Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Killer85

Lenovo Legion Y520 GTX1050Ti a Dysk M.2 SSD

Rekomendowane odpowiedzi

Co takiego będziesz robić, że obawiasz się throttlingu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne użytkowanie,czasem gry...nic specjalnego

 

Ostatecznie jak dostanę lapka i dysk M.2 SSD to zobaczę jak rzeczywiście jest z tymi temperaturami chyba ze ktoś z forumowiczów posiada Legiona w takiej konfiguracji i się wypowie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w takich zastosowaniach dodatkowe chłodzenie nie jest do niczego potrzebne.

 

Cała paranoja na punkcie temperatur tych dysków to jeden z większych FUDów ostatnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że taki dysk będzie podgrzewał atmosferę i przełoży się to na głośność lapka...niby tam jakiś programik jest do tego od Lenowvo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne, będzie emitować ogromne ilości ciepła od nic nierobienia...

 

Wróć do tego tematu jak będziesz mieć jakieś konkrety, bo sam się teraz karmisz FUDem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie karmię ao tym co piszesz wogóle niesłyszałem :E

 

Temat założyłem aby dowiedzieć się jak to jest najlepiej jak ktoś ma takiego lapka więc czekamy na opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam masz złącze M.2 w dobrym miejscu, w rogu. Śmiało wkładaj dysk na M.2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Killer85

 

zobacz na opinie tego sprzedającego. Wygląda na to, że sam sobie pozytywne komentarze nabija, bo sprzedał dokładnie ten sam dysk, z tym samym opisem kilka razy i za każdym razem wystawiony ma pozytywny komentarz. Podejrzane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Killer85

 

zobacz na opinie tego sprzedającego. Wygląda na to, że sam sobie pozytywne komentarze nabija, bo sprzedał dokładnie ten sam dysk, z tym samym opisem kilka razy i za każdym razem wystawiony ma pozytywny komentarz. Podejrzane

Dzięki za info...jak coś dopłacę może do nowego na gwarancji lub kupię taki z gwarancją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:E

 

Normalny sprzedawca OEMowych dysków, które były montowane fabrycznie w jakimś urządzeniu, i albo wymienione na pojemniejsze, albo są z rozbiórki.

 

Co tu jest "podejrzanego"? To, że kolesiowi się nie chce strzelać każdemu dyskowi zdjęcia z osobna by numery seryjne były różne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:E

 

Normalny sprzedawca OEMowych dysków, które były montowane fabrycznie w jakimś urządzeniu, i albo wymienione na pojemniejsze, albo są z rozbiórki.

 

Co tu jest "podejrzanego"? To, że kolesiowi się nie chce strzelać każdemu dyskowi zdjęcia z osobna by numery seryjne były różne?

...co nie zmienia faktu że można za 399żł.mieć nowego Plextor 256GB M.2 PCIe PX-256M8PeGN 5 letnią gwarancją

 

https://www.x-kom.pl/p/347990-dysk-ssd-plextor-256gb-m2-pcie-px-256m8pegn.html?utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No można ;) Nigdzie nie mówiłem, że tamta oferta jest opłacalna, tylko że nie ma podstaw by uznawać ją za podejrzaną.

 

No, ale jak ktoś potrzebuje najtaniej, konieczne dysku NVMe (bo laptop ma debilny projekt płyty, i nie poprowadzono linii sygnałowych SATA do slotu M.2) to jednak takie oferty się przydają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja ;)

 

To co Plextor 256GB M.2 PCIe PX-256M8PeGN zadziała z tym lapkiem i nie będzie problemów?

 

Chyba nic innego w tej cenie lepszego nie dostaniemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co lepsze, skoro można tańsze? :P

Pod te zastosowania wystarcza M.2 SATA - no tylko właśnie - nie można :(

 

SX6000?

