Skocz do zawartości
kawasaki900

Ryzen 2400G problem z vega 11

Rekomendowane odpowiedzi

Siema kupiłem :

- Ryzena 5 2400G ,

- AsRock AB350 Pro 4 z aktualizacją biosu

- HyperX Predator DDR4, 2x4GB 3000MHz

- XFX Core PRO 450W

 

Jakim specem komputerowym nie jestem, ale poskładałem wszystko..

Powgrywałem stery i wszystko dobrze chodziło, ściągnąłem Rome: Total War 2 i wszystko dobrze chodziło ale jeszcze niczy, sie nie bawiłem w biose. Przed weekendem zmieniłem ram w biosie z 2400 (tak było domyślnie) na 2933 i możliwe że coś sterownikami sie bawiłem.

Włączam Rome i tragedia, klatkowanie po 20kl/s max okropna grafa, brak antyaliasingu i ogólnie lipa, odinstalowałem stery, jeszcze raz instalowałem, instalowałem ręcznie żeby bez panelu Radeona było i to samo. Wkurwiłem sie i wszystko dałem w biosie na default + reinstal systemu win10. Włączam i jest płynniej po ok.40 kl/s ale ze ścinami co chwile, pozostał problem kiepskiej grafiki bez AA. Do tego przy ladowaniu wyskoczyl mi z gry komunikat że ustawienia zostały ograniczone ze względu na niską pojemność pamięci karty graficznej... Dodam że przy pierwszym uruchomieniu na wysokich graficznych było bardzo płynnie... Prosze o pomoc, pewnie mam coś gdzieś ustawione, jakieś screeny przesłać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vega 11 to odpowiedni G1030 czyli FHD w bardzo niskich ustawieniach. Przypisz gdzieś w biosie maks pamięci video, może coś pomoże ale na cuda szczególnie w FHD nie liczyłbym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema kupiłem :

- Ryzena 5 2400G ,

- AsRock AB350 Pro 4 z aktualizacją biosu

- HyperX Predator DDR4, 2x4GB 3000MHz

- XFX Core PRO 450W

 

Jakim specem komputerowym nie jestem, ale poskładałem wszystko..

Powgrywałem stery i wszystko dobrze chodziło, ściągnąłem Rome: Total War 2 i wszystko dobrze chodziło ale jeszcze niczy, sie nie bawiłem w biose. Przed weekendem zmieniłem ram w biosie z 2400 (tak było domyślnie) na 2933 i możliwe że coś sterownikami sie bawiłem.

Włączam Rome i tragedia, klatkowanie po 20kl/s max okropna grafa, brak antyaliasingu i ogólnie lipa, odinstalowałem stery, jeszcze raz instalowałem, instalowałem ręcznie żeby bez panelu Radeona było i to samo. Wkurwiłem sie i wszystko dałem w biosie na default + reinstal systemu win10. Włączam i jest płynniej po ok.40 kl/s ale ze ścinami co chwile, pozostał problem kiepskiej grafiki bez AA. Do tego przy ladowaniu wyskoczyl mi z gry komunikat że ustawienia zostały ograniczone ze względu na niską pojemność pamięci karty graficznej... Dodam że przy pierwszym uruchomieniu na wysokich graficznych było bardzo płynnie... Prosze o pomoc, pewnie mam coś gdzieś ustawione, jakieś screeny przesłać?

Zmieniłeś buffor pamięci dla vegi w BIOS z kilku MG, na 1/2 GB? Upewnij się też programem CPU-Z, czy RAM chodzi w trybie dual channel i czy ma parametry deklarowane przez XMP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłeś buffor pamięci dla vegi w BIOS z kilku MG, na 1/2 GB? Upewnij się też programem CPU-Z, czy RAM chodzi w trybie dual channel i czy ma parametry deklarowane przez XMP.

