Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

offensive

2w1 / ultrabook

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

poszukuje czegos do 3 tys.

Zalezy mi na malym rozmiarze oraz wadze (ma to byc sprzet mobilny, ciagle w torbie).

Bardzo fajnie jakby pozwolil na odpalenie podstawowych gierek (LOL, Gwent, Hearthstone, jakies stary Heroes'y) w min. stalych 25 klatkach. "GTA w 20 fpsach" do mnie nie przemawia :) Bedzie glownie uzywany do nauki w terenie (net, office) + netflixa. Super jakby mial mial lepszej jakosci mikrofon / kamerke do skype'a.

Nie mam jakis specjalnych wymagan co do firmy, sprzet chcialbym jeszcze przed swietami, sprawa priorytetowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda ponad budżet:

Lenovo Ideapad 320s-13 i5-8250U/8GB/256/Win10 MX150 Złoty za 3299zł

Z dobrą matową matrycą FHD IPS, procesorem i5 i kartą graficzną MX150 z 2GB pamięci. Układ chłodzenia jest cichy i wydajny, choć uzyskano to ograniczając wydajność CPU i GPU. Na plus natomiast można zaliczyć obecność 256GB, szybkiego dysku SSD na interfejsie PCIe oraz niewielką wagę (ok. 1,20kg) i kompaktowe wymiary obudowy (dzięki zastosowaniu cienkich ramek wokół ekranu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS VivoBook S15 S510UN-8 i5-8250U/8GB/1TB MX150

Matryca FULL HD IPS matowa większy obraz roboczy lepszy komfort pracy czy również rozrywki plusem są również cienkie ramki wokół matrycy, całkiem niezłe wykonanie aluminiowa obudowa przy tym lekki mobilny niska waga nie będzie problemów z przenoszeniem, atrakcyjny stonowany design, długi czas działania , przyjemna podświetlana klawiatura, procesor nowej 8 generacji niskonapięciowy 4 rdzeniowy, przyzwoita wydajność karty graficznej GeForce MX150 jest to poziom trochę wydajniejszy jak GTX950m, wolne miejsce na dodatkowy dysk M.2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 3k z 14"

Acer Swift 3 i3-7100U/8GB/256/Win10 MX150 FHD za 2899zł

Dobrze wykonany laptop z matrycą IPS FHD (choć błyszczącą), procesorem i3, 8GB ramu, już 256GB dyskiem SSD oraz Windowsem 10. Posiada dedykowaną kartę graficzną w postaci MX150 z 2GB dedykowanej pamięci. Całość waży 1,80kg. Obecnie w ofercie z gwarantowaną naprawą w ciągu pięciu dni lub zwrot gotówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych jedynie Lenovo spelnia wymagania zwiekszonej mobilnosci (ponizej 1.5kg, ~13 cali). Jednak nie przemawia do mnie jego wyglad, wydaje sie taki ;)

Co sadzicie o:

- hp envy 13,

- Surface pro,

- Surface,

- acer spin 5,

co prawda lekko naginaja budzet, ale ten proponowany lenovo tez ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie konfiguracja tych MS Surface -bo to nie są tanie sprzęty.

Tu chyba najlepiej zaprezentowałby się Spin5.

Ewentualnie z 14":

Acer X349 i5-7200U/8GB/256/10Pro FHD IPS

Biznesowy model Acera, z matową matrycą IPS, procesorem i5-siódmej generacji, 8GB ramu i 256GB dyskiem SSD. X349 posiada system operacyjny w wersji Pro. Układ chłodzenia zastosowany w tym modelu jest cichy oraz wydajny.

Wykonanie i jakość zastosowanych materiałów są na b.dobrym poziomie. Całość waży nieco ponad 1,50kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell Inspiron 5370 i5-8250U/8GB/256/10Pro R530 FHD

Matryca FULL HD IPS, solidne wykonanie aluminiowa obudowa, wygodna podświetlana klawiatura, sporo wydajniejszy procesor 4 rdzeniowy 8 generacji, łatwy dostęp do układu chłodzenia, dobra kultura pracy, dobre gwarancja od Dell. Dysk SSD oraz system w cenie.

