Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rayen

TV 55-65" 4K czy FHD? HDR?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Forumowicze,

 

Przyszedł czas na wymianę ponad 10 letniego samsunga 40" LE40M87BDX/XEH... Powodem jest dość duże zużycie energii - jakieś 40% rachunków za prąd:/ (ok 10-12 godzin dziennie jest włączony).

Drugi powód to ciut za mały się jakiś taki zrobił... znudził się!? :P

 

Proszę więc Was o pomoc w wyborze TV.

Odległość od ekranu 3-4m, TV na półce lub podwieszony - bez znaczenia. Cała ściana za TV podświetlona - jakby statyczny Ambilight;)

Salon nie prześwietlony więc nie ma problemów ze słońcem.

Główne źródło sygnału: Cyfrowy Polsat(80%), PC(10% - gry), Filmy FHD z USB (10%)

Koniecznie 100Hz

Budżet: ~5k pln (im mniej tym lepiej ;) )

 

Obecny TV smuży podczas szybkich scen - w sypialni mam 32" Philips seria PFL(nie pamiętam modelu) z 2011/2012 roku 100Hz(chyba) i smużenia brak ale obraz jak w wenezuelskich serialach - ciut sztuczny ale jak się człowiek przyzwyczai to trudno patrzeć na tv bez tego efektu;)

 

Marketing zrobił swoje i wszędzie wszyscy głośno mówią o HDR, Dolby Vision, 4K itp. Czy bazując na głównym źródle sygnału jakim jest cyfrowy polsat warto inwestować w tv z dobrym HDR? Czy warto dopłacać do 4K? Czy może wybrać FHD ale np Oleda - takiego: LG OLED 55EG9A7V? (nie wiem czy ma 100Hz)

 

Skąd Wy bierzecie materiały 4K oraz HDR na swoje TV? Dlaczego w ogóle warto kupić 4K i HDR???

 

Oglądałem takie TV do max 5k pln:

LG OLED 55EG9A7V (FHD + OLED + 50Hz??? czy 100Hz??)

Sony KD-55XE9005 (4K + 100HZ + dobry HDR - miał naprawdę fajny "obraz")

Philips 55PUS7502 (4K + 100Hz + dobry HDR + Ambilight robi swoje... ale opinie dot. Philipsa w necie na temat starszych serii są średnie - jeśli Ktoś ma podobny TV to proszę o wypowiedź)

Samsung 55MU7002T (4K + 100Hz)

 

Chętnie wydam mniej albo kupię większy model 58" 60" lub 65" ale musiałby mieć 100Hz matrycę i nie smużyć.

Smart TV/android TV? Nie wiem nie używałem... Tv przez większość czasu okupują dzieciaki i żona - głównie kanały dziecięce i popularno-naukowe + filmy wieczorem. Może bym się przekonał do smart/android ale raczej będzie mi brakować na to czasu.

Netflix? Raczej nie. Chyba, że stanieje :P

Youtube - prędzej.

 

Jeśli macie inne propozycje to proszę podzielcie się:)

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120hz godne polecenia to mu7002 ale wersja 55 cali w górę mniejsze mają 60hz. Sony xe8505 tylko tutaj lubi Smart lagować

Jeśli chcesz oglądać cyfrowy Polsat bez filmów z pc 4k i netflixa 4k to full hd oled to miazga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Skąd Wy bierzecie materiały 4K oraz HDR na swoje TV? Dlaczego w ogóle warto kupić 4K i HDR???

 

 

Z Netflixa, YouTube, płyt ultra hd bluray, Amazona i gier. Telewizji nie mam podłączonej od ponad 10 lat. Szkoda mi na to czasu i kasy. Tragiczna jakość, słaba treść, reklamy i chora cena żeby sobie tylko sport obejrzeć ;p. A dlaczego warto w 4k i hdr? Bo to sporo lepsza jakość niż to co oferuje telewizja ;p. Na Netflixa można się złożyć w 4 osoby (mogą oglądać jednocześnie w różnych miejscach i na różnych urządzeniach). Mnie wychodzi 13 zł na miesiąc. Cena śmieszna, porównując do telewizji i tego co oferuje.

 

Z tych co wymieniłeś to samsung mu7000 w wersji 55 cali. Ew. sony xe90, ale samsung ma sporo lepszy system. Ew. jak się tak upierasz na telewizji, to możesz łykać tego oleda. Jakość obrazu w fullhd bezkonkurencyjna w tej cenie, ale nie jest on zbyt przyszłościowy. No i oglądając materiały informacyjne, trzeba uważać, by nie było wypaleń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... No i oglądając materiały informacyjne, trzeba uważać, by nie było wypaleń.