W angielskich internetach pisali, że nie ma różnic między 256MB/2GB. Przecież pamięć jest współdzielona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłeś buffor pamięci dla vegi w BIOS z kilku MG, na 1/2 GB? Upewnij się też programem CPU-Z, czy RAM chodzi w trybie dual channel i czy ma parametry deklarowane przez XMP.

 

 

Tak chodzi jako dual, 1460 frequency w cpu-z ale to razy 2 nie? tak zmienilem na deklarowane w biosie, mówie Wam że od razu jak poskladalem to na nizszych 2400 chodziło super, a teraz jest mega klatkowanie co bym nie zrobił... zmieniać ten bufor w biosie? jakie to może mieć oznaczenie mniej więcej, żebym czegoś nie spieprzył...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vega 11 to odpowiedni G1030 czyli FHD w bardzo niskich ustawieniach.

 

kek. przeczytałeś w ogóle o co chodzi? o Rome II: Total War czyli grę z 2013. z testów pclab 2013 wynika że HD 7770 robił na high około 40 klatek w ich miejscu testowym i tego sameog powinno oczekiwać się od 2400G. ewidentnie jest tutaj coś nie tak. nie mówiąc już o tym że sam autor wspomniał że było dużo lepiej :lol2:

myślisz ze każda gra w fhd wymaga gtx 1050 aby poszpilać na low-medium w 60 klatkach? gry to nie tylko 2015 w górę. w gry nieco strasze i z nie najwyższej półki spokojnie pogra nawet na wysokich w fhd.

 

W angielskich internetach pisali, że nie ma różnic między 256MB/2GB. Przecież pamięć jest współdzielona.

bo tak jest. w 99% przypadkach. tylko ze najpierw trzeba zrozumieć na czym polega wpsółdzielenie oraz jak jest postrzegane przez gry.

 

debilni programiści myślący za użytkownika. dzięki HSA karta powinna z automatu korzystać z puli RAM. tak samo jak gry na dx11 (tzw dedicated vram) z automatu przerzucają dane nie mieszące się w vramie na ram. ale głupia gra widzi że vramu jest mniej niż "powinno" być więc stara się "pomóc" uztkownikowi i zaczyna mieszać w ustawieniach. no genialne.

ustawić w biosie większy bufor. 1 gb powinno wystarczyć. większej ilości nie ma sensu ustawiać bo wtedy odbieramy ram komputerowi i tworzymy bzdurną pulę dla samej karty... która i tak w każdej chwili może korzystać z całej puli. ustawić tylko tyle aby nie wywalało błędu (w konkretnym przypadku) bo jeśli ma się 8 gb ramu i chce 2 gb przeznaczyć na sam vram to wtedy zostaje skromna liczba dla samego systemu. imo zupełnie nie warto zwłaszcza że 2400G rzadko kiedy będzie w stanie sensownie zagospodarować całe 2gb.

 

@ kawasaki900 jaka to wersja systemu? jaka wersja sterowników?

Edytowane przez Putout

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy raczej od tytułu, kojarzę z testów na gamer nexusie, że w niektórych grach te 2gb to i tak było na styk.

 

 

 

" debilni programiści myślący za użytkownika. dzięki HSA karta powinna z automatu korzystać z puli RAM. tak samo jak gry na dx11 (tzw dedicated vram) z automatu przerzucają dane nie mieszące się w vramie na ram. ale głupia gra widzi że vramu jest mniej niż "powinno" być więc stara się "pomóc" uztkownikowi i zaczyna mieszać w ustawieniach. no genialne.

ustawić w biosie większy bufor. 1 gb powinno wystarczyć. większej ilości nie ma sensu ustawiać bo wtedy odbieramy ram komputerowi i tworzymy bzdurną pulę dla samej karty... która i tak w każdej chwili może korzystać z całej puli. ustawić tylko tyle aby nie wywalało błędu (w konkretnym przypadku) bo jeśli ma się 8 gb ramu i chce 2 gb przeznaczyć na sam vram to wtedy zostaje skromna liczba dla samego systemu. imo zupełnie nie warto zwłaszcza że 2400G rzadko kiedy będzie w stanie sensownie zagospodarować całe 2gb."