 

Ewentualnie w przypadku 2 w 1

Dell Inspiron 5379 i5-8250U/8GB/256/Win10 FHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Surface pro,

- Surface,

Surface'y są trudne w serwisowaniu - praktycznie nierozbieralne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też cena nie jest niska w porównaniu do innych produktów nawet o lepszych parametrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

zmieniam jednak troche budzet ze wzgledu na mozliwosci ratalne (allegro, euro).

 

Rozrzut cenowy jest spory, ale jednak zalezy mi na czyms "ladnym". Ultrabook ma miec pazur ;)

 

 

Zdecydowanie moim faworytem pod wzgledem wygladu jest zenbook deluxe, no ale cena tez jest porazajaca. Wolalbym jednak zmiescic sie w 6 tys max.

Fajna alternatywa sa tez laptopy z innych dystrybucji z wazna gwarancja (na samym dole hp spectre - troche inny uklad klawiatury mi nie przeszkadza).

 

Isc w 8 generacje, czy 7 spokojnie wystarczy (jakbym np chcial raz na jakis czas pobawic sie adobe premiere)? Grac na pewno duzo nie bede, gwent i hearthstone to beda jedne z bardziej wymagajacych produkcji ;)

Mam oddzielny dysk przenosny na dane, wiec tez nie potrzebuje ogromnej ilosci wbudowanej w lapku. To ma byc lapek glownie uzywany poza domem (pociag, kawiarnia, lotnisko) ogolnie nie moze byc duzy/ciezki/gruby, im mniejszy tym lepszy. Co do portow tez nie mam zadnych wiekszych wymagan.

 

 

 

4999 ASUS ZenBook UX430UN i7 8GB 512SSD MX150 FHD Win10 http://allegro.pl/as...7082629401.html

5599 ASUS ZenBook UX430UN i7 16GB 512SSD MX150 Win10 http://allegro.pl/as...7119761619.html

6099 ASUS ZenBook UX331UN i7 16G 512SSD MX150 FHD Win10 http://allegro.pl/as...7247638538.html

8099 ASUS ZenBook 3 Deluxe UX490 i7 16GB 512PCIe Win10 http://allegro.pl/as...7120307237.html

 

5399 DELL XPS 13 9360 i5-7200U 8GB 256SSD IPS MAT Win10 http://allegro.pl/de...7169498851.html

7299 Dell XPS 13 9370 i7-8550U 8GB 256SSD FHD IPS Win10 http://allegro.pl/de...7234907703.html

8299 Dell XPS 13 9370 i7-8550U 16GB 512SSD IPS Win10 http://allegro.pl/de...7236078122.html

 

4899 HP Spectre 13 IPS i7-8550U 8/512GB SSD NVM http://allegro.pl/do...7163442929.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze jak odpada mozliwosc reflinkow to juz nikt nie moze pomoc i doradzic? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie potrzebujesz dotyku to XPS 13 będzie świetny. Thinkpad Carbon X1 6th gen też jest fajny. Z dotykowych to seria Surface jest bardzo dopracowana, chociaż nie jest idealna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze jak odpada mozliwosc reflinkow to juz nikt nie moze pomoc i doradzic? ;)

 

Wczoraj niejaki sayleen1 odkopał tematy z początku miesiąca i Twój wylądował na 3 stronie-mimo że jest stosunkowo "świeży".

 

4999 ASUS ZenBook UX430UN i7 8GB 512SSD MX150 FHD Win10

5599 ASUS ZenBook UX430UN i7 16GB 512SSD MX150 Win10

Dosyć dobre modele z całkiem niezłą dedykowaną kart graficzną, pamiętaj, że mają wlutowany ram więc jeżeli chcesz większą ilość to musisz kupić odpowiednią wersję

 

6099 ASUS ZenBook UX331UN i7 16G 512SSD MX150 FHD Win10

Jeszcze lżejszy i mniejszy model niż UX430UN, posiada również wlutowaną pamięć. MX150- jest w niepełnej specyfikacji (ma nieco gorsze parametry niż pełne MX150). Ze względu na wielkość jest głośniejszy od wersji 14" pod pełnym obciążeniem.

