Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

RON!O

ASRock AB350 Pro4 i Ryzen 5 2400G

Rekomendowane odpowiedzi

Daj znać jak uda coś Ci się ustalić, bo jestem mega ciekaw, gdyż sam zamówiłem 2400G z AB350 Pro 4 i nie chce przeżywać tego samego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Teraz to już zupełnie jestem zbity z tropu....

 

Wczoraj tylko podmieniłem procki na tego A6-9500. No i wszystko ruszyło.

Dziś podmieniłem procesor na Ryzena. Nic.... ale zauważyłem, że coś nie gra z kablami sygnałowymi.

Podłączyłem przez VGA i :o Ryzen 5 2400G wita. Działa. Usiałem z wrażenia. Zrobiłem restart. Działa. Now!

Ale pamięci ruszyły jako 21xx Mhz... Eeee?! Przecież to modele 3200! Bawiłem się BIOSem, znalezłem opcję załadowania profilu pamięci :kwasny:

Pojawiło się 3200 Mhz, myślę gituś, tak ma być. Save. Restart. Zonk... I to straszny, bo teraz nawet A6 nie staje. Reset CMOS. Nie działa. No rzesz :mad2:

 

Ale pękło we mnie coś, i zamówiłem sobie G.Skille Trident Z RGB DDR4, 2x8GB, 3200MHz. Teraz mam nadzieję że wszystko zadziała działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pękło we mnie coś, i zamówiłem sobie G.Skille Trident Z RGB DDR4, 2x8GB, 3200MHz. Teraz mam nadzieję że wszystko zadziała działa...

 

Jeżeli kupiłeś 3200CL14 to jak najbardziej, a jeżeli CL15/16 to mogą pojawić się małe problemy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupiłeś 3200CL14 to jak najbardziej, a jeżeli CL15/16 to mogą pojawić się małe problemy :E

 

Jakie to dokładnie problemy?

Nie jestem aż tak biegły, a właśnie CL16 wziąłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam g.skille 2x8 gb 3000 mhz cl 16 i nie mam z nimi kompletnie zero problemów. A posiadam mobo msi b350 tomahawk. Ponadto po upgrade biosu na najnowszy z najnowszym kodem agesa to pamięci te poszły mi na 3200 mhz na cl 14. Zamiast ustawiać pamięci profilem xmp ustaw je ręcznie na 3200. Ustawienia częstotliwości po przez xmp może powodować nieraz problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś odbieram taki zestaw https://www.morele.net/inventory/info/4e0f9071/ po przeczytaniu tego wątku aż się boję czy wszystko odpali :(

 

Dziś jadę zaraz odebrać swoje G.Skille. I pewnie moje męczarnie się skończą :)

Fajny zestaw. Widzę że procek staniał prawie o 50 zł od kiedy ja go kupiłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś odbieram taki zestaw https://www.morele.net/inventory/info/4e0f9071/ po przeczytaniu tego wątku aż się boję czy wszystko odpali :(

Mnie Kingstony działają bez zarzutu z B350 od MSI. Ogólnie najnowsza wersja biosu na każdej płycie powinna załatwić sprawę. Producenci bardzo często poprawiają kompatybilność z ram (u MSI masz to poprawiane chyba w każdej rewizji biosu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Teraz to już zupełnie jestem zbity z tropu....

 

Wczoraj tylko podmieniłem procki na tego A6-9500. No i wszystko ruszyło.

Dziś podmieniłem procesor na Ryzena. Nic.... ale zauważyłem, że coś nie gra z kablami sygnałowymi.

Podłączyłem przez VGA i :o Ryzen 5 2400G wita. Działa. Usiałem z wrażenia. Zrobiłem restart. Działa. Now!

Ale pamięci ruszyły jako 21xx Mhz... Eeee?! Przecież to modele 3200! Bawiłem się BIOSem, znalezłem opcję załadowania profilu pamięci :kwasny:

Pojawiło się 3200 Mhz, myślę gituś, tak ma być. Save. Restart. Zonk... I to straszny, bo teraz nawet A6 nie staje. Reset CMOS. Nie działa. No rzesz :mad2:

 

Ale pękło we mnie coś, i zamówiłem sobie G.Skille Trident Z RGB DDR4, 2x8GB, 3200MHz. Teraz mam nadzieję że wszystko zadziała działa...