 

Dzięki za pomoc. Faktycznie Oledy się wypalają... dla mnie to zamierzchła przeszłość i plazmy... a tu taki zonk - powrót do przeszłości tym razem oledowy. Muszę niestety z niego zrezygnować - dwójka maluchów w domu - kanały dziecięce, ale najwięcej leci popularno naukowych i BBC/CNN jak się wczoraj dowiedziałem więc wypalenia mogą być bo na tym ostatnim cały czas jakieś ustrojstwa lecą w dolnej części ekranu.

 

Co do upierania na telewizji - mamy telefony w Plusie(nie polecam) stąd rabat 50% na CP więc nie jest źle jeśli chodzi o koszty - ja sam oglądam TV średnio 3-4 godziny w tygodniu, bo nie mam na to czasu. Filmy raz może w tygodniu i głównie to co uda się nagrać kiedy mnie nie ma w domu lub kiedy dzieciarnia ogląda swoje...

 

Co do Netflixa, to faktycznie jest to dobry pomysł z tym dzieleniem się... tyle tylko, że nie mam z kim tego robić ;)

 

Wczoraj w sklepie oglądałem dwa Sony:

Sony KD-55XE9005 - 5019pln

Sony KD-55XE8596BAEP - 4399pln

 

Czym one właściwie się różnią? Poza oczywiście serią oraz ceną... Różnica w cenie ok 600pln ..

 

A czy ktoś może się wypowiedzieć na temat Philips 55PUS7502? Według mnie obraz ok - ciut ustępuje Sony XE90, a samsunga Mu7000 nie widziałem ale czy warto dla Ambilight?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypalanie się oledów to Urban legend tam samo jak wypalające się plazmy. Pracuje w sklepie żaden oled się nie wypalił na ekspozycji, znajomi mają tez nikomu nic się nie wypaliło. Mam pełno klientów którzy mają 10 lat plazmy i hulają. Z Philipsem daj sobie spokój ich andorid jest totalnie skopany. Sprawa jest prosta chcesz 4k HDR bierzesz 7002 chcesz tylko cyfrowy polsat bierzesz OLED FULL HD.

9005 ma podświetlenie Direct LED przez co mamy lepszą jasność i kontrast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypalanie się oledów to Urban legend tam samo jak wypalające się plazmy. Pracuje w sklepie żaden oled się nie wypalił na ekspozycji, znajomi mają tez nikomu nic się nie wypaliło. Mam pełno klientów którzy mają 10 lat plazmy i hulają. Z Philipsem daj sobie spokój ich andorid jest totalnie skopany. Sprawa jest prosta chcesz 4k HDR bierzesz 7002 chcesz tylko cyfrowy polsat bierzesz OLED FULL HD.

9005 ma podświetlenie Direct LED przez co mamy lepszą jasność i kontrast

 

Cześć,

Naoglądałem się dzisiaj tego OLEDA - LG OLED 55EG9A7V.

Wszystko fajnie pięknie ALE jak w sklepie przełączyliśmy z zapętlonej reklamy która na nim w kółko leciała to została poświata kwiatka na środku ekranu, takiego jak ten w tym sklepie; https://www.nl.fnac.be/LG-55EG9A7V-OLED-FHD/a10902616

Trochę mnie to zastanowiło i chyba zrezygnuje z tego OLEDA bo pomimo tego że wykonali czyszczenie to i tak poświata delikatna została.

Na pytanie odkąd mają ten egzemplarz padła odpowiedź, że od grudnia 2017... TV pracuje codziennie od 10 rano do 20:00 - matryca czyszczona raz w tygodniu. Inna sprawa, że nigdy nie oglądamy TV w kompletnej ciemności - zawsze jest jakieś światło rozproszone za TV lub obok(można czytać...) więc tym bardziej nie zauważę chyba przewagi OLEDA w tych warunkach. Bo co bym nie czytał to w większości wypadków opinie o oledach sprowadzają się do oglądania filmów w kompletnej ciemności... a mało lub wogóle nie ma opinii jak się taki tv zachowuje w dość dobrze rozświetlonym pomieszczeniu w porównaniu do np takiego PHILIPS LED 55PUS7502, lub Samsung 55MU7002T albo Sony KD-55XE9005...

 

Oglądałem też dwa philipsy:

55PUS6561

oraz

65PUS6162

 

Stały obok siebie - facet ustawił ten sam tryb i okazało się, że ten drugi smuży, a pierwszy nie... Pomimo tego że ten pierwszy tańszy prawie o tysiaka...

