Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

maniek86krk

Jakie AIO pod 8700K

  

20 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który zestaw AIO

    • Kraken x62
    • bequiet Silent Loop 360
    • fractal celsius s36
    • Inny...


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie potrzebuje pomocy w wyborze chłodzenia AIO na procesor i7 8700k ponieważ nie mogę się zdecydować. Wybró jest między krakenem x62, bequiet Silent Loop 360 lub fractal celsius s36 ewentualnie coś innego sensownego. Myślałem o samodzielnym złożeniu zestawu ale to jeszcze nie teraz. Liczy się dla mnie wydajność natomiast głośność zestawu to drugorzędna sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkich będziesz miał porównywalne wyniki.Wybierz to co Ci sie podoba.Największy zysk temp,będziesz miał po delidzie i tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym postawil na BQ,swego czasu Heat pisal ze pompka w tym AIO jest naprawde cicha,a do tego masz dobre wentyle ktorych nie musisz wymieniac-tych z fractala i krakena nie jestem pewien.

 

AIO z chlodnica 360 swietnie sobie poradzi z tym procem...ale zrob mu delida-to naprawde pomaga i daje rewelacyjne efekty.Jezeli sam sie boisz to na forum jest pewna osoba ktora sie tym zajmuje i zrobi to dobrze-koszt to chyba 50zl...warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1 - delid to podstawa, glut zaraz podeschnie i i tak bedziesz mial 80-90*C na CPU.

Po 2 - Kraken X62 ma irytujaca pompe ktora terkocze powyzej 40-50% obrotów. Ta w BQ 360mm jest nieslyszalna i pracuje caly czas na max. obrotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt do skalpowania już mam. Kupiłem Dr Delid ale nie zabrałem się jeszcze za skalp bo nie miałem wolnego czasu. Szczerze zaczynam poważnie się zastanawiać czy nie odejść od AIO i złożyć własny zestaw. Co jest bardziej problematyczne w obsłudze lub bardziej awaryjne custom loop czy AIO ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz ciche i bezawaryjne to kup AC.

Thermalright macho, noctua u14s albo d15s, scythe mugen 5, fuma, jest sporo świetnych chłodzeń.

Jeżeli sugerujesz się testami to aio wygrywa bo wentylatory pracują na bardzo wysokich obrotach, i chłodzenie będzie znacznie głośniejsze niż cooler powietrzny. Ale te różnice się nieco niwelują jak się np, da dwie delty na noctuę d15 (nie wiem po co ale można).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego i jak? Kupileś coś?

 

Do mnie leci Kraken X62 v.2. Dam Ci znać jak się sprawuje.

 

Macho mam leżeć jeszcze po 6600k, pod obciążeniem jednak trochę wył.

 

AIO jakie aktualnie mam w idle = komputer niesłyszalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amuraro jak ci przyjdzie kraken mógłbyś go pomierzyć ? robię małą obudowę i potrzebuję kilku wymiarów a żadnego rysunku z wymiarami nie znalazłem. Szczególnie chodzi mi o dokładną szerokość i zwężenia na początki i na końcu chłodnicy.

TOJlSh7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pikaboo: jasne, nie ma najmniejszego problemu :)

 

czekam na kuriera ;)

 

Jak chłodzenie mi nie spasuje to idzie na handel: nówka sztuka!

 

EDIT: krakers u mnie, ok 19 wrzucę wymiary :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...