Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MistGold

GTX 1080 Ti wymiana pasty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

wlasnie dostalem zezwolenie na wymiany pasty termo przewodzacej w mojej Gigabyte gtx 1080 ti , teraz pytanie jaka paste termo zalecacie uzyc zeby za chwile z nowu jej nie wymieniac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie po co?

Karty sa dość świeże to na pewno nie wymagaja wymiany

Dwa wiele nei zyskasz przy seryjnym chłodzeniu - nawet topowa pasta da raptem kilka stopni

 

Trzy co za zezwolenie? Od serwisu producenta?

Jak nie ma plomby to nie trzeba pytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna z najlepszych past termo-przewodzących to Thermal grizzly kryonaut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wymienić na coś z najwyższej półki to zainteresuj się pastami grizzly klasycznymi, lub nawet ciekłym metalem. Ale to ma sens, jeśli zamierzasz podkręcać kartę, lub ustawić samemu krzywą dla wentylatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dostałeś zezwolenie bo nie rozumie tej kwestii? A do tematu to Grizzliy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie od żony lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa zazwolenie, a pożniej gwarancja odrzucona :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze poruszył 1 kwestie - zwykle thermopady u Gigabyte są mega delikatne i jest spora szansa ,że trzeba będzie też je zmienić na pamieciach/ sekcji, bo nie przeżyją demontażu chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa zazwolenie, a pożniej gwarancja odrzucona :D

 

Prawnikiem nie jestem, ale raczej zachowana korespondencja wystarczy i nie mieliby podstaw (jeśli odrzucenie byłoby tylko ze względu na plomby).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko chodzi o to, że pózniej może być wciskanie kitu, że podczas wymiany pasty zostało coś uszkodzone :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana pasty termoprzewodzącej na termoprzewodzącą(lepszej jakości) da Ci góra 2-3 stopnie(w optymistycznym scenariuszu). Jeśli już, to tylko ciekły metal.

 

- tu masz np., tyle że test wykonany poza obudową.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekły netal na alu chłodzeniu od Gb - fajnie będzie :-)

 

Można sobie poczytać co gal robi z amelinium :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekły metal nie doczyścisz nigdy z karty.

Ciekły metal przewodzi prąd i spływająca kropla poza rdzeń może uszkodzić gpu.

Ciekły metal z aluminium zrobi sieczkę, wyżre go jakbyś kwasem polewał:

 

Jak chcesz poprawić fabrykę, to kup Raijintek Morpheus albo coś podobnego. Może być też AIO + NZXT G12 ( lub G10 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie zacznie mocno grzać to sobie wymienisz paste, po co teraz to robić? Dla picu. bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moment, gtx 1080 ti nie ma miedzi, a aluminium ;)? Pokazcie mi to cudo, bo az jestem w szoku. Takie chlodziwa, to mozna spotkac w najgorszej wersji gtx 1060. Temperatury musza byc niemozliwe. A co do nakladania cieklego metalu, to trzeba miec dwie lewe rece. Poza tym, patent z tssma izolacyjna skutecznie zapobiega uszkodzeniu. Wyczyscic tez można :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi jakąkolwiek kartę na rynku z w pełni miedzianym radiatorem :E

Poza hp i czasami jakimiś małymi blaszkami, wstawkami wszędzie jest amelinium zresztą z uwagi na wagę i cenę miedzi jakby mogło być inaczej

 

Z taką wiedzą to sorry kolego, ale nie doradzaj innym bo tylko nieszczęście będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wymienić na coś z najwyższej półki to zainteresuj się pastami grizzly klasycznymi, lub nawet ciekłym metalem. Ale to ma sens, jeśli zamierzasz podkręcać kartę, lub ustawić samemu krzywą dla wentylatorów.

 

Ciekłym metalem. Gratuluję polotu. Proponować zabawę ciekłym metalem przeciętnemu użytkownikowi na sprzęcie za 2,5-3K. Szkoda gadać. O ciekłym metalu to trzeba mieć pojęcie, by się za niego zabierać, i to niemałe.