 

 

Brzmi to całkiem sensownie i logicznie, ale nie pokrywa się to z tym co widziałem na testach- VRAM skalował się wraz z pojemnością, co przeczy temu, że system automatycznie dobierze sobie więcej RAMu, przynajmniej tak zrozumiałem to co napisałeś.

 

Do autora sprawdź inne gry, bo może trafiłeś akurat na "rodzynek". BTW, starsze gry mogą być słabo kompatybilne z Ryzenem, popylałem trochę na Ryzenie w Supreme Commandera, niestety gra wykorzystuje tylko 1 rdzeń jak dobrze pamiętam, zamiast nawet 4/2- które powinna, efekt taki, że gra nie jest bardziej płynna od tego co oferował Core 2 Duo E8400 :E

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kek. przeczytałeś w ogóle o co chodzi? o Rome II: Total War czyli grę z 2013. z testów pclab 2013 wynika że HD 7770 robił na high około 40 klatek w ich miejscu testowym i tego sameog powinno oczekiwać się od 2400G. ewidentnie jest tutaj coś nie tak. nie mówiąc już o tym że sam autor wspomniał że było dużo lepiej :lol2:

myślisz ze każda gra w fhd wymaga gtx 1050 aby poszpilać na low-medium w 60 klatkach? gry to nie tylko 2015 w górę. w gry nieco strasze i z nie najwyższej półki spokojnie pogra nawet na wysokich w fhd.

 

 

bo tak jest. w 99% przypadkach. tylko ze najpierw trzeba zrozumieć na czym polega wpsółdzielenie oraz jak jest postrzegane przez gry.

 

debilni programiści myślący za użytkownika. dzięki HSA karta powinna z automatu korzystać z puli RAM. tak samo jak gry na dx11 (tzw dedicated vram) z automatu przerzucają dane nie mieszące się w vramie na ram. ale głupia gra widzi że vramu jest mniej niż "powinno" być więc stara się "pomóc" uztkownikowi i zaczyna mieszać w ustawieniach. no genialne.

ustawić w biosie większy bufor. 1 gb powinno wystarczyć. większej ilości nie ma sensu ustawiać bo wtedy odbieramy ram komputerowi i tworzymy bzdurną pulę dla samej karty... która i tak w każdej chwili może korzystać z całej puli. ustawić tylko tyle aby nie wywalało błędu (w konkretnym przypadku) bo jeśli ma się 8 gb ramu i chce 2 gb przeznaczyć na sam vram to wtedy zostaje skromna liczba dla samego systemu. imo zupełnie nie warto zwłaszcza że 2400G rzadko kiedy będzie w stanie sensownie zagospodarować całe 2gb.

 

@ kawasaki900 jaka to wersja systemu? jaka wersja sterowników?

 

Win 10 Pro, steroniki do karty graficznej? 17.7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy raczej od tytułu, kojarzę z testów na gamer nexusie, że w niektórych grach te 2gb to i tak było na styk.

 

 

 

" debilni programiści myślący za użytkownika. dzięki HSA karta powinna z automatu korzystać z puli RAM. tak samo jak gry na dx11 (tzw dedicated vram) z automatu przerzucają dane nie mieszące się w vramie na ram. ale głupia gra widzi że vramu jest mniej niż "powinno" być więc stara się "pomóc" uztkownikowi i zaczyna mieszać w ustawieniach. no genialne.

ustawić w biosie większy bufor. 1 gb powinno wystarczyć. większej ilości nie ma sensu ustawiać bo wtedy odbieramy ram komputerowi i tworzymy bzdurną pulę dla samej karty... która i tak w każdej chwili może korzystać z całej puli. ustawić tylko tyle aby nie wywalało błędu (w konkretnym przypadku) bo jeśli ma się 8 gb ramu i chce 2 gb przeznaczyć na sam vram to wtedy zostaje skromna liczba dla samego systemu. imo zupełnie nie warto zwłaszcza że 2400G rzadko kiedy będzie w stanie sensownie zagospodarować całe 2gb."

