Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pawasa

Lenovo Moto GS5 czy K6 Note

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

chcę zmienić telefon, obecny niestety już umiera. Na moje nieszczęście zupełnie się na tym nie znam, dlatego liczę na opinię mądrzejszych w tym temacie. Szukam czegoś do około 800 zł. W oko wpadły mi te dwa modele - Lenovo Moto G5S i K6 Note, które znalazłam w atrakcyjnych i konkurencyjnych cenach. Najbardziej zależy mi na dobrym aparacie, który poradzi sobie także w trochę gorszym, wieczornym oświetleniu (telefon służy mi głownie do robienia zdjęć, które czasami jestem zmuszona strzelić z ukrycia :)) Dobrze by też było, gdyby bateria była dość wytrzymała, choć oczywiście nie oczekuję tu specjalnych rewelacji. Do tego standardowe użytkowanie- telefonowanie, smsy, poczta, messenger. Miło gdyby się nie zacinał i nie wywalał z aplikacji, do czego mój obecny telefon wraz z wiekiem nabrał tendencji.

Wybrać któryś z tych modeli? A może polecacie coś innego?

 

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moto g5 plus. 800-850zl na allegro.

 

Poleciłbym Ci Asusa ze520kl ale Moto robi lepsze zdjęcia w nocy i ma lepszą baterie. One mają najlepsze aparaty w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w tej chwili Moto G5 i spokojnie mogę polecić, na maim kanale jest kilka testów tego fona. Moto G5s to jest to samo tylko z większym ekranem. Lenovo k6 to fajny smartfon ale z gorszym aparatem i gorzej zaprojektowanym. Moto ma tez fajny czytnik lini papilarnych pod ekranem ze sterowaniem gestami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz nikt nie rzuca note 4 :E (chyba ze ze wzgledu na aparat)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz nikt nie rzuca note 4 :E (chyba ze ze wzgledu na aparat)

Teraz Redmi 5 ;) mam w teście ale ataratu jeszcze nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :) Asusa oglądałam, jednak jestem bardziej za Moto ze względu na cenę, znalazłam nową za niecałe 700 zł. Chyba skłonię się ku temu modelowi, wydaje się najlepszy w przedziale cenowym, który mnie interesuje. A przejście na cokolwiek innego z mojego grata będzie i tak na pewno ulgą dla mojej duszy ;)

Dzięki jeszcze raz!

 

Chociaż może jeszcze dopytam. Czy ładowanie rzeczywiście jest takie szybkie? Bardzo by mi to wszystko ułatwiło. Żyję w ciągłych rozjazdach, czasami mam bardzo mało czasu na podładowanie telefonu. I jak z baterią w takie mrozy jak mamy teraz? Mój obecny telefon bardzo szybko się rozładowuje. We właściwie 15 minut na zewnątrz poziom baterii spada o 40-50%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety niby jest szybkie lądowanie, jest do tego ładowarka w zestawie ale nic z tego bateria w Redmi 4 Pro 4000mAh ładuje się 2h ładowarka 2A i Moto G5 3000mAh tez 2h ładowania ładowarka dołączona do zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to testujcie bo bede szukac :P w podobnej kwocie :P ~800pln a w note 4 podobala mi sie obudowa i desingn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrzcie na czas ładowania 0-100% bo w codziennym życiu, jak w tym przypadku kwestia ładowania ma się trochę inaczej.

Istotniejsze jest w jakim czasie i ile podladuje się doraźnie. Są telefony gdzie proces ładowania idzie w miarę jednostajnie a są takie, gdzie w 5-10mim laduje się dziesiat procent a potem "zwalnia".

Ja mam 2650mAh i nawet w samochodzie 10min na kablu wyraźnie podladuje telefon ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Moto G5 na początku ładuje się szybciej potem spowalnia ale ten początek tez nie jest jakiś spektakularny,

liczylem na konkretne przyspieszenie np 50% w pół godziny.