Taniej jeszcze jest DC P3100, z komediowym zapisem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten XPG SX6000 dosyć słabo wypada w testach, dużo traci na prędkości zapisu po zapełnieniu dysku powyżej 50%. Na purepc i innych stronach można znaleźć sporo zestawień tanich dysków ssd. Gdyby nie to, że dysku HDD nie da się przepiąć w PCIe NVMe laptopowe, to zwykły SSD na SATA byłby najkorzystniejszym rozwiązaniem :<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten XPG SX6000 dosyć słabo wypada w testach, dużo traci na prędkości zapisu po zapełnieniu dysku powyżej 50%. Na purepc i innych stronach można znaleźć sporo zestawień tanich dysków ssd. Gdyby nie to, że dysku HDD nie da się przepiąć w PCIe NVMe laptopowe, to zwykły SSD na SATA byłby najkorzystniejszym rozwiązaniem :<

Ale czy to wpłynie niekorzystnie na normalne użytkowanie czyli postawiony system+okazjonalnie gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jakoś specjalnie, ale jak już kupować to raz a dobrze. Jeżeli chciałbyś w przyszłości sprzedać ssd'ka, to teraz lepiej wybrać coś ciut lepszego, nie koniecznie droższego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet to 400zł. więc poproszę o propozycje do tej kwoty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to dobrze plasuje się tutaj Plextor M8SeGN 256GB PCIe x4 NVMe. W normalnym użytkowaniu takim jak granie w gry, oglądanie filmów, robienie wielu rzeczy jednocześnie na komputerze wypada całkiem spoko. Autor testu, który czytałem potwierdza, że prędkości zadeklarowane przez producenta są rzeczywiste. Temperatury jakie osiągnął były poniżej 70*C przy graniu i robieniu kilku rzeczy jednocześnie na komputerze - ale - w budzie stacjonarnej gdzie wentylatory mimo wszystko omiatają jakoś ten dysk. Ciekawe jak będzie w laptopie. Poza tym możesz sam przeczytać: https://nasilemaktech.com/review-plextor-m8se-nvme-ssd/ (wymagany podstawowy ang. )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to dobrze plasuje się tutaj Plextor M8SeGN 256GB PCIe x4 NVMe. W normalnym użytkowaniu takim jak granie w gry, oglądanie filmów, robienie wielu rzeczy jednocześnie na komputerze wypada całkiem spoko. Autor testu, który czytałem potwierdza, że prędkości zadeklarowane przez producenta są rzeczywiste. Temperatury jakie osiągnął były poniżej 70*C przy graniu i robieniu kilku rzeczy jednocześnie na komputerze - ale - w budzie stacjonarnej gdzie wentylatory mimo wszystko omiatają jakoś ten dysk. Ciekawe jak będzie w laptopie. Poza tym możesz sam przeczytać: https://nasilemaktech.com/review-plextor-m8se-nvme-ssd/ (wymagany podstawowy ang. )

Czytałem tą reckę i wydaje się być w porządku

 

Też ciekawi mnie temperatury w laptopie...swoją droga nikt się nie wypowiada na temat tych temperatur w lapkach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie wygląda jeszcze Dysk SSD 256GB ADATA Ultimate SU800 M.2 za 330 zł. Nie wiem czy będzie lepsza od Plextor M8SeGN 256GB PCIe x4 NVMe, podobno kontroler w tym Adata jest jakiś super fajny, ale nie znam się aż tak :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak najbardziej się nie znam, bo nagle polecam dysk M.2 SATA zamiast M.2 PCIe...

 

 

Podlinkujesz te testy w których sx6000 tak bardzo zwalnia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do SX6000 znalazłem opinie na ceneo w których to użytkownik(użytkownicy) negatywnie wypowiadają się o tym modelu: https://www.ceneo.pl...665#tab=reviews

Hm, faktycznie nie zauważyłem, że ten Adata ma zwykłe M.2 a nie PCIe, a szkoda. Mój błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...