W takim razie masz 2 problemy

1 Nie działa port hdmi?

2. Na płytach MSI, przynajmniej od przedostatniego BIOSu była popsuta opcje memory retry count(domyślnie 5 restartów), niestety ostatnio to skopali i PC nie chce restartowac np. po nieudanym OC RAM/XMP i trzeba wtedy resetować BIOS zworką i będzie działać.

 

Aktualnie jeśli profil XMP nie chce odpalić, to powinno dać się ustawić RAM ręcznie, możesz napisać na priv to Ci pomogę, bo tu już jest bałagan.

Posiadam g.skille 2x8 gb 3000 mhz cl 16 i nie mam z nimi kompletnie zero problemów. A posiadam mobo msi b350 tomahawk. Ponadto po upgrade biosu na najnowszy z najnowszym kodem agesa to pamięci te poszły mi na 3200 mhz na cl 14. Zamiast ustawiać pamięci profilem xmp ustaw je ręcznie na 3200. Ustawienia częstotliwości po przez xmp może powodować nieraz problemy

 

To tak jak byś napisał, że masz czerwony włoski samochód :P i 0 więcej szczegółów. Cl14? A sprawdzałeś chociaż stabilność pamięci ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady, ale wygląda że ta płyta jest jednak "niewiele" warta :mad2:

 

Od wczoraj jest martwa. Chyba. Czyszczenie CMOS, wyjęcie baterii, A6, Ryzen 5, integra czy osobna grafika nie powoduje że na ekranie coś się pojawi.

Beeper nie wraca żadnego sygnału. Podmiana pamięci na G.Skille nic nie daje. Co jeszcze jestem w stanie sam zrobić? Złożyłem prawie drugiego kompa aby to wszystko sprawdzić, ustalić co się dzieje.. Czy to jest normalne? Powinienem złożyć to do kupy postawić na biurku i koniec zabawy! :mad2: :mad2: :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady, ale wygląda że ta płyta jest jednak "niewiele" warta :mad2:

 

Od wczoraj jest martwa. Chyba. Czyszczenie CMOS, wyjęcie baterii, A6, Ryzen 5, integra czy osobna grafika nie powoduje że na ekranie coś się pojawi.

Beeper nie wraca żadnego sygnału. Podmiana pamięci na G.Skille nic nie daje. Co jeszcze jestem w stanie sam zrobić? Złożyłem prawie drugiego kompa aby to wszystko sprawdzić, ustalić co się dzieje.. Czy to jest normalne? Powinienem złożyć to do kupy postawić na biurku i koniec zabawy! :mad2: :mad2: :mad2:

Wrzuć jakieś zdjęcia, jak to masz poskładane. Masz tego naj, najwszego BIOSa do płyty MSI? wyszedł niedawno drugi, spróbuj wgrać na starszym procesorze nowszy BIOS.

Ten reset CMOS, robiłeś prawidłowo, zwarłeś piny zworką/metalem przez 10s?

Jak już działało, to było IMO dobrze, tylko może źle BIOS zresetowałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie masz 2 problemy

1 Nie działa port hdmi?

2. Na płytach MSI, przynajmniej od przedostatniego BIOSu była popsuta opcje memory retry count(domyślnie 5 restartów), niestety ostatnio to skopali i PC nie chce restartowac np. po nieudanym OC RAM/XMP i trzeba wtedy resetować BIOS zworką i będzie działać.

 

Aktualnie jeśli profil XMP nie chce odpalić, to powinno dać się ustawić RAM ręcznie, możesz napisać na priv to Ci pomogę, bo tu już jest bałagan.

 

 

To tak jak byś napisał, że masz czerwony włoski samochód :P i 0 więcej szczegółów. Cl14? A sprawdzałeś chociaż stabilność pamięci ? :P

 

Oczywiście ze sprawdzałem, toć to rzecz normalna ze po oc ramu trzeba przetestować stabilność ramu. Memtest chodzil chyba z 6 godzin i było zero błędów. A ramy to G.SKILL Aegis DDR4 2x8GB 3000MHz CL16

 

Dziękuję za rady, ale wygląda że ta płyta jest jednak "niewiele" warta :mad2:

 

Od wczoraj jest martwa. Chyba. Czyszczenie CMOS, wyjęcie baterii, A6, Ryzen 5, integra czy osobna grafika nie powoduje że na ekranie coś się pojawi.

