Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Indiana J.

Karta dźwiękowa do 300zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jaką kartę dźwiękową wybrać do 300 zł?

 

Co mnie interesuje:

- złącze PCI-E

- pod zestaw 5.1

- najbardziej zależy mi na czystym dźwięku

pod muzykę i filmy

- brak szumów i problemów z "gryzieniem się" z innymi komponentami

 

Miałem Asusa Xonara DG, aczkolwiek po zmianie sprzętu nie mam PCI,

po niezłych problemach jakie robił ze sterownikami oraz siedzeniem

w płycie chcę normalności, choć muszę przyznać, że grał całkiem, całkiem

 

Mam stare Logitechy 5.1 z serii X, nie pamiętam dokładnie który model

ale chyba x240 albo 250

 

Z góry dziękuję za pomoc!

 

EDIT: głośniki to Logitech X-530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 300zl - SB Z

 

integra nie wystarcza? imo dedykowana karta nie polepszy zbytnio dźwięku tych głośników

 

Czytałem o tej Z-tce, ona czasem nie jest bardziej basowa?

 

Integra to porażka, strasznie brudno gra, spłyca dźwięki z góry i z dołu,

już sam brak wbudowanego EQ z presentami doprowadza mnie do wrzenia.

 

Przy odpowiedniej karcie umiem wyciągnąć charakter z tego budżetowego zestawu,

powtarzając wyświechtany slogan "podstawowa dźwiękówka za 70 będzie zawsze o niebo lepsza od integry".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego typu głośników, Audigy FX to optymalna opcja, tak samo jak Audigy SE@XFI MOD (ale tu tylko PCI) i rzeczywiście między integrami alc 8xx a podanymi wcześniej kartami jest przepaść jeśli chodzi o jakość dźwięku (przetestowane dziesiątki razy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie cenowo to wychodzi, podobnie do DG, muszę sobie poczytać o niej, dzięki wielkie.

 

A tak przyszłościowo jakby mnie na nowe głośniki naszło, w jakiegoś droższego Asusa się nie pchać?

Muszę przyznać, iż pomimo cyrków jakie te karty lubią odwalać, to przypadły mi do gustu.

Jakoś nieufnie podchodzę do Creative, w czasach kiedy się ostatni raz orientowałem miały niezbyt ciekawe opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xonar DG ani tym bardziej kodekowa Audigy SE bez wsparcia sprzętowego nie robią szału w porównaniu do takiego ALC1150 czy 1220, jeżeli ma być neutralna/jasna to kup Xonara DX, jeżeli ciemniejsza to SB Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

A kto pisze że robią szał vs alc 1150/1220? znowu zaczyna się tłumaczenie od początku (pisałem o alc 8xx post #4), a głośniki autora to dla przypomnienia x530, nic tu nie da nawet AIM XXX za XXX zł.

 

Wsparcie sprzętowe? przy obecnych procesorach to tylko podwyższający cenę karty bajer.

 

Co do nowszych ALC to nie wiem bo nie testowałem, na papierze może i dobre ale takie też były alc xxx ;) a na odsłuchu przepaść na korzyść taniej dedykowanej.

 

PS. Jak na przyszłość to lepiej coś wyższej klasy czyli wcześniej polecane Xonar DX lub SB Z, ale tylko jeśli w przyszłości będą odpowiednio lepsze jakościowo głośniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu miałem czas doczytać porządnie, ten Creative SB FX jest na Realtek ALC898, także kompletnie dla mnie bez sensu, do tego producent to tak ukrył, że trafiłem na to przez kompletny przypadek.

Poczytałem sobie również o Creative, dalej upychają kijowe rozwiązania i mają słabe stery, jedynie do X-Fi się w miarę ok wypowiadali.

Także wybór padł na Xonary, teraz kwestia jakiego wziąć?

 

EDIT1: A jeszcze tak zapytam, co sądzicie o zewnętrznych?

 

EDIT2: strasznie zubożała oferta, szukam czegoś ze wzmakiem na przedni panel (najlepiej z Teksasa), bo będę podpinał Superluxy HD330, z tego co czytałem to Xonar ST miał coś takiego, aczkolwiek to nie moja bajka cenowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat.

 

Przez kilkanaście lat używałem SB Live 5.1 w zestawie z głośnikami DT2200 5.1

Płyty główne się zmieniały a live trwał na posterunku..

Po przesiadce na Win7 i problemami ze sterownikami przesiadłem się na SB X-Fi Gamer.

 

W międzyczasie z głośników 5.1 zrobiło się 2.1 ( brak miejsca,dziecko itd)

 

Niestety od jakiegoś czasu X-fi zaczął stwarzać problemy, łącznie z totalnymi zawiechami systemu, wywaliłem go i włączyłem integrę, u mnie jest to ALC887 ( płyta Z170A Mate) byłem/jestem załamany jak to gra w porównaniu do starych Soundblasterów.

Zacząłem się rozglądać za nową kartą, pierwsze, oczywiście SB, wezmę tego FX, ale googlując wszędzie właśnie pisze że jest on na ALC, Creative tylko firmuję tą kartę...

