Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Forii

Pobór energii cpu + gpu vs zasilacz 450w

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Interesuje mnie kwestia jak to jest z poborem energii.

Znalazłem sobie następujące wyniki:

Gtx 1070 pod obciążeniem: 324 wat

8700k pod obciążeniem w grze: 327.

 

Rozumiem że pobór energii się sumuje co daje ponad 650w.

 

Mój zasilacz to 450w corssair vs (tak jak w opisie).

 

Na forum pisano mi że bez problemu to pociągnie bo zasilacz też bierze +100w z gniazdka. Jednak łatwa matematyka robi swoje i wychodzi max 550w.

 

Czegoś nie rozumiem?

Już nie wspominam o reszcie komponentów typu płyta głowna i inne rzeczy które ciągna zasilanie.

 

Rozważam upgrade komputera i zastanawiam sie pomiedzy 8600k a 8700 /8700k stąd moje pytania.

 

Mam ograniczony budżet a jak jeszcze dojdzi do tego kupno lepszego zasilacza to juz sie za głowe złapie.

 

Jak to w końcu jest, uciągnie czy nie?.

 

Tutaj wspominaja ze ten corssair uciagnalby nawet 1080 a nawet 2x 1070.

To ja nie wiem, chodzi o to ze cpu tak duzo zzera?

celowac wiec lepiej w 8600k na tym zasilaczu by sie nie nie spalilo i nie uszkodzilo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wróć sobie do tych wyników i poczytaj dokładnie, co one przedstawiają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz uciągnie ok. 400 W na linii 12v, 8700k po OC to jakieś 130W, GTX 1070 to jakieś 150W, czyli razem ok. 280W, do tego płyta główna i reszta podzespołów dołóżmy nawet 90W. Łączny pobór mocy ok. 370W, więc niby powinno starczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wartości które podałeś odnoszą się do całego zestawu z tymi komponentami. Ten zasilacz spokojnie powinien dać radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem w takim razie czemu ludzie kupuja zasilacze 600w a juz tym bardziej 800w, szkoda prądu.

Ale ok dzięki jak uciągnie to sie nie musze martwić i oto mi chodziło, bo OC na pewno wejdzie na oc i ramy, a pewnoe na gpu też, to do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem w takim razie czemu ludzie kupuja zasilacze 600w a juz tym bardziej 800w, szkoda prądu.

Jak szkoda prądu? Przecież nic nie pobiera tej dodatkowej mocy. Waty w zasilaczu oznaczają maksymalne obciążenie a nie moc pobieraną przez cały czas

 

Zasilacze najwyższą sprawność mają jak są obciążone mniej więcej w 50% więc teoretycznie zasilacz 600W przy obciążeniu 300W powinien pobrać 2-3% mniej prądu z gniazdka niż zasilacz 400W (z takim samym certyfikatem). Różnica będzie niezauważalna na rachunkach ale będzie :E (przy tym obciążeniu 10-15W)

 

(W praktyce może tak nie być bo zasilacze mogą być inaczej zbudowane)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nie rozumiem w takim razie czemu ludzie kupuja zasilacze 600w a juz tym bardziej 800w, szkoda prądu."

Dlatego, że zasilacz ma największą sprawność przy obciążeniu ok. 50-60%. Drugim powodem jest większa kultura pracy (wentylator pracuje na niższych obrotach).

Dla jednego GPU optymalne będzie 550-650W, ewentualnie 450 dla słabszych konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mimo ze moj zasilacz uciagnie to i tak bedzie sie zle sprawowal z nowym sprzetem? glosnosc pracy az tak mi nie przeszkadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy co masz na myśli jako "złe sprawowanie".

Czy będzie dużo obciążony? Raczej tak. Jako 3/4 całego maksymalnego poboru.

Czy będzie się "kłócił" z innymi komponentami? Raczej nie. To tylko zasilacz. Aczkolwiek też się takie sytuacje zdarzały. To były jednak sytuacje marginalne.

 

Na forum pisano mi że bez problemu to pociągnie bo zasilacz też bierze +100w z gniazdka. Jednak łatwa matematyka robi swoje i wychodzi max 550w.

100W jako pobór samego zasilacz? :hmm: :hmm: Bez kitu. Gdzie to jest napisane? :E Przecież jakbyś podpiął tą zasiłkę do (załóżmy) H61M-D2-B3 i G540 z 8GB RAM'u to pobór miałbyś w spoczynku na poziomie 40-70W? :Up_to_s: To gdzie ten pobór 100W przez samego PSU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz wytrzyma(te 320W weźmie cały zestaw i to raczej z gniazdka) ale ja bym nie podłączał sprzętu za ponad 4000 zł do zasilacza wartego może 150 zł, do tego awaryjnego, kup chociaż Vero L2 500W, a najlepiej dopłać do Seasonica Focus 450W/Focus Plus 550W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wartości które podałeś odnoszą się do całego zestawu z tymi komponentami. Ten zasilacz spokojnie powinien dać radę :)

 

Z tym spokojnie to byłbym ostrożny. Powiedziałbym, że raczej będzie działać choć nie wiadomo jak długo, bo będzie na limicie. W dodatku zasilacz tej serii nie należy do najbardziej udanych konstrukcji. :D :D

 

 

 

Tutaj wspominaja ze ten corssair uciagnalby nawet 1080 a nawet 2x 1070.