Beeper nie wraca żadnego sygnału. Podmiana pamięci na G.Skille nic nie daje. Co jeszcze jestem w stanie sam zrobić? Złożyłem prawie drugiego kompa aby to wszystko sprawdzić, ustalić co się dzieje.. Czy to jest normalne? Powinienem złożyć to do kupy postawić na biurku i koniec zabawy! :mad2: :mad2: :mad2:

 

Zamiast kombinować i co chwile kupować nowe podzespoły oddaj go na gwarancje i powiedz aby przy tobie go uruchomili i tyle. To ich zasrany interes. Ty masz dostać gotowy produkt do pracy a nie produkt który wogole nie dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kombinować i co chwile kupować nowe podzespoły oddaj go na gwarancje i powiedz aby przy tobie go uruchomili i tyle. To ich zasrany interes. Ty masz dostać gotowy produkt do pracy a nie produkt który wogole nie dziala.

He, komputer był kupowany w dwóch sklepach.

Pozostaje mi tylko ponownie zawinąć płytę i prosić o wymianę na inny model, ewentualnie zwrot kasy ale jak znam życie to będzie trudne.

 

Do Qwertypp10:

CMOS robiłem dokładnie jak opisano w instrukcji. Wyjąć kabel, poczekać 15 sek, przełożyć zworkę na 30 sekund. Przełożyć zworkę i uruchomić komuputer. Niestety nie trybi :/

 

Na płycie był bios P4.70 czyli najnowszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He, komputer był kupowany w dwóch sklepach.

Pozostaje mi tylko ponownie zawinąć płytę i prosić o wymianę na inny model, ewentualnie zwrot kasy ale jak znam życie to będzie trudne.

 

Do Qwertypp10:

CMOS robiłem dokładnie jak opisano w instrukcji. Wyjąć kabel, poczekać 15 sek, przełożyć zworkę na 30 sekund. Przełożyć zworkę i uruchomić komuputer. Niestety nie trybi :/

 

Na płycie był bios P4.70 czyli najnowszy.

Wymień w cholerę tego ASRocka na płytę MSI... Moim zdaniem masz problem z płytą główną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomahawk jest dobrą płytą sam taką posiadam. Możesz też brać msi b350 pcmate jest to ta sama płyta co tomahawk tylko tańsza o 50 zł i nie ma podświetlenia led.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad taką: https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b350-tomahawk-976467/

Ale może dołożyć trochę i pójść z X370?

Możesz spokojnie brać pc mate- to identyczna konstrukcja b350 co tomahawk, arcting, gaming, oprócz krait i pro carbon. (ten sam VRM, różne kolory, radiatorki, podświetlenie, a to samo PCB i opcje w BIOS). Chyba, że być się kierował jakimś konkretnym designem płyty. W praktyce tańśze płyty x370 różnią się tylko obsługą SLI. Ewentualnie ciekawą płytą jest jeszcze tomahawk plus- oferuje podkręcanie poprzez BLCK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałem ASRock AB350 Pro4, Ryzen 5 2400G oraz Pamięć HyperX Predator DDR4, 2x4GB, 3200MHz, CL16 (HX432C16PB3K2/8) https://www.morele.net/pamiec-hyperx-predator-ddr4-2x4gb-3200mhz-cl16-hx432c16pb3k2-8-774209/

 

Zmontowałem naprędce mobo,apu,ram,zasilacz i odpalam! Mija 2sek - cisza, 5 sek cisza i dopiero po 10 sekundzie się odpaliło. RAM wstał z kopa na profilu XMP na 3200MHz i wszystko śmiga, więc polecam do tej płyty powyższy ram

 

BIOS oczywiście najnowszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałem ASRock AB350 Pro4, Ryzen 5 2400G oraz Pamięć HyperX Predator DDR4, 2x4GB, 3200MHz, CL16 (HX432C16PB3K2/8) https://www.morele.net/pamiec-hyperx-predator-ddr4-2x4gb-3200mhz-cl16-hx432c16pb3k2-8-774209/

 

Zmontowałem naprędce mobo,apu,ram,zasilacz i odpalam! Mija 2sek - cisza, 5 sek cisza i dopiero po 10 sekundzie się odpaliło. RAM wstał z kopa na profilu XMP na 3200MHz i wszystko śmiga, więc polecam do tej płyty powyższy ram

 

BIOS oczywiście najnowszy.