 

G5S ładowanie od ok 5% do 100% ok 90 min

Możliwe ze G5 tak samo a tylko przeliczyłem co do pojemności. Bardzo dawno robiłem już ten test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Chociaż może jeszcze dopytam. Czy ładowanie rzeczywiście jest takie szybkie? Bardzo by mi to wszystko ułatwiło. Żyję w ciągłych rozjazdach, czasami mam bardzo mało czasu na podładowanie telefonu. I jak z baterią w takie mrozy jak mamy teraz? Mój obecny telefon bardzo szybko się rozładowuje. We właściwie 15 minut na zewnątrz poziom baterii spada o 40-50%.

 

G5s ładuje się szybko. Do pełna w ok 1,5 godz. Swoją kupiłem w grudniu za 590 zł, nową. Kiedy korzystam z niej jak z typowego telefony (czyli bez bawienia się netem, grami) to wytrzymuje mi 6-7 dni. Jeśli zależy Ci na dobrym aparacie to dopłać do wersji "plus", bo w tej aparat jest bardzo czuły na poruszenie ręki. Robi dobre fotki ale pod warunkiem, że masz jakieś podparcie ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pełna 3000mAh to ładuje każdy telefon z ładowarka 2A w 1,5 godziny. To nie jest szybko tylko zwyczajnie. G5 plus będzie trzymał krócej bo ma większy ekran i mocniejszy soc. Aparat jest trochę bardziej stabilny ale nie ma ois tylko eis, wiec szału nie ma. G5 robiąc zdjęcia daje do wyboru kilka zdjęć tego samego ujęcia i można wybrać to które wyszło najlepiej. Nie mam jakiś super stabilnej ręki ale sporadycznie rozmazuje zdjęcia G5, wystarczy nie machać telefonem podczas robienia fotek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stabilizacja jest przereklamowana. Mam obie w asusie, mam tez kilka telefonów z niezłym aparatem bez stabilizacji.

Filmy jak najbardziej, tu jest niebo a ziemia. Zdjęcia? O ile nie mamy dekirki to nie ma większego problemu. 1,2 na 10 wyjdzie nieostre. Tak samo jak że stabilizacja ;)

 

Poza tym łatwo to zweryfikować w oparciu o porownanie Asusa z honorem 8. Aktualnie w praktycznie tej samej cenie (zenfone wersja 4gb ram)

https://www.google.pl/amp/s/www.tabletowo.pl/2016/11/18/porownanie-honor-8-vs-asus-zenfone-3/amp/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

honor 8 czy motka jakas czy asus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Honora 8 za 800zł nie kupisz a chyba taki masz budżet.

W tym budżecie nie ma nawet ze520kl czy g5 plus.

Mowa oczywiście o nowych.

 

Ale możesz spróbować wziąć outleta z x-kom`u czy oleole. Na allegro znajdziesz z minimalnymi wadami albo i bez ale ze zwrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kwestai ceny bo wszystko ~100pln roznicy tylko czy warto doplacac do ktoregos a moze cos tanszego dobrego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica między Moto g5 plus a Moto g5s plus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz "telefonu fotograficznego" to uważam, że powinnaś zwiększyć budżet. Moto G5s plus robi niezłe zdjęcia, ale w nocy jedynie poprawne (kupiłem go żonie). Ja bym poszedł w stronę Nokii 7 albo 7 plus, obydwa z optyką Zeissa. Na amazonie.de 7 kosztuje ok 1500 zł, a 7+ w przedsprzedaży 1680 zł. Oczywistym wyborem wydaje się 7+, ale dla kobiety może być za duży - ma ekran 6 cali, przy 5,2 w zwykłej siódemce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, za 1500-1700zl to są lepsze fony niż nokia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, za 1500-1700zl to są lepsze fony niż nokia ;)

Nie przeczę. Jednak po pierwsze - TU chodzi o "fotograficzność" słuchawki. Po drugie - po doświadczeniach z moją Moto X Play, syna Moto G4 i żony Moto G5s Plus uważam, że korzystanie z czystego Androida jest warte dopłaty. Wskaż mi więc fotograficzną słuchawkę na czystym andku w podanym przez Ciebie przedziale cenowym. Piszę poważnie i jestem otwarty na propozycje - sam poluję na fona z dobrym aparatem i czystym systemem, ostrzę pazury na Nokię 7 Plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...