Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tobislawow

Good ram iridium pro 480

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zamierzam wejść w erę ssd :)

Trochę późno ale jednak. Ze względu na cenę wybór padł na goodrama iridium pro. Sporo tematów o freezach/zawiechach tego ustroistwa.

Prawda to czy mit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo o tym czytam i zastanawiam się czym te problemy są spowodowane. Stery, przeniesienie starego systemu, całej konstrukcji dysku, a może poszczególnych sztuk?

MLC, cena-wybór goodram, niestety kilka dziwnych tematów z zawiechami i też freeza człowiek łapie...Mam lęka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt chyba ostatecznie nie wyjaśnił skąd te freezy się biorą. Najlepsze wyjście to kupić w sklepie i jak będą problemy to oddać na 14 dniowy zwrot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt chyba ostatecznie nie wyjaśnił skąd te freezy się biorą. Najlepsze wyjście to kupić w sklepie i jak będą problemy to oddać na 14 dniowy zwrot.

 

te dyski są wrażliwe na starowniki. Większość najlepiej działa na standardowych od microsoftu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kilkadziesiąt sztuk 240 GB Iridium Pro żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się bardzo o to bałem, pisałem do specjalisty od SSD na forum benchmarku i dosyć mnie uspokoił. Ogólnie ciężko stwierdzić od czego są freezy, podobno najczęściej spotykane były na procesorach z rodziny skylake (mój procek), natomiast żadnych freezów na nim nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już przekroczyłem w zakupach 10-tki, żadnych problemów na kontrolerach sprzętowych lsi i pochodnych i zero problemów na kontrolerach intela

 

ani jedna reklamacja mi się nie trafiła a dyski wszystkie pod video, więc są mocno katowane

mogę podejrzewać, że problemy nie wynikają z samych dysków tylko kontrolera na jakim są "powieszone", jego sterowników, sterowników do chipsetu i ewentualnie włączonego cacheu

 

widziałem komputer z postawionym systemem na sterownikach defaultowych Microsoftu i właściwie zachowanie zbliżone, pomijając osiągi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie w pytę na terenie naszego kraju sprzedane, to i żale bardziej się uwidoczniły...

Serwis z tego co się czyta niekulawy :thumbup: tak więc szuflada do 3.5 i chyba trza kupić.

Myślałem jeszcze nad Adata su900 ale skoro można taniej to czemu nie... i jeszcze jedziemy z rodzimym producentem, szkoda że nie w Polsce w całości robiony...

Faktycznie chyba odczuwalny przyrost mocy, bo hdd ogranicza podzespoły...choć idealny dysk to ssd1T :kwasny: no ale ceny...

500mb dla gracza to w miarę komfort, ale coś poniżej mnie zadziwia :calim:

No chyba że ktoś napyla w jedno i to samo non stop i w kółko do obsran*a...

Ale tak do końca to nie wiadomo...może coś w tym dysku faktycznie spierniczyli..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 sztuki 480GB od kilku miesięcy. Póki co miodzo działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilkanascie sztuk kupionych i na polowie freezy. Nawet postronne osoby ktore chcialy tylko wydrukowac cos na PC same zauwazaly zwiechy.

Czas dostepu leci wtedy w tysiace. Nigdzie nie kombinowane ze sterownikami.

Samo sklonowanie dysku sektor po sektorze na inny jak Samsunh 850 evo i jak reka odjal.

Support goodrama tylko kombinowal zeby ustawic wysoka wydajnosc i wszedzie wylaczyc oszczedzanie energii. Szczegolnie w laptopach super rada.

Firmware nowego nie udostepnia badz nie maja.

Ogolnie sugerowali zeby poczekac do nowej serii ktora bedzie na nowym kontrolerze.

 

Inna sprawa ze goodram po za polska sie nie przyjal :)

 

Lepiej wybrac cos sprawdzonego. Na cruciale i samsungi nie moge nic zlego powiedziec oprocz serii 840.