Włączał opcje poprawy płynności - clear lcd itp ale nic to nie dawało a przynajmniej niewiele. Smużenie w rodzaju "rozrywania" ruchomego obiektu poruszającego się poziomo na ekranie...

 

Nigdzie nie mogę niestety zobaczyć tego modelu: PHILIPS LED 55PUS7502 - sklepy mają je tylko na zamówienie a naczytałem się sporo pochlebnych recenzji, ale porównania do poprzednich serii brak:/

 

Jeśliby Ktoś chciał mnie oświecić i wypowiedział się na jego temat to byłbym wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo 6162 wbrew liczbie nie jest kontynuatorem 6561. Ponadto za duże przekątne (powyżej 49) płaci się nieproporcjonalnie więcej. Jeśli podobał Ci sie 6561, a chciałbyś zakupić nowszy model to weź tego 7502. Ceny w momencie premiery miały podobne, 7502 jest wyposażony ponadto w lepsze podzespoły. Niestety 7502 jest dość popularnym modelem, może dlatego nie możesz go znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo 6162 wbrew liczbie nie jest kontynuatorem 6561. Ponadto za duże przekątne (powyżej 49) płaci się nieproporcjonalnie więcej. Jeśli podobał Ci sie 6561, a chciałbyś zakupić nowszy model to weź tego 7502. Ceny w momencie premiery miały podobne, 7502 jest wyposażony ponadto w lepsze podzespoły. Niestety 7502 jest dość popularnym modelem, może dlatego nie możesz go znaleźć.

 

Teraz to już wszystko jasne - dzięki za wyjaśnienie.

Na tapecie zostaje:

1. Philips 55PUS7502 - ale muszę najpierw go gdzieś zobaczyć:P

2. Sony KD-55XE9005

oraz

3. Panasonic TX-58EX780E

 

Poczekam chwilę na obniżkę cen lub jakąś promocję bo jak na razie stać mnie na Philipsa... którego nigdzie nie mogę obejrzeć:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już wszystko jasne - dzięki za wyjaśnienie.

Na tapecie zostaje:

1. Philips 55PUS7502 - ale muszę najpierw go gdzieś zobaczyć:P

2. Sony KD-55XE9005

oraz

3. Panasonic TX-58EX780E

 

Poczekam chwilę na obniżkę cen lub jakąś promocję bo jak na razie stać mnie na Philipsa... którego nigdzie nie mogę obejrzeć:P

 

1. Zbiera kurz pod matrycą, 1 czyszczenie w serwisie gratis a za kolejne płacisz.

2. Sony dobry ale drogi,no i trzeba uważać na poeksponaty których jest pełno a których nikt ich nie chce. Dyskusyjny input lag.

3. Zajebisty obraz i upłynniacz ale słaby hdr. Do sportu ideał, do gier meh...

 

Samsung mu7002/7042/7052 i mu8000 nawet na rtigns podawany jest jako dobry tv do grania/ lub gdy nie chcesz nie możesz mieć xe9005/xe9305

 

Tylko pamiętaj, że w stanach mu7002 to mu8000 a mu8000 to mu9000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zbiera kurz pod matrycą, 1 czyszczenie w serwisie gratis a za kolejne płacisz.

2. Sony dobry ale drogi,no i trzeba uważać na poeksponaty których jest pełno a których nikt ich nie chce. Dyskusyjny input lag.

3. Zajebisty obraz i upłynniacz ale słaby hdr. Do sportu ideał, do gier meh...

 

Samsung mu7002/7042/7052 i mu8000 nawet na rtigns podawany jest jako dobry tv do grania/ lub gdy nie chcesz nie możesz mieć xe9005/xe9305

 

Tylko pamiętaj, że w stanach mu7002 to mu8000 a mu8000 to mu9000

 

Dzięki za info.

Ciekawa sprawa z tym philipsem... Zostaje więc sony i panas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypalanie się oledów to Urban legend tam samo jak wypalające się plazmy. Pracuje w sklepie żaden oled się nie wypalił na ekspozycji,

 

Spoko, osobiście widziałem w media- expert wypalone oledy z ich logiem.Ale nie wypalajom się...lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym wypalaniu wszyscy mówią, ale nikt kto ma OLEDA w nowszych generacjach na to nie narzeka. Trzeba też umieć rozróżnić powidoki, które łatwo usunąć od trwałego wypalenia i uszkodzenia matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7502 zdecydowanie najlepszy kandydat. Na dobrego OLEDa za niewielki budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, osobiście widziałem w media- expert wypalone oledy z ich logiem.Ale nie wypalajom się...lol2.gif

Hehe osobiście widziałem wypalone lcd w markecie.