 

Gratuluje :) Widocznie mnie trafiła się jakaś "dziwna" sztuka. W poniedziałek pójdzie ponownie na serwis.

 

Zdecydowałem się, że zmienię płytę na Tomahawka. Ma tylko jedno M.2 i 4 SATA ale jakoś to przeżyje. W zamian dostanę lekkie LEDy, co będzie nawet spoks :E

 

I wygląda że moja przygoda ze składaniem kompa na platformie ZEN we wtorek dobiegnie końca.

Jak wszystko ruszy, pochwalę się jakiś krótkim filmem na YT jak kompik się prezentuje dla osób, które towarzyszyli mi w problemie na forum. Do usłyszenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój prezentuje się tak jak poniżej :)

W takim razie w twoim zestawie uwalona jest płyta główna :(

post-258443-15213205449432_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI B350 Tomahawk przybyła, wszystko podłączyłem i.... śmiga I D E A L N I E!

Zero problemu. Ruszyło od strzału. Czyli wygląda na to że 100% problemu generował ASRock.

W takim razie już niedługo film z tego jak to wszystko działa i dziękuję wszystkim za pomoc :)

 

EDIT:

Obiecany filmik ze złożenia komputera. Film niepubliczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • 8k za używkę gdzie dostępna na stronie nvidia nowa za 7750? 
    • Może czas panowie się nauczyć języka angielskiego, pisze do tych, którzy MUSZĄ czytać napisy.
    • Koszt pracodawcy w Polsce zawsze trzeba brać pod uwagę, bo jest sporo ofert B2B i to właśnie koszt pracodawcy jest porównywany z kwotą netto na faktura (+ ew. brak płatnego urlopu, chorobowego itp.). W Polsce studia są bezpłatne bez względu na wyniki, a wszystkie publiczne uczelnie, z politechnikami włącznie, walczą o studentów łatwością zdobycia tytułu, a nie prestiżem. Ameby matematyczne bez najmniejszego problemu zdobywają tytuł inżyniera. Ogólnie to studia w Polsce coraz mniej znaczą. Ogólnie uznaje się, że kto ich nie ma jest plebsem znacznie gorszym niż kiedyś osoba bez zdanej matury czy po zawodówce. Z drugiej strony wiele branż gdzie wykształcenie nie jest prawnie wymagane zatrudnia ludzi po zarządzaniu itp. na stanowiska techniczne, bo i tak za dużo te studia nie dają. Z jednej strony uczelnie chwalą się współpracą z firmami w regionie, a z drugiej strony ta współpraca faktycznie nie ma miejsca. Zapewne chodzi o dodacje. A student na uczelni to rzecz święta, bo uczelnia ma płacone od pogłowia, a nie efektów nauczania. Wykładowcy i adiunkci, którzy starają się trzymać poziom są terroryzowani przez dziekanaty i najczęściej szybko przepuszczają osoby z zerową wiedzą. Praca na uczelni najczęściej opłaca się wyłącznie po to, aby zdobywać granty na badania potrzebne w prywatnym biznesie. Yo.
    • Miałem przyjemność poznać tę panią osobiście i wiem jak ciężko ją pokonać więc dla mnie trzeba mieć skila 😄.Widziałem kiedyś film na YT jak ktoś pokonał Midira nie lvl postacią jakimś sztyletem zwykłym.Dla mnie takie akcje 🤯,mistrzostwo świata i okolic .
    • Czasami zasadnym jest częściowe cytowanie rozbudowanego posta nawet tego bezpośrednio wyżej, aby było wiadomo to jakiej jego części wypowiedzi się odnosimy, zwłaszcza jak ktoś pisze duże laboraty, ale widać jest to jedno z najwyższych przewinień tutaj - spoko,  Wasz cyrk Wasze małpy.   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...