Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Masai24

Płyta główna do i7 8700K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam dobrej płyty pod I7 8700K w budżecie do ok 800zł. Coś z myślą o podkręcaniu ale jeszcze nie teraz a na przyszłość (jak narazie to mysle nie nie ma wiekszego sensu go kręcić bo i tak wszystko będzie hulać)

Mam jakieś swoje 2 propozycje ale chętnie posłucham speców żeby potem nie było ze sekcja sie gotuje :D

 

Tu moje Typy:

 

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z370-gaming-pro-carbon-1606580/

 

https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-rog-strix-z370-f-gaming-1564683/

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASRock Z370 gaming K6 - poniżej 800 zł i bardzo dobra płyta. Z tego, co piszą tutaj inni jej użytkownicy świetnie prowadzi pamięci.

Sekcja zasilania bardzo dobra w tym przedziale cenowym.

 

Inny wybór - MSI z370 Gaming M5. Bardzo stabilna, niczego sobie sekcja zasilania, spoko BIOS. Podkręcanie RAM zdecydowanie już nie tak perspektywiczne (chyba, że kolejny bios coś tu zmieni) jak w przypadku ASRock.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AsRock Z370 Taichi albo gaming K6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszalem właśnie z opinii niektórych ludzi że ASRock Z370 gaming K6 że właśnie tu sekcja lubi sie gotować. Nie wiem ile w tym prawdy ale każdy mówi co innego..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj i nie czytaj takich znawców.

 

K6 bardzo dobra płyta i nie będę się rozpisywał na jej temat.Odnośnie grzejącej sekcji na siłe to na każdej płycie można zaparzyć herbatę.

 

http://forum.pclab.p...na-Z370-pod-OC/

 

-a typ który twierdzi,że ma 90 stopni na sekcji itp to ma konserwe po paprykarzu szczecińskim z siajowym odprowadzeniu ciepła i chłodzenie typ AIO.

 

Tu masz od A-Z na temat płyty

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj :) Powiem coś na temat ASRock Z370 gaming K6.Mam już drugą tą samą płytę w ciągu roku i jest chyba lepsza niż za 1 razem.Sekcja zasilania czyli VRM u mnie tylko koło 40-41 stopni na chłodzeniu powietrzem.Podczas testów i gier mam x 66 stopni czyli super.Kiedyś miałem prawie 90 stopni ale na v.core 1.42 z avx.Normalnie to 70 stopni nieosiągalne !!!!! 8700k poszedł na 5100mhz 1.38v LLC Level 1.W Asrockach słebe jest to że ustawiasz v.core 1.38v a podczas testów czy grania masz czasem 1.36v.Nie tak dawno Miałem Asus Z77 V-DELUXE tam to dopiero był bios i ustawienie napięć bajka:)A napięcie jak dałem 1.38v to było takie same lub większe.Czyli nie zaniżało mi napięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Msi Mpg Z390 Gaming Edge Ac

 

800zl starczy akurat na tą płytkę.

 

Taniej masz MSI MAG Z390 Tomahawk. Brak WiFi i słabsza karta dźwiękowa.

 

 

Jak wolisz kozak sekcję kosztem prawdopodobnie słabszego OC ramu to bierz Gigabyte Z390 AORUS PRO:

https://www.komputronik.pl/product/554248/gigabyte-z390-aorus-pro.html

 

 

Z370 nie opłaca się kupowac nowej. Uzywki dostaniesz dzisiaj w dobrych cenach, przykładowo:

https://allegro.pl/oferta/plyta-glowna-gigabyte-z370-aorus-gaming-7-1151-atx-7843325676 -trzeba dopytać dokładniej co i jak?

 

https://allegro.pl/oferta/outlet-msi-z370-sli-plus-pci-e-ddr4-atx-8-gen-7866555083 - brak pudełka i kabelków sata ale cena kozak.

 

https://allegro.pl/oferta/msi-z370-gaming-pro-carbon-7869692405 - dobra płytka i dobra cena.

 

 

 

Sprawdź mój podpis. Miałem Z370 SLI PLUS. Wymieniłem na Z370 Extreme4. Asrocka odradzam. Tak mam i odradzam bo jest wybredny. A w całej reszcie jest po prostu zwyczajny. Extreme4 uciągnie na procu ze 180-190wat bez throtlingu sekcji.

SLI PLUS uciągnie tylko 150-160wat bez throtlingu. Niby fajnie bo większy zapas, ale proc na tych samych nastawach wciągał u mnie 30wat więcej na AsRocku przy zabawie z napięciami Offset i LLC. W zasadzie jedyna opcja poprawienia tego tematu to było puszczenia napięcia na sztywno.

 

Po zastosowaniu AirDuct problem z sekcją u mnie zniknął całkowicie. I żałuję, że nie zrobiłem tego na SLI PLUS a dopiero na Extreme4. Jak na razie nie udało mi się nawet odpalić RAID w biosie na dyski NVME. Płyta nie ma też ustawień napięcia w trybie ADAPTIVE. Do tego po wymianie płyty jedna z kości ramu nie chciała u mnie zadziałać (Corsair B-Die 3600MHz). Musiałem sobie kupić nowy ram.

