Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Yakub64

Bootloop po odkurzeniu komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moj sprzet

Amd radeon r9 390 8gb g1 gddr5

16gb ramu 2400mhz

i5-6500 3200ghz

Zasilacz evga 750 g2

Motherboard gigabyte gah170 gaming 3 h170 dual ddr4-2133

 

Odkurzalem dzis komputer bo zauwazylem spadek wydajnosci komputera podczas grania. Wszystkie kable podpialem spowrotem tak jak byly. Owszem mialem troche problem z zamontowaniem procesora ale sie udalo ;) gdy wlaczylem spowrotem komputer, wlacza sie na 25 sekund, nie pokazuje sie nic na monitorze w tym czasie, i na kilka sekund sie wylacza po czym spowrotem wlacza. Wszystkie wiatraki dzialaja, karta graficzna tez. I tak w kolko. Na karcie graficznej co ok.4 sekundy migają lampki (ma 2 napisy STOP i SILENT i one w zaleznosci trybu dzialania karty w danej chwili swieca sie lub nie) ale nie wiem czy tak jest zawsze podczas wlaczania czy nie. Ktos mial moze podobny problem? Co moglo pojsc nie tak? Przypominam ze wszystko podpialem tak jak bylo. Komputer byl nie wlaczony podczas odpinania kabli zasilajacych i dzis nie uzywany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz jakieś komunikaty np. dźwiękowe / inne ?

robiłeś reset CMOS i właściwie podłączyłeś monitor po obu stronach kabla sygnałowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, kable odpowiednio podpiete, zasialnie i hdmi. Mam to nagrane ale nie ma tu jak filmow wstawic. Nie ma zadnych komunikatow dzwiekowych czy swietlnych odstajacych od normalnosci. Jestem dosc zielony pod wzgledem technicznym wiec nie orientuje sie nawet czemu sluzy CMOS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości po co wyciągałeś procesor do odkurzania kompa?

Czy jak mialeś problemy z montażem to nie pogiełeś pinów w sokecie?

 

Jak wszystko z gniazdem procka ok, wszystkie kable ok, to może zrób reset biosu (wyciągając baterie lub zworką)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby wymienic paste :) zgial sie jeden zaczep nóżki tego co sie wklada razem z procesorem (wiatrak + procesor) ale go wyprostowalem. No ale to nie wplywa na dzialanie zasialnia np. :)

Reset biosu? To jest rownoznaczne z formatem komputera? Co to zrobi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Reset biosu? To jest rownoznaczne z formatem komputera? Co to zrobi?

Nie, nic nie stracisz z dysku. Reset biosu to, zresetowanie ustawień płyty głównej, a nie dysku.

 

2) Czy jakiś dźwięk / piski wydaje twój komputer podczas uruchamiania PC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nic nie stracisz z dysku. Reset biosu to, zresetowanie ustawień płyty głównej, a nie dysku.

 

Czyli nic szkodliwego :)

 

Nagrania wrzucilem na YT. Linki ponizej:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam dla pewności jeszcze raz sprawdzić kabel od 12V, lewy górny róg płyty głównej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś rozebrać jeszcze raz i złożyć? Jeśli po resecie BIOSu nie pomoże to próbuj..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nic szkodliwego :)

 

Nagrania wrzucilem na YT. Linki ponizej:

 

 

Co do filmików, to pewnie ktoś bardziej kompetentny w tym temacie się wypowie pewnie niedługo (ja bym wszystko podociskał i sprawdził), lecz kup przy okazji sprężone powietrze, bo GPU widać nadal zakurzony mocno wewnątrz. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, 12V chyba byla lekko niedocisniete, ale to nie pomoglo. Sprezone powietrze mam ale przydaloby sie takie mocniejsze jak w warsztatach samochodyech bo to w puszce za slabe :D czyscilem sprezonym i pedzlem. Jesli mus to mus sprobuje zrobic reset biosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby wymienic paste :) zgial sie jeden zaczep nóżki tego co sie wklada razem z procesorem (wiatrak + procesor) ale go wyprostowalem. No ale to nie wplywa na dzialanie zasialnia np. :)

Reset biosu? To jest rownoznaczne z formatem komputera? Co to zrobi?

 

Do wymiany pasty nie trzba wyciągać procesora.

Odnośnie resetu biosa koledzy wcześniej odpisali co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym strzelał, na albo coś niedociśnięte, albo ew. z tym pinem mogło coś zaszkodzić. Jak takie coś miałem z 2-3, to zawsze u mnie była wina, czegoś niedociśniętego sprzętu/kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany pasty nie trzba wyciągać procesora.

Odnośnie resetu biosa koledzy wcześniej odpisali co i jak.

 

Sorki chodzilo o radiator oczywiscie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak sciagałęś radiator to raczej nic nie uszkodziłeś. W takim razie wyciągnij i zamontuj jescze raz ram, gpu, oraz jeżeli nie robiłeś zrób reset biosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kabel zasilający płytę 24pin- jeżeli przy wejściu do zasilacza wtyczka jest podzielona na 2, to sprawdź czy obie wpięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2rw8hmx.jpg

 

zrobilem resrt biosu laczac na minute te 2 punkty, jednakze nic to nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akz8qr.jpg

 

działa także z kolegą na biosie bo da sie dostać ale nic nie pomaga... GPU CPU zasilacz i RAM sprawdzone, 12V też, kabel 24pin również. Bootowanie jest na dysku HDD, nie ma nic innego do wyboru i zrobilem "Load optimized defaults"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekaj czkeaj, czyli caly czas Tobie coś się pojawiało na ekranie? Jeżeli tak to system Ci nie startuje (albo dysk źle podłączony, albo padła partycja rozruchowa jeżeli bootowanie ustaiwone prawidłowo)

 

 

Sprawdz czy po resecie biosu nie ustawiło CI w tyrb legacy jak tak to przełącz się na UEFI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest bootloop - to po pierwsze. Po drugie zobacz czy dysk startuje z boot managera czy z biosu (legacy).

@DOWN

Niech najpierw sprawdzi czy nie ma przypadkiem legacy odpalonego, bo mu może windows boot managera nie pokazać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uruchom boot menedzer w trakcie uruchamiania komputera (zwyjkle f8 lub f12 lub f10) i wybierz sobie swoj dysk na którym masz sysdtem operacyjny i daj znać jak ruszył system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

mam identyczny problem.

 

również pokazuje:

 

reboot and select proper boot device... tyle, że u mnie pojawiło się to nagle bez grzebania przy kompie.

 

W opcjach biosa płyty ASRock H110M-HDV nie mogę znaleźć zmiany trybu z Legacy na Uefi.

 

Zmiana wyboru kolejności partycji do bootowania nie pomaga.

 

Liczę na Waszą pomoc bo nie chce mi się formata robić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

Padł Ci boot sektor, format niestety raczej nieunikniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Szwarcu za odpowiedź.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...