzi o ceny po pierwszym roku, to czasami mogą Ci dać również rabat. Spróbuj zamówić sobie u nich hosting - 14 dni masz za darmo i możesz sobie na spokojnie testować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na WordPressie chcę postawić obie strony - wydaje się prosty w użyciu jak miałem okazję kilka razy się w nim bawić. Kiedyś działałem na Joomli, a że zasada działania taka sama, to nie powinienem mieć problemów. Dziękuję Wam jeszcze raz, skontaktuję się z wszystkimi dostawcami i wybiorę najkorzystniejszą ofertę - dam zapewne znać kto i co mi zaproponował ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę dodać jeszcze od siebie, że generalnie Joomla jest szybsza od Wordpressa ale z doświadczenia wiem, że bardziej dziurawa w przypadku braku jej aktualizacji. Dlatego ważne są częste aktualizacje wtyczek i samego silnika CMSa. Kolejną radą jaką mogę polecić to ustawienie wersji php na co najmniej 7.0 już od początku instalacji wordpressa. Różnica w przypadku wersji php 5.6 i 7.0 to nawet 50%, szczególnie podczas intesywnego korzystania z bazy danych. Problemem wtedy może być tylko brak kompatybilności wtyczek wordpressa z wersją 7.0, chociaż spora ilość już została do tej wersji przystosowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez się zastanawiam teraz jaki hosting wybrac. Chcemy postawic firmowa strone podobna do https://www.skrzynie.eu/ mam na mysli szablon, uklad strony i tak dalej, ale mysle czym kierowac sie przy wyborze hostingu. Daliscie kilka propozycji, tylko teraz ktora z nich jest najlepsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli interesuje Cię WordPress to polecam hosting na serwerze LiteSpeed a nie tradycyjnym Apachu. Obecnie kilka firm ma taki, miedzy innymi wspominany linuxpl.com, który jednak nie należy do najtańszych firm, ale jakościowo jest to jeden z najlepszych hostingów.

Jeśli nie chcesz wydawać większych pieniędzy to w okolicach 35-40 złotych brutto rocznie można kupić w hostinghouse.pl lub kru.pl. W tej pierwszej firmie jest też możliwość zakupienia za niewielkie pieniądze hostingu na dyska SSD. Dobry przegląd tanich hostingów jest na stronie https://mytophost.pl/hosting-ranking/ są tam też oferty pod WordPress czy z darmowymi certyfikatami ssl.

 

Unikać radzę największych firm (tej na N, H i A, żeby nie wymieniać z nazw). Pierwszy rok za kilkanaście złotych a potem fakturka na kilka ładnych stówek. Jak zobaczyłem na ofertę H... pierwszy rok za 1,18 a potem ponad 600 stówek brutto to aż się za głowę złapałem.

Do tego trzeba jeszcze dołożyć, że nie ma tam darmowych certyfikatów Let’s Encrypt, tylko trzeba kupować ich, na zasadzie pierwszy rok kilka złotych, kolejna minimum 150 złotych.

A jak ktoś jeszcze kupił tam domenę... to na odnowienie wyda z 1000 złotych rocznie. Jedyny plus takiego wydatku to szybki support, ale czy to jest warte tej ceny?

 

Dodatkowo trzeba uważać bo niektóre firmy utrudniają migrację, na przykład są problemy z przeniesieniem WordPress. Skopiowanie plików przez ftp nie działa bo PHP był niestandardowo skonfigurowany, bo polskie znaki w bazie itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając posty powyżej nie zauważyłem obecnej firmy z której korzystam oferującej tani i szybki hosting www https://hostinguj.pl/ domeny też są w dobrej cenie. Wcześniej płaciłem kilkaset złotych rocznie prawie 1000 zł za to samo co mam teraz za 7.49 zł miesięcznie... Polecam ci bo mają to czego oczekujesz i nigdy się nie zawiodłem na supporcie i usługach. Nie polecam za to nazwy gdyż limitują liczbę plików i są nieuprzejmi. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...