 

Najlepiej to ciekły azot zaproponuj. Na bank pomoże. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi jakąkolwiek kartę na rynku z w pełni miedzianym radiatorem :E

 

Z taką wiedzą to sorry kolego, ale nie doradzaj innym bo tylko nieszczęście będzie...

 

ja pokaże bo mi się podoba :D

11214_evga%20gtx%201080%20ti%20kingpin%20header.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwracam honor - trafiają się mutanty w jeszcze bardziej zmutowanej cenie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież w większości kart, do których opłaca się pakować ciekły metal, miejsce styku gpu z radiatorem wykonane jest z miedzi - więc jakie mutanty i zmutowane ceny?szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwracam honor - trafiają się mutanty w jeszcze bardziej zmutowanej cenie ;-)

 

Kingpin wychodzi 5tys zł. "zwykłe" 1080TI są niewiele tańsze: owocowe 1080TI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi jakąkolwiek kartę na rynku z w pełni miedzianym radiatorem :E

Poza hp i czasami jakimiś małymi blaszkami, wstawkami wszędzie jest amelinium zresztą z uwagi na wagę i cenę miedzi jakby mogło być inaczej

 

Z taką wiedzą to sorry kolego, ale nie doradzaj innym bo tylko nieszczęście będzie...

 

Żartujesz? Ty nakładasz ciekły metal(tak wnioskuję) na radiator :D? Ja od kilku lat nakładam tylko na miedziany(ewentualnie niklowany w zależności od karty) element styku z rdzeniem :). Masz fajne metody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wiem co czujesz 🙂.Ja przy nim prawie pada z kompa wyrwałem.A ile było Pi.....e nie gram to nie zliczysz 😄.Ale najważniejsze że się udało.I masz satysfakcję bo to jeden z najtrudniejszych soulsowych bossow https://ebd.cda.pl/620x368/15092229f8 Patrz to
    • Więc wytłumacz mi jakim cudem bez mierzenia wystarczy odpalić gówno kalibrator HDR WINDOWS i zobaczyć w jakim trybie pokazuje detal na 1000 nit, a w jakim na 570. Potem to samo zrobić w dowolnej grze z kalibracja HDR. I w każdym innym ustawieniu niż HDR + APL HIGH, ustawienie gry na 1080 nit prześwietla obraz. Więc w swoim ustawieniu masz niby 1000 nit z uciętymi w opór detalami. Faktycznie, genialna sprawa A jak ustawisz detale na 570 to on nie ma prawa zaświecić 1000 bo właśnie to ograniczyłeś w ustawieniach.  Ale żeby nie było, zjem i odpalę grę I będę srogo zdziwiony jak nie ujrze przepalonych jasności. 
    • Przy każdej zmianie traci się na tym, że kupuje się nową kartę, a sprzedaje używaną, dlatego częste zmiany są niekorzystne finansowo, chyba że się zmienia używaną na używaną.
    • Intel kompletnie tutaj nie ma sensu raz że to do gier, a dwa że jeszcze do 1440p. Powinieneś skupić się na wydajności GPU i bić po RTX 4070 Ti Super - tutaj możesz trzymać się RTX ale CPU spokojnie brałbym 7500F bo to będzie idealne najlepsze połączenie. Za 7100 zł masz właśnie taki zestaw https://proline.pl/koszyk/2878bd11 a celując w maksa to przy dopłacie za 7500 zł z 7900 XTX https://proline.pl/koszyk/316e8335 
    • 14700F nigdy bym nie brał bo to totalny crap. Dostaniesz zawyżone napięcie, to ten CPU będzie siorbał niesamowicie dużo papu i nic z tym nie zrobisz. Do tego kompletnie nic nie wiesz jakie podzespoły otrzymasz. Druga sprawa, połączenie i7 + RTX 4070S jest dalekie od opłacalnej wydajności w zestawie do gier. Za 9200 zł na gotowo masz https://proline.pl/koszyk/35ad9d7d z Ryzen 7 7700 i RTX 4080 Super albo możesz dać i https://proline.pl/koszyk/8f26d0eb 7800X3D + RX 7900 XTX Office w jakiej wersji? 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...