 

Zacząłem czytać o Xonarze, kupię używkę, zobaczę jak to gra, no i kupiłem, za 80zł całe Xonara DGX (na pcie)

Pierwsze wrażenia po zainstalowaniu sterowników Asusa i zabawie z korektorami... szału nie ma w stosunku do integry, jest lepiej, ale myślałem że będzie znacznie lepiej.. niestety o tej naturalności brzmienia jaką dawały mi stare SB mogę zapomnieć...

 

Ale, znowu google, skoro są alternatywne, lepsze sterowniki do creative ( kx,pax ) to może ą też do Xonarów.

Znalazłem UniXonar, zainstalowałem z panelem C-media, no i jest duuużo lepiej, w moim subiektywnym odczuciu.

Teraz Xonar gra bardzo, bardzo fajnie, w stosunku do ALC887 przepaść. Bawię się jeszcze ciągle panelem " pod siebie " .

Chociaż ciągle pamiętam i w moim odczuciu stare SB brzmiały lepiej, naturalniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-Fi Gamer ma lepsze podzespoły od Xonara DG, więc musi grać lepiej. ;)

U mnie nie ma żadnych problemów z oficjalnymi sterownikami na Windows 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie napisałem że X-Fi gamer stwarzał problemy ze sterownikami, ze sterownikami to stary live 5.1

X-Fi zepsuł się fizycznie, coś na nim klękło.

 

Zastanawiam się czy znowu nie szukać jakiejś używki, póki mam płytę z PCI

A xonara sprzedać.

 

 

 

P.S.

Choć jednak okazuję się że to wina sterowników oryginalnych na Win7

po wygooglowaniu temat rzeka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat...

 

SB FX miałem w rękach kilka dni temu, krabik na procu ALC 8XX, rzepa w spód, za 20zł więcej jest DGX z lepszym mięsem.

 

Więc zdecydowałem się na następce DG, którego miałem wcześniej... DG miałem właśnie na sterach UNI teraz muszę sobie wybadać na DGX, które są lepsze.

 

Pierwsze wrażenia: no jest lepiej ale dalej to nie to, poustawiałem pod siebie i chyba muszę UNI spróbować, bo brakuje mi głębi, strasznie płytko gra, dźwiękowo jest lepiej.

W sumie bas całkiem fajnie brzmi, jest pełny ale delikatny czyli tak jak lubię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same basy chyba nawet fajniejsze niż X-Fi... ale to zawsze indywidualne odczucia

 

Ja wsadziłem z powrotem X-fi Gamer, myślałem że się totalnie on zepsuł, ale to jednak wszystko wina sterowników właśnie. Niestety dopiero teraz natrafiłem przez przypadek na np ten temat :

 

http://forum.pclab.pl/topic/1194844-Sound-Blaster-Audigy-SB0090-vs-Xonar-DG-na-Windows-10/page__st__60

 

dokładnie to samo co u mnie się działo :

 

pawelek6: ...same problemy z oryginalnymi sterami do X-Fi od Win7 w górę. Objawiało się to chociażby tym, że średnio raz na pół roku sterownik się wysypywał, a ty biedny użytkowniku zostawałeś powiedzmy na dwa dni bez dźwięku. Tak długo, bo pojawiały się problemy ze wszystkim, z usunięciem sterownika, nie wykrywaniem karty, z ponowną instalacją, trzeba było przekładać kartę w slocie, używać zewnętrznego oprogramowania do czyszczenia sterów itd.; po prostu kupę czasu schodziło znalezienie właściwej kombinacji i przeprowadzonej w odpowiedniej kolejności. I tak średnio co pół roku się działo samo z siebie.

 

stąd myślałem że to wina karty, bo nawet ją slotami trzeba było przekładać, potem przestał ją wykrywać system itd itp. Teraz wyczyściłem, zainstalowałem modowane Daniela, zobaczymy, ryzykuję..

 

W każdym razie ja DGX prawie nowego z gwarancją mam do sprzedania, dla mnie to nie to...

Choć np moja żona mówi że gra lepiej, bo gra zajedwabiście, ale...

 

Ciekaw jestem Maya U5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SB FX miałem w rękach kilka dni temu, krabik na procu ALC 8XX, rzepa w spód, za 20zł więcej jest DGX z lepszym mięsem.

 

Więc zdecydowałem się na następce DG, którego miałem wcześniej... DG miałem właśnie na sterach UNI teraz muszę sobie wybadać na DGX, które są lepsze.

 

Pierwsze wrażenia: no jest lepiej ale dalej to nie to, poustawiałem pod siebie i chyba muszę UNI spróbować, bo brakuje mi głębi, strasznie płytko gra, dźwiękowo jest lepiej.

W sumie bas całkiem fajnie brzmi, jest pełny ale delikatny czyli tak jak lubię.