 

 

Brzmi to całkiem sensownie i logicznie, ale nie pokrywa się to z tym co widziałem na testach- VRAM skalował się wraz z pojemnością, co przeczy temu, że system automatycznie dobierze sobie więcej RAMu, przynajmniej tak zrozumiałem to co napisałeś.

 

Do autora sprawdź inne gry, bo może trafiłeś akurat na "rodzynek". BTW, starsze gry mogą być słabo kompatybilne z Ryzenem, popylałem trochę na Ryzenie w Supreme Commandera, niestety gra wykorzystuje tylko 1 rdzeń jak dobrze pamiętam, zamiast nawet 4/2- które powinna, efekt taki, że gra nie jest bardziej płynna od tego co oferował Core 2 Duo E8400 :E

 

 

Total War: Warhammer wczeniej na medium chodzi bez najmniejszej ścinki, teraz tragedia, Company of Heroes 2 tragedia, jest ewidentny problem z grafą bo w każdej grze obojetnie co ustawie tak jakby mi ograniczało do minimum grafe i do tego nie wyrabia, bo klatkuje jak cholera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W angielskich internetach pisali, że nie ma różnic między 256MB/2GB. Przecież pamięć jest współdzielona.

 

Miałem niedawno 2200g z Vega 8 i dopóki nie zmieniłem z 256M na większe to Lola w okienku na minimum miałem w 30klatkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na jakich timeingach jest ram oraz jaką masz temperaturę na procku ?

Próbowałeś kręcić grafę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka to kompilacja systemu? jeśli nei wiesz to wpisz w konsoli (cmd) winver. poczytaj jak skonfigurować OSD w MSI Afterburner i sprawdź w jakim stopniu podczas gry obciążona jest karta graficzna i procesor. no i temperatury przy okazji.

 

 

Brzmi to całkiem sensownie i logicznie, ale nie pokrywa się to z tym co widziałem na testach- VRAM skalował się wraz z pojemnością, co przeczy temu, że system automatycznie dobierze sobie więcej RAMu, przynajmniej tak zrozumiałem to co napisałeś.

 

nie wiem o jakim skalowaniu piszesz. istnieje jedno koryto z napisem RAM (z punktu widzenia APU) z którego żre zarówno procesor jak i karta graficzna. dGPU widzi tę sprawę inaczej bo najpierw żre z koryta podpisanego vRAM a gdy żarcie się skończy to wkłada ryj do RAM. ustawianie buforu sprawia że procesor nie może żreć z części karty graficznej natomiast karta graficzna ciągle może żreć z całości. to rozwiązanie ma sens tylko w ekstremalnych przypadkach: gdy gra nie rozumie pojęcia wspólnego koryta lub gdy procesor tak zachłannie dobiera się do koryta (nie mam pojęcia jak wygląda priorytetowanie) że APU zaczyna żreć ze śmietnika oddalonego 20km od koryta podpisanego jako plik stronnicowania. ale to są ekstrema. w większości przypadków bufor nie ma znacenia i wszystkie świnie mogą wesoło żreć z jednego koryta.