Nie kupujemy lcd z:) :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym wypalaniu wszyscy mówią, ale nikt kto ma OLEDA w nowszych generacjach na to nie narzeka.

naprawdę? to patrz. Bez problemu można znaleźć tematy o wypaleniu oledów na forach dyskusyjnych poświęconych TV, także narzekania osób, którym takie zjawisko się pojawiło.

 

edit: a tutaj na razie 8 tygodni z C7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LCD się nie wypalają, chociaż argument widziałem na sklepie faktycznie taki od czapy. Autor zniknął, chyba już coś kupił i nie chce się pochwalić dokładnie co. Też miałem problem kilka lat temu z tym, że chciałem kupić TV, wybrałem konkretny model, ale nie mogłem go zobaczyć na oczy. Zaryzykowałem zakup przez internet i wtedy się udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe osobiście widziałem wypalone lcd w markecie.

 

Chętnie bym zobaczył.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co było z plazmami? Też narzekanie o wypalaniu, ale jak ktoś stawiał jakość obrazu na pierwszym miejscu, to brał plazmę.

Ja w tym momencie mam ostatniego LCD i następny TV będzie OLED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co było z plazmami? Też narzekanie o wypalaniu, ale jak ktoś stawiał jakość obrazu na pierwszym miejscu, to brał plazmę.

Ja w tym momencie mam ostatniego LCD i następny TV będzie OLED.

Tylko plazma z wypaleniami poradziła sobie po pierwszych dwóch generacjach, od 2010-2011 żywotność plazmy była na równi z LCD. Ale LCD poprzez zmowy cenowe i dopiero raczkującą technologię miały koszty wyższe o 20-30% w porównaniu do plazmy więc ludzie kupowali plazmy bo były po prostu tańsze na cal. U siebie mam VT60 i zero wypaleń, inaczej mogę powiedzieć o OLEDZie w sklepie który drugi raz leci na wymianę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co było z plazmami? Też narzekanie o wypalaniu, ale jak ktoś stawiał jakość obrazu na pierwszym miejscu, to brał plazmę.

Ja w tym momencie mam ostatniego LCD i następny TV będzie OLED.

 

Ja czekam aż stanieje POS9002. Mam nadzieję, że się doczekam i jeszcze coś dla mnie zostanie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LCD się nie wypalają, chociaż argument widziałem na sklepie faktycznie taki od czapy. Autor zniknął, chyba już coś kupił i nie chce się pochwalić dokładnie co. Też miałem problem kilka lat temu z tym, że chciałem kupić TV, wybrałem konkretny model, ale nie mogłem go zobaczyć na oczy. Zaryzykowałem zakup przez internet i wtedy się udało.

 

Nie zniknął :P Pracuję niestety mobilnie i nie mam siły i czasu codziennie zaglądać i komentować:P

Nie kupiłem również TV - jak dotąd nie widziałem tego Philipsa 55PUS7502 i jeśli go nie zobaczę, to raczej kupię PANASONIC TX-58EX780E bo kiedy byłem w Euro to stał Sony KD-55XE9005 na przeciwko TX-58EX780E - na obydwu udało się włączyć ten sam materiał i ustawić podobne tryby wyświetlania obrazu. Według mojej laickiej oceny wygrał Panasonic i chyba przy nim zostanę - po świętach zakup.

Pewną opcją baaardzo kuszącą dodam jest Samsung 55MU7002T - ceeena <4k a Panas >5k => ponad tysiaka różnicy - może więc warto zaoszczędzić i zaakceptować gorszy obraz? Różnice i tak widać w sklepie a na ścianie w salonie to już chyba nie będzie z czym porównywać.. Jak sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Panasie jedynie mi się nie podoba niesamowicie błyszcząca matryca, praktycznie lustro - koledzy którzy zakupili też na to narzekają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Panasie jedynie mi się nie podoba niesamowicie błyszcząca matryca, praktycznie lustro - koledzy którzy zakupili też na to narzekają

 

Obecnie też mam lustro - idzie się przyzwyczaić. Jak jest źle to rolety zamykamy i mamy ciemność absolutną ;)

TV będzie wisiał na ścianie i pewnie będzie pochylony ciut w dół to może nie będzie to tak przeszkadzać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najważniejsze żeby nie mieć przed telewizorem nic co generuje światło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego Panasonica to taka ciekawostka że wbudowany odtwarzacz mediów nie obsługuje dts :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...