 

8099 ASUS ZenBook 3 Deluxe UX490 i7 16GB 512PCIe Win10

Przepiękny model cienki, dobrze wykonany, problemem ponownie może być wielkość- te podzespoły po prostu się grzeją w tym laptopie co powoduje throttling i głośną pracę pod obciążeniem-brak karty dedykowanej (choć trudno jej tu oczekiwać).

 

5399 DELL XPS 13 9360 i5-7200U 8GB 256SSD IPS MAT Win10

7299 Dell XPS 13 9370 i7-8550U 8GB 256SSD FHD IPS Win10

8299 Dell XPS 13 9370 i7-8550U 16GB 512SSD IPS Win10

Dell XPS-klasa sama w sobie, zasad prosta im większy tym lepsza wydajność, niższe temperatury i cichsza praca (uogólniając). Poza tym toi bardzo dobry sprzęt z dobrą matrycą i świetnym wykonaniem.

 

4899 HP Spectre 13 IPS i7-8550U 8/512GB SSD NVM http://allegro.pl/do...7163442929.html

Ładny, dobrze wyposażony, ale niewielki akumulator, głośny pod obciążeniem.

Rozważyłbym albo Delle XPS, albo UX430UN, jeżeli chcesz więcej pamięci to zwracaj uwagę w których laptopach jest ona lutowana, bo w takim razie musisz wybrać wersję już z docelową ilością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli możesz dołożyć to Dell XPS będzie najlepszym wyborem, mowa tutaj o laptopie z procesorem 8 generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • 80cm jako minimum odległość od oczu ja mam też biurko głębokie na 80cm i siedzę nieco odchylony w fotelu więc mam podobną odległość oczy-ekran jak ty, czyli 1 metr mniej więcej i taka odległość jest komfortowa imo te 42 calowce od LG mają jeszcze jedna fajną zaletę - ich 'podstawa' to dwie krótkie nóżki, które zajmują bardzo mało miejsca na biurku więc można Tv/ekran odsunąć praktycznie pod samą krawędź biurka co daje fajny efekt bo przy tej wielkości ekranu widzisz tylko fajną taflę, no i jednak wyłączony C3 ma czarny ekran a wyłączony qd oled już czarny nie jest (mi to nigdy nie przeszkadzało, ale lepiej wygląda wyłączony woled) ja przechodzę właśnie z 34 UW na 42 4k i imo warto pod kątem rozdzielczości i większości ekranu, a grafę za jakiś czas się zmieni na lepszą więc fps pójdą w górę a 4k zostanie
    • Super! Tego potrzebowałem. forskoczek20 i Dirian bardzo Wam dziękuję za pomoc  Chyba już wszystko wiem i nie pozostaje mi nic innego tylko zamawiać, a potem składać - trzymajcie kciuki, żebym sobie poradził i niczego nie zepsuł:)
    • Ja mam teraz LG C2 42 i Aorusa FO27Q3. Mogę powiedzieć subiektywnie i mogę też zmierzyć jasność w luxach, jak trzeba coś dowieść - mimo różnic w rozmiarach i w krzywych jasności, HDR-y są tych obu ekranach są bardzo dobre. Tak samo jak dobre są i jabłka i gruszki . LG ma mniejszy peak ale zazwyczaj wyższą jasność ogólną w scenach. Ale zauważyłem, że bardzo krótkie sygnały - błyskawice, czy np. światła w szybko jadącym pociągu w Jedi Kinght Ocalały (polecam jako pokaz możliwości HDR RTX) są naprawdę bardzo jasne, jaśniejsze od stałego małego okienka "ileś tam procent" wyświetlanego w sposób ciągły. Aorus ma wyższy peak, ale z mniejszej powierzchni, realne sceny zazwyczaj ciemniejsze, ale nadrabia tym, że jego wszystkie kolory bardziej świecą i odbiór scen HDR jest równie imersyjny. Zwłaszcza jak się siądzie bliżej ekranu - co jest łatwe przy 16:9 (a pewnie nie było przy 21:9 @MuziPL?) Jak bym miał pogodzić oba światy, to 42" QD OLED poproszę...  
    • Kiedy te QD-OLEDY będą miały szerszą dostępność? Bo jak na razie to chyba tylko XKOM jakimś cudem dostał.
    • Duża różnica między MOBO? Wrzuciłeś płytę 3 stówki droższą. Warto?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...