DG a DGX to ta sama karta, tylko z innym interfejsem, X-Fi Titanium za ~150 zł jest dużo lepszy, sterownikami czy programami(Crystalizer itp.) nie da się poprawić dźwięku, jedyne co one robią to zniekształcają go tak, aby lepiej brzmiał dla ucha, liczy się tylko dźwięk bit-matched + ASIO/WASAPI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup używanego xonara dx-a po ile one tam tearz "chodza"? 150zł ? Mam tę kartę 10 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, z wewnętrznych kart na PCI-E do 300 zł tylko X-Fi Titanium albo SoundBlaster Z/Xonar DX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DG a DGX to ta sama karta, tylko z innym interfejsem(...)

 

Nie do końca, mam obie i jest widoczna wizualna różnica, nie jestem specem od tego także nie będę się dalej wypowiadał czy na gorsze czy lepsze,

aczkolwiek na DGX nie mam już niczego made in China, wszystko praktycznie made in Japan z tych widocznych.

 

Nie pocieszę was, bo na Xonarach też są problemy, DG magicznie znikał co jakiś czas (2-7 miechów), czystka bodajże EPROMu i przejechanie narzędziem UNI

do czyszczenia sterów dopiero załatwiało sprawę.

 

SB odpada u mnie z miejsca, jak ktoś był na tyle słaby żeby markować swoim logo ALC 8XX to widzę, że nic w tematyce Creative'a się nie zmieniło,

poza tym słyszałem, że Z bardzo brudno gra, gdzie ja raczej idę w stronę przejrzystości dźwięku. W każdym razie moja niechęć do SB odżyła na nowo.

 

Tego DX jestem ciekaw i to pewnie będzie kolejny wybór...

 

Co do Audiotraka to też przyglądam się sprawie, ja akurat patrzyłem na inne modele. Kumpel miał Mayę, aczkolwiek należy do bajkopisarzy i kombinatorów,

więc ciężko stwierdzić czy dobrze grała, bo przy mnie zapinał Denony ojca z XX k PLN zamiast jakiś standardów, gdzie byłbym w stanie się wypowiedzieć.

 

Serce mi mocniej bije jak widzę Xonara ST z wzmakiem Texas Instruments, ale mam praktycznie zawał jak widzę cenę, wystarczy że już grafy wyświdrowali.

Dlatego też moje pytanie, czy jest coś od TI dla słuchawek? Zamówiłem sobie Superluxy HD330 i z tego co badałem temat to ze wzmakiem z tej firmy podobno

chodzi to bosko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak tam chcesz, SB Z jest o dwie klasy wyżej od Xonara DG/DGX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wsadziłem z powrotem X-fi Gamer, myślałem że się totalnie on zepsuł, ale to jednak wszystko wina sterowników właśnie. Niestety dopiero teraz natrafiłem przez przypadek na np ten temat :

 

Hej, mam pytanie: jaki model (chodzi o oznaczenie SB0xxx) X-Fi posiadasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam SB0770 czyli tak zwany Oem, produkowany do komputerów Fujitsu czy Della

Bebechy te same, ale przy 0730 mniejszy problem z instalacją oryginalnego oprogramowania na win7.

W przypadku modowanych Daniela czy Paxa ponoć nie ma znaczenia,

faktem jest że instaluje się wszystko i działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam SB0770 czyli tak zwany Oem, produkowany do komputerów Fujitsu czy Della

Bebechy te same, ale przy 0730 mniejszy problem z instalacją oryginalnego oprogramowania na win7.

W przypadku modowanych Daniela czy Paxa ponoć nie ma znaczenia,

faktem jest że instaluje się wszystko i działa

Spadasz mi z niebia, człowieku! Mam taką kartę w swoim Gigabyte Z170-HD3P i próbuję dociec, dlaczego robi problemy z nagrywaniem (ale tylko wtedy, gdy siedzi w tej płycie). Widzę, że posiadasz także płytę główną (MSI Z170A-MATE), w której magistrala PCI wychodzi z tego samego chipa, co na mojej, czyli ASM1083 firmy ASMedia! :yuppie:

 

Proszę, jakbyś mógł zapoznać się z treścią mojego posta i zweryfikować, czy taki problem z nagrywaniem występuje również u ciebie. :-)

http://forum.pclab.pl/topic/1242718-Problem-XFi-SB0770-i-problemy-z-nagrywaniem-d%C5%BAwi%C4%99ku/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam SBZ, na zwykłych i tanich głośnikach spk209 od manty różnica w porównaniu z integrą jest niewielka. Efekt "wow" pojawia się przy podpięciu słuchawek (posiadam ISKi HD9999). Problemów ze sterownikami na win10 nie miałem. Do 'podstawowych' głośników moim zdaniem nie warto. I co ważne, audiofilem nie jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od dzisiaj jestem szczęśliwym posiadaczem Xonara DX.

Dopiero teraz słyszę jak xonar może grać, różnica między DGX a DX jest naprawdę spora. Gra też lepiej ( troszkę inaczej ) niż X-Fi Gamer.

 

Wahałem się nad X-Fi Titanium SB0880, ceny te same co DX, niewiele ponad 100 za używkę, ale nie żałuję że padło na DX-a.

Jutro jeszcze dodatkowy test, wzmacniacz i klasyczne kolumny głośnikowe Scherzo 120.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...