Edytowane przez Putout

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchom grę w oknie tak żebyś mógł obserwować użycie GPU w Menadżer zadań zakładka wydajność powinno być wysokie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nakieruje mnie ktoś gdzoe tem bufor mniej więcej zmienic? przejrzałem cały bios i nic podobnego nie widze, jak nie zatrybi to przygotuje wszystko co piszecie żebym sprawdził, temperatury wcześniej obserwowałem to nic niewzykłego sie nie działo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bardo podobny problem z 2200g, Doom 2016 odrazu po instalacji systemu działał pięknie (jak na integre) 32-40 klatek 900p medium (i pare high) po przejściu pierwszej misji zainstalowałem wolfenstain 2 i też działa fajnie nawet lepiej od Doom ale jak teraz włączyłem doom 8-10 fps niezależnie od ustawień, reinstalacja wszystkiego i bius do ustawień fabrycznych, oczywiście grafika w biosie ustawiona tak jak na początku gdy wszystko było ok. nie wiem czy nie wyszła jakaś aktualizacja sterowników od AMD i się teraz psuje wszystko :/

 

A jeszcze Płyta Asus prime-350m-e , goodram 16gb 3000mhz, ssd goodram irdm

Edytowane przez Ciołson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem niskie użycie GPU i przez to spadki fps w Dirt Rally, ale po włączeniu Game Mode poprzez kombinację klawiszy win+G i ponownym uruchomieniu gry jest wszystko ok

6lbdQGr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety game mode nic nie pomaga, problem dotyczy u mnie tylko Dooma inne gry chodzą dobrze reistalacja nic nie daje :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, cały czas kombinuje i nic.... zmieniałem wielkosc pamięci w biosie i nic to nie dało.

Zmiana na Tryb gry win + G też nic.

Zrobiłem te testy w afterburnerze:

1360x768, bardzo wysokie, anizotropowe x8 https://zapodaj.net/53cbc4596d839.jpg.html

1920x1080, średnie, anizotropowe x8 https://zapodaj.net/77c3070ef09dc.jpg.html

 

Tutaj jest wyciąg z cpu-z może też coś to da: https://valid.x86.fr/inyb0d

 

kompilacja systemu 16299.309, sterowniki do karty graficznej 17.7 z lutego (nowszych raczej nie ma)

 

Jak widzicie największy problem z teksturami i wszystko na low.... brak antyaliasingu. Wygląda to tragicznie, a na początku wyglądało super i było ok 40-50 klatek.. Odpalałem też Total War Warhammer i Total War Shogun 2, w każdej identyczny problem.. Total War Rome 2 działa w directx 9, Warhammer w 11, Shogun w 9 z opcją przełączenia na 11 bodajże i tak też puszczałem, nie moge sobie z tym poradzić, jeśli ktoś będzie miał czas i chęci to podam wszystko co będzie trzeba żeby to rozwiązać, piona!

Edytowane przez kawasaki900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam rozwiązanie które u mnie działa :) próbowałem wszystkiego z internetu co znalazłem o problemach z fps a przypadkiem odkryłem co pomaga a mianowicie puszczenie czegokolwiek na youtube :D teraz jak mam odpalony filmik i włączę Dooma fps ~30 na 900p i medium jak tylko włączę pause na youtube 8fps mam nadzieję że u was też to pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:hmm:

Ale dekodowanie jakieś tam % mocy będzie zabierać z gpu, wygląda na to że gpu jest uśpiony na zegarach 2D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno masz rację po parę fps jest niżej niż na początku, ale tyko przy Doom-ie mam taką akcję, Paladins na full ok 110fps, wolfenstain 37-42 fps 900p high więc czemu tylko przy Doomie jest uśpione 3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie sterowniki są jeszcze niedopracowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mojej karcie brakuje vram bo mam odpalonych pelno okienek z grą tibia 7.4 . jesli kupie ryzena z 16gb ramu to nie bedzie porblemu jesli otworze 20 okienek gry i vega 11 pobierze np 6gb vram ?? bo mocy karty nei brakuje brakuje tylko vramu mi!

 

https://imgur.com/dZY9MQw

 

https://imgur.com/lKn078F

Edytowane przez low carb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vedze mozna przydzielic maksymalnie 4gb RAM, ile ty masz przydzielone skoro brakuje Ci vram i gpuz pokazuje 400mb cos w uzyciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może głupstwo ale ustawiony masz plan zasilania na maksymalną wydajność? (w panelu sterowania -> zasilanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...