Jedynie bx200 byl mulasty na potege. Operacje w obrebie dysku byly wolniejsze niz na talerzowcu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzone 3szt iridium pro 480gb(nowki sztuki) w roznych odstepach czasowych z kazdym byly jazdy.kombinowalem na rozne sposoby(rady znalezione w sieci) nic nie pomogło.dysk moze i fajny dla kogos kto trafi ze dziala.ogolnie to loteria dla kogos kto ma cierpliwosc moze i dobra :E w moim przypadku i odczuciu bubel jakich mało,dysk po wlozeniu do pc ma dzialac i tyle bez zadnych kombinacji a moze mialem go grzecznie prosic zeby dobrze dzialal ??? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jednak różne opinie, a polecany swego czasu bezkrytycznie!

Najgorsze że wspomniana wada to nie zawyżenie parametrów przez producenta ale wrodzony defekt...

Ja luzuję z tym dyskiem, bo w razie problemów po zakupie nie darował bym sobie, że słyszałem to i owo a mimo wszystko...

 

Kilkanascie sztuk kupionych i na polowie freezy. Nawet postronne osoby ktore chcialy tylko wydrukowac cos na PC same zauwazaly zwiechy.

Czas dostepu leci wtedy w tysiace. Nigdzie nie kombinowane ze sterownikami.

Samo sklonowanie dysku sektor po sektorze na inny jak Samsunh 850 evo i jak reka odjal.

Support goodrama tylko kombinowal zeby ustawic wysoka wydajnosc i wszedzie wylaczyc oszczedzanie energii. Szczegolnie w laptopach super rada.

Firmware nowego nie udostepnia badz nie maja.

Ogolnie sugerowali zeby poczekac do nowej serii ktora bedzie na nowym kontrolerze.

 

Inna sprawa ze goodram po za polska sie nie przyjal :)

 

Lepiej wybrac cos sprawdzonego. Na cruciale i samsungi nie moge nic zlego powiedziec oprocz serii 840.

Jedynie bx200 byl mulasty na potege. Operacje w obrebie dysku byly wolniejsze niz na talerzowcu...

Czyli sprawdzone na 100%,że w tej samej konfiguracji jeden działał prawidłowo a inna sztuka wieszała się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze, że z tego szrotu goodrama zrezygnowałem i kupiłem samsunga 850 Pro512GB. Polecam nowe cruciale, adaty itd ale od goodrama daleko....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dotyczy tylko wersji 480 GB?

 

dotyczy wszystkich wersji ale ja mam już 3 lata ten dysk w wersji 240GB a niedawno dokupiłem 480GB i żadnych zwiech nie miałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie za odkop ale na necie jest nowsza wersja tego dysku, zapewnie mieliscie poprzedniak z dopiską SSDPRIRIDPRO480

 

Natomiast tutaj jest nowsza wersja s25b

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=52238

 

[iRP-SSDPR-S25B-480]

 

Czy przy tej też mieliscie zwiechy?

Proszę o odpowiedź bo mam godzinę do kupna, jezeli tutaj tez byly zwiechy to biore samsunga 850 evo 500gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam pytanie kolegi wyżej - Goodramy z czerwonym logo są w czymś lepsze od tych z białym?

 

Czy problem z freezami dla każdego jest rozwiązywalny z poziomu firmware/rejestru? Jak GoodRam zachowuje się przy reklamacji?

 

Dla spokoju ducha chciałbym kupić SSD z MLC (240-500gb), co będzie najbardziej długowieczne i jest godne polecenia w rozsądnej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam pytanie kolegi wyżej - Goodramy z czerwonym logo są w czymś lepsze od tych z białym?

 

Dla spokoju ducha chciałbym kupić SSD z MLC (240-500gb), co będzie najbardziej długowieczne i jest godne polecenia w rozsądnej cenie?

 

Najbardziej długowieczne i godne polecenia? Samsung 850 Pro. 10 lat gwarancji, ale o rozsądnej cenie nie masz co marzyć nawet :D

 

A Twoje pytanie też podbijam bo też celuje w IRDM Pro :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa te goodramy 480GB dwumiesięczne w serwerze z dwoma xeonami, parę instancji sql i kręcę tam czasem jakieś przetwarzanka bigdata na bazach po kilka TB (oczywiście bazy na macierzy z HDD), goodramy pracują jeden jako systemowy, na drugi wyniosłem tempDB i nie mam żadnych problemów. A tyrane są naprawdę grubo, czasem przetwarzanka trwają dobę czy dwie ciągiem. Dobre dyski, ja jestem zadowolony i jak zamawiamy SSDki na SATA to właśnie te, 240 i 480GB, dużo tego i wszystko działa jak złoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...