To ja nie wiem, chodzi o to ze cpu tak duzo zzera?

celowac wiec lepiej w 8600k na tym zasilaczu by sie nie nie spalilo i nie uszkodzilo?

 

Tutaj to pojechali po bandzie. 2x GTX1070 na VS450 . :rotfl:

Może jakimś cudem na pulpicie by się nie wysypało w super selektach :lol2::E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz wytrzyma(te 320W weźmie cały zestaw i to raczej z gniazdka) ale ja bym nie podłączał sprzętu za ponad 4000 zł do zasilacza wartego może 150 zł, do tego awaryjnego, kup chociaż Vero L2 500W, a najlepiej dopłać do Seasonica Focus 450W/Focus Plus 550W.

 

Jak już ma zmieniać, to zmiana z 450W, który dla większości konfiguracji jest na styk na inne 450W, większego sensu nie ma. Lepiej niech już 550W kupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już ma zmieniać, to zmiana z 450W, który dla większości konfiguracji jest na styk na inne 450W, większego sensu nie ma. Lepiej niech już 550W kupi.

Dzięki ale nie mam kasy aktualnie wydałem wszystko co mam na nowego proca 8600k, plyte za 600zl i ramy za 800zl.

Przeczekam aktualnie na gtx 1050ti te 2 miesiace i dopiero po tym czasie kupie lepsza grafike z lepszym zasilaczem.

 

Mam nadzieje ze przy 1050ti ten 450 bedzie sie dobrze sprawowal, a jak juz wloze lepsza grafike ktora zzera wiecej to pomysle nad zasilaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że niby Vero to ta sama liga co VS? :E

444W na 12V wystarczy do i7 8700k + GTX 1080, taki zestaw wymaga od zasilacza jakieś 300W.

power_3d.png

Po OC obu już co prawda wymięknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że niby Vero to ta sama liga co VS? :E

444W na 12V wystarczy do i7 8700k + GTX 1080, taki zestaw wymaga od zasilacza jakieś 300W.

power_3d.png

Po OC obu już co prawda wymięknie.

 

a po OC 8600k ale przy gtx 1050ti?

Wiadomo ze do 1070/1080 to juz trzeba lepszy zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bój się tak tego vs-a... zasilacz awaryjny, ale nie zabiera nic ze sobąwink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bój się tak tego vs-a... zasilacz awaryjny, ale nie zabiera nic ze sobąwink.gif

 

Ok dzięki, lekki oftop ale po wlozeniu nowej plyty glownej i cpu musze robic formata?

posiadam system 7 a wszystkie driversy sąpod win 10, da rade to jakos obejsc?

nie mowcie mi ze bede zmuszony przechodzic na win 10.

https://www.asrock.com/MB/Intel/Z370%20Extreme4/index.asp#Download

+ cpu 8600k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz ale ja bym zrobił i zainstalował Windows 10, unikniesz ewentualnych problemów, a sam system jest lżejszy, żwawszy, wspiera nowsze wersje WDDM i DXGI(odpowiednio 2.3 i 1.6) oraz Direct3D(11.1/11.3/12.0) itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz ale ja bym zrobił i zainstalował Windows 10, unikniesz ewentualnych problemów, a sam system jest lżejszy i żwawszy.

Ok to przejde na 10, choc troche UI mnie odpycha, jakby dało radę używać kompozycji Win 7 na systemie 10 to bym był w niebie, bo tylko dlatego nie lubie 10 bo 7 ma wg mnie przejrzysty wyglad pasku start itd.

 

A aplikacje ktore mam wgrane na 7 beda dzialac na 10? typu battlefield, photoshop i inne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na W10 działa wszystko co działało na W7.

Windows 10 jest wystarczająco przejrzysty, spokojnie się przyzwyczaisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dobrze radzą win 10 jest ok thumbup.gif ja też miałem obawy, że będzie totalna lipa i się nie przyzwyczaję, a po za tym będzie problem z instalacją dziesiątki na Z370 kwasny.gif

Win 10 PRO -64bit będzie w sam raz smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dobrze radzą win 10 jest ok thumbup.gif ja też miałem obawy, że będzie totalna lipa i się nie przyzwyczaję, a po za tym będzie problem z instalacją dziesiątki na Z370 kwasny.gif

Win 10 PRO -64bit będzie w sam raz smile.gif

 

Ok dzieki panowie, na allegro kolega mi doradza klucze za 20zl do win 10 pro, moze skorzystam.

 

Czemu będzie problem z instalacją dziesiątki? A win 10 pro już pójdzie?

Czy to literówka i miales na mysli instalacja win 7 na z370? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał obawy czy W10 będzie działać z Z370.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał obawy czy W10 będzie działać z Z370.

No a nizej napisal ze" Win 10 PRO -64bit będzie w sam raz", dlatego nie kumam

 

 

 

A dobra juz zalapalem, to byly jego obawy ale fakt jest inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał obawy czy W10 będzie działać z Z370.

 

Nie machnąłem się whip.gifwin 7 na Z370 tak miałem napisać wink.gif czyli brak sterów USB 3.0 podobnie jest przy Z170, 270

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...