 

W propozycjach pojawiła się też płyta Gigabyte, bo mimo że nie ma tam też tryubu Adaptive dla CPU, to jest np miejsce na podpięcie zewnętrznego sensora tamperatury. Można go np przykleić na chłodnicę AIO i zarządzać wentylatorami na AIO w zależności od temperatury cieczy a nie od temperatury CPU.

 

Witaj :) Powiem coś na temat ASRock Z370 gaming K6.Mam już drugą tą samą płytę w ciągu roku i jest chyba lepsza niż za 1 razem

 

Bo to AsRock. Wypuścili dwie różne wersje VRM dla Extreme4 i K6. Niegy nie wiadomo na jaką trafisz. Odeślesz znowu na reklamację to może dostaniesz tym razem wersję ze słabszą sekcją bo taką akurat skleili :)

 

 

ps. w grach Tomahawk z370 ogarnie spokojnie 8700K po OC.

W Prime95 8700K po skalpie smaży z palcem w nosie sekcję Asrocka:

http://forum.pclab.pl/topic/1244967-AirDuct-ch%C5%82odzenie-VRM-p%C5%82yty-g%C5%82%C3%B3wnej-Air-Duct/page__view__findpost__p__15140022

Miałem tutaj spore problemy bo nie dało się stabilnie polecieć z poborem mocy większym niż 200wat bez nawiewu. Procesor throtlował i już nie wracał do starych nastaw :]

 

Co Ciekawe na SLI PLUS throtlująca sekcja zbijała zegar na CPU po czym spowrtotem wracała i zbijała i tak w kółko.. Asrock jak już zrzucił BOOSTa to na niego nie wracał bez zdjęcia obciążenia z CPU do poziomu IDLE.

 

A tak, pisałem już że AsRock nie ma sensora temperatury na sekcji zasilania? To kolejny powód dla, którego prawdopodobnie więcej od nich złomu nie kupię. Z97 od AsRocka miałem przebojową, ale durny myślałem że z370 będzie dużo lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Minciu pewnie miałeś pecha se swoim Asrockiem Extreme.Ja napisałem że mam już drugiego ASRock Z370 gaming K6 to nie znaczy że pierwszy mi padł:) Po prostu zachciało mi się procka demontować do polerowania na lustro i szmatka chropowata przypadkiem spadła mi na piny w sockecie:)Zaplątała się i lipa.Niby pod prostowałem piny ale komp nie wstawał.Dlatego kupiłem kolejnego ASRock Z370 gaming K6 mimo że nie ma wi-fi oraz czujnika vrm.Czujnik vrm widzę w programie hwinfo-nazwa VR VCC Temperature (SVID) oraz VR Loop1 pokazują tą samą temperaturę vrm.Z tym throtlingu to ludzie mają jakieś zboczenie !! Rozumie w testach throtling na wysokich napięciach może się zdarzyć jak trafimy na kiepską płytę lub procka co na 5000mhz na 1.35v nie wstaje :)U mnie throtlingu pojawił się chyba raz czy dwa podczas testu ,ale na wysokim napięciu około 1.42v -1.44v przy temperaturze procka około 99 stopni zegar mi spadł.Rekord jak pamiętam to miałem w teście Prime95 nowym z AVX na 5000mhz offset-30 minus LLC Level 1.Procek pobierał aż 298 watt !! VRM prawie 95 stopni,v.core dochodziło do 1.44v więc ostro ale tylko do testu.Każdy test oraz różne napięcia pokazują inną wartość mocy ! Jeden z lepszych fachowców czyli der8auer sam robi testy stabilności ale w starszym Prime 26.6 bez avx i to wystarczy.Co z tego że mi wszystkie testy przechodzi jak w nowym Prime95 za każdym razem mam błędy na teście 9 oraz 10 ? Jak dam napięcie offset-30 to nowego Prime przechodzi bez błędów.Teraz ludzie podniecają się nowym Gigabyte Z390 Master bo ma najlepszy VRM w środ wszystkich płyt z390.Nie mówiąc o biosie do bani:)Jak bym miał kupować coś dobrego na z390 to tego Gigabyte Z390 Master lub coś w klasie Asusa Maximus Apex i wyżej HERO IX jest cienki jak barszcz.Ewentualnie nowy EVGA Z 390 DARK jest klasa z 3 biosami ale cena prawie 500 usd:)MSI Z370 GODLIKE przy tym EVGA to pryszcz :)Obecnie jadę na powietrzu obudowa Fractal r4 oraz 8 wentylatorów be quiet oraz Dark Rock PRO 4 z 3 wentylatorami opcjonalnie zamontowanymi.Mam cicho i chłodno.Pulpit 26-29 stopni vrm 40 stopni.Gra Metro Exodus 5100 mhz 1.38V temperatura max 58-60 oraz vrm 48.Nie jestem fanem Asrocka kupiłem pierwszy raz w życiu czytając dużo.I wiem że wszystkie modele te leprze czyli K6 oraz Taichi Z370 są świetne.Co do Z390 już z Taichi jest słabiej.....jest nowa seria Phantom ale to takie odświeżone K6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...