Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

skowyrnyrumcajs

Komputer do gier - czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów!

Poszukiwałem zestawu komputerowego przeznaczonego głównie do gier i trafiłem na coś takiego na allegro:

 

http://allegro.pl/komputer-do-gier-i7-8700-1070-16gb-1tb-128gb-i7151792088.html

 

Obiło mi się o uszy od komputerowego Janusza który rzekomo zna się na rzeczy, że komputery od NTT jak również producent karty graficznej PALIT są "kiepskie"... I tyle z jego "fachowej" opinii, niemniej jednak ziarnko niepewności zasiał.

Przejrzałem już setki benchmarków, porównań i opinii na temat każdego z podzespołów (samego sklepu również) i jak na moje niedoświadczone oko, lepszego sprzętu (w tej cenie) na allegro nie znajdę.

Proszę Was o jakąś opinię ew. dobre słowo żebym przypadkiem nie natknął się na jakąś "mukę" ;)

 

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gotowce NTT są niezłe i karty Palita również, tylko ostatnio mocno podnieśli ceny. Wersja karty Jetstream to jedna z lepszych konstrukcji na rynku.

Jeżeli nie chcesz sam składać to ten zestaw jest ok. Tylko są 1 znak zapytania, jakie jest chłodzenie, bo i7-8700 na boxowym będzie się bardzo mocno grzać. Tutaj na ich stronie jest dokładna specyfikacja tego kompa https://sklep.ntt.pl/komputery-do-gier/7270-komputer-ntt-game-w370g-w81.html Na ich stronie jest 300zł droższy, dziwne :) Ciekawe czy to pełny W10 w tej cenie czy tylko trial?

Musisz dopytać się o chłodzenie i W10, jak jest box to od razu dokupić przynajmniej Fera 3 za 99zł albo coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gotowce NTT są niezłe i karty Palita również, tylko ostatnio mocno podnieśli ceny. Wersja karty Jetstream to jedna z lepszych konstrukcji na rynku.

Jeżeli nie chcesz sam składać to ten zestaw jest ok. Tylko są 1 znak zapytania, jakie jest chłodzenie, bo i7-8700 na boxowym będzie się bardzo mocno grzać. Tutaj na ich stronie jest dokładna specyfikacja tego kompa https://sklep.ntt.pl/komputery-do-gier/7270-komputer-ntt-game-w370g-w81.html Na ich stronie jest 300zł droższy, dziwne :) Ciekawe czy to pełny W10 w tej cenie czy tylko trial?

Musisz dopytać się o chłodzenie i W10, jak jest box to od razu dokupić przynajmniej Fera 3 za 99zł albo coś lepszego.

 

Dzięki za szybką odpowiedź! Pytanie do sprzedającego już poleciało ;)

 

 

Koniecznie allegro?

 

Niekoniecznie allegro ale nie znam innych "miejsc" gdzie kupię komputer w przystępnej cenie, z gwarancją na cały zestaw i jeszcze z odbiorem osobistym w okolicach Warszawy.

Jeśli masz jakieś inne źródło tanich zestawów komputerowych, to chętnie je poznam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś zamówił w x-kom czy innym większym sklepie części to wyszłoby podobnie porównując do strony NTT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś zamówił w x-kom czy innym większym sklepie części to wyszłoby podobnie porównując do strony NTT.

Zwłaszcza, że sama 1070 kosztuje ~2.7k zł :E Bardzo podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza, że sama 1070 kosztuje ~2.7k zł :E Bardzo podobnie.

No i co z tego że kosztuje 2600*, sprawdziłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego że kosztuje 2600*, sprawdziłeś?

Tja, w X-komie nawet by nie dostał tej karty, a wszystkie części jakby kupił w różnych sklepach wyszłoby mu dużo więcej, zależy od sklepu. NTT przy chorych czasach to dobra opcja.

Płyta+ram+karta+procek+system = ~5,5k a gdzie reszta podzespołów? NTT kosztuje 5.6k więc to solidna opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wyżej, że porównuje do strony NTT, czyli z ceną 5700zł bez Windowsa. Skąd wiesz, że by nie dostał.. Pytałeś, dzwoniłeś?

W esc też nie mają? http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=25565 http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=72811

Za podobny zestaw wyjdzie ok. 5700-800 w takim esc, więc trochę drożej niż z allegro, ale zobaczymy jaka będzie odpowiedź z ich strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ten zestaw z Alegro może być jak chodzi o wnętrzności, ale z jednym małym ale: obudowa Spec-1 z jednym przednim wentylatorem 12fi w standardzie moim prywatnym zdaniem co do wyposażenia bieda z nędzą. Mogli by dać droższą Spec-02 która ma dwa wentylatory w standardzie i wycenić zestaw trochę drożej. Rozumiem, że robią tak bo ludzie będący laikami patrzą głównie na cenę zestawu i wygląd a nie na wyposażenie obudowy. Osobiście od razu dokupił bym wentylator 12fi na tył, aby wyciągał gorące powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ten zestaw z Alegro może być jak chodzi o wnętrzności, ale z jednym małym ale: obudowa Spec-1 z jednym przednim wentylatorem 12fi w standardzie moim prywatnym zdaniem co do wyposażenia bieda z nędzą. Mogli by dać droższą Spec-02 która ma dwa wentylatory w standardzie i wycenić zestaw trochę drożej. Rozumiem, że robią tak bo ludzie będący laikami patrzą głównie na cenę zestawu i wygląd a nie na wyposażenie obudowy. Osobiście od razu dokupił bym wentylator 12fi na tył, aby wyciągał gorące powietrze.

Są jeszcze gracze jak ja ze nie zamykają obudów, a wentylatory poza CPU i GPU z trybem pasywnym mam odłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem na esc.pl taki zestaw:

 

Założenie jest takie, by za rok lub dwa, jak rynek kryptowalut osłabnie i ceny kart graficznych wrócą do normy wymienić tego GTX1060 na coś mocniejszego bez inwestowania w inne podzespoły.

 

Procesor: Intel Core i7-8700K /3.7GHz, 12MB, LGA1151, BOX/ 1469 zł

Chłodzenie: bequiet! Pure Rock 139 zł

Płyta główna: MSI Z370 Gaming Plus /intel Z370, LGA1151/ 519 zł

Pamięć RAM: GoodRam 8GB 3000MHz CL16 IRDM X (black) 379 zł

Druga Pamięć RAM: GoodRam 8GB 3000MHz CL16 IRDM X (black) 379 zł

Dysk SSD: A-Data SU800 128GB SATA3 (560/300MB/s) 3D TLC NAND 199 zł

Dysk HDD: Toshiba P300 1TB 64MB cache SATA600 7200rpm 169 zł

Karta graficzna: MSI GeForce GTX1060 Gaming 6GB DDR5 192bit (1746/8000) 1799 zł

Nagrywarka DVD/BluRay: - -

Karta sieciowa: TP-Link TG-3468 PCI-E 10/100/1000Mbps 45 zł

Karta sieciowa Wi-Fi: - -

Zasilacz: Chieftec Navitas GPM-650S 650W 120mm Gold 319 zł

Obudowa: Corsair Carbide Series Spec-02 (Red LED) 239 zł

 

Suma:

5655zł brutto

 

Jeśli jesteście w stanie zmienić coś w tej konfiguracji aby cena była przystępniejsza to jestem otwarty na propozycje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz dać lepsza plyte główna, min Asrock extreme 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz dać lepsza plyte główna, min Asrock extreme 4.

Rozumiem, że cała reszta jest w porządku i w przypadku gdyby za 2 lata titan xp kosztował normalne pieniądze to śmiało mogę go zamontować zamiast 1060 i będzie cacy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reszta tak nie wiem ile ten titan prądu żre i czy wystarczy wtedy 650w, teraz spokojnie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli zamierzasz podkręcać CPU to zastanowiłbym się nad wydajniejszym chłodzeniem.

 

weź grandisa -> http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=124_182&products_id=57689

 

przy składaniu całego zestawu masz go za 99zł - b.dobra cena.

 

w dobrej cenie jest też Seasonic Focus+ 550W - http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=32326 339zł

 

550W starczy na ten zestaw a za dwa lata i tak nie kupisz Titana Xp ;) bo po co jak wyjdzie wydajniejsza i pewnie bardziej energooszczędna seria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie rady - ostatecznie wyglądało by to tak:

 

Procesor: Intel Core i7-8700K /3.7GHz, 12MB, LGA1151, BOX/ 1469 zł

Chłodzenie: SilentiumPC Grandis XE1236 99 zł

Płyta główna: AsRock Z370 Extreme4 /intel Z370, LGA1151/ 599 zł

Pamięć RAM: GoodRam 8GB 3000MHz CL16 IRDM X (black) 379 zł

Druga Pamięć RAM: GoodRam 8GB 3000MHz CL16 IRDM X (black) 379 zł

Dysk SSD: A-Data SU800 128GB SATA3 (560/300MB/s) 3D TLC NAND 199 zł

Dysk HDD: Toshiba P300 1TB 64MB cache SATA600 7200rpm 169 zł

Karta graficzna: MSI GeForce GTX1060 Gaming X 6GB DDR5 192bit (1809/8100) 1699 zł

Nagrywarka DVD/BluRay: Asus DRW-24D5MT SATA (black) 59 zł

Karta sieciowa: TP-Link TG-3468 PCI-E 10/100/1000Mbps 45 zł

Karta sieciowa Wi-Fi: - -

Zasilacz: Seasonic FOCUS Plus 550W Gold 339 zł

Obudowa: Corsair Carbide Series Spec-02 (Red LED) 239 zł

 

Suma: 5674zł brutto

 

Jeśli ktoś chciałby mnie przestrzec przed zakupem to jest to ostatni moment bo jutro prawdopodobnie już będzie zamówiony ;)

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zmienisz na SSD z linka od @xtn to śmiało zamawiaj - konkretny zestaw ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię! Powiedzcie mi jeszcze czy zamawiać z esc.pl już złożony zestaw czy same części do złożenia samemu w domu?

A jeśli chodzi o tego GTXa to zostawiać MSI czy zamienić go może na Gigabyte albo PALIT Jetstream?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko powiedzieć, ja zawsze sam składam ale najczęściej kupuje części w różnych sklepach. GPU weź z trybem pasywnym, żeby bez grania wentylatory były w spoczynku, cisza z GPU to fajna rzecz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem złożony i nie było się do czego przyczepić. No ale to było w 2011 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy wybraniu opcji składania wysyłają wszystkie pudła?

 

ja tam wolałbym mieć wszystkie, przydatne przy ewentualnej odsprzedaży :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie przysłali wszystkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, komputer dotarł wczoraj ;) już był złożony a wszystkie pudełka i części zapasowe w paczce.

 

Jedyny problem jaki napotkałem to nieotwierający się napęd :( Po naciśnięciu guzika lampka mryga ale niestety żadnej reakcji (to samo po naciśnięciu na nim "PPM > wysuń") wg. komputera "to urządzenie działa poprawnie"

 

Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...